16.7.2019 16:17:05

Viralliset tulokset luokittain, LYS-aika, luokka LYS 3 (reitti Päijännepurjehdus)

Väliaika: Kärkinen
Tulokset 27 / 27
Sij Num Nimi Purjetunnus Luokka LYS Tyyppi SGV Seura Kippari Purj.aika LYS-aika
1. 121 Tripla FIN-18844 LYS 3 1,16 Millenium 311 SGKV APS Kelppe Risto 13:47:27 15:20:39
Kati Selinummi, Anne Stigell, Paavo Peippo, Hannu Maristo
2. 113 Calypso FIN-3822 LYS 3 1,12 Finnflyer 31 Cr SGV LPS Lehtonen Jarmo 14:10:30 15:22:54
Lehtonen Ari, Heikkinen Matti, Rantanen Mikko
3. 122 Baltic Maid FIN-808 LYS 3 1,13 Baltic 33 SGV PP-SS Kallio Teemu 14:05:26 15:23:10
Lehtinen Lasse, Kivistö Miika, Kallio Sami, Nieminen Jukka, Tsutsunen Santtu
4. 112 Marenki L-3545 LYS 3 1,14 Inferno 29 SGV LPS Virtanen Veli 14:05:42 15:28:41
Ahtinen Tuomo, Viitanen Kari, Halmemo Jari
5. 124 Heili 3465 LYS 3 1,14 Inferno 29 SGV HeiPS Ojala Petri 14:09:43 15:32:42
Hietalahti Lauri, Partanen Eero, Partanen Eeva, Partanen Juha
6. 114 New Deal FIN-6576 LYS 3 1,15 Inferno 31 SGV LPS Heikkilä Pasi 14:08:07 15:36:15
Seppo Mellanen LPS, Markku Mellanen LPS, Jussi Larva HSS, Hans Ekman HSS
7. 110 Rico FIN-8084 LYS 3 1,14 Sunwind 30 SGV LPS Heiskanen Pertti 14:19:32 15:42:31
Lindroos Pekka, Selin Jorma, Heiskanen Esko
8. 116 Hattiwatti FIN-3464 LYS 3 1,14 Inferno 29 SGV JVS Ahola Kalle 14:23:26 15:46:25
Markku Mikkola, Niskanen Timo, Pasanen Eija
9. 123 Nautonnier FIN-4759 LYS 3 1,13 Tabasco 26 SG- LPS Liisanantti Marja 14:28:58 15:46:42
Anne-Mari Laiho, Sanna Pasanen, Johanna Backas
10. 126 Akira FIN-10338 LYS 3 1,13 Bavaria 33 CR SGV LPS Salminen Esa 14:30:17 15:48:01
Mikael Seppälä, Kari Lampen, Tom Rindell
11. 129 Samurai FIN-5200 LYS 3 1,12 Finn Flyer 31 SGV APS Österberg Eino 14:39:48 15:52:12
Juha Hiltunen APS, Pertti Pulkkinen LPS, Jari Saarola LPS
12. 115 Nautilus FIN-9430 LYS 3 1,16 Millenium 311 -GV LPS Koiranen Risto 14:34:38 16:07:50
Koiranen Marika, Koiranen Marja-Liisa
13. 133 Shango FIN-8875 LYS 3 1,14 X-79 SG- JVS Nurmi Heikki 14:49:43 16:12:42
Tuomas Nurmi, Sakari Nurmi, Otto Aalto, Eerik Aalto, Kari Nurmi
14. 164 Aquila FIN-3872 LYS 3 1,16 Optima 101 SGV LPS Hynynen Heikki 14:52:56 16:26:08
Toija Pekka, Korpela Tapsa, Korpela Riitta
15. 119 Tiira L-3114 LYS 3 1,15 Siesta 32 SGV PP-SS Vavuli Timo 15:32:03 17:00:11
Vavuli Mika, Vavuli Timo, Westerlund Toni, Päivärinne Panu, Hannula Jarmo
16. 134 SailAway FIN-10490 LYS 3 1,12 Malbec 240 SG- LPS Linkovuori Esko 15:50:32 17:02:56
Jarno Aaltonen, Elina Kärnä, Annika Kärnä
17. 111 Lettu II FIN-8805 LYS 3 1,13 H-323 SGV HVS Lindholm Harri 16:35:46 17:53:30 OCS
Arto Koskinen, Harri Leppänen, Kari Lindgren
18. 196 Kia Kaha L-2711 LYS 3 1,13 Maestro 31 SGV JVS Maaranen Petri 16:54:55 18:12:39
Urpo Linjama, Kari Huostila, Ari Lehtinen, Seppo Vääränen, Piltti Piilovaara
19. 130 CaraMia FIN-3804 LYS 3 1,13 H-323 SGV VVP Korhonen Ilkka 17:00:36 18:18:20
Ruhanen Pasi, Linnakari Jarmo, Aaltonen Antero
20. 117 Namu FIN-5289 LYS 3 1,14 Inferno 29 SGV LPS Mäki Seppo 17:01:50 18:24:49
Heikki Pekonen, Markku Pöyhönen
21. 125 Akvarelli FIN-10261 LYS 3 1,13 Bavaria 33 C SGV LPS Mäkelä Kalle 17:09:08 18:26:52
Esko Laakso, Kalle Kauppinen, Heikki Mattila, Pekka Nikunen
22. 131 Rantanplan FIN-3940 LYS 3 1,13 H 323 SGKF APS Lindberg Johanna 17:11:10 18:28:54
Timo Kukkamäki, Chris Smith, Sheryl Denman Taylor
23. 128 Lotjaana 6 FIN-168 LYS 3 1,13 H-35 SGV LPS Salo Hannu 17:13:50 18:31:34
Mäkelä Esa, Salo Sampo, Miettinen Jyri
24. 120 Madeleine L-7640 LYS 3 1,11 Comfort 32 SGV JVS Hinkkanen Petteri 17:32:58 18:39:56
Hinkkanen Jarkko, Vihavainen Jukka
25. 132 Plattapus FIN 8384 LYS 3 1,11 Nauticat 340 RS -GF JVS Vartiainen Hannu 18:36:45 19:43:43
Timo Liponen, Markku Lehtinen, Kalho M
DNS 118 Samantha FIN 3830 LYS 3 1,13 Inferno 26 SG- HVS Vuori Lasse DNS
Tanja Vuori, Mari Huhtala
DNF 127 Cardina FIN 5787 LYS 3 1,15 Inferno 31 SGV N Vikman Keijo DNF
Reijo Vikman, Markku Vikman