20.7.2019 4:58:23

Viralliset tulokset luokittain, LYS-aika, luokka LYS 5-6 (reitti Päijännepurjehdus)

Väliaika: Judinsalo
Tulokset 38 / 38
Sij Num Nimi Purjetunnus Luokka LYS Tyyppi SGV Seura Kippari Purj.aika LYS-aika
1. 37 Carus FIN-6490 LYS 5-6 1,03 First 235 SG APS Heikkilä Kali 09:52:12 10:04:27 OCS
Pulli Juhana, Karinen Kaarlo,
2. 51 Nina-Charlotta II FIN-1465 LYS 5-6 1,05 Finnflyer 27 SG- HeiPS Santala Juha 09:44:38 10:04:40
Räisänen Olli, Räisänen Jukka, Räisänen Hannu
3. 35 Toutain L1907 LYS 5-6 1,01 Sonata 7 SG- TePS Kaitila Ilkka 10:11:42 10:15:52
Pentti Kaitila, Veikko Mäkipää
4. 16 Nemo L-4448 LYS 5-6 0,99 Balans 65 SGK APS Painilainen Heidi 10:20:18 10:16:03
Pauliina Valo, Niilo Lusila
5. 26 Lilli FIN-9441 LYS 5-6 0,96 Micro 550 SK JVS Hintikka Mauri 10:49:05 10:31:33
Timo Lundell, Jussi Hintikka
6. 13 Katimaria FIN-2182 LYS 5-6 1,02 Avance 24 SG KVS Åman Risto 10:29:27 10:37:42
Juha Lukkari, Martti Mansikka
7. 41 Milla FIN-10498 LYS 5-6 1,03 Helmsman 26 SGV JVS Pitkänen Olli 10:26:08 10:38:23
Savelius Anssi, Savelius Jouni
8. 199 Kuukkeli 1043 LYS 5-6 1,03 Helmsman 26 SGV LPS Karhu Sauli 10:29:00 10:41:15
Seppo Karhu, Pekka Puustinen
9. 39 Sirigit III L 6109 LYS 5-6 1,03 Sunwind 27 SGV LPS Miettinen Tatu 10:31:19 10:43:34
Lasse Oinonen, Antti Pylkkänen
10. 10 Afrodite FIN-5387 LYS 5-6 1,03 Sunwind 27 SGV JVS Hiltunen Ari 10:31:42 10:43:57
Hiltunen Sirkka, Pitkänen Pirkko, Kovalainen Olli-Pekka
11. 40 Yagal FIN-1601 LYS 5-6 1,06 Finn Flyer 27R SG- PP-SS Savikko Janne 10:21:54 10:45:43
Ari Särkkä, Esa Ihatsu, Teemu Mäkelä
12. 22 Minea FIN-2130 LYS 5-6 0,99 Guy 22 SGK JVS Luumi Heikki 10:52:06 10:47:51
Liina Luumi, Ville Varis
13. 17 Kuikka FIN-1190 LYS 5-6 1,03 Helmsman 26 SGV APS Kekkonen Veikko 10:36:14 10:48:29
Hanna Kekkonen, Kurt Berger, Pekka Koponen. Lisätietoja: Spinnun numero 679
14. 28 Vilana 2824 LYS 5-6 1,01 Finn Express 74 SGF JVS Kautto Ari 10:50:09 10:54:19
Timo Oinonen, Jukka Liukkonen, Markku Kauppila
15. 14 Kuikka L-2413 LYS 5-6 1,04 Finn 26 SG APS Heikkinen Antti 10:40:43 10:56:54 OCS
Heikkinen Pekka, Niemi Ralf
16. 19 Seraha FIN-2364 LYS 5-6 1,04 Finn 26 SGV JVS Danielsbacka Bo 10:41:17 10:57:28
Danielsbacka Jaana, Sairanen Kati, Sairanen Hannu
17. 30 Nike FIN-270 LYS 5-6 1,03 Hai SK LPS Talvitie Jarno 10:50:32 11:02:47
Henkka Talvitie
18. 27 Wanda FIN-1489 LYS 5-6 1,04 Finn 26 SGV JVS Tuominen Timo 10:47:09 11:03:20 OCS
Pakoma Paavo, Mursula Juha, Haapavaara Kasper
19. 25 s/y Telkkä L-1446 LYS 5-6 1,02 Finn 26 SGF PP-SS Anttinen Joonas 10:58:47 11:07:02
Heino Jani, Ojanen Lauri, Nivala Iisakki, Kinnunen Topi
20. 24 Juliaana FIN-2734 LYS 5-6 1,03 Finn Express 74 SG LPS Kärnä Sampsa 10:56:59 11:09:14
Salo Ville, Ristkari Samu
21. 11 Carina L-5033 LYS 5-6 1,04 Finn 26 7/8 SGV JVS Ritokallio Ilkka 10:57:43 11:13:54
Arminen Juha, Ritokallio Rebekka
22. 12 Beaulieu FIN-4486 LYS 5-6 1,01 Avance 245 SG JVS Renlund Markku 11:14:21 11:18:31
Vuori Kari, Kantanen Kari
23. 29 Nereida FIN-2981 LYS 5-6 1,01 Avance 245 SGV LPS Andersson Juha 11:17:05 11:21:15 SCP
Jalmari Kauhanen, Carlo Bister
24. 42 Heimari FIN-4033 LYS 5-6 1,01 Avance 245 SGV PP-SS Vanhanen Jari 11:19:09 11:23:19 OCS
Sutinen Timo, Hyppänen Antti
25. 18 Ma Donna FIN 5571 LYS 5-6 0,96 Finn Express 64 SK HVS Inkinen Markku 11:49:42 11:32:10
Nokkonen Esa, Inkinen Hannu
26. 20 Tuulia L-3275 LYS 5-6 1,04 Finn 26 7/8 SGV SuNS Tompuri Kari 11:23:18 11:39:29
Heikki Väisänen, Jukka Ylänen, Ari Kaatonen
27. 23 Monkey Business FIN-6874 LYS 5-6 0,99 Bellona 23 SG HVS Kataja Olli 11:44:33 11:40:18
Aimo Kataja, Ossi Kataja
28. 38 Bongo 2375 LYS 5-6 1,04 Finn 26 -VG LPS Sorvali Jukka 11:43:06 11:59:17
Pekka Uoti, Jani Knuuttila
29. 44 Jib FIN-10458 LYS 5-6 0,96 Micro 550 SK- JVS Vanhala Jari 12:17:42 12:00:10
Pauliina Uusi-Penttilä, Jarmo Hytönen, Margit Vanhala
30. 43 Linn L-2343 LYS 5-6 0,99 Guy 22 SG- VVK Makkonen Sakari 12:10:00 12:05:45
Harri Pasila, Samppa Jaro
31. 33 Elena FIN-5100 LYS 5-6 0,98 Avance 245 -GV HeiPS Kolehmainen Jari 12:16:35 12:08:00
Petteri Nyyssönen, Jarmo Muukkonen
32. 200 Elysion L-4451 LYS 5-6 0,96 FE64 SG APS Pollari Tomi 12:46:00 12:28:28
Luomaniemi Sampsa
33. 21 Aquatic L-1972 LYS 5-6 1,04 Finn 26 SGF LPS Yrjölä Esa 12:13:03 12:29:14
Raili Yrjölä, Ville Yrjölä, Olli-Pekka Yrjölä
34. 34 Svedu FIN 2355 LYS 5-6 1,03 Maxi 77 SGKF JVS Välimäki Harri 12:19:55 12:32:10
Välimäki Sari, Kalmanlehto Erkki
35. 36 Fanny L1040 LYS 5-6 1,04 Lohi 25 SGK LPS Rantanen Sami 12:20:14 12:36:25
Ilmo Saneri, Jari Koskinen, Kari Raskinen
36. 31 Mirandos FIN-3262 LYS 5-6 1,03 Finn Express 74 SGKV JVS Lehtonen Timo 12:27:57 12:40:12
Arja Vaismaa-Lehtonen, Taina Vaismaa, Mikko Vaismaa, Leo Lehtonen, Ilkka Lehtonen
DNS 15 Hilma L-1542 LYS 5-6 0,99 L-1542 SG- JäPS Vihijärvi Sakari DNS
Tuula Vihijärvi, Simo Vihijärvi
DNF 32 Yasmine L22 LYS 5-6 0,99 Balans 65 SGK LPS Nilsson Jesper DNF
Matias Harju, Tomi Ollila, Olli Salin