23.7.2019 13:20:52

Viralliset tulokset, purjehdittu aika, reitti Päijännepurjehdus

Väliaika: Kärkinen
Tulokset 164 / 168
Sij Num Nimi Purjetunnus Luokka LYS Tyyppi SGV Seura Kippari Purj.aika LYS-aika
1. 192 Pohjantähti FIN-88 M Avoin luokka 0,00 Fleuret-trimaraani G JVS Paatola Pentti 11:28:35 --
Matti Paatola, Antti Kanninen
2. 174 Optiminäkö - Synsam ITA-026 LYS urheiluveneet 1,38 UFO 28 mod SV OM Inkala Joni 11:41:33 14:47:38
3. 178 D 10398 LYS urheiluveneet 1,36 Henderson 30 SG DMSK Othman Roger 11:44:56 14:43:48
Björn Ruokolahti, Jaakko, Hannu, Iiro mm.
4. 159 Mezzaluna FIN-10581 LYS urheiluveneet 1,36 Mumm 30 SAV LPS Lyden Anssi 11:47:41 14:46:34
Riihelä Janne, Ryymin Mikko, Heinonen Kim, Rantalaiho Teemu, Joensuu Tomi, Henderson Anna
5. 185 Buddy V-777 E Scow 1,43 E-Scow SK- N Salo Timo 11:49:32 15:12:44
Vesa Salo, Konsen Lauri, Mörä Lauri
6. 190 Blue Star FIN-1 Avoin luokka 0,00 Australian 18 Foot Skiff EMK Laurila Tuomas 12:10:56 --
Jari Hamström, Antti Salonen
7. 186 Shuffle FIN-8 E Scow 1,43 E Scow SK- EPS Ruuskanen Kai-Jussi 12:13:02 15:36:14
Samuel Rinnetmäki, Heikki Vesalainen, Atte Hinkka
8. 176 Fox FIN-262 LYS urheiluveneet 1,27 Melges 24 -A- HSK Svärd Timo 12:44:55 15:08:35
Pasi Svärd, Heikki Lappalainen, Henrik Andersson
9. 182 Peto Jr. FIN-9959 Beneteau 25 Platu 1,21 Platu 25 SA- MSVK Kukkonen Susanna 12:51:30 14:48:47
Porkka Rauli, Åström Peik, Porkka Päivi, Pihkanen Aleksi
10. 172 Boomerang SWE-137 LYS urheiluveneet 1,33 11-metre SK KTPS Huusko Kari 12:52:47 15:40:27
Sorvari Tommi, Huusko Taimo, Viide Mika, Siekkinen Heikki
11. 161 Zeus Faber FIN 6388 LYS 1-2 1,32 IMS 1 SGKV JVS Pennanen Pertti 12:55:43 15:39:32
Pasi Pennanen, Jorma Lind, Ville Höglund, Vesa Väänänen
12. 188 Loiskis LA-8 E Scow 1,43 E-Scow SK- TPS Lumme Ilkka 12:57:17 16:20:29
Jukka Nikulainen, Heikki Lehtinen, Tuomas Koivunen
13. 180 Oona FIN-10533 Beneteau 25 Platu 1,21 Platu 25 SA- JVS Siik Olli 12:57:40 14:54:57
Lötjönen Hannu, Kinos Jukka, Hirvensalo Ari
14. 137 Weather Institute FIN-9983 ORC club 1,30 Dynamic 35 SGV JVS Lilja Ilkka 13:00:15 15:36:12
Hannu Kolehmainen, Lasse Lilja, Ilari Lilja, Kari Elivuo
15. 189 Queen Maddie IH-17 E Scow 1,43 E-Scow SK- SuPS Lahtinen Jaakko 13:02:49 16:26:01
Erkki Aikala, Jussi Heikkilä, Kustaa Lahtinen
16. 171 Czorty POL-6660 LYS urheiluveneet 1,22 Majestic 24 SG- HSK Jenkins Daniel 13:12:39 15:14:30
Lappalainen Tatu, Jenkins Stefan, Toivanen Jussi, Merenlahti Antti
17. 170 Lady 3429 LYS urheiluveneet 1,18 Banner 28 HR SG- TePS Pesari Antti 13:14:27 14:57:32
Pesari Pentti, Pesari Pekka, Pesari Joonas, Pesari Susanna, Pesari Ville, Pesari Jerry
18. 155 Malla FIN-9174 LYS 1-2 1,23 Finngulf 335 SGV JVS Nieminen Pentti 13:14:57 15:21:19
Nieminen Ari, Käkönen Pekka, Kosloff Markku, Kosloff Lauri
19. 191 Mirri FIN-91 M Avoin luokka 0,00 Firebird RPS Halminen Martti 13:24:52 --
Mikko Perhe, Jani Hoikkala
20. 181 Averell Dalton FIN 10457 Beneteau 25 Platu 1,21 Platu 25 SA- HSK Lahtonen Jori 13:26:45 15:24:02
Kinnunen Risto, Hult Arttu, Sane Petri, Vaapa Hannu
21. 157 Shearlangstone IV K1615T LYS 1-2 1,25 X-99 SGV TePS von Bonsdorff Henrik 13:26:55 15:42:04
Anneli von Bonsdorff, Anna Sankila, Leena Airola, Niiles Airola
22. 151 Damaris FIN-7009 LYS 1-2 1,17 Dehler 34 SGV HeiPS Laine Esko 13:27:21 15:05:32
Kanninen Kauko, Varmanen Erkki, Varmanen Esa, Varmanen Jukka, Laine Petteri
23. 183 Woosh FIN-11201 Beneteau 25 Platu 1,21 Beneteau Platu 25 SA- HSK Rissanen Jussi 13:30:46 15:28:03
Team Rissanen
24. 152 Kristiina FIN-8261 LYS 1-2 1,19 X-342 SKV LPS Saarela Mikko 13:31:17 15:19:11
Kristiina Saarela, Paavo Nikkilä, Laura Nuopponen, Mikko Nuopponen
25. 177 Banneriina FIN 54468 LYS urheiluveneet 1,21 Banner 23 Racer SG LPS Mäkelä Pertti 13:31:35 15:28:52
Eetu Mäkelä, Pasi Virintie, Visa Virintie
26. 154 s/y Walpuri FIN-36 LYS 1-2 1,17 Avance 36 SGV JäPS Keskinen Paavo 13:31:57 15:10:08
Keskinen Aleks, Niekka Ilkka
27. 193 NiceTry FIN 161 Avoin luokka 0,00 Dragonfly 800 SW SGK HVS Yli-Mäyry Aimo 13:34:21 --
Miika Pietilä, Lasse Vuori
28. 121 Tripla FIN-18844 LYS 3 1,16 Millenium 311 SGKV APS Kelppe Risto 13:47:27 15:20:39
Kati Selinummi, Anne Stigell, Paavo Peippo, Hannu Maristo
29. 163 Jasmina 9211 LYS 1-2 1,17 Millenium 311 SGV LPS Sahiluoto Ahti 13:55:08 15:33:19
Sahiluoto Arvo, Sahiluoto Juho, Sahiluoto Meri, Sahiluoto Mari, Sahiluoto Niko
30. 135 Blueship FIN-8782 ORC club 1,19 Finngulf 33 (mod) SGV JVS Silvonen Markku 13:56:22 15:44:16
Jukka Kilpiä, Jorma Malin, Harri Mikkilä
31. 106 Alma FIN-3638 LYS 1-2 1,22 _ SGK TAPS Valolahti Matti 13:57:55 15:59:46
Miikkulainen Juha, Kontturi Arni, Koskinen Juha, Kangassalo Pekka
32. 122 Baltic Maid FIN-808 LYS 3 1,13 Baltic 33 SGV PP-SS Kallio Teemu 14:05:26 15:23:10
Lehtinen Lasse, Kivistö Miika, Kallio Sami, Nieminen Jukka, Tsutsunen Santtu
33. 112 Marenki L-3545 LYS 3 1,14 Inferno 29 SGV LPS Virtanen Veli 14:05:42 15:28:41
Ahtinen Tuomo, Viitanen Kari, Halmemo Jari
34. 158 Elina FIN-8042 LYS 1-2 1,19 Inferno 33 SGV JVS Kiiski Ari 14:06:00 15:53:54
Kiiski Pirkko, Kiiski Anna, Kauppinen Sakari, Toivanen Jarmo
35. 114 New Deal FIN-6576 LYS 3 1,15 Inferno 31 SGV LPS Heikkilä Pasi 14:08:07 15:36:15
Seppo Mellanen LPS, Markku Mellanen LPS, Jussi Larva HSS, Hans Ekman HSS
36. 124 Heili 3465 LYS 3 1,14 Inferno 29 SGV HeiPS Ojala Petri 14:09:43 15:32:42
Hietalahti Lauri, Partanen Eero, Partanen Eeva, Partanen Juha
37. 113 Calypso FIN-3822 LYS 3 1,12 Finnflyer 31 Cr SGV LPS Lehtonen Jarmo 14:10:30 15:22:54
Lehtonen Ari, Heikkinen Matti, Rantanen Mikko
38. 56 Karoliina FIN-1693 LYS 4 1,09 Hydro SGV HeiPS Ilola Heikki 14:12:04 15:07:52
Vesa Kukkonen, Janina Kukkonen, Jukka Hietanen, Rainer Könönen, Essi Ilola, Miia Hietanen
39. 96 Ankanpoika III FIN-320 H-vene 1,07 H-vene SA- LPS/SPS Salonen Jaakko 14:15:28 14:59:40
Hänninen Olli, Risto Palokangas, Jussi Puhakka
40. 71 Panta Rei FIN-736 H-vene 1,07 H-vene SA- N Koivula Arto 14:15:45 14:59:57
Vuorimaa Saara, Konola Marika, Roivas Marko
41. 75 Älvsbyhus FIN-879 H-vene 1,07 H-vene SA- HeiPS Hillberg Petri 14:16:17 15:00:29
Hillberg Ismo, Hillberg Atte, Hillberg Iita
42. 103 EXsari L-483 Albin Express 1,11 Albin Express SK JVS Leskinen Harri 14:18:50 15:25:48
Anja Leskinen, Esko Liukkonen
43. 110 Rico FIN-8084 LYS 3 1,14 Sunwind 30 SGV LPS Heiskanen Pertti 14:19:32 15:42:31
Lindroos Pekka, Selin Jorma, Heiskanen Esko
44. 136 Squaw II FIN-10356 ORC club 1,18 First 31.7 SGV JVS Äystö Juha 14:20:40 16:03:45
Honkala Sini, Partikainen Erkki, Tenhunen Asmo, Varma Seppo, Jokinen Ari
45. 116 Hattiwatti FIN-3464 LYS 3 1,14 Inferno 29 SGV JVS Ahola Kalle 14:23:26 15:46:25
Markku Mikkola, Niskanen Timo, Pasanen Eija
46. 99 Joen Talo FIN 872 H-vene 1,07 H-vene SA- KuoPS Ikonen Janne 14:27:41 15:11:53
Ville Hankalin, Jussi Hämäläinen
47. 88 Festivo FIN 887 H-vene 1,07 H-vene SA- LPS Heikkilä Janne 14:28:27 15:12:39
Honkavaara Pekka, Leinonen Jari
48. 85 Katariina FIN-931 H-vene 1,07 H-vene SA- HSK Pehkonen Matti 14:28:43 15:12:55
Juha Eklund HSK, Atso Andersen
49. 123 Nautonnier FIN-4759 LYS 3 1,13 Tabasco 26 SG- LPS Liisanantti Marja 14:28:58 15:46:42
Anne-Mari Laiho, Sanna Pasanen, Johanna Backas
50. 86 Itella Logistics FIN-899 H-vene 1,07 H-vene SA- LPS Boman Juhani 14:29:11 15:13:23
Mikko Boman, Timo Saarinen, Juhani Salo
51. 126 Akira FIN-10338 LYS 3 1,13 Bavaria 33 CR SGV LPS Salminen Esa 14:30:17 15:48:01
Mikael Seppälä, Kari Lampen, Tom Rindell
52. 83 Stemma FIN 918 H-vene 1,07 H-vene SA- JVS/TaPS Koho Heikki 14:30:37 15:14:49
Vainio Juha, Ronkanen Pekka
53. 102 MeXpress FIN-852 Albin Express 1,11 Albin Express SK LPS Helemaa-Ryymin Eeva 14:31:09 15:38:07
Soili Hirvonen, Salla Kavén, Annukka Parikka, Marjaana Puustinen
54. 90 Patent Decor FIN-914 H-vene 1,07 H-vene SA- LPS Korhonen Tuomas 14:33:10 15:17:22
Panu Salo, Mirva Kettunen, Elina Vallittu
55. 80 NP FIN-828 H-vene 1,07 H-vene SA- LPS Kallio Kassu 14:33:12 15:17:24
Heikki Kiilholma, Harri Puolanne, Joonas Vilkman
56. 115 Nautilus FIN-9430 LYS 3 1,16 Millenium 311 -GV LPS Koiranen Risto 14:34:38 16:07:50
Koiranen Marika, Koiranen Marja-Liisa
57. 104 2. Sallittu Nautinto FIN-1101 Albin Express 1,10 Albin Express SKV JVS Pälvimäki Lasse 14:34:57 15:36:23
Palvimäki Joonas, Palvimäki Matti
58. 93 Heracles FIN-847 H-vene 1,07 H-vene SA- HVS Ruusunen Teemu 14:37:51 15:22:03
Ville Hirvonen LPS, Rami Lindström KuoPS, Mr Bean
59. 129 Samurai FIN-5200 LYS 3 1,12 Finn Flyer 31 SGV APS Österberg Eino 14:39:48 15:52:12
Juha Hiltunen APS, Pertti Pulkkinen LPS, Jari Saarola LPS
60. 79 Lassu FIN-773 H-vene 1,07 H-vene SA- TTPS Rinne Sakari 14:41:01 15:25:13
Sakari Rinne, Ville Jussila, Juho Ristimäki
61. 89 Autokoulu Juha / Julia L907 H-vene 1,07 H SA- JVS Ahonen Juhani 14:45:12 15:29:24
Vesa Rahkonen, Kimmo Rihto
62. 87 Who, Me? FIN-891 H-vene 1,07 H-vene SA- N Mäntylä Marja 14:46:15 15:30:27
Maria Valkeapää, Tapio Jylhämö, Mikko Aromaa
63. 133 Shango FIN-8875 LYS 3 1,14 X-79 SG- JVS Nurmi Heikki 14:49:43 16:12:42
Tuomas Nurmi, Sakari Nurmi, Otto Aalto, Eerik Aalto, Kari Nurmi
64. 68 Prinsessa FIN-2008 Finn Express 83 1,07 Finn Express 83 SGV LPS Hynninen Osmo 14:50:54 15:35:06
Juha Hynninen, Thomas Hynninen, Petri Jaakkola
65. 58 Josefiina FIN-5981 LYS 4 1,07 Maxi Fenix SGV JVS Pälvimäki Janne 14:51:20 15:35:32
Aavisto Jari, Ruosteinen Mika, Hakkarainen Ville
66. 98 Flipper FIN 943 H-vene 1,07 H-vene SA- YP Svahnström Niclas 14:52:11 15:36:23
Lindquist Vesa, Johde Katariina
67. 164 Aquila FIN-3872 LYS 3 1,16 Optima 101 SGV LPS Hynynen Heikki 14:52:56 16:26:08
Toija Pekka, Korpela Tapsa, Korpela Riitta
68. 60 Nikea FIN-14364 Lightning 1,00 Lightning SK JVS Salminen Samppa J 14:57:10 14:57:10
Keijo Tulomäki, Matti Ruusupiha
69. 100 Vimma FIN-893 Albin Express 1,10 Albin Express SKV APS Pynnönen Raija 15:02:27 16:03:53
Pynnönen Kati, Pynnönen Jarkko, Pynnönen Olli
70. 54 Meritte FIN-6063 LYS 4 1,09 Sunwind 311 SGV JVS Mäkinen Eerikki 15:04:27 16:00:15
Piia Mäkinen, Ukko-Ville Mäkinen, Meri Nisula, Ilkka Nisula
71. 37 Carus FIN-6490 LYS 5-6 1,03 First 235 SG APS Heikkilä Kali 15:06:07 15:25:48 OCS
Pulli Juhana, Karinen Kaarlo,
72. 61 Gamma FIN-14638 Lightning 1,00 Lightning SK TP Leppänen Matti 15:14:11 15:14:11
Kimmo Kalliola, Anssi Kariola
73. 81 Hempukka FIN-718 H-vene 1,07 H-vene SA- HVS Lepistö Veli-Matti 15:17:40 16:01:52
Mari Lindeman, Janne Vaara
74. 65 Munja Sun Ship II FIN 2744 Finn Express 83 1,08 Finn Express 83 SGV JVS Vallius Henry 15:19:06 16:09:09
Kemiläinen Erkki, Kemiläinen Tatu, Nyrönen Jouni, Vallius Valtteri
75. 64 Forte FIN-14534 Lightning 1,00 Lightning SK TP Aalto Esko 15:25:47 15:25:47
Sari Aalto, Lasse Lammi
76. 62 Old Lady FIN-6838 Lightning 1,00 Lightning SK JVS Lehtinen Esko 15:27:57 15:27:57
Lehtinen Pekka, Lehtinen Olli
77. 101 Geronimo FIN 3020 Albin Express 1,11 Albin Express SK LPS Mäkinen Antti 15:28:14 16:35:12
Jarno Hautamäki, Ville Hyvärinen, Schroderus Antti
78. 55 Blues 2 FIN-3842 LYS 4 1,10 NF-30 SKV HVS Hyppänen Kari 15:28:23 16:29:49
Jarmo Tuhkanen, Lassi Vihantola
79. 119 Tiira L-3114 LYS 3 1,15 Siesta 32 SGV PP-SS Vavuli Timo 15:32:03 17:00:11
Vavuli Mika, Vavuli Timo, Westerlund Toni, Päivärinne Panu, Hannula Jarmo
80. 91 Typyli FIN-168 H-vene 1,07 H-vene SA- KVS Vaara Kari 15:32:32 16:16:44
Okko Vaara, Mikko Vaara
81. 53 s/y Albatross FIN-5954 LYS 4 1,10 Albin Alpha SGV LPS Ristkari Yrjö 15:36:00 16:37:26
Ristkari Simo, Keto Lauri, Heinonen Lasse, Rantalainen Valtteri
82. 1 Köli"N"alle FIN-7533 Retkiluokka 0,00 Elan 33 SGF APS Piiroinen Mika 15:37:10 --
83. 45 Matilda L-5337 LYS 4 1,06 Sunwind 31 LPS Kivelä Matti 15:40:05 16:18:20
Tomi Kivelä, Samu Kivelä, Tessa Kivelä, Saija Kivelä
84. 35 Toutain L1907 LYS 5-6 1,01 Sonata 7 SG- TePS Kaitila Ilkka 15:40:37 15:47:18
Pentti Kaitila, Veikko Mäkipää
85. 72 Minna L-638 H-vene 1,07 H-vene SA- JVS Pekkarinen Raino 15:40:55 16:25:07
Salerto Sami, Taipale Terho
86. 153 Merituuli L-4044 LYS 1-2 1,18 Maestro 35 SGV LPS Rajala Timo 15:42:46 17:25:51
Rajala Heikki, Rajala Tomi, Honkaniemi Pekka, Rakkolainen Yrjö
87. 51 Nina-Charlotta II FIN-1465 LYS 5-6 1,05 Finnflyer 27 SG- HeiPS Santala Juha 15:48:26 16:20:37
Räisänen Olli, Räisänen Jukka, Räisänen Hannu
88. 134 SailAway FIN-10490 LYS 3 1,12 Malbec 240 SG- LPS Linkovuori Esko 15:50:32 17:02:56
Jarno Aaltonen, Elina Kärnä, Annika Kärnä
89. 66 Pegasus FIN-3191 Finn Express 83 1,07 Finn Express 83 SGV APS Ekqvist Ilpo 15:50:50 16:35:02
Riikka Kämppi, Arttu Ekqvist
90. 41 Milla FIN-10498 LYS 5-6 1,03 Helmsman 26 SGV JVS Pitkänen Olli 15:51:01 16:10:42
Savelius Anssi, Savelius Jouni
91. 6 Iita FIN 10671 Retkiluokka 0,00 Bavaria 37 N Glad Matti 15:51:45 --
Aaltonen Jarmo, Mansikkamäki Sakari
92. 160 s/y Lucille-X FIN 10387 LYS 1-2 1,19 X-102 SGV JVS Kuisma Heikki 15:54:04 17:41:58
Kuisma Johanna, Joutsen Atte, Haimi Paavo, Schrodeus Rauno
93. 156 Lisa III FIN 5313 LYS 1-2 1,21 Comfortina 36 SGKV LPS Rajala Risto 15:55:20 17:52:37
Harri Liisanantti, Kimmo Parjanen, Reino Sievälä
94. 40 Yagal FIN-1601 LYS 5-6 1,06 Finn Flyer 27R SG- PP-SS Savikko Janne 15:56:00 16:34:15
Ari Särkkä, Esa Ihatsu, Teemu Mäkelä
95. 13 Katimaria FIN-2182 LYS 5-6 1,02 Avance 24 SG KVS Åman Risto 15:56:46 16:10:01
Juha Lukkari, Martti Mansikka
96. 16 Nemo L-4448 LYS 5-6 0,99 Balans 65 SGK APS Painilainen Heidi 15:57:01 15:50:11
Pauliina Valo, Niilo Lusila
97. 162 Biancoblu FIN 9707 LYS 1-2 1,21 Hanse 34 SGV LPS Lahtinen Markku 15:58:00 17:55:17
Tuomas Kinnunen, Risto Kyläkallio, Teemu Kyläkallio
98. 7 Torres FIN-10430 Retkiluokka 0,00 Bavaria 30 Cruiser APS Tommola Hannu Kalevi 16:00:00 --
Tommola Raija, Saari Mia, Saari Joni, Kiilanki Heli
99. 199 Kuukkeli 1043 LYS 5-6 1,03 Helmsman 26 SGV LPS Karhu Sauli 16:06:36 16:26:17
Seppo Karhu, Pekka Puustinen
100. 27 Wanda FIN-1489 LYS 5-6 1,04 Finn 26 SGV JVS Tuominen Timo 16:07:37 16:33:36 OCS
Pakoma Paavo, Mursula Juha, Haapavaara Kasper
101. 175 Torunn FIN-3086 LYS urheiluveneet 1,16 Elvström 717 SG- TePS Lilleberg Jukka 16:08:51 17:42:03
Tuomas Lilleberg, Joni Ihantola, Pasi Oksanen
102. 10 Afrodite FIN-5387 LYS 5-6 1,03 Sunwind 27 SGV JVS Hiltunen Ari 16:11:57 16:31:38
Hiltunen Sirkka, Pitkänen Pirkko, Kovalainen Olli-Pekka
103. 95 Enkeli L-174 H-vene 1,07 H-vene, kölivene SA- JVS Matilainen Nina 16:13:20 16:57:32
Lepistö Harri, Tervakangas Lauri
104. 14 Kuikka L-2413 LYS 5-6 1,04 Finn 26 SG APS Heikkinen Antti 16:16:17 16:42:16 OCS
Heikkinen Pekka, Niemi Ralf
105. 39 Sirigit III L 6109 LYS 5-6 1,03 Sunwind 27 SGV LPS Miettinen Tatu 16:18:13 16:37:54
Lasse Oinonen, Antti Pylkkänen
106. 17 Kuikka FIN-1190 LYS 5-6 1,03 Helmsman 26 SGV APS Kekkonen Veikko 16:18:53 16:38:34
Hanna Kekkonen, Kurt Berger, Pekka Koponen. Lisätietoja: Spinnun numero 679
107. 67 Bertta FIN 2131 Finn Express 83 1,07 Finn Express SGV JVS Niemi Reijo 16:23:21 17:07:33
Väätäinen Sami, Juuri-Oja Heikki, Castren Jonne, Castren Joel
108. 111 Lettu II FIN-8805 LYS 3 1,13 H-323 SGV HVS Lindholm Harri 16:35:46 17:53:30 OCS
Arto Koskinen, Harri Leppänen, Kari Lindgren
109. 26 Lilli FIN-9441 LYS 5-6 0,96 Micro 550 SK JVS Hintikka Mauri 16:41:49 16:13:40
Timo Lundell, Jussi Hintikka
110. 197 Kilin Kolin Avoin luokka 0,00 _ _ _ 16:42:05 --
111. 19 Seraha FIN-2364 LYS 5-6 1,04 Finn 26 SGV JVS Danielsbacka Bo 16:45:23 17:11:22
Danielsbacka Jaana, Sairanen Kati, Sairanen Hannu
112. 24 Juliaana FIN-2734 LYS 5-6 1,03 Finn Express 74 SG LPS Kärnä Sampsa 16:53:20 17:13:01
Salo Ville, Ristkari Samu
113. 196 Kia Kaha L-2711 LYS 3 1,13 Maestro 31 SGV JVS Maaranen Petri 16:54:55 18:12:39
Urpo Linjama, Kari Huostila, Ari Lehtinen, Seppo Vääränen, Piltti Piilovaara
114. 195 Viuhu FIN 443 H-vene 1,07 H-vene SA- JäPS Lukkariniemi Jukka 17:00:30 17:44:42
Timo Lukkariniemi, Jorma Lukkariniemi
115. 130 CaraMia FIN-3804 LYS 3 1,13 H-323 SGV VVP Korhonen Ilkka 17:00:36 18:18:20
Ruhanen Pasi, Linnakari Jarmo, Aaltonen Antero
116. 117 Namu FIN-5289 LYS 3 1,14 Inferno 29 SGV LPS Mäki Seppo 17:01:50 18:24:49
Heikki Pekonen, Markku Pöyhönen
117. 125 Akvarelli FIN-10261 LYS 3 1,13 Bavaria 33 C SGV LPS Mäkelä Kalle 17:09:08 18:26:52
Esko Laakso, Kalle Kauppinen, Heikki Mattila, Pekka Nikunen
118. 131 Rantanplan FIN-3940 LYS 3 1,13 H 323 SGKF APS Lindberg Johanna 17:11:10 18:28:54
Timo Kukkamäki, Chris Smith, Sheryl Denman Taylor
119. 128 Lotjaana 6 FIN-168 LYS 3 1,13 H-35 SGV LPS Salo Hannu 17:13:50 18:31:34
Mäkelä Esa, Salo Sampo, Miettinen Jyri
120. 94 Helga FIN 316 H-vene 1,07 H-vene SA- HVS Kalojärvi Juha 17:27:20 18:11:32
Antti Karjalainen, Juha Tapanen
121. 84 Sigma L-539 H-vene 1,07 H-vene SA- LPS Lappalainen Antti 17:28:46 18:12:58
Jaakko Lappalainen, Eero Joensuu
122. 92 Lady Express FIN-357 H-vene 1,07 H-vene SA- LPS Yrjölä Mikko 17:31:12 18:15:24
Aki Laine, Jukka Yrjölä
123. 74 Dino FIN-314 H-vene 1,07 H-vene SA- KVS Vaara Santeri 17:31:27 18:15:39
Jari Vaara, Markus Vaara
124. 73 Jias FIN-563 H-vene 1,07 H-vene SA- LPS Kavén Jorma 17:32:18 18:16:30
Jouni Kavén, Pyry Halme
124. 78 Kaarina FIN-605 H-vene 1,07 H-vene SA- APS Pynnönen Markku 17:32:18 18:16:30
Jari Pynnönen, Mika Komulainen, Pekka Järvisola
126. 120 Madeleine L-7640 LYS 3 1,11 Comfort 32 SGV JVS Hinkkanen Petteri 17:32:58 18:39:56
Hinkkanen Jarkko, Vihavainen Jukka
127. 76 Far-o-Zon FIN-550 H-vene 1,07 H SA- JVS Tarvainen Harri 17:33:50 18:18:02
Tarvainen Joonas, Koljander Roope
128. 82 Aurora L-600 H-vene 1,07 H-vene SA- TP Leppänen Mari 17:34:50 18:19:02
Anna Tapanila, Tarja Hassinen, Maria Ijäs, Kirsi Hölttä
129. 52 Margaretha FIN-2705 LYS 4 1,09 Jeanneau Rush SGF JVS Hartikainen Jorma 17:37:04 18:32:52
Hartikainen Jorma, Hartikainen Birgitta, Vesamaa Erkki, Soikkeli Jani
130. 77 Isola FIN-176 H-vene 1,07 H-vene SA- JVS Nieminen Niko-Mikko 17:41:10 18:25:22
Joonas Nieminen, Kalevi Nieminen, Tuomo Honkanen
131. 70 Päivi L-690 H-vene 1,07 H-vene SA- JäPs Vilppala Heikki 17:42:44 18:26:56
Pekka Vilppala, Olli Suomalainen
132. 97 Pelasta Vesku L 588 H-vene 1,07 H-Vene SA- LPS Salmi Pentti 17:43:50 18:28:02
Lorentz Andersson, Sauli Havas
133. 12 Beaulieu FIN-4486 LYS 5-6 1,01 Avance 245 SG JVS Renlund Markku 17:44:00 17:50:41
Vuori Kari, Kantanen Kari
134. 63 Liti FIN-13560 Lightning 1,00 Lightning SK TP Ylänen Pekka 17:51:05 17:51:05
Markus Ylänen, Joonas Ylänen
135. 11 Carina L-5033 LYS 5-6 1,04 Finn 26 7/8 SGV JVS Ritokallio Ilkka 18:12:27 18:38:26
Arminen Juha, Ritokallio Rebekka
136. 50 Aquarius FIN-2135 LYS 4 1,09 Targa 101 SGV LPS Seesvaara Pentti 18:32:34 19:28:22 DNC
Juha Huikuri, Esa Hannola, ?, ?
137. 57 Ilona FIN-3833 LYS 4 1,09 Helmsman 31 SGV JäPS Pynnönen Risto E 18:33:30 19:29:18
Antti Manninen, kolmas henkilö, neljäs henkilö
138. 132 Plattapus FIN 8384 LYS 3 1,11 Nauticat 340 RS -GF JVS Vartiainen Hannu 18:36:45 19:43:43
Timo Liponen, Markku Lehtinen, Kalho M
139. 4 Vertigo FIN-6166 Retkiluokka 0,00 Scanper SGK- JVS Jormalainen Risto 18:51:10 --
Elias Rask, Timo Rauhala
140. 22 Minea FIN-2130 LYS 5-6 0,99 Guy 22 SGK JVS Luumi Heikki 18:51:50 18:45:00
Liina Luumi, Ville Varis
141. 38 Bongo 2375 LYS 5-6 1,04 Finn 26 -VG LPS Sorvali Jukka 18:52:28 19:18:27
Pekka Uoti, Jani Knuuttila
142. 43 Linn L-2343 LYS 5-6 0,99 Guy 22 SG- VVK Makkonen Sakari 18:53:20 18:46:30
Harri Pasila, Samppa Jaro
143. 23 Monkey Business FIN-6874 LYS 5-6 0,99 Bellona 23 SG HVS Kataja Olli 18:55:15 18:48:25
Aimo Kataja, Ossi Kataja
144. 29 Nereida FIN-2981 LYS 5-6 1,01 Avance 245 SGV LPS Andersson Juha 18:57:09 19:03:50 SCP
Jalmari Kauhanen, Carlo Bister
145. 21 Aquatic L-1972 LYS 5-6 1,04 Finn 26 SGF LPS Yrjölä Esa 18:57:32 19:23:31
Raili Yrjölä, Ville Yrjölä, Olli-Pekka Yrjölä
145. 42 Heimari FIN-4033 LYS 5-6 1,01 Avance 245 SGV PP-SS Vanhanen Jari 18:57:32 19:04:13 OCS
Sutinen Timo, Hyppänen Antti
145. 25 s/y Telkkä L-1446 LYS 5-6 1,02 Finn 26 SGF PP-SS Anttinen Joonas 18:57:32 19:10:47
Heino Jani, Ojanen Lauri, Nivala Iisakki, Kinnunen Topi
148. 2 Blues KR 5503 Retkiluokka 0,00 Dufour Arpege 30 SGKV HeiPS Pohjankoski Lasse 18:58:47 --
Joonas Pohjankoski, Antti Pohjankoski, Tuomo Virtanen
149. 33 Elena FIN-5100 LYS 5-6 0,98 Avance 245 -GV HeiPS Kolehmainen Jari 19:02:27 18:48:40
Petteri Nyyssönen, Jarmo Muukkonen
150. 28 Vilana 2824 LYS 5-6 1,01 Finn Express 74 SGF JVS Kautto Ari 19:03:07 19:09:48
Timo Oinonen, Jukka Liukkonen, Markku Kauppila
151. 30 Nike FIN-270 LYS 5-6 1,03 Hai SK LPS Talvitie Jarno 19:04:51 19:24:32
Henkka Talvitie
152. 34 Svedu FIN 2355 LYS 5-6 1,03 Maxi 77 SGKF JVS Välimäki Harri 19:13:19 19:33:00
Välimäki Sari, Kalmanlehto Erkki
152. 20 Tuulia L-3275 LYS 5-6 1,04 Finn 26 7/8 SGV SuNS Tompuri Kari 19:13:19 19:39:18
Heikki Väisänen, Jukka Ylänen, Ari Kaatonen
154. 31 Mirandos FIN-3262 LYS 5-6 1,03 Finn Express 74 SGKV JVS Lehtonen Timo 19:13:50 19:33:31
Arja Vaismaa-Lehtonen, Taina Vaismaa, Mikko Vaismaa, Leo Lehtonen, Ilkka Lehtonen
155. 36 Fanny L1040 LYS 5-6 1,04 Lohi 25 SGK LPS Rantanen Sami 19:15:36 19:41:35
Ilmo Saneri, Jari Koskinen, Kari Raskinen
156. 18 Ma Donna FIN 5571 LYS 5-6 0,96 Finn Express 64 SK HVS Inkinen Markku 19:18:05 18:49:56
Nokkonen Esa, Inkinen Hannu
157. 44 Jib FIN-10458 LYS 5-6 0,96 Micro 550 SK- JVS Vanhala Jari 19:30:37 19:02:28
Pauliina Uusi-Penttilä, Jarmo Hytönen, Margit Vanhala
158. 3 Olivia 310 Retkiluokka 0,00 Albin Viggen GKF PPPS Mäntynen Marko 20:24:40 --
Ahven Helle, Mäntynen Tomi, Honkamäki Veijo
159. 5 Ariel 3922 Retkiluokka 0,00 N/A GF HVS Pajula Hannu 22:21:25 --
Pajula Sirpa, Pajula Toni, Pajula Elina, Peltola Arttu
DNF 127 Cardina FIN 5787 LYS 3 1,15 Inferno 31 SGV N Vikman Keijo DNF
Reijo Vikman, Markku Vikman
DNS 118 Samantha FIN 3830 LYS 3 1,13 Inferno 26 SG- HVS Vuori Lasse DNS
Tanja Vuori, Mari Huhtala
DNF 200 Elysion L-4451 LYS 5-6 0,96 FE64 SG APS Pollari Tomi DNF
Luomaniemi Sampsa
DNS 15 Hilma L-1542 LYS 5-6 0,99 L-1542 SG- JäPS Vihijärvi Sakari DNS
Tuula Vihijärvi, Simo Vihijärvi
DNF 32 Yasmine L22 LYS 5-6 0,99 Balans 65 SGK LPS Nilsson Jesper DNF
Matias Harju, Tomi Ollila, Olli Salin
Odotetaan 4
Sij Num Nimi Purjetunnus Luokka LYS Tyyppi SGV Seura Kippari Purj.aika LYS-aika
- 173 Alice FIN-150 LYS urheiluveneet 1,25 Lutra 25 SG- SP Juva Ilkka -- --
Markus Ritala, Miika Ritala, Jari Saari, Teemu Viikari
- 150 Auvo FIN 5591 LYS 1-2 1,17 Still 900 Original SGV HeiPS Lehtinen Jyri -- --
Lehtinen Aaro, Lehtinen Harri, Rinkinen Mikko, Alitalo Mkko, Alitalo Leena, Hämäläinen Pertsa
- 187 Floppy Disk FIN-6 E Scow 1,43 E Scow SK- HeiPS Laine Janne -- --
Harri Malm, Juha Hopponen, Kari Virtanen, Kimmo Haanpää
- 105 Manta FIN-573 LYS urheiluveneet 1,27 Melges 24 SA- TP Tuominen Mauri -- --
Sajaniemi Mikko, Salmio Risto, Vaittinen Matti