22.9.2019 3:20:27

Viralliset tulokset luokittain, LYS-aika, luokka LYS 5-6 (reitti Päijännepurjehdus)

Väliaika: Ykskoivu
Odotetaan 38
Sij Num Nimi Purjetunnus Luokka LYS Tyyppi SGV Seura Kippari Purj.aika LYS-aika
- 10 Afrodite FIN-5387 LYS 5-6 1,03 Sunwind 27 SGV JVS Hiltunen Ari -- --
Hiltunen Sirkka, Pitkänen Pirkko, Kovalainen Olli-Pekka
- 21 Aquatic L-1972 LYS 5-6 1,04 Finn 26 SGF LPS Yrjölä Esa -- --
Raili Yrjölä, Ville Yrjölä, Olli-Pekka Yrjölä
- 12 Beaulieu FIN-4486 LYS 5-6 1,01 Avance 245 SG JVS Renlund Markku -- --
Vuori Kari, Kantanen Kari
- 38 Bongo 2375 LYS 5-6 1,04 Finn 26 -VG LPS Sorvali Jukka -- --
Pekka Uoti, Jani Knuuttila
- 11 Carina L-5033 LYS 5-6 1,04 Finn 26 7/8 SGV JVS Ritokallio Ilkka -- --
Arminen Juha, Ritokallio Rebekka
- 37 Carus FIN-6490 LYS 5-6 1,03 First 235 SG APS Heikkilä Kali -- -- OCS
Pulli Juhana, Karinen Kaarlo,
- 33 Elena FIN-5100 LYS 5-6 0,98 Avance 245 -GV HeiPS Kolehmainen Jari -- --
Petteri Nyyssönen, Jarmo Muukkonen
- 200 Elysion L-4451 LYS 5-6 0,96 FE64 SG APS Pollari Tomi -- --
Luomaniemi Sampsa
- 36 Fanny L1040 LYS 5-6 1,04 Lohi 25 SGK LPS Rantanen Sami -- --
Ilmo Saneri, Jari Koskinen, Kari Raskinen
- 42 Heimari FIN-4033 LYS 5-6 1,01 Avance 245 SGV PP-SS Vanhanen Jari -- -- OCS
Sutinen Timo, Hyppänen Antti
- 15 Hilma L-1542 LYS 5-6 0,99 L-1542 SG- JäPS Vihijärvi Sakari -- --
Tuula Vihijärvi, Simo Vihijärvi
- 44 Jib FIN-10458 LYS 5-6 0,96 Micro 550 SK- JVS Vanhala Jari -- --
Pauliina Uusi-Penttilä, Jarmo Hytönen, Margit Vanhala
- 24 Juliaana FIN-2734 LYS 5-6 1,03 Finn Express 74 SG LPS Kärnä Sampsa -- --
Salo Ville, Ristkari Samu
- 13 Katimaria FIN-2182 LYS 5-6 1,02 Avance 24 SG KVS Åman Risto -- --
Juha Lukkari, Martti Mansikka
- 14 Kuikka L-2413 LYS 5-6 1,04 Finn 26 SG APS Heikkinen Antti -- -- OCS
Heikkinen Pekka, Niemi Ralf
- 17 Kuikka FIN-1190 LYS 5-6 1,03 Helmsman 26 SGV APS Kekkonen Veikko -- --
Hanna Kekkonen, Kurt Berger, Pekka Koponen. Lisätietoja: Spinnun numero 679
- 199 Kuukkeli 1043 LYS 5-6 1,03 Helmsman 26 SGV LPS Karhu Sauli -- --
Seppo Karhu, Pekka Puustinen
- 26 Lilli FIN-9441 LYS 5-6 0,96 Micro 550 SK JVS Hintikka Mauri -- --
Timo Lundell, Jussi Hintikka
- 43 Linn L-2343 LYS 5-6 0,99 Guy 22 SG- VVK Makkonen Sakari -- --
Harri Pasila, Samppa Jaro
- 18 Ma Donna FIN 5571 LYS 5-6 0,96 Finn Express 64 SK HVS Inkinen Markku -- --
Nokkonen Esa, Inkinen Hannu
- 41 Milla FIN-10498 LYS 5-6 1,03 Helmsman 26 SGV JVS Pitkänen Olli -- --
Savelius Anssi, Savelius Jouni
- 22 Minea FIN-2130 LYS 5-6 0,99 Guy 22 SGK JVS Luumi Heikki -- --
Liina Luumi, Ville Varis
- 31 Mirandos FIN-3262 LYS 5-6 1,03 Finn Express 74 SGKV JVS Lehtonen Timo -- --
Arja Vaismaa-Lehtonen, Taina Vaismaa, Mikko Vaismaa, Leo Lehtonen, Ilkka Lehtonen
- 23 Monkey Business FIN-6874 LYS 5-6 0,99 Bellona 23 SG HVS Kataja Olli -- --
Aimo Kataja, Ossi Kataja
- 16 Nemo L-4448 LYS 5-6 0,99 Balans 65 SGK APS Painilainen Heidi -- --
Pauliina Valo, Niilo Lusila
- 29 Nereida FIN-2981 LYS 5-6 1,01 Avance 245 SGV LPS Andersson Juha -- -- SCP
Jalmari Kauhanen, Carlo Bister
- 30 Nike FIN-270 LYS 5-6 1,03 Hai SK LPS Talvitie Jarno -- --
Henkka Talvitie
- 51 Nina-Charlotta II FIN-1465 LYS 5-6 1,05 Finnflyer 27 SG- HeiPS Santala Juha -- --
Räisänen Olli, Räisänen Jukka, Räisänen Hannu
- 25 s/y Telkkä L-1446 LYS 5-6 1,02 Finn 26 SGF PP-SS Anttinen Joonas -- --
Heino Jani, Ojanen Lauri, Nivala Iisakki, Kinnunen Topi
- 19 Seraha FIN-2364 LYS 5-6 1,04 Finn 26 SGV JVS Danielsbacka Bo -- --
Danielsbacka Jaana, Sairanen Kati, Sairanen Hannu
- 39 Sirigit III L 6109 LYS 5-6 1,03 Sunwind 27 SGV LPS Miettinen Tatu -- --
Lasse Oinonen, Antti Pylkkänen
- 34 Svedu FIN 2355 LYS 5-6 1,03 Maxi 77 SGKF JVS Välimäki Harri -- --
Välimäki Sari, Kalmanlehto Erkki
- 35 Toutain L1907 LYS 5-6 1,01 Sonata 7 SG- TePS Kaitila Ilkka -- --
Pentti Kaitila, Veikko Mäkipää
- 20 Tuulia L-3275 LYS 5-6 1,04 Finn 26 7/8 SGV SuNS Tompuri Kari -- --
Heikki Väisänen, Jukka Ylänen, Ari Kaatonen
- 28 Vilana 2824 LYS 5-6 1,01 Finn Express 74 SGF JVS Kautto Ari -- --
Timo Oinonen, Jukka Liukkonen, Markku Kauppila
- 27 Wanda FIN-1489 LYS 5-6 1,04 Finn 26 SGV JVS Tuominen Timo -- -- OCS
Pakoma Paavo, Mursula Juha, Haapavaara Kasper
- 40 Yagal FIN-1601 LYS 5-6 1,06 Finn Flyer 27R SG- PP-SS Savikko Janne -- --
Ari Särkkä, Esa Ihatsu, Teemu Mäkelä
- 32 Yasmine L22 LYS 5-6 0,99 Balans 65 SGK LPS Nilsson Jesper -- --
Matias Harju, Tomi Ollila, Olli Salin