21.9.2019 4:32:15

Viralliset tulokset, purjehdittu aika, reitti Päijännepurjehdus

Väliaika: Judinsalo
Tulokset 168 / 168
Sij Num Nimi Purjetunnus Luokka LYS Tyyppi SGV Seura Kippari Purj.aika LYS-aika
1. 192 Pohjantähti FIN-88 M Avoin luokka 0,00 Fleuret-trimaraani G JVS Paatola Pentti 07:19:26 --
Matti Paatola, Antti Kanninen
2. 178 D 10398 LYS urheiluveneet 1,36 Henderson 30 SG DMSK Othman Roger 07:25:25 09:16:48
Björn Ruokolahti, Jaakko, Hannu, Iiro mm.
3. 159 Mezzaluna FIN-10581 LYS urheiluveneet 1,36 Mumm 30 SAV LPS Lyden Anssi 07:25:59 09:17:22
Riihelä Janne, Ryymin Mikko, Heinonen Kim, Rantalaiho Teemu, Joensuu Tomi, Henderson Anna
4. 185 Buddy V-777 E Scow 1,43 E-Scow SK- N Salo Timo 07:34:21 09:40:52
Vesa Salo, Konsen Lauri, Mörä Lauri
5. 174 Optiminäkö - Synsam ITA-026 LYS urheiluveneet 1,38 UFO 28 mod SV OM Inkala Joni 07:34:57 09:30:49
6. 186 Shuffle FIN-8 E Scow 1,43 E Scow SK- EPS Ruuskanen Kai-Jussi 07:37:16 09:43:47
Samuel Rinnetmäki, Heikki Vesalainen, Atte Hinkka
7. 190 Blue Star FIN-1 Avoin luokka 0,00 Australian 18 Foot Skiff EMK Laurila Tuomas 07:43:49 --
Jari Hamström, Antti Salonen
8. 137 Weather Institute FIN-9983 ORC club 1,30 Dynamic 35 SGV JVS Lilja Ilkka 07:59:12 09:36:18
Hannu Kolehmainen, Lasse Lilja, Ilari Lilja, Kari Elivuo
9. 105 Manta FIN-573 LYS urheiluveneet 1,27 Melges 24 SA- TP Tuominen Mauri 08:09:00 09:38:27
Sajaniemi Mikko, Salmio Risto, Vaittinen Matti
10. 176 Fox FIN-262 LYS urheiluveneet 1,27 Melges 24 -A- HSK Svärd Timo 08:09:27 09:38:54
Pasi Svärd, Heikki Lappalainen, Henrik Andersson
11. 189 Queen Maddie IH-17 E Scow 1,43 E-Scow SK- SuPS Lahtinen Jaakko 08:11:00 10:17:31
Erkki Aikala, Jussi Heikkilä, Kustaa Lahtinen
12. 173 Alice FIN-150 LYS urheiluveneet 1,25 Lutra 25 SG- SP Juva Ilkka 08:13:56 09:38:05
Markus Ritala, Miika Ritala, Jari Saari, Teemu Viikari
13. 182 Peto Jr. FIN-9959 Beneteau 25 Platu 1,21 Platu 25 SA- MSVK Kukkonen Susanna 08:18:19 09:31:20
Porkka Rauli, Åström Peik, Porkka Päivi, Pihkanen Aleksi
14. 161 Zeus Faber FIN 6388 LYS 1-2 1,32 IMS 1 SGKV JVS Pennanen Pertti 08:29:21 10:11:21
Pasi Pennanen, Jorma Lind, Ville Höglund, Vesa Väänänen
15. 172 Boomerang SWE-137 LYS urheiluveneet 1,33 11-metre SK KTPS Huusko Kari 08:30:59 10:15:23
Sorvari Tommi, Huusko Taimo, Viide Mika, Siekkinen Heikki
16. 180 Oona FIN-10533 Beneteau 25 Platu 1,21 Platu 25 SA- JVS Siik Olli 08:35:30 09:48:31
Lötjönen Hannu, Kinos Jukka, Hirvensalo Ari
17. 188 Loiskis LA-8 E Scow 1,43 E-Scow SK- TPS Lumme Ilkka 08:38:00 10:44:31
Jukka Nikulainen, Heikki Lehtinen, Tuomas Koivunen
18. 135 Blueship FIN-8782 ORC club 1,19 Finngulf 33 (mod) SGV JVS Silvonen Markku 08:43:06 09:50:17
Jukka Kilpiä, Jorma Malin, Harri Mikkilä
19. 110 Rico FIN-8084 LYS 3 1,14 Sunwind 30 SGV LPS Heiskanen Pertti 08:44:10 09:35:50
Lindroos Pekka, Selin Jorma, Heiskanen Esko
20. 121 Tripla FIN-18844 LYS 3 1,16 Millenium 311 SGKV APS Kelppe Risto 08:47:07 09:45:09
Kati Selinummi, Anne Stigell, Paavo Peippo, Hannu Maristo
21. 187 Floppy Disk FIN-6 E Scow 1,43 E Scow SK- HeiPS Laine Janne 08:48:00 10:54:31
Harri Malm, Juha Hopponen, Kari Virtanen, Kimmo Haanpää
22. 171 Czorty POL-6660 LYS urheiluveneet 1,22 Majestic 24 SG- HSK Jenkins Daniel 08:48:40 10:04:32
Lappalainen Tatu, Jenkins Stefan, Toivanen Jussi, Merenlahti Antti
23. 170 Lady 3429 LYS urheiluveneet 1,18 Banner 28 HR SG- TePS Pesari Antti 08:51:02 09:55:13
Pesari Pentti, Pesari Pekka, Pesari Joonas, Pesari Susanna, Pesari Ville, Pesari Jerry
24. 191 Mirri FIN-91 M Avoin luokka 0,00 Firebird RPS Halminen Martti 08:52:36 --
Mikko Perhe, Jani Hoikkala
25. 150 Auvo FIN 5591 LYS 1-2 1,17 Still 900 Original SGV HeiPS Lehtinen Jyri 08:53:43 09:54:51
Lehtinen Aaro, Lehtinen Harri, Rinkinen Mikko, Alitalo Mkko, Alitalo Leena, Hämäläinen Pertsa
26. 155 Malla FIN-9174 LYS 1-2 1,23 Finngulf 335 SGV JVS Nieminen Pentti 08:55:32 10:14:13
Nieminen Ari, Käkönen Pekka, Kosloff Markku, Kosloff Lauri
27. 162 Biancoblu FIN 9707 LYS 1-2 1,21 Hanse 34 SGV LPS Lahtinen Markku 08:56:00 10:09:01
Tuomas Kinnunen, Risto Kyläkallio, Teemu Kyläkallio
28. 106 Alma FIN-3638 LYS 1-2 1,22 _ SGK TAPS Valolahti Matti 08:57:00 10:12:52
Miikkulainen Juha, Kontturi Arni, Koskinen Juha, Kangassalo Pekka
29. 157 Shearlangstone IV K1615T LYS 1-2 1,25 X-99 SGV TePS von Bonsdorff Henrik 08:57:02 10:21:11
Anneli von Bonsdorff, Anna Sankila, Leena Airola, Niiles Airola
30. 103 EXsari L-483 Albin Express 1,11 Albin Express SK JVS Leskinen Harri 08:58:39 09:40:21
Anja Leskinen, Esko Liukkonen
31. 197 Kilin Kolin Avoin luokka 0,00 _ _ _ 09:01:00 --
32. 88 Festivo FIN 887 H-vene 1,07 H-vene SA- LPS Heikkilä Janne 09:01:31 09:29:03
Honkavaara Pekka, Leinonen Jari
33. 151 Damaris FIN-7009 LYS 1-2 1,17 Dehler 34 SGV HeiPS Laine Esko 09:01:42 10:02:50
Kanninen Kauko, Varmanen Erkki, Varmanen Esa, Varmanen Jukka, Laine Petteri
34. 177 Banneriina FIN 54468 LYS urheiluveneet 1,21 Banner 23 Racer SG LPS Mäkelä Pertti 09:02:09 10:15:10
Eetu Mäkelä, Pasi Virintie, Visa Virintie
35. 152 Kristiina FIN-8261 LYS 1-2 1,19 X-342 SKV LPS Saarela Mikko 09:03:32 10:10:43
Kristiina Saarela, Paavo Nikkilä, Laura Nuopponen, Mikko Nuopponen
36. 183 Woosh FIN-11201 Beneteau 25 Platu 1,21 Beneteau Platu 25 SA- HSK Rissanen Jussi 09:04:13 10:17:14
Team Rissanen
37. 56 Karoliina FIN-1693 LYS 4 1,09 Hydro SGV HeiPS Ilola Heikki 09:05:00 09:39:44
Vesa Kukkonen, Janina Kukkonen, Jukka Hietanen, Rainer Könönen, Essi Ilola, Miia Hietanen
38. 83 Stemma FIN 918 H-vene 1,07 H-vene SA- JVS/TaPS Koho Heikki 09:05:31 09:33:03
Vainio Juha, Ronkanen Pekka
39. 158 Elina FIN-8042 LYS 1-2 1,19 Inferno 33 SGV JVS Kiiski Ari 09:06:04 10:13:15
Kiiski Pirkko, Kiiski Anna, Kauppinen Sakari, Toivanen Jarmo
40. 75 Älvsbyhus FIN-879 H-vene 1,07 H-vene SA- HeiPS Hillberg Petri 09:06:11 09:33:43
Hillberg Ismo, Hillberg Atte, Hillberg Iita
41. 181 Averell Dalton FIN 10457 Beneteau 25 Platu 1,21 Platu 25 SA- HSK Lahtonen Jori 09:06:28 10:19:29
Kinnunen Risto, Hult Arttu, Sane Petri, Vaapa Hannu
42. 96 Ankanpoika III FIN-320 H-vene 1,07 H-vene SA- LPS/SPS Salonen Jaakko 09:06:31 09:34:03
Hänninen Olli, Risto Palokangas, Jussi Puhakka
43. 154 s/y Walpuri FIN-36 LYS 1-2 1,17 Avance 36 SGV JäPS Keskinen Paavo 09:06:49 10:07:57
Keskinen Aleks, Niekka Ilkka
44. 99 Joen Talo FIN 872 H-vene 1,07 H-vene SA- KuoPS Ikonen Janne 09:08:42 09:36:14
Ville Hankalin, Jussi Hämäläinen
45. 71 Panta Rei FIN-736 H-vene 1,07 H-vene SA- N Koivula Arto 09:09:02 09:36:34
Vuorimaa Saara, Konola Marika, Roivas Marko
46. 160 s/y Lucille-X FIN 10387 LYS 1-2 1,19 X-102 SGV JVS Kuisma Heikki 09:10:01 10:17:12
Kuisma Johanna, Joutsen Atte, Haimi Paavo, Schrodeus Rauno
47. 163 Jasmina 9211 LYS 1-2 1,17 Millenium 311 SGV LPS Sahiluoto Ahti 09:11:34 10:12:42
Sahiluoto Arvo, Sahiluoto Juho, Sahiluoto Meri, Sahiluoto Mari, Sahiluoto Niko
48. 193 NiceTry FIN 161 Avoin luokka 0,00 Dragonfly 800 SW SGK HVS Yli-Mäyry Aimo 09:15:03 --
Miika Pietilä, Lasse Vuori
49. 86 Itella Logistics FIN-899 H-vene 1,07 H-vene SA- LPS Boman Juhani 09:16:00 09:43:32
Mikko Boman, Timo Saarinen, Juhani Salo
50. 90 Patent Decor FIN-914 H-vene 1,07 H-vene SA- LPS Korhonen Tuomas 09:19:45 09:47:17
Panu Salo, Mirva Kettunen, Elina Vallittu
51. 153 Merituuli L-4044 LYS 1-2 1,18 Maestro 35 SGV LPS Rajala Timo 09:22:23 10:26:34
Rajala Heikki, Rajala Tomi, Honkaniemi Pekka, Rakkolainen Yrjö
52. 104 2. Sallittu Nautinto FIN-1101 Albin Express 1,10 Albin Express SKV JVS Pälvimäki Lasse 09:22:56 10:01:11
Palvimäki Joonas, Palvimäki Matti
53. 85 Katariina FIN-931 H-vene 1,07 H-vene SA- HSK Pehkonen Matti 09:23:51 09:51:23
Juha Eklund HSK, Atso Andersen
54. 93 Heracles FIN-847 H-vene 1,07 H-vene SA- HVS Ruusunen Teemu 09:25:13 09:52:45
Ville Hirvonen LPS, Rami Lindström KuoPS, Mr Bean
55. 60 Nikea FIN-14364 Lightning 1,00 Lightning SK JVS Salminen Samppa J 09:26:55 09:26:55
Keijo Tulomäki, Matti Ruusupiha
56. 124 Heili 3465 LYS 3 1,14 Inferno 29 SGV HeiPS Ojala Petri 09:27:23 10:19:03
Hietalahti Lauri, Partanen Eero, Partanen Eeva, Partanen Juha
57. 79 Lassu FIN-773 H-vene 1,07 H-vene SA- TTPS Rinne Sakari 09:28:53 09:56:25
Sakari Rinne, Ville Jussila, Juho Ristimäki
58. 102 MeXpress FIN-852 Albin Express 1,11 Albin Express SK LPS Helemaa-Ryymin Eeva 09:29:27 10:11:09
Soili Hirvonen, Salla Kavén, Annukka Parikka, Marjaana Puustinen
59. 89 Autokoulu Juha / Julia L907 H-vene 1,07 H SA- JVS Ahonen Juhani 09:29:45 09:57:17
Vesa Rahkonen, Kimmo Rihto
60. 80 NP FIN-828 H-vene 1,07 H-vene SA- LPS Kallio Kassu 09:30:01 09:57:33
Heikki Kiilholma, Harri Puolanne, Joonas Vilkman
61. 112 Marenki L-3545 LYS 3 1,14 Inferno 29 SGV LPS Virtanen Veli 09:30:32 10:22:12
Ahtinen Tuomo, Viitanen Kari, Halmemo Jari
62. 58 Josefiina FIN-5981 LYS 4 1,07 Maxi Fenix SGV JVS Pälvimäki Janne 09:31:21 09:58:53
Aavisto Jari, Ruosteinen Mika, Hakkarainen Ville
63. 114 New Deal FIN-6576 LYS 3 1,15 Inferno 31 SGV LPS Heikkilä Pasi 09:33:24 10:28:17
Seppo Mellanen LPS, Markku Mellanen LPS, Jussi Larva HSS, Hans Ekman HSS
63. 87 Who, Me? FIN-891 H-vene 1,07 H-vene SA- N Mäntylä Marja 09:33:24 10:00:56
Maria Valkeapää, Tapio Jylhämö, Mikko Aromaa
65. 68 Prinsessa FIN-2008 Finn Express 83 1,07 Finn Express 83 SGV LPS Hynninen Osmo 09:33:47 10:01:19
Juha Hynninen, Thomas Hynninen, Petri Jaakkola
66. 100 Vimma FIN-893 Albin Express 1,10 Albin Express SKV APS Pynnönen Raija 09:34:32 10:12:47
Pynnönen Kati, Pynnönen Jarkko, Pynnönen Olli
67. 136 Squaw II FIN-10356 ORC club 1,18 First 31.7 SGV JVS Äystö Juha 09:34:43 10:38:54
Honkala Sini, Partikainen Erkki, Tenhunen Asmo, Varma Seppo, Jokinen Ari
68. 156 Lisa III FIN 5313 LYS 1-2 1,21 Comfortina 36 SGKV LPS Rajala Risto 09:34:51 10:47:52
Harri Liisanantti, Kimmo Parjanen, Reino Sievälä
69. 122 Baltic Maid FIN-808 LYS 3 1,13 Baltic 33 SGV PP-SS Kallio Teemu 09:37:26 10:25:50
Lehtinen Lasse, Kivistö Miika, Kallio Sami, Nieminen Jukka, Tsutsunen Santtu
70. 54 Meritte FIN-6063 LYS 4 1,09 Sunwind 311 SGV JVS Mäkinen Eerikki 09:38:00 10:12:44
Piia Mäkinen, Ukko-Ville Mäkinen, Meri Nisula, Ilkka Nisula
71. 98 Flipper FIN 943 H-vene 1,07 H-vene SA- YP Svahnström Niclas 09:38:09 10:05:41
Lindquist Vesa, Johde Katariina
72. 115 Nautilus FIN-9430 LYS 3 1,16 Millenium 311 -GV LPS Koiranen Risto 09:38:47 10:36:49
Koiranen Marika, Koiranen Marja-Liisa
73. 175 Torunn FIN-3086 LYS urheiluveneet 1,16 Elvström 717 SG- TePS Lilleberg Jukka 09:39:01 10:37:03
Tuomas Lilleberg, Joni Ihantola, Pasi Oksanen
74. 123 Nautonnier FIN-4759 LYS 3 1,13 Tabasco 26 SG- LPS Liisanantti Marja 09:39:35 10:27:59
Anne-Mari Laiho, Sanna Pasanen, Johanna Backas
75. 61 Gamma FIN-14638 Lightning 1,00 Lightning SK TP Leppänen Matti 09:41:02 09:41:02
Kimmo Kalliola, Anssi Kariola
76. 116 Hattiwatti FIN-3464 LYS 3 1,14 Inferno 29 SGV JVS Ahola Kalle 09:41:36 10:33:16
Markku Mikkola, Niskanen Timo, Pasanen Eija
77. 53 s/y Albatross FIN-5954 LYS 4 1,10 Albin Alpha SGV LPS Ristkari Yrjö 09:43:32 10:21:47
Ristkari Simo, Keto Lauri, Heinonen Lasse, Rantalainen Valtteri
78. 51 Nina-Charlotta II FIN-1465 LYS 5-6 1,05 Finnflyer 27 SG- HeiPS Santala Juha 09:44:38 10:04:40
Räisänen Olli, Räisänen Jukka, Räisänen Hannu
79. 126 Akira FIN-10338 LYS 3 1,13 Bavaria 33 CR SGV LPS Salminen Esa 09:44:48 10:33:12
Mikael Seppälä, Kari Lampen, Tom Rindell
80. 62 Old Lady FIN-6838 Lightning 1,00 Lightning SK JVS Lehtinen Esko 09:45:03 09:45:03
Lehtinen Pekka, Lehtinen Olli
81. 65 Munja Sun Ship II FIN 2744 Finn Express 83 1,08 Finn Express 83 SGV JVS Vallius Henry 09:45:44 10:16:54
Kemiläinen Erkki, Kemiläinen Tatu, Nyrönen Jouni, Vallius Valtteri
82. 113 Calypso FIN-3822 LYS 3 1,12 Finnflyer 31 Cr SGV LPS Lehtonen Jarmo 09:45:50 10:30:55
Lehtonen Ari, Heikkinen Matti, Rantanen Mikko
83. 91 Typyli FIN-168 H-vene 1,07 H-vene SA- KVS Vaara Kari 09:51:56 10:19:28
Okko Vaara, Mikko Vaara
84. 55 Blues 2 FIN-3842 LYS 4 1,10 NF-30 SKV HVS Hyppänen Kari 09:52:00 10:30:15
Jarmo Tuhkanen, Lassi Vihantola
85. 129 Samurai FIN-5200 LYS 3 1,12 Finn Flyer 31 SGV APS Österberg Eino 09:52:11 10:37:16
Juha Hiltunen APS, Pertti Pulkkinen LPS, Jari Saarola LPS
86. 37 Carus FIN-6490 LYS 5-6 1,03 First 235 SG APS Heikkilä Kali 09:52:12 10:04:27 OCS
Pulli Juhana, Karinen Kaarlo,
87. 64 Forte FIN-14534 Lightning 1,00 Lightning SK TP Aalto Esko 09:53:07 09:53:07
Sari Aalto, Lasse Lammi
88. 1 Köli"N"alle FIN-7533 Retkiluokka 0,00 Elan 33 SGF APS Piiroinen Mika 09:54:21 --
89. 164 Aquila FIN-3872 LYS 3 1,16 Optima 101 SGV LPS Hynynen Heikki 09:56:40 10:54:42
Toija Pekka, Korpela Tapsa, Korpela Riitta
90. 101 Geronimo FIN 3020 Albin Express 1,11 Albin Express SK LPS Mäkinen Antti 09:58:52 10:40:34
Jarno Hautamäki, Ville Hyvärinen, Schroderus Antti
91. 111 Lettu II FIN-8805 LYS 3 1,13 H-323 SGV HVS Lindholm Harri 09:59:37 10:48:01 OCS
Arto Koskinen, Harri Leppänen, Kari Lindgren
92. 72 Minna L-638 H-vene 1,07 H-vene SA- JVS Pekkarinen Raino 10:02:18 10:29:50
Salerto Sami, Taipale Terho
93. 127 Cardina FIN 5787 LYS 3 1,15 Inferno 31 SGV N Vikman Keijo 10:03:52 10:58:45
Reijo Vikman, Markku Vikman
93. 81 Hempukka FIN-718 H-vene 1,07 H-vene SA- HVS Lepistö Veli-Matti 10:03:52 10:31:24
Mari Lindeman, Janne Vaara
95. 196 Kia Kaha L-2711 LYS 3 1,13 Maestro 31 SGV JVS Maaranen Petri 10:05:19 10:53:43
Urpo Linjama, Kari Huostila, Ari Lehtinen, Seppo Vääränen, Piltti Piilovaara
96. 119 Tiira L-3114 LYS 3 1,15 Siesta 32 SGV PP-SS Vavuli Timo 10:08:38 11:03:31
Vavuli Mika, Vavuli Timo, Westerlund Toni, Päivärinne Panu, Hannula Jarmo
97. 133 Shango FIN-8875 LYS 3 1,14 X-79 SG- JVS Nurmi Heikki 10:08:57 11:00:37
Tuomas Nurmi, Sakari Nurmi, Otto Aalto, Eerik Aalto, Kari Nurmi
98. 117 Namu FIN-5289 LYS 3 1,14 Inferno 29 SGV LPS Mäki Seppo 10:10:55 11:02:35
Heikki Pekonen, Markku Pöyhönen
99. 35 Toutain L1907 LYS 5-6 1,01 Sonata 7 SG- TePS Kaitila Ilkka 10:11:42 10:15:52
Pentti Kaitila, Veikko Mäkipää
100. 134 SailAway FIN-10490 LYS 3 1,12 Malbec 240 SG- LPS Linkovuori Esko 10:11:53 10:56:58
Jarno Aaltonen, Elina Kärnä, Annika Kärnä
101. 67 Bertta FIN 2131 Finn Express 83 1,07 Finn Express SGV JVS Niemi Reijo 10:12:34 10:40:06
Väätäinen Sami, Juuri-Oja Heikki, Castren Jonne, Castren Joel
102. 97 Pelasta Vesku L 588 H-vene 1,07 H-Vene SA- LPS Salmi Pentti 10:12:56 10:40:28
Lorentz Andersson, Sauli Havas
103. 125 Akvarelli FIN-10261 LYS 3 1,13 Bavaria 33 C SGV LPS Mäkelä Kalle 10:13:13 11:01:37
Esko Laakso, Kalle Kauppinen, Heikki Mattila, Pekka Nikunen
104. 76 Far-o-Zon FIN-550 H-vene 1,07 H SA- JVS Tarvainen Harri 10:13:43 10:41:15
Tarvainen Joonas, Koljander Roope
105. 6 Iita FIN 10671 Retkiluokka 0,00 Bavaria 37 N Glad Matti 10:14:22 --
Aaltonen Jarmo, Mansikkamäki Sakari
106. 66 Pegasus FIN-3191 Finn Express 83 1,07 Finn Express 83 SGV APS Ekqvist Ilpo 10:15:45 10:43:17
Riikka Kämppi, Arttu Ekqvist
107. 128 Lotjaana 6 FIN-168 LYS 3 1,13 H-35 SGV LPS Salo Hannu 10:18:36 11:07:00
Mäkelä Esa, Salo Sampo, Miettinen Jyri
108. 16 Nemo L-4448 LYS 5-6 0,99 Balans 65 SGK APS Painilainen Heidi 10:20:18 10:16:03
Pauliina Valo, Niilo Lusila
109. 130 CaraMia FIN-3804 LYS 3 1,13 H-323 SGV VVP Korhonen Ilkka 10:20:34 11:08:58
Ruhanen Pasi, Linnakari Jarmo, Aaltonen Antero
110. 40 Yagal FIN-1601 LYS 5-6 1,06 Finn Flyer 27R SG- PP-SS Savikko Janne 10:21:54 10:45:43
Ari Särkkä, Esa Ihatsu, Teemu Mäkelä
111. 120 Madeleine L-7640 LYS 3 1,11 Comfort 32 SGV JVS Hinkkanen Petteri 10:24:04 11:05:46
Hinkkanen Jarkko, Vihavainen Jukka
112. 41 Milla FIN-10498 LYS 5-6 1,03 Helmsman 26 SGV JVS Pitkänen Olli 10:26:08 10:38:23
Savelius Anssi, Savelius Jouni
113. 199 Kuukkeli 1043 LYS 5-6 1,03 Helmsman 26 SGV LPS Karhu Sauli 10:29:00 10:41:15
Seppo Karhu, Pekka Puustinen
114. 7 Torres FIN-10430 Retkiluokka 0,00 Bavaria 30 Cruiser APS Tommola Hannu Kalevi 10:29:08 --
Tommola Raija, Saari Mia, Saari Joni, Kiilanki Heli
115. 13 Katimaria FIN-2182 LYS 5-6 1,02 Avance 24 SG KVS Åman Risto 10:29:27 10:37:42
Juha Lukkari, Martti Mansikka
116. 45 Matilda L-5337 LYS 4 1,06 Sunwind 31 LPS Kivelä Matti 10:30:00 10:53:49
Tomi Kivelä, Samu Kivelä, Tessa Kivelä, Saija Kivelä
117. 78 Kaarina FIN-605 H-vene 1,07 H-vene SA- APS Pynnönen Markku 10:30:17 10:57:49
Jari Pynnönen, Mika Komulainen, Pekka Järvisola
118. 95 Enkeli L-174 H-vene 1,07 H-vene, kölivene SA- JVS Matilainen Nina 10:31:17 10:58:49
Lepistö Harri, Tervakangas Lauri
119. 39 Sirigit III L 6109 LYS 5-6 1,03 Sunwind 27 SGV LPS Miettinen Tatu 10:31:19 10:43:34
Lasse Oinonen, Antti Pylkkänen
120. 10 Afrodite FIN-5387 LYS 5-6 1,03 Sunwind 27 SGV JVS Hiltunen Ari 10:31:42 10:43:57
Hiltunen Sirkka, Pitkänen Pirkko, Kovalainen Olli-Pekka
121. 94 Helga FIN 316 H-vene 1,07 H-vene SA- HVS Kalojärvi Juha 10:32:29 11:00:01
Antti Karjalainen, Juha Tapanen
122. 195 Viuhu FIN 443 H-vene 1,07 H-vene SA- JäPS Lukkariniemi Jukka 10:34:51 11:02:23
Timo Lukkariniemi, Jorma Lukkariniemi
123. 82 Aurora L-600 H-vene 1,07 H-vene SA- TP Leppänen Mari 10:35:39 11:03:11
Anna Tapanila, Tarja Hassinen, Maria Ijäs, Kirsi Hölttä
124. 17 Kuikka FIN-1190 LYS 5-6 1,03 Helmsman 26 SGV APS Kekkonen Veikko 10:36:14 10:48:29
Hanna Kekkonen, Kurt Berger, Pekka Koponen. Lisätietoja: Spinnun numero 679
125. 131 Rantanplan FIN-3940 LYS 3 1,13 H 323 SGKF APS Lindberg Johanna 10:40:35 11:28:59
Timo Kukkamäki, Chris Smith, Sheryl Denman Taylor
126. 14 Kuikka L-2413 LYS 5-6 1,04 Finn 26 SG APS Heikkinen Antti 10:40:43 10:56:54 OCS
Heikkinen Pekka, Niemi Ralf
127. 19 Seraha FIN-2364 LYS 5-6 1,04 Finn 26 SGV JVS Danielsbacka Bo 10:41:17 10:57:28
Danielsbacka Jaana, Sairanen Kati, Sairanen Hannu
128. 73 Jias FIN-563 H-vene 1,07 H-vene SA- LPS Kavén Jorma 10:43:48 11:11:20
Jouni Kavén, Pyry Halme
129. 27 Wanda FIN-1489 LYS 5-6 1,04 Finn 26 SGV JVS Tuominen Timo 10:47:09 11:03:20 OCS
Pakoma Paavo, Mursula Juha, Haapavaara Kasper
130. 26 Lilli FIN-9441 LYS 5-6 0,96 Micro 550 SK JVS Hintikka Mauri 10:49:05 10:31:33
Timo Lundell, Jussi Hintikka
131. 52 Margaretha FIN-2705 LYS 4 1,09 Jeanneau Rush SGF JVS Hartikainen Jorma 10:49:19 11:24:03
Hartikainen Jorma, Hartikainen Birgitta, Vesamaa Erkki, Soikkeli Jani
132. 28 Vilana 2824 LYS 5-6 1,01 Finn Express 74 SGF JVS Kautto Ari 10:50:09 10:54:19
Timo Oinonen, Jukka Liukkonen, Markku Kauppila
133. 30 Nike FIN-270 LYS 5-6 1,03 Hai SK LPS Talvitie Jarno 10:50:32 11:02:47
Henkka Talvitie
134. 22 Minea FIN-2130 LYS 5-6 0,99 Guy 22 SGK JVS Luumi Heikki 10:52:06 10:47:51
Liina Luumi, Ville Varis
135. 84 Sigma L-539 H-vene 1,07 H-vene SA- LPS Lappalainen Antti 10:53:00 11:20:32
Jaakko Lappalainen, Eero Joensuu
136. 132 Plattapus FIN 8384 LYS 3 1,11 Nauticat 340 RS -GF JVS Vartiainen Hannu 10:55:54 11:37:36
Timo Liponen, Markku Lehtinen, Kalho M
137. 24 Juliaana FIN-2734 LYS 5-6 1,03 Finn Express 74 SG LPS Kärnä Sampsa 10:56:59 11:09:14
Salo Ville, Ristkari Samu
138. 11 Carina L-5033 LYS 5-6 1,04 Finn 26 7/8 SGV JVS Ritokallio Ilkka 10:57:43 11:13:54
Arminen Juha, Ritokallio Rebekka
139. 92 Lady Express FIN-357 H-vene 1,07 H-vene SA- LPS Yrjölä Mikko 10:57:58 11:25:30
Aki Laine, Jukka Yrjölä
140. 25 s/y Telkkä L-1446 LYS 5-6 1,02 Finn 26 SGF PP-SS Anttinen Joonas 10:58:47 11:07:02
Heino Jani, Ojanen Lauri, Nivala Iisakki, Kinnunen Topi
141. 74 Dino FIN-314 H-vene 1,07 H-vene SA- KVS Vaara Santeri 10:59:12 11:26:44
Jari Vaara, Markus Vaara
142. 70 Päivi L-690 H-vene 1,07 H-vene SA- JäPs Vilppala Heikki 11:00:42 11:28:14
Pekka Vilppala, Olli Suomalainen
143. 77 Isola FIN-176 H-vene 1,07 H-vene SA- JVS Nieminen Niko-Mikko 11:06:20 11:33:52
Joonas Nieminen, Kalevi Nieminen, Tuomo Honkanen
144. 63 Liti FIN-13560 Lightning 1,00 Lightning SK TP Ylänen Pekka 11:07:07 11:07:07
Markus Ylänen, Joonas Ylänen
145. 57 Ilona FIN-3833 LYS 4 1,09 Helmsman 31 SGV JäPS Pynnönen Risto E 11:12:25 11:47:09
Antti Manninen, kolmas henkilö, neljäs henkilö
146. 12 Beaulieu FIN-4486 LYS 5-6 1,01 Avance 245 SG JVS Renlund Markku 11:14:21 11:18:31
Vuori Kari, Kantanen Kari
147. 50 Aquarius FIN-2135 LYS 4 1,09 Targa 101 SGV LPS Seesvaara Pentti 11:14:32 11:49:16 DNC
Juha Huikuri, Esa Hannola, ?, ?
148. 29 Nereida FIN-2981 LYS 5-6 1,01 Avance 245 SGV LPS Andersson Juha 11:17:05 11:21:15 SCP
Jalmari Kauhanen, Carlo Bister
149. 42 Heimari FIN-4033 LYS 5-6 1,01 Avance 245 SGV PP-SS Vanhanen Jari 11:19:09 11:23:19 OCS
Sutinen Timo, Hyppänen Antti
150. 2 Blues KR 5503 Retkiluokka 0,00 Dufour Arpege 30 SGKV HeiPS Pohjankoski Lasse 11:20:05 --
Joonas Pohjankoski, Antti Pohjankoski, Tuomo Virtanen
151. 20 Tuulia L-3275 LYS 5-6 1,04 Finn 26 7/8 SGV SuNS Tompuri Kari 11:23:18 11:39:29
Heikki Väisänen, Jukka Ylänen, Ari Kaatonen
152. 38 Bongo 2375 LYS 5-6 1,04 Finn 26 -VG LPS Sorvali Jukka 11:43:06 11:59:17
Pekka Uoti, Jani Knuuttila
153. 23 Monkey Business FIN-6874 LYS 5-6 0,99 Bellona 23 SG HVS Kataja Olli 11:44:33 11:40:18
Aimo Kataja, Ossi Kataja
154. 18 Ma Donna FIN 5571 LYS 5-6 0,96 Finn Express 64 SK HVS Inkinen Markku 11:49:42 11:32:10
Nokkonen Esa, Inkinen Hannu
155. 4 Vertigo FIN-6166 Retkiluokka 0,00 Scanper SGK- JVS Jormalainen Risto 11:50:36 --
Elias Rask, Timo Rauhala
156. 43 Linn L-2343 LYS 5-6 0,99 Guy 22 SG- VVK Makkonen Sakari 12:10:00 12:05:45
Harri Pasila, Samppa Jaro
157. 21 Aquatic L-1972 LYS 5-6 1,04 Finn 26 SGF LPS Yrjölä Esa 12:13:03 12:29:14
Raili Yrjölä, Ville Yrjölä, Olli-Pekka Yrjölä
158. 33 Elena FIN-5100 LYS 5-6 0,98 Avance 245 -GV HeiPS Kolehmainen Jari 12:16:35 12:08:00
Petteri Nyyssönen, Jarmo Muukkonen
159. 44 Jib FIN-10458 LYS 5-6 0,96 Micro 550 SK- JVS Vanhala Jari 12:17:42 12:00:10
Pauliina Uusi-Penttilä, Jarmo Hytönen, Margit Vanhala
160. 34 Svedu FIN 2355 LYS 5-6 1,03 Maxi 77 SGKF JVS Välimäki Harri 12:19:55 12:32:10
Välimäki Sari, Kalmanlehto Erkki
161. 36 Fanny L1040 LYS 5-6 1,04 Lohi 25 SGK LPS Rantanen Sami 12:20:14 12:36:25
Ilmo Saneri, Jari Koskinen, Kari Raskinen
162. 31 Mirandos FIN-3262 LYS 5-6 1,03 Finn Express 74 SGKV JVS Lehtonen Timo 12:27:57 12:40:12
Arja Vaismaa-Lehtonen, Taina Vaismaa, Mikko Vaismaa, Leo Lehtonen, Ilkka Lehtonen
163. 200 Elysion L-4451 LYS 5-6 0,96 FE64 SG APS Pollari Tomi 12:46:00 12:28:28
Luomaniemi Sampsa
164. 3 Olivia 310 Retkiluokka 0,00 Albin Viggen GKF PPPS Mäntynen Marko 13:01:00 --
Ahven Helle, Mäntynen Tomi, Honkamäki Veijo
165. 5 Ariel 3922 Retkiluokka 0,00 N/A GF HVS Pajula Hannu 13:16:00 --
Pajula Sirpa, Pajula Toni, Pajula Elina, Peltola Arttu
DNS 118 Samantha FIN 3830 LYS 3 1,13 Inferno 26 SG- HVS Vuori Lasse DNS
Tanja Vuori, Mari Huhtala
DNS 15 Hilma L-1542 LYS 5-6 0,99 L-1542 SG- JäPS Vihijärvi Sakari DNS
Tuula Vihijärvi, Simo Vihijärvi
DNF 32 Yasmine L22 LYS 5-6 0,99 Balans 65 SGK LPS Nilsson Jesper DNF
Matias Harju, Tomi Ollila, Olli Salin