22.9.2019 3:23:35

Viralliset tulokset luokittain, LYS-aika, luokka LYS 5-6 (reitti Päijännepurjehdus)

Väliaika: Kärkinen
Tulokset 38 / 38
Sij Num Nimi Purjetunnus Luokka LYS Tyyppi SGV Seura Kippari Purj.aika LYS-aika
1. 37 Carus FIN-6490 LYS 5-6 1,03 First 235 SG APS Heikkilä Kali 15:06:07 15:25:48 OCS
Pulli Juhana, Karinen Kaarlo,
2. 35 Toutain L1907 LYS 5-6 1,01 Sonata 7 SG- TePS Kaitila Ilkka 15:40:37 15:47:18
Pentti Kaitila, Veikko Mäkipää
3. 16 Nemo L-4448 LYS 5-6 0,99 Balans 65 SGK APS Painilainen Heidi 15:57:01 15:50:11
Pauliina Valo, Niilo Lusila
4. 13 Katimaria FIN-2182 LYS 5-6 1,02 Avance 24 SG KVS Åman Risto 15:56:46 16:10:01
Juha Lukkari, Martti Mansikka
5. 41 Milla FIN-10498 LYS 5-6 1,03 Helmsman 26 SGV JVS Pitkänen Olli 15:51:01 16:10:42
Savelius Anssi, Savelius Jouni
6. 26 Lilli FIN-9441 LYS 5-6 0,96 Micro 550 SK JVS Hintikka Mauri 16:41:49 16:13:40
Timo Lundell, Jussi Hintikka
7. 51 Nina-Charlotta II FIN-1465 LYS 5-6 1,05 Finnflyer 27 SG- HeiPS Santala Juha 15:48:26 16:20:37
Räisänen Olli, Räisänen Jukka, Räisänen Hannu
8. 199 Kuukkeli 1043 LYS 5-6 1,03 Helmsman 26 SGV LPS Karhu Sauli 16:06:36 16:26:17
Seppo Karhu, Pekka Puustinen
9. 10 Afrodite FIN-5387 LYS 5-6 1,03 Sunwind 27 SGV JVS Hiltunen Ari 16:11:57 16:31:38
Hiltunen Sirkka, Pitkänen Pirkko, Kovalainen Olli-Pekka
10. 27 Wanda FIN-1489 LYS 5-6 1,04 Finn 26 SGV JVS Tuominen Timo 16:07:37 16:33:36 OCS
Pakoma Paavo, Mursula Juha, Haapavaara Kasper
11. 40 Yagal FIN-1601 LYS 5-6 1,06 Finn Flyer 27R SG- PP-SS Savikko Janne 15:56:00 16:34:15
Ari Särkkä, Esa Ihatsu, Teemu Mäkelä
12. 39 Sirigit III L 6109 LYS 5-6 1,03 Sunwind 27 SGV LPS Miettinen Tatu 16:18:13 16:37:54
Lasse Oinonen, Antti Pylkkänen
13. 17 Kuikka FIN-1190 LYS 5-6 1,03 Helmsman 26 SGV APS Kekkonen Veikko 16:18:53 16:38:34
Hanna Kekkonen, Kurt Berger, Pekka Koponen. Lisätietoja: Spinnun numero 679
14. 14 Kuikka L-2413 LYS 5-6 1,04 Finn 26 SG APS Heikkinen Antti 16:16:17 16:42:16 OCS
Heikkinen Pekka, Niemi Ralf
15. 19 Seraha FIN-2364 LYS 5-6 1,04 Finn 26 SGV JVS Danielsbacka Bo 16:45:23 17:11:22
Danielsbacka Jaana, Sairanen Kati, Sairanen Hannu
16. 24 Juliaana FIN-2734 LYS 5-6 1,03 Finn Express 74 SG LPS Kärnä Sampsa 16:53:20 17:13:01
Salo Ville, Ristkari Samu
17. 12 Beaulieu FIN-4486 LYS 5-6 1,01 Avance 245 SG JVS Renlund Markku 17:44:00 17:50:41
Vuori Kari, Kantanen Kari
18. 11 Carina L-5033 LYS 5-6 1,04 Finn 26 7/8 SGV JVS Ritokallio Ilkka 18:12:27 18:38:26
Arminen Juha, Ritokallio Rebekka
19. 22 Minea FIN-2130 LYS 5-6 0,99 Guy 22 SGK JVS Luumi Heikki 18:51:50 18:45:00
Liina Luumi, Ville Varis
20. 43 Linn L-2343 LYS 5-6 0,99 Guy 22 SG- VVK Makkonen Sakari 18:53:20 18:46:30
Harri Pasila, Samppa Jaro
21. 23 Monkey Business FIN-6874 LYS 5-6 0,99 Bellona 23 SG HVS Kataja Olli 18:55:15 18:48:25
Aimo Kataja, Ossi Kataja
22. 33 Elena FIN-5100 LYS 5-6 0,98 Avance 245 -GV HeiPS Kolehmainen Jari 19:02:27 18:48:40
Petteri Nyyssönen, Jarmo Muukkonen
23. 18 Ma Donna FIN 5571 LYS 5-6 0,96 Finn Express 64 SK HVS Inkinen Markku 19:18:05 18:49:56
Nokkonen Esa, Inkinen Hannu
24. 44 Jib FIN-10458 LYS 5-6 0,96 Micro 550 SK- JVS Vanhala Jari 19:30:37 19:02:28
Pauliina Uusi-Penttilä, Jarmo Hytönen, Margit Vanhala
25. 29 Nereida FIN-2981 LYS 5-6 1,01 Avance 245 SGV LPS Andersson Juha 18:57:09 19:03:50 SCP
Jalmari Kauhanen, Carlo Bister
26. 42 Heimari FIN-4033 LYS 5-6 1,01 Avance 245 SGV PP-SS Vanhanen Jari 18:57:32 19:04:13 OCS
Sutinen Timo, Hyppänen Antti
27. 28 Vilana 2824 LYS 5-6 1,01 Finn Express 74 SGF JVS Kautto Ari 19:03:07 19:09:48
Timo Oinonen, Jukka Liukkonen, Markku Kauppila
28. 25 s/y Telkkä L-1446 LYS 5-6 1,02 Finn 26 SGF PP-SS Anttinen Joonas 18:57:32 19:10:47
Heino Jani, Ojanen Lauri, Nivala Iisakki, Kinnunen Topi
29. 38 Bongo 2375 LYS 5-6 1,04 Finn 26 -VG LPS Sorvali Jukka 18:52:28 19:18:27
Pekka Uoti, Jani Knuuttila
30. 21 Aquatic L-1972 LYS 5-6 1,04 Finn 26 SGF LPS Yrjölä Esa 18:57:32 19:23:31
Raili Yrjölä, Ville Yrjölä, Olli-Pekka Yrjölä
31. 30 Nike FIN-270 LYS 5-6 1,03 Hai SK LPS Talvitie Jarno 19:04:51 19:24:32
Henkka Talvitie
32. 34 Svedu FIN 2355 LYS 5-6 1,03 Maxi 77 SGKF JVS Välimäki Harri 19:13:19 19:33:00
Välimäki Sari, Kalmanlehto Erkki
33. 31 Mirandos FIN-3262 LYS 5-6 1,03 Finn Express 74 SGKV JVS Lehtonen Timo 19:13:50 19:33:31
Arja Vaismaa-Lehtonen, Taina Vaismaa, Mikko Vaismaa, Leo Lehtonen, Ilkka Lehtonen
34. 20 Tuulia L-3275 LYS 5-6 1,04 Finn 26 7/8 SGV SuNS Tompuri Kari 19:13:19 19:39:18
Heikki Väisänen, Jukka Ylänen, Ari Kaatonen
35. 36 Fanny L1040 LYS 5-6 1,04 Lohi 25 SGK LPS Rantanen Sami 19:15:36 19:41:35
Ilmo Saneri, Jari Koskinen, Kari Raskinen
DNF 200 Elysion L-4451 LYS 5-6 0,96 FE64 SG APS Pollari Tomi DNF
Luomaniemi Sampsa
DNS 15 Hilma L-1542 LYS 5-6 0,99 L-1542 SG- JäPS Vihijärvi Sakari DNS
Tuula Vihijärvi, Simo Vihijärvi
DNF 32 Yasmine L22 LYS 5-6 0,99 Balans 65 SGK LPS Nilsson Jesper DNF
Matias Harju, Tomi Ollila, Olli Salin