21.9.2019 4:30:32

Viralliset tulokset, purjehdittu aika, reitti Päijännepurjehdus

Väliaika: Ykskoivu
Odotetaan 168
Sij Num Nimi Purjetunnus Luokka LYS Tyyppi SGV Seura Kippari Purj.aika LYS-aika
- 104 2. Sallittu Nautinto FIN-1101 Albin Express 1,10 Albin Express SKV JVS Pälvimäki Lasse -- --
Palvimäki Joonas, Palvimäki Matti
- 10 Afrodite FIN-5387 LYS 5-6 1,03 Sunwind 27 SGV JVS Hiltunen Ari -- --
Hiltunen Sirkka, Pitkänen Pirkko, Kovalainen Olli-Pekka
- 126 Akira FIN-10338 LYS 3 1,13 Bavaria 33 CR SGV LPS Salminen Esa -- --
Mikael Seppälä, Kari Lampen, Tom Rindell
- 125 Akvarelli FIN-10261 LYS 3 1,13 Bavaria 33 C SGV LPS Mäkelä Kalle -- --
Esko Laakso, Kalle Kauppinen, Heikki Mattila, Pekka Nikunen
- 173 Alice FIN-150 LYS urheiluveneet 1,25 Lutra 25 SG- SP Juva Ilkka -- --
Markus Ritala, Miika Ritala, Jari Saari, Teemu Viikari
- 106 Alma FIN-3638 LYS 1-2 1,22 _ SGK TAPS Valolahti Matti -- --
Miikkulainen Juha, Kontturi Arni, Koskinen Juha, Kangassalo Pekka
- 75 Älvsbyhus FIN-879 H-vene 1,07 H-vene SA- HeiPS Hillberg Petri -- --
Hillberg Ismo, Hillberg Atte, Hillberg Iita
- 96 Ankanpoika III FIN-320 H-vene 1,07 H-vene SA- LPS/SPS Salonen Jaakko -- --
Hänninen Olli, Risto Palokangas, Jussi Puhakka
- 50 Aquarius FIN-2135 LYS 4 1,09 Targa 101 SGV LPS Seesvaara Pentti -- -- DNC
Juha Huikuri, Esa Hannola, ?, ?
- 21 Aquatic L-1972 LYS 5-6 1,04 Finn 26 SGF LPS Yrjölä Esa -- --
Raili Yrjölä, Ville Yrjölä, Olli-Pekka Yrjölä
- 164 Aquila FIN-3872 LYS 3 1,16 Optima 101 SGV LPS Hynynen Heikki -- --
Toija Pekka, Korpela Tapsa, Korpela Riitta
- 5 Ariel 3922 Retkiluokka 0,00 N/A GF HVS Pajula Hannu -- --
Pajula Sirpa, Pajula Toni, Pajula Elina, Peltola Arttu
- 82 Aurora L-600 H-vene 1,07 H-vene SA- TP Leppänen Mari -- --
Anna Tapanila, Tarja Hassinen, Maria Ijäs, Kirsi Hölttä
- 89 Autokoulu Juha / Julia L907 H-vene 1,07 H SA- JVS Ahonen Juhani -- --
Vesa Rahkonen, Kimmo Rihto
- 150 Auvo FIN 5591 LYS 1-2 1,17 Still 900 Original SGV HeiPS Lehtinen Jyri -- --
Lehtinen Aaro, Lehtinen Harri, Rinkinen Mikko, Alitalo Mkko, Alitalo Leena, Hämäläinen Pertsa
- 181 Averell Dalton FIN 10457 Beneteau 25 Platu 1,21 Platu 25 SA- HSK Lahtonen Jori -- --
Kinnunen Risto, Hult Arttu, Sane Petri, Vaapa Hannu
- 122 Baltic Maid FIN-808 LYS 3 1,13 Baltic 33 SGV PP-SS Kallio Teemu -- --
Lehtinen Lasse, Kivistö Miika, Kallio Sami, Nieminen Jukka, Tsutsunen Santtu
- 177 Banneriina FIN 54468 LYS urheiluveneet 1,21 Banner 23 Racer SG LPS Mäkelä Pertti -- --
Eetu Mäkelä, Pasi Virintie, Visa Virintie
- 12 Beaulieu FIN-4486 LYS 5-6 1,01 Avance 245 SG JVS Renlund Markku -- --
Vuori Kari, Kantanen Kari
- 67 Bertta FIN 2131 Finn Express 83 1,07 Finn Express SGV JVS Niemi Reijo -- --
Väätäinen Sami, Juuri-Oja Heikki, Castren Jonne, Castren Joel
- 162 Biancoblu FIN 9707 LYS 1-2 1,21 Hanse 34 SGV LPS Lahtinen Markku -- --
Tuomas Kinnunen, Risto Kyläkallio, Teemu Kyläkallio
- 190 Blue Star FIN-1 Avoin luokka 0,00 Australian 18 Foot Skiff EMK Laurila Tuomas -- --
Jari Hamström, Antti Salonen
- 2 Blues KR 5503 Retkiluokka 0,00 Dufour Arpege 30 SGKV HeiPS Pohjankoski Lasse -- --
Joonas Pohjankoski, Antti Pohjankoski, Tuomo Virtanen
- 55 Blues 2 FIN-3842 LYS 4 1,10 NF-30 SKV HVS Hyppänen Kari -- --
Jarmo Tuhkanen, Lassi Vihantola
- 135 Blueship FIN-8782 ORC club 1,19 Finngulf 33 (mod) SGV JVS Silvonen Markku -- --
Jukka Kilpiä, Jorma Malin, Harri Mikkilä
- 38 Bongo 2375 LYS 5-6 1,04 Finn 26 -VG LPS Sorvali Jukka -- --
Pekka Uoti, Jani Knuuttila
- 172 Boomerang SWE-137 LYS urheiluveneet 1,33 11-metre SK KTPS Huusko Kari -- --
Sorvari Tommi, Huusko Taimo, Viide Mika, Siekkinen Heikki
- 185 Buddy V-777 E Scow 1,43 E-Scow SK- N Salo Timo -- --
Vesa Salo, Konsen Lauri, Mörä Lauri
- 113 Calypso FIN-3822 LYS 3 1,12 Finnflyer 31 Cr SGV LPS Lehtonen Jarmo -- --
Lehtonen Ari, Heikkinen Matti, Rantanen Mikko
- 130 CaraMia FIN-3804 LYS 3 1,13 H-323 SGV VVP Korhonen Ilkka -- --
Ruhanen Pasi, Linnakari Jarmo, Aaltonen Antero
- 127 Cardina FIN 5787 LYS 3 1,15 Inferno 31 SGV N Vikman Keijo -- --
Reijo Vikman, Markku Vikman
- 11 Carina L-5033 LYS 5-6 1,04 Finn 26 7/8 SGV JVS Ritokallio Ilkka -- --
Arminen Juha, Ritokallio Rebekka
- 37 Carus FIN-6490 LYS 5-6 1,03 First 235 SG APS Heikkilä Kali -- -- OCS
Pulli Juhana, Karinen Kaarlo,
- 171 Czorty POL-6660 LYS urheiluveneet 1,22 Majestic 24 SG- HSK Jenkins Daniel -- --
Lappalainen Tatu, Jenkins Stefan, Toivanen Jussi, Merenlahti Antti
- 178 D 10398 LYS urheiluveneet 1,36 Henderson 30 SG DMSK Othman Roger -- --
Björn Ruokolahti, Jaakko, Hannu, Iiro mm.
- 151 Damaris FIN-7009 LYS 1-2 1,17 Dehler 34 SGV HeiPS Laine Esko -- --
Kanninen Kauko, Varmanen Erkki, Varmanen Esa, Varmanen Jukka, Laine Petteri
- 74 Dino FIN-314 H-vene 1,07 H-vene SA- KVS Vaara Santeri -- --
Jari Vaara, Markus Vaara
- 33 Elena FIN-5100 LYS 5-6 0,98 Avance 245 -GV HeiPS Kolehmainen Jari -- --
Petteri Nyyssönen, Jarmo Muukkonen
- 158 Elina FIN-8042 LYS 1-2 1,19 Inferno 33 SGV JVS Kiiski Ari -- --
Kiiski Pirkko, Kiiski Anna, Kauppinen Sakari, Toivanen Jarmo
- 200 Elysion L-4451 LYS 5-6 0,96 FE64 SG APS Pollari Tomi -- --
Luomaniemi Sampsa
- 95 Enkeli L-174 H-vene 1,07 H-vene, kölivene SA- JVS Matilainen Nina -- --
Lepistö Harri, Tervakangas Lauri
- 103 EXsari L-483 Albin Express 1,11 Albin Express SK JVS Leskinen Harri -- --
Anja Leskinen, Esko Liukkonen
- 36 Fanny L1040 LYS 5-6 1,04 Lohi 25 SGK LPS Rantanen Sami -- --
Ilmo Saneri, Jari Koskinen, Kari Raskinen
- 76 Far-o-Zon FIN-550 H-vene 1,07 H SA- JVS Tarvainen Harri -- --
Tarvainen Joonas, Koljander Roope
- 88 Festivo FIN 887 H-vene 1,07 H-vene SA- LPS Heikkilä Janne -- --
Honkavaara Pekka, Leinonen Jari
- 98 Flipper FIN 943 H-vene 1,07 H-vene SA- YP Svahnström Niclas -- --
Lindquist Vesa, Johde Katariina
- 187 Floppy Disk FIN-6 E Scow 1,43 E Scow SK- HeiPS Laine Janne -- --
Harri Malm, Juha Hopponen, Kari Virtanen, Kimmo Haanpää
- 64 Forte FIN-14534 Lightning 1,00 Lightning SK TP Aalto Esko -- --
Sari Aalto, Lasse Lammi
- 176 Fox FIN-262 LYS urheiluveneet 1,27 Melges 24 -A- HSK Svärd Timo -- --
Pasi Svärd, Heikki Lappalainen, Henrik Andersson
- 61 Gamma FIN-14638 Lightning 1,00 Lightning SK TP Leppänen Matti -- --
Kimmo Kalliola, Anssi Kariola
- 101 Geronimo FIN 3020 Albin Express 1,11 Albin Express SK LPS Mäkinen Antti -- --
Jarno Hautamäki, Ville Hyvärinen, Schroderus Antti
- 116 Hattiwatti FIN-3464 LYS 3 1,14 Inferno 29 SGV JVS Ahola Kalle -- --
Markku Mikkola, Niskanen Timo, Pasanen Eija
- 124 Heili 3465 LYS 3 1,14 Inferno 29 SGV HeiPS Ojala Petri -- --
Hietalahti Lauri, Partanen Eero, Partanen Eeva, Partanen Juha
- 42 Heimari FIN-4033 LYS 5-6 1,01 Avance 245 SGV PP-SS Vanhanen Jari -- -- OCS
Sutinen Timo, Hyppänen Antti
- 94 Helga FIN 316 H-vene 1,07 H-vene SA- HVS Kalojärvi Juha -- --
Antti Karjalainen, Juha Tapanen
- 81 Hempukka FIN-718 H-vene 1,07 H-vene SA- HVS Lepistö Veli-Matti -- --
Mari Lindeman, Janne Vaara
- 93 Heracles FIN-847 H-vene 1,07 H-vene SA- HVS Ruusunen Teemu -- --
Ville Hirvonen LPS, Rami Lindström KuoPS, Mr Bean
- 15 Hilma L-1542 LYS 5-6 0,99 L-1542 SG- JäPS Vihijärvi Sakari -- --
Tuula Vihijärvi, Simo Vihijärvi
- 6 Iita FIN 10671 Retkiluokka 0,00 Bavaria 37 N Glad Matti -- --
Aaltonen Jarmo, Mansikkamäki Sakari
- 57 Ilona FIN-3833 LYS 4 1,09 Helmsman 31 SGV JäPS Pynnönen Risto E -- --
Antti Manninen, kolmas henkilö, neljäs henkilö
- 77 Isola FIN-176 H-vene 1,07 H-vene SA- JVS Nieminen Niko-Mikko -- --
Joonas Nieminen, Kalevi Nieminen, Tuomo Honkanen
- 86 Itella Logistics FIN-899 H-vene 1,07 H-vene SA- LPS Boman Juhani -- --
Mikko Boman, Timo Saarinen, Juhani Salo
- 163 Jasmina 9211 LYS 1-2 1,17 Millenium 311 SGV LPS Sahiluoto Ahti -- --
Sahiluoto Arvo, Sahiluoto Juho, Sahiluoto Meri, Sahiluoto Mari, Sahiluoto Niko
- 73 Jias FIN-563 H-vene 1,07 H-vene SA- LPS Kavén Jorma -- --
Jouni Kavén, Pyry Halme
- 44 Jib FIN-10458 LYS 5-6 0,96 Micro 550 SK- JVS Vanhala Jari -- --
Pauliina Uusi-Penttilä, Jarmo Hytönen, Margit Vanhala
- 99 Joen Talo FIN 872 H-vene 1,07 H-vene SA- KuoPS Ikonen Janne -- --
Ville Hankalin, Jussi Hämäläinen
- 58 Josefiina FIN-5981 LYS 4 1,07 Maxi Fenix SGV JVS Pälvimäki Janne -- --
Aavisto Jari, Ruosteinen Mika, Hakkarainen Ville
- 24 Juliaana FIN-2734 LYS 5-6 1,03 Finn Express 74 SG LPS Kärnä Sampsa -- --
Salo Ville, Ristkari Samu
- 78 Kaarina FIN-605 H-vene 1,07 H-vene SA- APS Pynnönen Markku -- --
Jari Pynnönen, Mika Komulainen, Pekka Järvisola
- 56 Karoliina FIN-1693 LYS 4 1,09 Hydro SGV HeiPS Ilola Heikki -- --
Vesa Kukkonen, Janina Kukkonen, Jukka Hietanen, Rainer Könönen, Essi Ilola, Miia Hietanen
- 85 Katariina FIN-931 H-vene 1,07 H-vene SA- HSK Pehkonen Matti -- --
Juha Eklund HSK, Atso Andersen
- 13 Katimaria FIN-2182 LYS 5-6 1,02 Avance 24 SG KVS Åman Risto -- --
Juha Lukkari, Martti Mansikka
- 196 Kia Kaha L-2711 LYS 3 1,13 Maestro 31 SGV JVS Maaranen Petri -- --
Urpo Linjama, Kari Huostila, Ari Lehtinen, Seppo Vääränen, Piltti Piilovaara
- 197 Kilin Kolin Avoin luokka 0,00 _ _ _ -- --
- 1 Köli"N"alle FIN-7533 Retkiluokka 0,00 Elan 33 SGF APS Piiroinen Mika -- --
- 152 Kristiina FIN-8261 LYS 1-2 1,19 X-342 SKV LPS Saarela Mikko -- --
Kristiina Saarela, Paavo Nikkilä, Laura Nuopponen, Mikko Nuopponen
- 14 Kuikka L-2413 LYS 5-6 1,04 Finn 26 SG APS Heikkinen Antti -- -- OCS
Heikkinen Pekka, Niemi Ralf
- 17 Kuikka FIN-1190 LYS 5-6 1,03 Helmsman 26 SGV APS Kekkonen Veikko -- --
Hanna Kekkonen, Kurt Berger, Pekka Koponen. Lisätietoja: Spinnun numero 679
- 199 Kuukkeli 1043 LYS 5-6 1,03 Helmsman 26 SGV LPS Karhu Sauli -- --
Seppo Karhu, Pekka Puustinen
- 170 Lady 3429 LYS urheiluveneet 1,18 Banner 28 HR SG- TePS Pesari Antti -- --
Pesari Pentti, Pesari Pekka, Pesari Joonas, Pesari Susanna, Pesari Ville, Pesari Jerry
- 92 Lady Express FIN-357 H-vene 1,07 H-vene SA- LPS Yrjölä Mikko -- --
Aki Laine, Jukka Yrjölä
- 79 Lassu FIN-773 H-vene 1,07 H-vene SA- TTPS Rinne Sakari -- --
Sakari Rinne, Ville Jussila, Juho Ristimäki
- 111 Lettu II FIN-8805 LYS 3 1,13 H-323 SGV HVS Lindholm Harri -- -- OCS
Arto Koskinen, Harri Leppänen, Kari Lindgren
- 26 Lilli FIN-9441 LYS 5-6 0,96 Micro 550 SK JVS Hintikka Mauri -- --
Timo Lundell, Jussi Hintikka
- 43 Linn L-2343 LYS 5-6 0,99 Guy 22 SG- VVK Makkonen Sakari -- --
Harri Pasila, Samppa Jaro
- 156 Lisa III FIN 5313 LYS 1-2 1,21 Comfortina 36 SGKV LPS Rajala Risto -- --
Harri Liisanantti, Kimmo Parjanen, Reino Sievälä
- 63 Liti FIN-13560 Lightning 1,00 Lightning SK TP Ylänen Pekka -- --
Markus Ylänen, Joonas Ylänen
- 188 Loiskis LA-8 E Scow 1,43 E-Scow SK- TPS Lumme Ilkka -- --
Jukka Nikulainen, Heikki Lehtinen, Tuomas Koivunen
- 128 Lotjaana 6 FIN-168 LYS 3 1,13 H-35 SGV LPS Salo Hannu -- --
Mäkelä Esa, Salo Sampo, Miettinen Jyri
- 18 Ma Donna FIN 5571 LYS 5-6 0,96 Finn Express 64 SK HVS Inkinen Markku -- --
Nokkonen Esa, Inkinen Hannu
- 120 Madeleine L-7640 LYS 3 1,11 Comfort 32 SGV JVS Hinkkanen Petteri -- --
Hinkkanen Jarkko, Vihavainen Jukka
- 155 Malla FIN-9174 LYS 1-2 1,23 Finngulf 335 SGV JVS Nieminen Pentti -- --
Nieminen Ari, Käkönen Pekka, Kosloff Markku, Kosloff Lauri
- 105 Manta FIN-573 LYS urheiluveneet 1,27 Melges 24 SA- TP Tuominen Mauri -- --
Sajaniemi Mikko, Salmio Risto, Vaittinen Matti
- 112 Marenki L-3545 LYS 3 1,14 Inferno 29 SGV LPS Virtanen Veli -- --
Ahtinen Tuomo, Viitanen Kari, Halmemo Jari
- 52 Margaretha FIN-2705 LYS 4 1,09 Jeanneau Rush SGF JVS Hartikainen Jorma -- --
Hartikainen Jorma, Hartikainen Birgitta, Vesamaa Erkki, Soikkeli Jani
- 45 Matilda L-5337 LYS 4 1,06 Sunwind 31 LPS Kivelä Matti -- --
Tomi Kivelä, Samu Kivelä, Tessa Kivelä, Saija Kivelä
- 54 Meritte FIN-6063 LYS 4 1,09 Sunwind 311 SGV JVS Mäkinen Eerikki -- --
Piia Mäkinen, Ukko-Ville Mäkinen, Meri Nisula, Ilkka Nisula
- 153 Merituuli L-4044 LYS 1-2 1,18 Maestro 35 SGV LPS Rajala Timo -- --
Rajala Heikki, Rajala Tomi, Honkaniemi Pekka, Rakkolainen Yrjö
- 102 MeXpress FIN-852 Albin Express 1,11 Albin Express SK LPS Helemaa-Ryymin Eeva -- --
Soili Hirvonen, Salla Kavén, Annukka Parikka, Marjaana Puustinen
- 159 Mezzaluna FIN-10581 LYS urheiluveneet 1,36 Mumm 30 SAV LPS Lyden Anssi -- --
Riihelä Janne, Ryymin Mikko, Heinonen Kim, Rantalaiho Teemu, Joensuu Tomi, Henderson Anna
- 41 Milla FIN-10498 LYS 5-6 1,03 Helmsman 26 SGV JVS Pitkänen Olli -- --
Savelius Anssi, Savelius Jouni
- 22 Minea FIN-2130 LYS 5-6 0,99 Guy 22 SGK JVS Luumi Heikki -- --
Liina Luumi, Ville Varis
- 72 Minna L-638 H-vene 1,07 H-vene SA- JVS Pekkarinen Raino -- --
Salerto Sami, Taipale Terho
- 31 Mirandos FIN-3262 LYS 5-6 1,03 Finn Express 74 SGKV JVS Lehtonen Timo -- --
Arja Vaismaa-Lehtonen, Taina Vaismaa, Mikko Vaismaa, Leo Lehtonen, Ilkka Lehtonen
- 191 Mirri FIN-91 M Avoin luokka 0,00 Firebird RPS Halminen Martti -- --
Mikko Perhe, Jani Hoikkala
- 23 Monkey Business FIN-6874 LYS 5-6 0,99 Bellona 23 SG HVS Kataja Olli -- --
Aimo Kataja, Ossi Kataja
- 65 Munja Sun Ship II FIN 2744 Finn Express 83 1,08 Finn Express 83 SGV JVS Vallius Henry -- --
Kemiläinen Erkki, Kemiläinen Tatu, Nyrönen Jouni, Vallius Valtteri
- 117 Namu FIN-5289 LYS 3 1,14 Inferno 29 SGV LPS Mäki Seppo -- --
Heikki Pekonen, Markku Pöyhönen
- 115 Nautilus FIN-9430 LYS 3 1,16 Millenium 311 -GV LPS Koiranen Risto -- --
Koiranen Marika, Koiranen Marja-Liisa
- 123 Nautonnier FIN-4759 LYS 3 1,13 Tabasco 26 SG- LPS Liisanantti Marja -- --
Anne-Mari Laiho, Sanna Pasanen, Johanna Backas
- 16 Nemo L-4448 LYS 5-6 0,99 Balans 65 SGK APS Painilainen Heidi -- --
Pauliina Valo, Niilo Lusila
- 29 Nereida FIN-2981 LYS 5-6 1,01 Avance 245 SGV LPS Andersson Juha -- -- SCP
Jalmari Kauhanen, Carlo Bister
- 114 New Deal FIN-6576 LYS 3 1,15 Inferno 31 SGV LPS Heikkilä Pasi -- --
Seppo Mellanen LPS, Markku Mellanen LPS, Jussi Larva HSS, Hans Ekman HSS
- 193 NiceTry FIN 161 Avoin luokka 0,00 Dragonfly 800 SW SGK HVS Yli-Mäyry Aimo -- --
Miika Pietilä, Lasse Vuori
- 30 Nike FIN-270 LYS 5-6 1,03 Hai SK LPS Talvitie Jarno -- --
Henkka Talvitie
- 60 Nikea FIN-14364 Lightning 1,00 Lightning SK JVS Salminen Samppa J -- --
Keijo Tulomäki, Matti Ruusupiha
- 51 Nina-Charlotta II FIN-1465 LYS 5-6 1,05 Finnflyer 27 SG- HeiPS Santala Juha -- --
Räisänen Olli, Räisänen Jukka, Räisänen Hannu
- 80 NP FIN-828 H-vene 1,07 H-vene SA- LPS Kallio Kassu -- --
Heikki Kiilholma, Harri Puolanne, Joonas Vilkman
- 62 Old Lady FIN-6838 Lightning 1,00 Lightning SK JVS Lehtinen Esko -- --
Lehtinen Pekka, Lehtinen Olli
- 3 Olivia 310 Retkiluokka 0,00 Albin Viggen GKF PPPS Mäntynen Marko -- --
Ahven Helle, Mäntynen Tomi, Honkamäki Veijo
- 180 Oona FIN-10533 Beneteau 25 Platu 1,21 Platu 25 SA- JVS Siik Olli -- --
Lötjönen Hannu, Kinos Jukka, Hirvensalo Ari
- 174 Optiminäkö - Synsam ITA-026 LYS urheiluveneet 1,38 UFO 28 mod SV OM Inkala Joni -- --
- 70 Päivi L-690 H-vene 1,07 H-vene SA- JäPs Vilppala Heikki -- --
Pekka Vilppala, Olli Suomalainen
- 71 Panta Rei FIN-736 H-vene 1,07 H-vene SA- N Koivula Arto -- --
Vuorimaa Saara, Konola Marika, Roivas Marko
- 90 Patent Decor FIN-914 H-vene 1,07 H-vene SA- LPS Korhonen Tuomas -- --
Panu Salo, Mirva Kettunen, Elina Vallittu
- 66 Pegasus FIN-3191 Finn Express 83 1,07 Finn Express 83 SGV APS Ekqvist Ilpo -- --
Riikka Kämppi, Arttu Ekqvist
- 97 Pelasta Vesku L 588 H-vene 1,07 H-Vene SA- LPS Salmi Pentti -- --
Lorentz Andersson, Sauli Havas
- 182 Peto Jr. FIN-9959 Beneteau 25 Platu 1,21 Platu 25 SA- MSVK Kukkonen Susanna -- --
Porkka Rauli, Åström Peik, Porkka Päivi, Pihkanen Aleksi
- 132 Plattapus FIN 8384 LYS 3 1,11 Nauticat 340 RS -GF JVS Vartiainen Hannu -- --
Timo Liponen, Markku Lehtinen, Kalho M
- 192 Pohjantähti FIN-88 M Avoin luokka 0,00 Fleuret-trimaraani G JVS Paatola Pentti -- --
Matti Paatola, Antti Kanninen
- 68 Prinsessa FIN-2008 Finn Express 83 1,07 Finn Express 83 SGV LPS Hynninen Osmo -- --
Juha Hynninen, Thomas Hynninen, Petri Jaakkola
- 189 Queen Maddie IH-17 E Scow 1,43 E-Scow SK- SuPS Lahtinen Jaakko -- --
Erkki Aikala, Jussi Heikkilä, Kustaa Lahtinen
- 131 Rantanplan FIN-3940 LYS 3 1,13 H 323 SGKF APS Lindberg Johanna -- --
Timo Kukkamäki, Chris Smith, Sheryl Denman Taylor
- 110 Rico FIN-8084 LYS 3 1,14 Sunwind 30 SGV LPS Heiskanen Pertti -- --
Lindroos Pekka, Selin Jorma, Heiskanen Esko
- 53 s/y Albatross FIN-5954 LYS 4 1,10 Albin Alpha SGV LPS Ristkari Yrjö -- --
Ristkari Simo, Keto Lauri, Heinonen Lasse, Rantalainen Valtteri
- 160 s/y Lucille-X FIN 10387 LYS 1-2 1,19 X-102 SGV JVS Kuisma Heikki -- --
Kuisma Johanna, Joutsen Atte, Haimi Paavo, Schrodeus Rauno
- 25 s/y Telkkä L-1446 LYS 5-6 1,02 Finn 26 SGF PP-SS Anttinen Joonas -- --
Heino Jani, Ojanen Lauri, Nivala Iisakki, Kinnunen Topi
- 154 s/y Walpuri FIN-36 LYS 1-2 1,17 Avance 36 SGV JäPS Keskinen Paavo -- --
Keskinen Aleks, Niekka Ilkka
- 134 SailAway FIN-10490 LYS 3 1,12 Malbec 240 SG- LPS Linkovuori Esko -- --
Jarno Aaltonen, Elina Kärnä, Annika Kärnä
- 118 Samantha FIN 3830 LYS 3 1,13 Inferno 26 SG- HVS Vuori Lasse -- --
Tanja Vuori, Mari Huhtala
- 129 Samurai FIN-5200 LYS 3 1,12 Finn Flyer 31 SGV APS Österberg Eino -- --
Juha Hiltunen APS, Pertti Pulkkinen LPS, Jari Saarola LPS
- 19 Seraha FIN-2364 LYS 5-6 1,04 Finn 26 SGV JVS Danielsbacka Bo -- --
Danielsbacka Jaana, Sairanen Kati, Sairanen Hannu
- 133 Shango FIN-8875 LYS 3 1,14 X-79 SG- JVS Nurmi Heikki -- --
Tuomas Nurmi, Sakari Nurmi, Otto Aalto, Eerik Aalto, Kari Nurmi
- 157 Shearlangstone IV K1615T LYS 1-2 1,25 X-99 SGV TePS von Bonsdorff Henrik -- --
Anneli von Bonsdorff, Anna Sankila, Leena Airola, Niiles Airola
- 186 Shuffle FIN-8 E Scow 1,43 E Scow SK- EPS Ruuskanen Kai-Jussi -- --
Samuel Rinnetmäki, Heikki Vesalainen, Atte Hinkka
- 84 Sigma L-539 H-vene 1,07 H-vene SA- LPS Lappalainen Antti -- --
Jaakko Lappalainen, Eero Joensuu
- 39 Sirigit III L 6109 LYS 5-6 1,03 Sunwind 27 SGV LPS Miettinen Tatu -- --
Lasse Oinonen, Antti Pylkkänen
- 136 Squaw II FIN-10356 ORC club 1,18 First 31.7 SGV JVS Äystö Juha -- --
Honkala Sini, Partikainen Erkki, Tenhunen Asmo, Varma Seppo, Jokinen Ari
- 83 Stemma FIN 918 H-vene 1,07 H-vene SA- JVS/TaPS Koho Heikki -- --
Vainio Juha, Ronkanen Pekka
- 34 Svedu FIN 2355 LYS 5-6 1,03 Maxi 77 SGKF JVS Välimäki Harri -- --
Välimäki Sari, Kalmanlehto Erkki
- 119 Tiira L-3114 LYS 3 1,15 Siesta 32 SGV PP-SS Vavuli Timo -- --
Vavuli Mika, Vavuli Timo, Westerlund Toni, Päivärinne Panu, Hannula Jarmo
- 7 Torres FIN-10430 Retkiluokka 0,00 Bavaria 30 Cruiser APS Tommola Hannu Kalevi -- --
Tommola Raija, Saari Mia, Saari Joni, Kiilanki Heli
- 175 Torunn FIN-3086 LYS urheiluveneet 1,16 Elvström 717 SG- TePS Lilleberg Jukka -- --
Tuomas Lilleberg, Joni Ihantola, Pasi Oksanen
- 35 Toutain L1907 LYS 5-6 1,01 Sonata 7 SG- TePS Kaitila Ilkka -- --
Pentti Kaitila, Veikko Mäkipää
- 121 Tripla FIN-18844 LYS 3 1,16 Millenium 311 SGKV APS Kelppe Risto -- --
Kati Selinummi, Anne Stigell, Paavo Peippo, Hannu Maristo
- 20 Tuulia L-3275 LYS 5-6 1,04 Finn 26 7/8 SGV SuNS Tompuri Kari -- --
Heikki Väisänen, Jukka Ylänen, Ari Kaatonen
- 91 Typyli FIN-168 H-vene 1,07 H-vene SA- KVS Vaara Kari -- --
Okko Vaara, Mikko Vaara
- 4 Vertigo FIN-6166 Retkiluokka 0,00 Scanper SGK- JVS Jormalainen Risto -- --
Elias Rask, Timo Rauhala
- 28 Vilana 2824 LYS 5-6 1,01 Finn Express 74 SGF JVS Kautto Ari -- --
Timo Oinonen, Jukka Liukkonen, Markku Kauppila
- 100 Vimma FIN-893 Albin Express 1,10 Albin Express SKV APS Pynnönen Raija -- --
Pynnönen Kati, Pynnönen Jarkko, Pynnönen Olli
- 195 Viuhu FIN 443 H-vene 1,07 H-vene SA- JäPS Lukkariniemi Jukka -- --
Timo Lukkariniemi, Jorma Lukkariniemi
- 27 Wanda FIN-1489 LYS 5-6 1,04 Finn 26 SGV JVS Tuominen Timo -- -- OCS
Pakoma Paavo, Mursula Juha, Haapavaara Kasper
- 137 Weather Institute FIN-9983 ORC club 1,30 Dynamic 35 SGV JVS Lilja Ilkka -- --
Hannu Kolehmainen, Lasse Lilja, Ilari Lilja, Kari Elivuo
- 87 Who, Me? FIN-891 H-vene 1,07 H-vene SA- N Mäntylä Marja -- --
Maria Valkeapää, Tapio Jylhämö, Mikko Aromaa
- 183 Woosh FIN-11201 Beneteau 25 Platu 1,21 Beneteau Platu 25 SA- HSK Rissanen Jussi -- --
Team Rissanen
- 40 Yagal FIN-1601 LYS 5-6 1,06 Finn Flyer 27R SG- PP-SS Savikko Janne -- --
Ari Särkkä, Esa Ihatsu, Teemu Mäkelä
- 32 Yasmine L22 LYS 5-6 0,99 Balans 65 SGK LPS Nilsson Jesper -- --
Matias Harju, Tomi Ollila, Olli Salin
- 161 Zeus Faber FIN 6388 LYS 1-2 1,32 IMS 1 SGKV JVS Pennanen Pertti -- --
Pasi Pennanen, Jorma Lind, Ville Höglund, Vesa Väänänen