16.7.2019 16:16:17

Viralliset tulokset luokittain, purjehdittu aika, luokka H-vene (reitti Päijännepurjehdus)

Väliaika: Kärkinen
Tulokset 31 / 31
Sij Num Nimi Purjetunnus Luokka LYS Tyyppi SGV Seura Kippari Purj.aika LYS-aika
1. 96 Ankanpoika III FIN-320 H-vene 1,07 H-vene SA- LPS/SPS Salonen Jaakko 14:15:28 14:59:40
Hänninen Olli, Risto Palokangas, Jussi Puhakka
2. 71 Panta Rei FIN-736 H-vene 1,07 H-vene SA- N Koivula Arto 14:15:45 14:59:57
Vuorimaa Saara, Konola Marika, Roivas Marko
3. 75 Älvsbyhus FIN-879 H-vene 1,07 H-vene SA- HeiPS Hillberg Petri 14:16:17 15:00:29
Hillberg Ismo, Hillberg Atte, Hillberg Iita
4. 99 Joen Talo FIN 872 H-vene 1,07 H-vene SA- KuoPS Ikonen Janne 14:27:41 15:11:53
Ville Hankalin, Jussi Hämäläinen
5. 88 Festivo FIN 887 H-vene 1,07 H-vene SA- LPS Heikkilä Janne 14:28:27 15:12:39
Honkavaara Pekka, Leinonen Jari
6. 85 Katariina FIN-931 H-vene 1,07 H-vene SA- HSK Pehkonen Matti 14:28:43 15:12:55
Juha Eklund HSK, Atso Andersen
7. 86 Itella Logistics FIN-899 H-vene 1,07 H-vene SA- LPS Boman Juhani 14:29:11 15:13:23
Mikko Boman, Timo Saarinen, Juhani Salo
8. 83 Stemma FIN 918 H-vene 1,07 H-vene SA- JVS/TaPS Koho Heikki 14:30:37 15:14:49
Vainio Juha, Ronkanen Pekka
9. 90 Patent Decor FIN-914 H-vene 1,07 H-vene SA- LPS Korhonen Tuomas 14:33:10 15:17:22
Panu Salo, Mirva Kettunen, Elina Vallittu
10. 80 NP FIN-828 H-vene 1,07 H-vene SA- LPS Kallio Kassu 14:33:12 15:17:24
Heikki Kiilholma, Harri Puolanne, Joonas Vilkman
11. 93 Heracles FIN-847 H-vene 1,07 H-vene SA- HVS Ruusunen Teemu 14:37:51 15:22:03
Ville Hirvonen LPS, Rami Lindström KuoPS, Mr Bean
12. 79 Lassu FIN-773 H-vene 1,07 H-vene SA- TTPS Rinne Sakari 14:41:01 15:25:13
Sakari Rinne, Ville Jussila, Juho Ristimäki
13. 89 Autokoulu Juha / Julia L907 H-vene 1,07 H SA- JVS Ahonen Juhani 14:45:12 15:29:24
Vesa Rahkonen, Kimmo Rihto
14. 87 Who, Me? FIN-891 H-vene 1,07 H-vene SA- N Mäntylä Marja 14:46:15 15:30:27
Maria Valkeapää, Tapio Jylhämö, Mikko Aromaa
15. 98 Flipper FIN 943 H-vene 1,07 H-vene SA- YP Svahnström Niclas 14:52:11 15:36:23
Lindquist Vesa, Johde Katariina
16. 81 Hempukka FIN-718 H-vene 1,07 H-vene SA- HVS Lepistö Veli-Matti 15:17:40 16:01:52
Mari Lindeman, Janne Vaara
17. 91 Typyli FIN-168 H-vene 1,07 H-vene SA- KVS Vaara Kari 15:32:32 16:16:44
Okko Vaara, Mikko Vaara
18. 72 Minna L-638 H-vene 1,07 H-vene SA- JVS Pekkarinen Raino 15:40:55 16:25:07
Salerto Sami, Taipale Terho
19. 95 Enkeli L-174 H-vene 1,07 H-vene, kölivene SA- JVS Matilainen Nina 16:13:20 16:57:32
Lepistö Harri, Tervakangas Lauri
20. 195 Viuhu FIN 443 H-vene 1,07 H-vene SA- JäPS Lukkariniemi Jukka 17:00:30 17:44:42
Timo Lukkariniemi, Jorma Lukkariniemi
21. 94 Helga FIN 316 H-vene 1,07 H-vene SA- HVS Kalojärvi Juha 17:27:20 18:11:32
Antti Karjalainen, Juha Tapanen
22. 84 Sigma L-539 H-vene 1,07 H-vene SA- LPS Lappalainen Antti 17:28:46 18:12:58
Jaakko Lappalainen, Eero Joensuu
23. 92 Lady Express FIN-357 H-vene 1,07 H-vene SA- LPS Yrjölä Mikko 17:31:12 18:15:24
Aki Laine, Jukka Yrjölä
24. 74 Dino FIN-314 H-vene 1,07 H-vene SA- KVS Vaara Santeri 17:31:27 18:15:39
Jari Vaara, Markus Vaara
25. 73 Jias FIN-563 H-vene 1,07 H-vene SA- LPS Kavén Jorma 17:32:18 18:16:30
Jouni Kavén, Pyry Halme
25. 78 Kaarina FIN-605 H-vene 1,07 H-vene SA- APS Pynnönen Markku 17:32:18 18:16:30
Jari Pynnönen, Mika Komulainen, Pekka Järvisola
27. 76 Far-o-Zon FIN-550 H-vene 1,07 H SA- JVS Tarvainen Harri 17:33:50 18:18:02
Tarvainen Joonas, Koljander Roope
28. 82 Aurora L-600 H-vene 1,07 H-vene SA- TP Leppänen Mari 17:34:50 18:19:02
Anna Tapanila, Tarja Hassinen, Maria Ijäs, Kirsi Hölttä
29. 77 Isola FIN-176 H-vene 1,07 H-vene SA- JVS Nieminen Niko-Mikko 17:41:10 18:25:22
Joonas Nieminen, Kalevi Nieminen, Tuomo Honkanen
30. 70 Päivi L-690 H-vene 1,07 H-vene SA- JäPs Vilppala Heikki 17:42:44 18:26:56
Pekka Vilppala, Olli Suomalainen
31. 97 Pelasta Vesku L 588 H-vene 1,07 H-Vene SA- LPS Salmi Pentti 17:43:50 18:28:02
Lorentz Andersson, Sauli Havas