25.5.2022 22:21:49

Viralliset tulokset luokittain, purjehdittu aika, luokka H-vene (reitti Päijännepurjehdus)

Väliaika: Judinsalo
Tulokset 31 / 31
Sij Num Nimi Purjetunnus Luokka Tyyppi FinR LYS SGV Seura Kippari Purj.aika tasoitettu aika
1. 88 Festivo FIN 887 H-vene H-vene 0,0000 1,07 SA- LPS Heikkilä Janne 09:01:31 --
Honkavaara Pekka, Leinonen Jari
2. 83 Stemma FIN 918 H-vene H-vene 0,0000 1,07 SA- JVS/TaPS Koho Heikki 09:05:31 --
Vainio Juha, Ronkanen Pekka
3. 75 Älvsbyhus FIN-879 H-vene H-vene 0,0000 1,07 SA- HeiPS Hillberg Petri 09:06:11 --
Hillberg Ismo, Hillberg Atte, Hillberg Iita
4. 96 Ankanpoika III FIN-320 H-vene H-vene 0,0000 1,07 SA- LPS/SPS Salonen Jaakko 09:06:31 --
Hänninen Olli, Risto Palokangas, Jussi Puhakka
5. 99 Joen Talo FIN 872 H-vene H-vene 0,0000 1,07 SA- KuoPS Ikonen Janne 09:08:42 --
Ville Hankalin, Jussi Hämäläinen
6. 71 Panta Rei FIN-736 H-vene H-vene 0,0000 1,07 SA- N Koivula Arto 09:09:02 --
Vuorimaa Saara, Konola Marika, Roivas Marko
7. 86 Itella Logistics FIN-899 H-vene H-vene 0,0000 1,07 SA- LPS Boman Juhani 09:16:00 --
Mikko Boman, Timo Saarinen, Juhani Salo
8. 90 Patent Decor FIN-914 H-vene H-vene 0,0000 1,07 SA- LPS Korhonen Tuomas 09:19:45 --
Panu Salo, Mirva Kettunen, Elina Vallittu
9. 85 Katariina FIN-931 H-vene H-vene 0,0000 1,07 SA- HSK Pehkonen Matti 09:23:51 --
Juha Eklund HSK, Atso Andersen
10. 93 Heracles FIN-847 H-vene H-vene 0,0000 1,07 SA- HVS Ruusunen Teemu 09:25:13 --
Ville Hirvonen LPS, Rami Lindström KuoPS, Mr Bean
11. 79 Lassu FIN-773 H-vene H-vene 0,0000 1,07 SA- TTPS Rinne Sakari 09:28:53 --
Sakari Rinne, Ville Jussila, Juho Ristimäki
12. 89 Autokoulu Juha / Julia L907 H-vene H 0,0000 1,07 SA- JVS Ahonen Juhani 09:29:45 --
Vesa Rahkonen, Kimmo Rihto
13. 80 NP FIN-828 H-vene H-vene 0,0000 1,07 SA- LPS Kallio Kassu 09:30:01 --
Heikki Kiilholma, Harri Puolanne, Joonas Vilkman
14. 87 Who, Me? FIN-891 H-vene H-vene 0,0000 1,07 SA- N Mäntylä Marja 09:33:24 --
Maria Valkeapää, Tapio Jylhämö, Mikko Aromaa
15. 98 Flipper FIN 943 H-vene H-vene 0,0000 1,07 SA- YP Svahnström Niclas 09:38:09 --
Lindquist Vesa, Johde Katariina
16. 91 Typyli FIN-168 H-vene H-vene 0,0000 1,07 SA- KVS Vaara Kari 09:51:56 --
Okko Vaara, Mikko Vaara
17. 72 Minna L-638 H-vene H-vene 0,0000 1,07 SA- JVS Pekkarinen Raino 10:02:18 --
Salerto Sami, Taipale Terho
18. 81 Hempukka FIN-718 H-vene H-vene 0,0000 1,07 SA- HVS Lepistö Veli-Matti 10:03:52 --
Mari Lindeman, Janne Vaara
19. 97 Pelasta Vesku L 588 H-vene H-Vene 0,0000 1,07 SA- LPS Salmi Pentti 10:12:56 --
Lorentz Andersson, Sauli Havas
20. 76 Far-o-Zon FIN-550 H-vene H 0,0000 1,07 SA- JVS Tarvainen Harri 10:13:43 --
Tarvainen Joonas, Koljander Roope
21. 78 Kaarina FIN-605 H-vene H-vene 0,0000 1,07 SA- APS Pynnönen Markku 10:30:17 --
Jari Pynnönen, Mika Komulainen, Pekka Järvisola
22. 95 Enkeli L-174 H-vene H-vene, kölivene 0,0000 1,07 SA- JVS Matilainen Nina 10:31:17 --
Lepistö Harri, Tervakangas Lauri
23. 94 Helga FIN 316 H-vene H-vene 0,0000 1,07 SA- HVS Kalojärvi Juha 10:32:29 --
Antti Karjalainen, Juha Tapanen
24. 195 Viuhu FIN 443 H-vene H-vene 0,0000 1,07 SA- JäPS Lukkariniemi Jukka 10:34:51 --
Timo Lukkariniemi, Jorma Lukkariniemi
25. 82 Aurora L-600 H-vene H-vene 0,0000 1,07 SA- TP Leppänen Mari 10:35:39 --
Anna Tapanila, Tarja Hassinen, Maria Ijäs, Kirsi Hölttä
26. 73 Jias FIN-563 H-vene H-vene 0,0000 1,07 SA- LPS Kavén Jorma 10:43:48 --
Jouni Kavén, Pyry Halme
27. 84 Sigma L-539 H-vene H-vene 0,0000 1,07 SA- LPS Lappalainen Antti 10:53:00 --
Jaakko Lappalainen, Eero Joensuu
28. 92 Lady Express FIN-357 H-vene H-vene 0,0000 1,07 SA- LPS Yrjölä Mikko 10:57:58 --
Aki Laine, Jukka Yrjölä
29. 74 Dino FIN-314 H-vene H-vene 0,0000 1,07 SA- KVS Vaara Santeri 10:59:12 --
Jari Vaara, Markus Vaara
30. 70 Päivi L-690 H-vene H-vene 0,0000 1,07 SA- JäPs Vilppala Heikki 11:00:42 --
Pekka Vilppala, Olli Suomalainen
31. 77 Isola FIN-176 H-vene H-vene 0,0000 1,07 SA- JVS Nieminen Niko-Mikko 11:06:20 --
Joonas Nieminen, Kalevi Nieminen, Tuomo Honkanen