25.5.2022 22:44:00

Viralliset tulokset, purjehdittu aika, reitti Päijännepurjehdus

Maali: Jyväskylä
Tulokset 168 / 168
Sij Num Nimi Purjetunnus Luokka Tyyppi FinR LYS SGV Seura Kippari Purj.aika tasoitettu aika
1. 192 Pohjantähti FIN-88 M Avoin luokka Fleuret-trimaraani 0,0000 0,00 G JVS Paatola Pentti 14:28:13 --
Matti Paatola, Antti Kanninen
2. 174 Optiminäkö - Synsam ITA-026 LYS urheiluveneet UFO 28 mod 0,0000 1,38 SV OM Inkala Joni 15:03:29 --
3. 159 Mezzaluna FIN-10581 LYS urheiluveneet Mumm 30 0,0000 1,36 SAV LPS Lyden Anssi 15:51:11 --
Riihelä Janne, Ryymin Mikko, Heinonen Kim, Rantalaiho Teemu, Joensuu Tomi, Henderson Anna
4. 178 D 10398 LYS urheiluveneet Henderson 30 0,0000 1,36 SG DMSK Othman Roger 16:05:04 --
Björn Ruokolahti, Jaakko, Hannu, Iiro mm.
5. 185 Buddy V-777 E Scow E-Scow 0,0000 1,43 SK- N Salo Timo 16:05:55 --
Vesa Salo, Konsen Lauri, Mörä Lauri
6. 137 Weather Institute FIN-9983 ORC club Dynamic 35 0,0000 1,30 SGV JVS Lilja Ilkka 17:26:13 --
Hannu Kolehmainen, Lasse Lilja, Ilari Lilja, Kari Elivuo
7. 173 Alice FIN-150 LYS urheiluveneet Lutra 25 0,0000 1,25 SG- SP Juva Ilkka 17:28:29 --
Markus Ritala, Miika Ritala, Jari Saari, Teemu Viikari
8. 105 Manta FIN-573 LYS urheiluveneet Melges 24 0,0000 1,27 SA- TP Tuominen Mauri 17:31:10 --
Sajaniemi Mikko, Salmio Risto, Vaittinen Matti
9. 186 Shuffle FIN-8 E Scow E Scow 0,0000 1,43 SK- EPS Ruuskanen Kai-Jussi 17:35:01 --
Samuel Rinnetmäki, Heikki Vesalainen, Atte Hinkka
10. 190 Blue Star FIN-1 Avoin luokka Australian 18 Foot Skiff 0,0000 0,00 EMK Laurila Tuomas 17:37:50 --
Jari Hamström, Antti Salonen
11. 182 Peto Jr. FIN-9959 Beneteau 25 Platu Platu 25 0,0000 1,21 SA- MSVK Kukkonen Susanna 17:39:00 --
Porkka Rauli, Åström Peik, Porkka Päivi, Pihkanen Aleksi
12. 172 Boomerang SWE-137 LYS urheiluveneet 11-metre 0,0000 1,33 SK KTPS Huusko Kari 17:51:17 --
Sorvari Tommi, Huusko Taimo, Viide Mika, Siekkinen Heikki
13. 151 Damaris FIN-7009 LYS 1-2 Dehler 34 0,0000 1,17 SGV HeiPS Laine Esko 18:18:46 --
Kanninen Kauko, Varmanen Erkki, Varmanen Esa, Varmanen Jukka, Laine Petteri
14. 161 Zeus Faber FIN 6388 LYS 1-2 IMS 1 0,0000 1,32 SGKV JVS Pennanen Pertti 18:21:47 --
Pasi Pennanen, Jorma Lind, Ville Höglund, Vesa Väänänen
15. 181 Averell Dalton FIN 10457 Beneteau 25 Platu Platu 25 0,0000 1,21 SA- HSK Lahtonen Jori 18:22:43 --
Kinnunen Risto, Hult Arttu, Sane Petri, Vaapa Hannu
16. 188 Loiskis LA-8 E Scow E-Scow 0,0000 1,43 SK- TPS Lumme Ilkka 18:23:01 --
Jukka Nikulainen, Heikki Lehtinen, Tuomas Koivunen
17. 158 Elina FIN-8042 LYS 1-2 Inferno 33 0,0000 1,19 SGV JVS Kiiski Ari 18:23:22 --
Kiiski Pirkko, Kiiski Anna, Kauppinen Sakari, Toivanen Jarmo
18. 171 Czorty POL-6660 LYS urheiluveneet Majestic 24 0,0000 1,22 SG- HSK Jenkins Daniel 18:23:42 --
Lappalainen Tatu, Jenkins Stefan, Toivanen Jussi, Merenlahti Antti
18. 155 Malla FIN-9174 LYS 1-2 Finngulf 335 0,0000 1,23 SGV JVS Nieminen Pentti 18:23:42 --
Nieminen Ari, Käkönen Pekka, Kosloff Markku, Kosloff Lauri
20. 150 Auvo FIN 5591 LYS 1-2 Still 900 Original 0,0000 1,17 SGV HeiPS Lehtinen Jyri 18:25:32 --
Lehtinen Aaro, Lehtinen Harri, Rinkinen Mikko, Alitalo Mkko, Alitalo Leena, Hämäläinen Pertsa
21. 170 Lady 3429 LYS urheiluveneet Banner 28 HR 0,0000 1,18 SG- TePS Pesari Antti 18:26:26 --
Pesari Pentti, Pesari Pekka, Pesari Joonas, Pesari Susanna, Pesari Ville, Pesari Jerry
22. 106 Alma FIN-3638 LYS 1-2 _ 0,0000 1,22 SGK TAPS Valolahti Matti 18:26:45 --
Miikkulainen Juha, Kontturi Arni, Koskinen Juha, Kangassalo Pekka
23. 187 Floppy Disk FIN-6 E Scow E Scow 0,0000 1,43 SK- HeiPS Laine Janne 18:27:08 --
Harri Malm, Juha Hopponen, Kari Virtanen, Kimmo Haanpää
24. 180 Oona FIN-10533 Beneteau 25 Platu Platu 25 0,0000 1,21 SA- JVS Siik Olli 18:44:24 --
Lötjönen Hannu, Kinos Jukka, Hirvensalo Ari
25. 176 Fox FIN-262 LYS urheiluveneet Melges 24 0,0000 1,27 -A- HSK Svärd Timo 18:44:50 --
Pasi Svärd, Heikki Lappalainen, Henrik Andersson
26. 189 Queen Maddie IH-17 E Scow E-Scow 0,0000 1,43 SK- SuPS Lahtinen Jaakko 18:45:04 --
Erkki Aikala, Jussi Heikkilä, Kustaa Lahtinen
27. 163 Jasmina 9211 LYS 1-2 Millenium 311 0,0000 1,17 SGV LPS Sahiluoto Ahti 18:45:35 --
Sahiluoto Arvo, Sahiluoto Juho, Sahiluoto Meri, Sahiluoto Mari, Sahiluoto Niko
27. 152 Kristiina FIN-8261 LYS 1-2 X-342 0,0000 1,19 SKV LPS Saarela Mikko 18:45:35 --
Kristiina Saarela, Paavo Nikkilä, Laura Nuopponen, Mikko Nuopponen
27. 157 Shearlangstone IV K1615T LYS 1-2 X-99 0,0000 1,25 SGV TePS von Bonsdorff Henrik 18:45:35 --
Anneli von Bonsdorff, Anna Sankila, Leena Airola, Niiles Airola
30. 177 Banneriina FIN 54468 LYS urheiluveneet Banner 23 Racer 0,0000 1,21 SG LPS Mäkelä Pertti 18:46:07 --
Eetu Mäkelä, Pasi Virintie, Visa Virintie
31. 193 NiceTry FIN 161 Avoin luokka Dragonfly 800 SW 0,0000 0,00 SGK HVS Yli-Mäyry Aimo 18:49:30 --
Miika Pietilä, Lasse Vuori
32. 121 Tripla FIN-18844 LYS 3 Millenium 311 0,0000 1,16 SGKV APS Kelppe Risto 18:52:34 --
Kati Selinummi, Anne Stigell, Paavo Peippo, Hannu Maristo
33. 154 s/y Walpuri FIN-36 LYS 1-2 Avance 36 0,0000 1,17 SGV JäPS Keskinen Paavo 18:56:46 --
Keskinen Aleks, Niekka Ilkka
34. 183 Woosh FIN-11201 Beneteau 25 Platu Beneteau Platu 25 0,0000 1,21 SA- HSK Rissanen Jussi 19:10:59 --
Team Rissanen
35. 135 Blueship FIN-8782 ORC club Finngulf 33 (mod) 0,0000 1,19 SGV JVS Silvonen Markku 19:23:42 --
Jukka Kilpiä, Jorma Malin, Harri Mikkilä
36. 113 Calypso FIN-3822 LYS 3 Finnflyer 31 Cr 0,0000 1,12 SGV LPS Lehtonen Jarmo 19:24:35 --
Lehtonen Ari, Heikkinen Matti, Rantanen Mikko
37. 124 Heili 3465 LYS 3 Inferno 29 0,0000 1,14 SGV HeiPS Ojala Petri 19:27:48 --
Hietalahti Lauri, Partanen Eero, Partanen Eeva, Partanen Juha
38. 115 Nautilus FIN-9430 LYS 3 Millenium 311 0,0000 1,16 -GV LPS Koiranen Risto 19:40:14 --
Koiranen Marika, Koiranen Marja-Liisa
39. 116 Hattiwatti FIN-3464 LYS 3 Inferno 29 0,0000 1,14 SGV JVS Ahola Kalle 19:43:40 --
Markku Mikkola, Niskanen Timo, Pasanen Eija
39. 136 Squaw II FIN-10356 ORC club First 31.7 0,0000 1,18 SGV JVS Äystö Juha 19:43:40 --
Honkala Sini, Partikainen Erkki, Tenhunen Asmo, Varma Seppo, Jokinen Ari
41. 123 Nautonnier FIN-4759 LYS 3 Tabasco 26 0,0000 1,13 SG- LPS Liisanantti Marja 19:44:07 --
Anne-Mari Laiho, Sanna Pasanen, Johanna Backas
42. 114 New Deal FIN-6576 LYS 3 Inferno 31 0,0000 1,15 SGV LPS Heikkilä Pasi 19:44:24 --
Seppo Mellanen LPS, Markku Mellanen LPS, Jussi Larva HSS, Hans Ekman HSS
43. 126 Akira FIN-10338 LYS 3 Bavaria 33 CR 0,0000 1,13 SGV LPS Salminen Esa 19:45:36 --
Mikael Seppälä, Kari Lampen, Tom Rindell
44. 103 EXsari L-483 Albin Express Albin Express 0,0000 1,11 SK JVS Leskinen Harri 19:53:22 --
Anja Leskinen, Esko Liukkonen
45. 71 Panta Rei FIN-736 H-vene H-vene 0,0000 1,07 SA- N Koivula Arto 19:54:35 --
Vuorimaa Saara, Konola Marika, Roivas Marko
46. 122 Baltic Maid FIN-808 LYS 3 Baltic 33 0,0000 1,13 SGV PP-SS Kallio Teemu 19:55:40 --
Lehtinen Lasse, Kivistö Miika, Kallio Sami, Nieminen Jukka, Tsutsunen Santtu
47. 162 Biancoblu FIN 9707 LYS 1-2 Hanse 34 0,0000 1,21 SGV LPS Lahtinen Markku 19:57:23 --
Tuomas Kinnunen, Risto Kyläkallio, Teemu Kyläkallio
48. 99 Joen Talo FIN 872 H-vene H-vene 0,0000 1,07 SA- KuoPS Ikonen Janne 19:58:09 --
Ville Hankalin, Jussi Hämäläinen
49. 133 Shango FIN-8875 LYS 3 X-79 0,0000 1,14 SG- JVS Nurmi Heikki 19:58:29 --
Tuomas Nurmi, Sakari Nurmi, Otto Aalto, Eerik Aalto, Kari Nurmi
50. 110 Rico FIN-8084 LYS 3 Sunwind 30 0,0000 1,14 SGV LPS Heiskanen Pertti 19:58:44 --
Lindroos Pekka, Selin Jorma, Heiskanen Esko
51. 83 Stemma FIN 918 H-vene H-vene 0,0000 1,07 SA- JVS/TaPS Koho Heikki 19:58:56 --
Vainio Juha, Ronkanen Pekka
52. 160 s/y Lucille-X FIN 10387 LYS 1-2 X-102 0,0000 1,19 SGV JVS Kuisma Heikki 19:59:29 --
Kuisma Johanna, Joutsen Atte, Haimi Paavo, Schrodeus Rauno
53. 81 Hempukka FIN-718 H-vene H-vene 0,0000 1,07 SA- HVS Lepistö Veli-Matti 20:01:57 --
Mari Lindeman, Janne Vaara
54. 75 Älvsbyhus FIN-879 H-vene H-vene 0,0000 1,07 SA- HeiPS Hillberg Petri 20:02:12 --
Hillberg Ismo, Hillberg Atte, Hillberg Iita
55. 153 Merituuli L-4044 LYS 1-2 Maestro 35 0,0000 1,18 SGV LPS Rajala Timo 20:03:50 --
Rajala Heikki, Rajala Tomi, Honkaniemi Pekka, Rakkolainen Yrjö
56. 129 Samurai FIN-5200 LYS 3 Finn Flyer 31 0,0000 1,12 SGV APS Österberg Eino 20:07:53 --
Juha Hiltunen APS, Pertti Pulkkinen LPS, Jari Saarola LPS
57. 112 Marenki L-3545 LYS 3 Inferno 29 0,0000 1,14 SGV LPS Virtanen Veli 20:09:51 --
Ahtinen Tuomo, Viitanen Kari, Halmemo Jari
58. 164 Aquila FIN-3872 LYS 3 Optima 101 0,0000 1,16 SGV LPS Hynynen Heikki 20:11:19 --
Toija Pekka, Korpela Tapsa, Korpela Riitta
59. 156 Lisa III FIN 5313 LYS 1-2 Comfortina 36 0,0000 1,21 SGKV LPS Rajala Risto 20:14:03 --
Harri Liisanantti, Kimmo Parjanen, Reino Sievälä
60. 96 Ankanpoika III FIN-320 H-vene H-vene 0,0000 1,07 SA- LPS/SPS Salonen Jaakko 20:14:37 --
Hänninen Olli, Risto Palokangas, Jussi Puhakka
61. 102 MeXpress FIN-852 Albin Express Albin Express 0,0000 1,11 SK LPS Helemaa-Ryymin Eeva 20:15:19 --
Soili Hirvonen, Salla Kavén, Annukka Parikka, Marjaana Puustinen
62. 93 Heracles FIN-847 H-vene H-vene 0,0000 1,07 SA- HVS Ruusunen Teemu 20:15:35 --
Ville Hirvonen LPS, Rami Lindström KuoPS, Mr Bean
63. 119 Tiira L-3114 LYS 3 Siesta 32 0,0000 1,15 SGV PP-SS Vavuli Timo 20:16:02 --
Vavuli Mika, Vavuli Timo, Westerlund Toni, Päivärinne Panu, Hannula Jarmo
64. 56 Karoliina FIN-1693 LYS 4 Hydro 0,0000 1,09 SGV HeiPS Ilola Heikki 20:22:28 --
Vesa Kukkonen, Janina Kukkonen, Jukka Hietanen, Rainer Könönen, Essi Ilola, Miia Hietanen
65. 104 2. Sallittu Nautinto FIN-1101 Albin Express Albin Express 0,0000 1,10 SKV JVS Pälvimäki Lasse 20:29:40 --
Palvimäki Joonas, Palvimäki Matti
66. 175 Torunn FIN-3086 LYS urheiluveneet Elvström 717 0,0000 1,16 SG- TePS Lilleberg Jukka 20:34:35 --
Tuomas Lilleberg, Joni Ihantola, Pasi Oksanen
67. 101 Geronimo FIN 3020 Albin Express Albin Express 0,0000 1,11 SK LPS Mäkinen Antti 20:36:25 --
Jarno Hautamäki, Ville Hyvärinen, Schroderus Antti
68. 86 Itella Logistics FIN-899 H-vene H-vene 0,0000 1,07 SA- LPS Boman Juhani 20:37:53 --
Mikko Boman, Timo Saarinen, Juhani Salo
69. 91 Typyli FIN-168 H-vene H-vene 0,0000 1,07 SA- KVS Vaara Kari 20:39:51 --
Okko Vaara, Mikko Vaara
70. 88 Festivo FIN 887 H-vene H-vene 0,0000 1,07 SA- LPS Heikkilä Janne 20:41:48 --
Honkavaara Pekka, Leinonen Jari
71. 89 Autokoulu Juha / Julia L907 H-vene H 0,0000 1,07 SA- JVS Ahonen Juhani 20:42:34 --
Vesa Rahkonen, Kimmo Rihto
72. 85 Katariina FIN-931 H-vene H-vene 0,0000 1,07 SA- HSK Pehkonen Matti 20:43:54 --
Juha Eklund HSK, Atso Andersen
72. 72 Minna L-638 H-vene H-vene 0,0000 1,07 SA- JVS Pekkarinen Raino 20:43:54 --
Salerto Sami, Taipale Terho
74. 100 Vimma FIN-893 Albin Express Albin Express 0,0000 1,10 SKV APS Pynnönen Raija 20:44:14 --
Pynnönen Kati, Pynnönen Jarkko, Pynnönen Olli
75. 95 Enkeli L-174 H-vene H-vene, kölivene 0,0000 1,07 SA- JVS Matilainen Nina 20:45:11 --
Lepistö Harri, Tervakangas Lauri
75. 80 NP FIN-828 H-vene H-vene 0,0000 1,07 SA- LPS Kallio Kassu 20:45:11 --
Heikki Kiilholma, Harri Puolanne, Joonas Vilkman
77. 68 Prinsessa FIN-2008 Finn Express 83 Finn Express 83 0,0000 1,07 SGV LPS Hynninen Osmo 20:45:19 --
Juha Hynninen, Thomas Hynninen, Petri Jaakkola
78. 98 Flipper FIN 943 H-vene H-vene 0,0000 1,07 SA- YP Svahnström Niclas 20:45:22 --
Lindquist Vesa, Johde Katariina
79. 60 Nikea FIN-14364 Lightning Lightning 0,0000 1,00 SK JVS Salminen Samppa J 20:45:33 --
Keijo Tulomäki, Matti Ruusupiha
80. 61 Gamma FIN-14638 Lightning Lightning 0,0000 1,00 SK TP Leppänen Matti 20:45:35 --
Kimmo Kalliola, Anssi Kariola
81. 79 Lassu FIN-773 H-vene H-vene 0,0000 1,07 SA- TTPS Rinne Sakari 20:45:42 --
Sakari Rinne, Ville Jussila, Juho Ristimäki
81. 87 Who, Me? FIN-891 H-vene H-vene 0,0000 1,07 SA- N Mäntylä Marja 20:45:42 --
Maria Valkeapää, Tapio Jylhämö, Mikko Aromaa
83. 54 Meritte FIN-6063 LYS 4 Sunwind 311 0,0000 1,09 SGV JVS Mäkinen Eerikki 20:45:50 --
Piia Mäkinen, Ukko-Ville Mäkinen, Meri Nisula, Ilkka Nisula
84. 90 Patent Decor FIN-914 H-vene H-vene 0,0000 1,07 SA- LPS Korhonen Tuomas 20:46:02 --
Panu Salo, Mirva Kettunen, Elina Vallittu
85. 53 s/y Albatross FIN-5954 LYS 4 Albin Alpha 0,0000 1,10 SGV LPS Ristkari Yrjö 20:46:38 --
Ristkari Simo, Keto Lauri, Heinonen Lasse, Rantalainen Valtteri
86. 134 SailAway FIN-10490 LYS 3 Malbec 240 0,0000 1,12 SG- LPS Linkovuori Esko 20:50:00 --
Jarno Aaltonen, Elina Kärnä, Annika Kärnä
87. 45 Matilda L-5337 LYS 4 Sunwind 31 0,0000 1,06 LPS Kivelä Matti 20:53:18 --
Tomi Kivelä, Samu Kivelä, Tessa Kivelä, Saija Kivelä
88. 196 Kia Kaha L-2711 LYS 3 Maestro 31 0,0000 1,13 SGV JVS Maaranen Petri 20:59:23 --
Urpo Linjama, Kari Huostila, Ari Lehtinen, Seppo Vääränen, Piltti Piilovaara
89. 58 Josefiina FIN-5981 LYS 4 Maxi Fenix 0,0000 1,07 SGV JVS Pälvimäki Janne 21:03:39 --
Aavisto Jari, Ruosteinen Mika, Hakkarainen Ville
90. 55 Blues 2 FIN-3842 LYS 4 NF-30 0,0000 1,10 SKV HVS Hyppänen Kari 21:07:33 --
Jarmo Tuhkanen, Lassi Vihantola
91. 117 Namu FIN-5289 LYS 3 Inferno 29 0,0000 1,14 SGV LPS Mäki Seppo 21:09:56 --
Heikki Pekonen, Markku Pöyhönen
92. 64 Forte FIN-14534 Lightning Lightning 0,0000 1,00 SK TP Aalto Esko 21:14:54 --
Sari Aalto, Lasse Lammi
93. 62 Old Lady FIN-6838 Lightning Lightning 0,0000 1,00 SK JVS Lehtinen Esko 21:14:55 --
Lehtinen Pekka, Lehtinen Olli
94. 66 Pegasus FIN-3191 Finn Express 83 Finn Express 83 0,0000 1,07 SGV APS Ekqvist Ilpo 21:15:11 --
Riikka Kämppi, Arttu Ekqvist
95. 65 Munja Sun Ship II FIN 2744 Finn Express 83 Finn Express 83 0,0000 1,08 SGV JVS Vallius Henry 21:15:42 --
Kemiläinen Erkki, Kemiläinen Tatu, Nyrönen Jouni, Vallius Valtteri
96. 67 Bertta FIN 2131 Finn Express 83 Finn Express 83 0,0000 1,07 SGV JVS Niemi Reijo 21:19:11 --
Väätäinen Sami, Juuri-Oja Heikki, Castren Jonne, Castren Joel
97. 125 Akvarelli FIN-10261 LYS 3 Bavaria 33 C 0,0000 1,13 SGV LPS Mäkelä Kalle 21:23:17 --
Esko Laakso, Kalle Kauppinen, Heikki Mattila, Pekka Nikunen
98. 35 Toutain L1907 LYS 5-6 Sonata 7 0,0000 1,01 SG- TePS Kaitila Ilkka 21:24:40 --
Pentti Kaitila, Veikko Mäkipää
99. 51 Nina-Charlotta II FIN-1465 LYS 5-6 Finnflyer 27 0,0000 1,05 SG- HeiPS Santala Juha 21:25:36 --
Räisänen Olli, Räisänen Jukka, Räisänen Hannu
100. 199 Kuukkeli 1043 LYS 5-6 Helmsman 26 0,0000 1,03 SGV LPS Karhu Sauli 21:26:38 --
Seppo Karhu, Pekka Puustinen
101. 17 Kuikka FIN-1190 LYS 5-6 Helmsman 26 0,0000 1,03 SGV APS Kekkonen Veikko 21:29:01 --
Hanna Kekkonen, Kurt Berger, Pekka Koponen. Lisätietoja: Spinnun numero 679
102. 1 Köli"N"alle FIN-7533 Retkiluokka Elan 33 0,0000 0,00 SGF APS Piiroinen Mika 21:29:30 --
103. 7 Torres FIN-10430 Retkiluokka Bavaria 30 Cruiser 0,0000 0,00 APS Tommola Hannu Kalevi 21:29:50 --
Tommola Raija, Saari Mia, Saari Joni, Kiilanki Heli
104. 111 Lettu II FIN-8805 LYS 3 H-323 0,0000 1,13 SGV HVS Lindholm Harri 21:31:32 -- OCS
Arto Koskinen, Harri Leppänen, Kari Lindgren
105. 41 Milla FIN-10498 LYS 5-6 Helmsman 26 0,0000 1,03 SGV JVS Pitkänen Olli 21:34:10 --
Savelius Anssi, Savelius Jouni
106. 40 Yagal FIN-1601 LYS 5-6 Finn Flyer 27R 0,0000 1,06 SG- PP-SS Savikko Janne 21:35:01 --
Ari Särkkä, Esa Ihatsu, Teemu Mäkelä
107. 130 CaraMia FIN-3804 LYS 3 H-323 0,0000 1,13 SGV VVP Korhonen Ilkka 21:37:50 --
Ruhanen Pasi, Linnakari Jarmo, Aaltonen Antero
108. 94 Helga FIN 316 H-vene H-vene 0,0000 1,07 SA- HVS Kalojärvi Juha 21:41:21 --
Antti Karjalainen, Juha Tapanen
109. 74 Dino FIN-314 H-vene H-vene 0,0000 1,07 SA- KVS Vaara Santeri 21:41:37 --
Jari Vaara, Markus Vaara
110. 6 Iita FIN 10671 Retkiluokka Bavaria 37 0,0000 0,00 N Glad Matti 21:42:40 --
Aaltonen Jarmo, Mansikkamäki Sakari
111. 84 Sigma L-539 H-vene H-vene 0,0000 1,07 SA- LPS Lappalainen Antti 21:45:22 --
Jaakko Lappalainen, Eero Joensuu
112. 37 Carus FIN-6490 LYS 5-6 First 235 0,0000 1,03 SG APS Heikkilä Kali 21:50:46 -- OCS
Pulli Juhana, Karinen Kaarlo,
113. 82 Aurora L-600 H-vene H-vene 0,0000 1,07 SA- TP Leppänen Mari 21:51:12 --
Anna Tapanila, Tarja Hassinen, Maria Ijäs, Kirsi Hölttä
114. 14 Kuikka L-2413 LYS 5-6 Finn 26 0,0000 1,04 SG APS Heikkinen Antti 21:52:03 -- OCS
Heikkinen Pekka, Niemi Ralf
115. 39 Sirigit III L 6109 LYS 5-6 Sunwind 27 0,0000 1,03 SGV LPS Miettinen Tatu 21:53:39 --
Lasse Oinonen, Antti Pylkkänen
116. 19 Seraha FIN-2364 LYS 5-6 Finn 26 0,0000 1,04 SGV JVS Danielsbacka Bo 21:54:14 --
Danielsbacka Jaana, Sairanen Kati, Sairanen Hannu
117. 24 Juliaana FIN-2734 LYS 5-6 Finn Express 74 0,0000 1,03 SG LPS Kärnä Sampsa 21:54:19 --
Salo Ville, Ristkari Samu
118. 195 Viuhu FIN 443 H-vene H-vene 0,0000 1,07 SA- JäPS Lukkariniemi Jukka 21:54:50 --
Timo Lukkariniemi, Jorma Lukkariniemi
119. 4 Vertigo FIN-6166 Retkiluokka Scanper 0,0000 0,00 SGK- JVS Jormalainen Risto 21:55:42 --
Elias Rask, Timo Rauhala
120. 13 Katimaria FIN-2182 LYS 5-6 Avance 24 0,0000 1,02 SG KVS Åman Risto 21:55:55 --
Juha Lukkari, Martti Mansikka
121. 16 Nemo L-4448 LYS 5-6 Balans 65 0,0000 0,99 SGK APS Painilainen Heidi 21:56:21 --
Pauliina Valo, Niilo Lusila
122. 10 Afrodite FIN-5387 LYS 5-6 Sunwind 27 0,0000 1,03 SGV JVS Hiltunen Ari 21:59:27 --
Hiltunen Sirkka, Pitkänen Pirkko, Kovalainen Olli-Pekka
123. 73 Jias FIN-563 H-vene H-vene 0,0000 1,07 SA- LPS Kavén Jorma 22:05:27 --
Jouni Kavén, Pyry Halme
124. 78 Kaarina FIN-605 H-vene H-vene 0,0000 1,07 SA- APS Pynnönen Markku 22:05:43 --
Jari Pynnönen, Mika Komulainen, Pekka Järvisola
125. 92 Lady Express FIN-357 H-vene H-vene 0,0000 1,07 SA- LPS Yrjölä Mikko 22:10:06 --
Aki Laine, Jukka Yrjölä
126. 131 Rantanplan FIN-3940 LYS 3 H 323 0,0000 1,13 SGKF APS Lindberg Johanna 22:16:45 --
Timo Kukkamäki, Chris Smith, Sheryl Denman Taylor
127. 76 Far-o-Zon FIN-550 H-vene H 0,0000 1,07 SA- JVS Tarvainen Harri 22:16:50 --
Tarvainen Joonas, Koljander Roope
128. 27 Wanda FIN-1489 LYS 5-6 Finn 26 0,0000 1,04 SGV JVS Tuominen Timo 22:22:26 -- OCS
Pakoma Paavo, Mursula Juha, Haapavaara Kasper
129. 52 Margaretha FIN-2705 LYS 4 Jeanneau Rush 0,0000 1,09 SGF JVS Hartikainen Jorma 22:39:29 --
Hartikainen Jorma, Hartikainen Birgitta, Vesamaa Erkki, Soikkeli Jani
130. 197 Kilin Kolin Avoin luokka _ 0,0000 0,00 _ _ 22:42:19 --
131. 26 Lilli FIN-9441 LYS 5-6 Micro 550 0,0000 0,96 SK JVS Hintikka Mauri 22:44:57 --
Timo Lundell, Jussi Hintikka
132. 63 Liti FIN-13560 Lightning Lightning 0,0000 1,00 SK TP Ylänen Pekka 22:57:04 --
Markus Ylänen, Joonas Ylänen
133. 12 Beaulieu FIN-4486 LYS 5-6 Avance 245 0,0000 1,01 SG JVS Renlund Markku 22:57:35 --
Vuori Kari, Kantanen Kari
134. 120 Madeleine L-7640 LYS 3 Comfort 32 0,0000 1,11 SGV JVS Hinkkanen Petteri 23:07:00 --
Hinkkanen Jarkko, Vihavainen Jukka
135. 11 Carina L-5033 LYS 5-6 Finn 26 7/8 0,0000 1,04 SGV JVS Ritokallio Ilkka 23:08:24 --
Arminen Juha, Ritokallio Rebekka
136. 128 Lotjaana 6 FIN-168 LYS 3 H-35 0,0000 1,13 SGV LPS Salo Hannu 23:17:56 --
Mäkelä Esa, Salo Sampo, Miettinen Jyri
137. 97 Pelasta Vesku L 588 H-vene H-Vene 0,0000 1,07 SA- LPS Salmi Pentti 23:41:50 --
Lorentz Andersson, Sauli Havas
138. 70 Päivi L-690 H-vene H-vene 0,0000 1,07 SA- JäPs Vilppala Heikki 23:42:45 --
Pekka Vilppala, Olli Suomalainen
139. 22 Minea FIN-2130 LYS 5-6 Guy 22 0,0000 0,99 SGK JVS Luumi Heikki 23:50:29 --
Liina Luumi, Ville Varis
140. 77 Isola FIN-176 H-vene H-vene 0,0000 1,07 SA- JVS Nieminen Niko-Mikko 23:58:16 --
Joonas Nieminen, Kalevi Nieminen, Tuomo Honkanen
141. 57 Ilona FIN-3833 LYS 4 Helmsman 31 0,0000 1,09 SGV JäPS Pynnönen Risto E 24:08:27 --
Antti Manninen, kolmas henkilö, neljäs henkilö
142. 23 Monkey Business FIN-6874 LYS 5-6 Bellona 23 0,0000 0,99 SG HVS Kataja Olli 24:36:17 --
Aimo Kataja, Ossi Kataja
143. 20 Tuulia L-3275 LYS 5-6 Finn 26 7/8 0,0000 1,04 SGV SuNS Tompuri Kari 24:46:01 --
Heikki Väisänen, Jukka Ylänen, Ari Kaatonen
144. 2 Blues KR 5503 Retkiluokka Dufour Arpege 30 0,0000 0,00 SGKV HeiPS Pohjankoski Lasse 24:53:35 --
Joonas Pohjankoski, Antti Pohjankoski, Tuomo Virtanen
145. 25 s/y Telkkä L-1446 LYS 5-6 Finn 26 0,0000 1,02 SGF PP-SS Anttinen Joonas 24:58:32 --
Heino Jani, Ojanen Lauri, Nivala Iisakki, Kinnunen Topi
146. 18 Ma Donna FIN 5571 LYS 5-6 Finn Express 64 0,0000 0,96 SK HVS Inkinen Markku 25:00:34 --
Nokkonen Esa, Inkinen Hannu
147. 28 Vilana 2824 LYS 5-6 Finn Express 74 0,0000 1,01 SGF JVS Kautto Ari 25:04:10 --
Timo Oinonen, Jukka Liukkonen, Markku Kauppila
148. 31 Mirandos FIN-3262 LYS 5-6 Finn Express 74 0,0000 1,03 SGKV JVS Lehtonen Timo 25:04:44 --
Arja Vaismaa-Lehtonen, Taina Vaismaa, Mikko Vaismaa, Leo Lehtonen, Ilkka Lehtonen
149. 36 Fanny L1040 LYS 5-6 Lohi 25 0,0000 1,04 SGK LPS Rantanen Sami 25:05:01 --
Ilmo Saneri, Jari Koskinen, Kari Raskinen
150. 44 Jib FIN-10458 LYS 5-6 Micro 550 0,0000 0,96 SK- JVS Vanhala Jari 25:05:31 --
Pauliina Uusi-Penttilä, Jarmo Hytönen, Margit Vanhala
151. 21 Aquatic L-1972 LYS 5-6 Finn 26 0,0000 1,04 SGF LPS Yrjölä Esa 25:06:30 --
Raili Yrjölä, Ville Yrjölä, Olli-Pekka Yrjölä
152. 38 Bongo 2375 LYS 5-6 Finn 26 0,0000 1,04 -VG LPS Sorvali Jukka 25:07:38 --
Pekka Uoti, Jani Knuuttila
153. 43 Linn L-2343 LYS 5-6 Guy 22 0,0000 0,99 SG- VVK Makkonen Sakari 25:08:31 --
Harri Pasila, Samppa Jaro
154. 3 Olivia 310 Retkiluokka Albin Viggen 0,0000 0,00 GKF PPPS Mäntynen Marko 25:11:25 --
Ahven Helle, Mäntynen Tomi, Honkamäki Veijo
155. 34 Svedu FIN 2355 LYS 5-6 Maxi 77 0,0000 1,03 SGKF JVS Välimäki Harri 25:15:49 --
Välimäki Sari, Kalmanlehto Erkki
156. 42 Heimari FIN-4033 LYS 5-6 Avance 245 0,0000 1,01 SGV PP-SS Vanhanen Jari 25:42:08 -- OCS
Sutinen Timo, Hyppänen Antti
157. 29 Nereida FIN-2981 LYS 5-6 Avance 245 0,0000 1,01 SGV LPS Andersson Juha 25:06:50 -- SCP
Jalmari Kauhanen, Carlo Bister
DNC 50 Aquarius FIN-2135 LYS 4 Targa 101 0,0000 1,09 SGV LPS Seesvaara Pentti DNC DNC
Juha Huikuri, Esa Hannola, ?, ?
DNF 191 Mirri FIN-91 M Avoin luokka Firebird 0,0000 0,00 RPS Halminen Martti DNF
Mikko Perhe, Jani Hoikkala
DNF 127 Cardina FIN 5787 LYS 3 Inferno 31 0,0000 1,15 SGV N Vikman Keijo DNF
Reijo Vikman, Markku Vikman
DNF 132 Plattapus FIN 8384 LYS 3 Nauticat 340 RS 0,0000 1,11 -GF JVS Vartiainen Hannu DNF
Timo Liponen, Markku Lehtinen, Kalho M
DNS 118 Samantha FIN 3830 LYS 3 Inferno 26 0,0000 1,13 SG- HVS Vuori Lasse DNS
Tanja Vuori, Mari Huhtala
DNF 5 Ariel 3922 Retkiluokka N/A 0,0000 0,00 GF HVS Pajula Hannu DNF
Pajula Sirpa, Pajula Toni, Pajula Elina, Peltola Arttu
DNF 33 Elena FIN-5100 LYS 5-6 Avance 245 0,0000 0,98 -GV HeiPS Kolehmainen Jari DNF
Petteri Nyyssönen, Jarmo Muukkonen
DNF 200 Elysion L-4451 LYS 5-6 FE64 0,0000 0,96 SG APS Pollari Tomi DNF
Luomaniemi Sampsa
DNS 15 Hilma L-1542 LYS 5-6 L-1542 0,0000 0,99 SG- JäPS Vihijärvi Sakari DNS
Tuula Vihijärvi, Simo Vihijärvi
DNF 30 Nike FIN-270 LYS 5-6 Hai 0,0000 1,03 SK LPS Talvitie Jarno DNF
Henkka Talvitie
DNF 32 Yasmine L22 LYS 5-6 Balans 65 0,0000 0,99 SGK LPS Nilsson Jesper DNF
Matias Harju, Tomi Ollila, Olli Salin