25.5.2022 22:42:51

Viralliset tulokset, LYS-aika, reitti Päijännepurjehdus

Maali: Jyväskylä
Tulokset 156 / 156
Sij Num Nimi Purjetunnus Luokka Tyyppi LYS SGV Seura Kippari Purj.aika Lys-aika
1. 174 Optiminäkö - Synsam ITA-026 LYS urheiluveneet UFO 28 mod 1,38 SV OM Inkala Joni 15:03:29 18:48:11
2. 159 Mezzaluna FIN-10581 LYS urheiluveneet Mumm 30 1,36 SAV LPS Lyden Anssi 15:51:11 19:27:11
Riihelä Janne, Ryymin Mikko, Heinonen Kim, Rantalaiho Teemu, Joensuu Tomi, Henderson Anna
3. 178 D 10398 LYS urheiluveneet Henderson 30 1,36 SG DMSK Othman Roger 16:05:04 19:41:04
Björn Ruokolahti, Jaakko, Hannu, Iiro mm.
4. 182 Peto Jr. FIN-9959 Beneteau 25 Platu Platu 25 1,21 SA- MSVK Kukkonen Susanna 17:39:00 20:00:37
Porkka Rauli, Åström Peik, Porkka Päivi, Pihkanen Aleksi
5. 185 Buddy V-777 E Scow E-Scow 1,43 SK- N Salo Timo 16:05:55 20:11:17
Vesa Salo, Konsen Lauri, Mörä Lauri
6. 173 Alice FIN-150 LYS urheiluveneet Lutra 25 1,25 SG- SP Juva Ilkka 17:28:29 20:11:41
Markus Ritala, Miika Ritala, Jari Saari, Teemu Viikari
7. 151 Damaris FIN-7009 LYS 1-2 Dehler 34 1,17 SGV HeiPS Laine Esko 18:18:46 20:17:20
Kanninen Kauko, Varmanen Erkki, Varmanen Esa, Varmanen Jukka, Laine Petteri
8. 150 Auvo FIN 5591 LYS 1-2 Still 900 Original 1,17 SGV HeiPS Lehtinen Jyri 18:25:32 20:24:06
Lehtinen Aaro, Lehtinen Harri, Rinkinen Mikko, Alitalo Mkko, Alitalo Leena, Hämäläinen Pertsa
9. 105 Manta FIN-573 LYS urheiluveneet Melges 24 1,27 SA- TP Tuominen Mauri 17:31:10 20:24:39
Sajaniemi Mikko, Salmio Risto, Vaittinen Matti
10. 170 Lady 3429 LYS urheiluveneet Banner 28 HR 1,18 SG- TePS Pesari Antti 18:26:26 20:30:54
Pesari Pentti, Pesari Pekka, Pesari Joonas, Pesari Susanna, Pesari Ville, Pesari Jerry
11. 158 Elina FIN-8042 LYS 1-2 Inferno 33 1,19 SGV JVS Kiiski Ari 18:23:22 20:33:39
Kiiski Pirkko, Kiiski Anna, Kauppinen Sakari, Toivanen Jarmo
12. 137 Weather Institute FIN-9983 ORC club Dynamic 35 1,30 SGV JVS Lilja Ilkka 17:26:13 20:34:31
Hannu Kolehmainen, Lasse Lilja, Ilari Lilja, Kari Elivuo
13. 163 Jasmina 9211 LYS 1-2 Millenium 311 1,17 SGV LPS Sahiluoto Ahti 18:45:35 20:44:09
Sahiluoto Arvo, Sahiluoto Juho, Sahiluoto Meri, Sahiluoto Mari, Sahiluoto Niko
14. 181 Averell Dalton FIN 10457 Beneteau 25 Platu Platu 25 1,21 SA- HSK Lahtonen Jori 18:22:43 20:44:20
Kinnunen Risto, Hult Arttu, Sane Petri, Vaapa Hannu
15. 121 Tripla FIN-18844 LYS 3 Millenium 311 1,16 SGKV APS Kelppe Risto 18:52:34 20:45:07
Kati Selinummi, Anne Stigell, Paavo Peippo, Hannu Maristo
16. 60 Nikea FIN-14364 Lightning Lightning 1,00 SK JVS Salminen Samppa J 20:45:33 20:45:33
Keijo Tulomäki, Matti Ruusupiha
17. 61 Gamma FIN-14638 Lightning Lightning 1,00 SK TP Leppänen Matti 20:45:35 20:45:35
Kimmo Kalliola, Anssi Kariola
18. 71 Panta Rei FIN-736 H-vene H-vene 1,07 SA- N Koivula Arto 19:54:35 20:47:58
Vuorimaa Saara, Konola Marika, Roivas Marko
19. 171 Czorty POL-6660 LYS urheiluveneet Majestic 24 1,22 SG- HSK Jenkins Daniel 18:23:42 20:50:51
Lappalainen Tatu, Jenkins Stefan, Toivanen Jussi, Merenlahti Antti
20. 99 Joen Talo FIN 872 H-vene H-vene 1,07 SA- KuoPS Ikonen Janne 19:58:09 20:51:32
Ville Hankalin, Jussi Hämäläinen
21. 113 Calypso FIN-3822 LYS 3 Finnflyer 31 Cr 1,12 SGV LPS Lehtonen Jarmo 19:24:35 20:52:01
Lehtonen Ari, Heikkinen Matti, Rantanen Mikko
22. 83 Stemma FIN 918 H-vene H-vene 1,07 SA- JVS/TaPS Koho Heikki 19:58:56 20:52:19
Vainio Juha, Ronkanen Pekka
23. 106 Alma FIN-3638 LYS 1-2 _ 1,22 SGK TAPS Valolahti Matti 18:26:45 20:53:54
Miikkulainen Juha, Kontturi Arni, Koskinen Juha, Kangassalo Pekka
24. 154 s/y Walpuri FIN-36 LYS 1-2 Avance 36 1,17 SGV JäPS Keskinen Paavo 18:56:46 20:55:20
Keskinen Aleks, Niekka Ilkka
25. 81 Hempukka FIN-718 H-vene H-vene 1,07 SA- HVS Lepistö Veli-Matti 20:01:57 20:55:20
Mari Lindeman, Janne Vaara
26. 75 Älvsbyhus FIN-879 H-vene H-vene 1,07 SA- HeiPS Hillberg Petri 20:02:12 20:55:35
Hillberg Ismo, Hillberg Atte, Hillberg Iita
27. 152 Kristiina FIN-8261 LYS 1-2 X-342 1,19 SKV LPS Saarela Mikko 18:45:35 20:55:52
Kristiina Saarela, Paavo Nikkilä, Laura Nuopponen, Mikko Nuopponen
28. 155 Malla FIN-9174 LYS 1-2 Finngulf 335 1,23 SGV JVS Nieminen Pentti 18:23:42 20:56:17
Nieminen Ari, Käkönen Pekka, Kosloff Markku, Kosloff Lauri
29. 180 Oona FIN-10533 Beneteau 25 Platu Platu 25 1,21 SA- JVS Siik Olli 18:44:24 21:06:01
Lötjönen Hannu, Kinos Jukka, Hirvensalo Ari
30. 177 Banneriina FIN 54468 LYS urheiluveneet Banner 23 Racer 1,21 SG LPS Mäkelä Pertti 18:46:07 21:07:44
Eetu Mäkelä, Pasi Virintie, Visa Virintie
31. 96 Ankanpoika III FIN-320 H-vene H-vene 1,07 SA- LPS/SPS Salonen Jaakko 20:14:37 21:08:00
Hänninen Olli, Risto Palokangas, Jussi Puhakka
32. 124 Heili 3465 LYS 3 Inferno 29 1,14 SGV HeiPS Ojala Petri 19:27:48 21:08:01
Hietalahti Lauri, Partanen Eero, Partanen Eeva, Partanen Juha
33. 93 Heracles FIN-847 H-vene H-vene 1,07 SA- HVS Ruusunen Teemu 20:15:35 21:08:58
Ville Hirvonen LPS, Rami Lindström KuoPS, Mr Bean
34. 172 Boomerang SWE-137 LYS urheiluveneet 11-metre 1,33 SK KTPS Huusko Kari 17:51:17 21:13:45
Sorvari Tommi, Huusko Taimo, Viide Mika, Siekkinen Heikki
35. 103 EXsari L-483 Albin Express Albin Express 1,11 SK JVS Leskinen Harri 19:53:22 21:14:14
Anja Leskinen, Esko Liukkonen
36. 64 Forte FIN-14534 Lightning Lightning 1,00 SK TP Aalto Esko 21:14:54 21:14:54
Sari Aalto, Lasse Lammi
37. 62 Old Lady FIN-6838 Lightning Lightning 1,00 SK JVS Lehtinen Esko 21:14:55 21:14:55
Lehtinen Pekka, Lehtinen Olli
38. 123 Nautonnier FIN-4759 LYS 3 Tabasco 26 1,13 SG- LPS Liisanantti Marja 19:44:07 21:18:00
Anne-Mari Laiho, Sanna Pasanen, Johanna Backas
39. 126 Akira FIN-10338 LYS 3 Bavaria 33 CR 1,13 SGV LPS Salminen Esa 19:45:36 21:19:29
Mikael Seppälä, Kari Lampen, Tom Rindell
40. 116 Hattiwatti FIN-3464 LYS 3 Inferno 29 1,14 SGV JVS Ahola Kalle 19:43:40 21:23:53
Markku Mikkola, Niskanen Timo, Pasanen Eija
41. 157 Shearlangstone IV K1615T LYS 1-2 X-99 1,25 SGV TePS von Bonsdorff Henrik 18:45:35 21:28:47
Anneli von Bonsdorff, Anna Sankila, Leena Airola, Niiles Airola
42. 122 Baltic Maid FIN-808 LYS 3 Baltic 33 1,13 SGV PP-SS Kallio Teemu 19:55:40 21:29:33
Lehtinen Lasse, Kivistö Miika, Kallio Sami, Nieminen Jukka, Tsutsunen Santtu
43. 56 Karoliina FIN-1693 LYS 4 Hydro 1,09 SGV HeiPS Ilola Heikki 20:22:28 21:29:51
Vesa Kukkonen, Janina Kukkonen, Jukka Hietanen, Rainer Könönen, Essi Ilola, Miia Hietanen
44. 114 New Deal FIN-6576 LYS 3 Inferno 31 1,15 SGV LPS Heikkilä Pasi 19:44:24 21:30:50
Seppo Mellanen LPS, Markku Mellanen LPS, Jussi Larva HSS, Hans Ekman HSS
45. 86 Itella Logistics FIN-899 H-vene H-vene 1,07 SA- LPS Boman Juhani 20:37:53 21:31:16
Mikko Boman, Timo Saarinen, Juhani Salo
46. 183 Woosh FIN-11201 Beneteau 25 Platu Beneteau Platu 25 1,21 SA- HSK Rissanen Jussi 19:10:59 21:32:36
Team Rissanen
47. 35 Toutain L1907 LYS 5-6 Sonata 7 1,01 SG- TePS Kaitila Ilkka 21:24:40 21:32:45
Pentti Kaitila, Veikko Mäkipää
48. 115 Nautilus FIN-9430 LYS 3 Millenium 311 1,16 -GV LPS Koiranen Risto 19:40:14 21:32:47
Koiranen Marika, Koiranen Marja-Liisa
49. 91 Typyli FIN-168 H-vene H-vene 1,07 SA- KVS Vaara Kari 20:39:51 21:33:14
Okko Vaara, Mikko Vaara
50. 135 Blueship FIN-8782 ORC club Finngulf 33 (mod) 1,19 SGV JVS Silvonen Markku 19:23:42 21:33:59
Jukka Kilpiä, Jorma Malin, Harri Mikkilä
51. 88 Festivo FIN 887 H-vene H-vene 1,07 SA- LPS Heikkilä Janne 20:41:48 21:35:11
Honkavaara Pekka, Leinonen Jari
52. 129 Samurai FIN-5200 LYS 3 Finn Flyer 31 1,12 SGV APS Österberg Eino 20:07:53 21:35:19
Juha Hiltunen APS, Pertti Pulkkinen LPS, Jari Saarola LPS
53. 89 Autokoulu Juha / Julia L907 H-vene H 1,07 SA- JVS Ahonen Juhani 20:42:34 21:35:57
Vesa Rahkonen, Kimmo Rihto
54. 102 MeXpress FIN-852 Albin Express Albin Express 1,11 SK LPS Helemaa-Ryymin Eeva 20:15:19 21:36:11
Soili Hirvonen, Salla Kavén, Annukka Parikka, Marjaana Puustinen
55. 85 Katariina FIN-931 H-vene H-vene 1,07 SA- HSK Pehkonen Matti 20:43:54 21:37:17
Juha Eklund HSK, Atso Andersen
55. 72 Minna L-638 H-vene H-vene 1,07 SA- JVS Pekkarinen Raino 20:43:54 21:37:17
Salerto Sami, Taipale Terho
57. 176 Fox FIN-262 LYS urheiluveneet Melges 24 1,27 -A- HSK Svärd Timo 18:44:50 21:38:19
Pasi Svärd, Heikki Lappalainen, Henrik Andersson
58. 95 Enkeli L-174 H-vene H-vene, kölivene 1,07 SA- JVS Matilainen Nina 20:45:11 21:38:34
Lepistö Harri, Tervakangas Lauri
58. 80 NP FIN-828 H-vene H-vene 1,07 SA- LPS Kallio Kassu 20:45:11 21:38:34
Heikki Kiilholma, Harri Puolanne, Joonas Vilkman
60. 133 Shango FIN-8875 LYS 3 X-79 1,14 SG- JVS Nurmi Heikki 19:58:29 21:38:42
Tuomas Nurmi, Sakari Nurmi, Otto Aalto, Eerik Aalto, Kari Nurmi
61. 68 Prinsessa FIN-2008 Finn Express 83 Finn Express 83 1,07 SGV LPS Hynninen Osmo 20:45:19 21:38:42
Juha Hynninen, Thomas Hynninen, Petri Jaakkola
62. 98 Flipper FIN 943 H-vene H-vene 1,07 SA- YP Svahnström Niclas 20:45:22 21:38:45
Lindquist Vesa, Johde Katariina
63. 110 Rico FIN-8084 LYS 3 Sunwind 30 1,14 SGV LPS Heiskanen Pertti 19:58:44 21:38:57
Lindroos Pekka, Selin Jorma, Heiskanen Esko
64. 79 Lassu FIN-773 H-vene H-vene 1,07 SA- TTPS Rinne Sakari 20:45:42 21:39:05
Sakari Rinne, Ville Jussila, Juho Ristimäki
64. 87 Who, Me? FIN-891 H-vene H-vene 1,07 SA- N Mäntylä Marja 20:45:42 21:39:05
Maria Valkeapää, Tapio Jylhämö, Mikko Aromaa
66. 90 Patent Decor FIN-914 H-vene H-vene 1,07 SA- LPS Korhonen Tuomas 20:46:02 21:39:25
Panu Salo, Mirva Kettunen, Elina Vallittu
67. 45 Matilda L-5337 LYS 4 Sunwind 31 1,06 LPS Kivelä Matti 20:53:18 21:39:29
Tomi Kivelä, Samu Kivelä, Tessa Kivelä, Saija Kivelä
68. 161 Zeus Faber FIN 6388 LYS 1-2 IMS 1 1,32 SGKV JVS Pennanen Pertti 18:21:47 21:39:36
Pasi Pennanen, Jorma Lind, Ville Höglund, Vesa Väänänen
69. 186 Shuffle FIN-8 E Scow E Scow 1,43 SK- EPS Ruuskanen Kai-Jussi 17:35:01 21:40:23
Samuel Rinnetmäki, Heikki Vesalainen, Atte Hinkka
70. 104 2. Sallittu Nautinto FIN-1101 Albin Express Albin Express 1,10 SKV JVS Pälvimäki Lasse 20:29:40 21:43:51
Palvimäki Joonas, Palvimäki Matti
71. 16 Nemo L-4448 LYS 5-6 Balans 65 0,99 SGK APS Painilainen Heidi 21:56:21 21:48:06
Pauliina Valo, Niilo Lusila
72. 136 Squaw II FIN-10356 ORC club First 31.7 1,18 SGV JVS Äystö Juha 19:43:40 21:48:08
Honkala Sini, Partikainen Erkki, Tenhunen Asmo, Varma Seppo, Jokinen Ari
73. 112 Marenki L-3545 LYS 3 Inferno 29 1,14 SGV LPS Virtanen Veli 20:09:51 21:50:04
Ahtinen Tuomo, Viitanen Kari, Halmemo Jari
74. 199 Kuukkeli 1043 LYS 5-6 Helmsman 26 1,03 SGV LPS Karhu Sauli 21:26:38 21:50:24
Seppo Karhu, Pekka Puustinen
75. 17 Kuikka FIN-1190 LYS 5-6 Helmsman 26 1,03 SGV APS Kekkonen Veikko 21:29:01 21:52:47
Hanna Kekkonen, Kurt Berger, Pekka Koponen. Lisätietoja: Spinnun numero 679
76. 54 Meritte FIN-6063 LYS 4 Sunwind 311 1,09 SGV JVS Mäkinen Eerikki 20:45:50 21:53:13
Piia Mäkinen, Ukko-Ville Mäkinen, Meri Nisula, Ilkka Nisula
77. 58 Josefiina FIN-5981 LYS 4 Maxi Fenix 1,07 SGV JVS Pälvimäki Janne 21:03:39 21:57:02
Aavisto Jari, Ruosteinen Mika, Hakkarainen Ville
78. 101 Geronimo FIN 3020 Albin Express Albin Express 1,11 SK LPS Mäkinen Antti 20:36:25 21:57:17
Jarno Hautamäki, Ville Hyvärinen, Schroderus Antti
79. 41 Milla FIN-10498 LYS 5-6 Helmsman 26 1,03 SGV JVS Pitkänen Olli 21:34:10 21:57:56
Savelius Anssi, Savelius Jouni
80. 100 Vimma FIN-893 Albin Express Albin Express 1,10 SKV APS Pynnönen Raija 20:44:14 21:58:25
Pynnönen Kati, Pynnönen Jarkko, Pynnönen Olli
81. 53 s/y Albatross FIN-5954 LYS 4 Albin Alpha 1,10 SGV LPS Ristkari Yrjö 20:46:38 22:00:49
Ristkari Simo, Keto Lauri, Heinonen Lasse, Rantalainen Valtteri
82. 119 Tiira L-3114 LYS 3 Siesta 32 1,15 SGV PP-SS Vavuli Timo 20:16:02 22:02:28
Vavuli Mika, Vavuli Timo, Westerlund Toni, Päivärinne Panu, Hannula Jarmo
83. 164 Aquila FIN-3872 LYS 3 Optima 101 1,16 SGV LPS Hynynen Heikki 20:11:19 22:03:52
Toija Pekka, Korpela Tapsa, Korpela Riitta
84. 51 Nina-Charlotta II FIN-1465 LYS 5-6 Finnflyer 27 1,05 SG- HeiPS Santala Juha 21:25:36 22:04:27
Räisänen Olli, Räisänen Jukka, Räisänen Hannu
85. 153 Merituuli L-4044 LYS 1-2 Maestro 35 1,18 SGV LPS Rajala Timo 20:03:50 22:08:18
Rajala Heikki, Rajala Tomi, Honkaniemi Pekka, Rakkolainen Yrjö
86. 66 Pegasus FIN-3191 Finn Express 83 Finn Express 83 1,07 SGV APS Ekqvist Ilpo 21:15:11 22:08:34
Riikka Kämppi, Arttu Ekqvist
87. 160 s/y Lucille-X FIN 10387 LYS 1-2 X-102 1,19 SGV JVS Kuisma Heikki 19:59:29 22:09:46
Kuisma Johanna, Joutsen Atte, Haimi Paavo, Schrodeus Rauno
88. 26 Lilli FIN-9441 LYS 5-6 Micro 550 0,96 SK JVS Hintikka Mauri 22:44:57 22:10:57
Timo Lundell, Jussi Hintikka
89. 13 Katimaria FIN-2182 LYS 5-6 Avance 24 1,02 SG KVS Åman Risto 21:55:55 22:11:55
Juha Lukkari, Martti Mansikka
90. 67 Bertta FIN 2131 Finn Express 83 Finn Express 83 1,07 SGV JVS Niemi Reijo 21:19:11 22:12:34
Väätäinen Sami, Juuri-Oja Heikki, Castren Jonne, Castren Joel
91. 37 Carus FIN-6490 LYS 5-6 First 235 1,03 SG APS Heikkilä Kali 21:50:46 22:14:32 OCS
Pulli Juhana, Karinen Kaarlo,
92. 65 Munja Sun Ship II FIN 2744 Finn Express 83 Finn Express 83 1,08 SGV JVS Vallius Henry 21:15:42 22:16:09
Kemiläinen Erkki, Kemiläinen Tatu, Nyrönen Jouni, Vallius Valtteri
93. 39 Sirigit III L 6109 LYS 5-6 Sunwind 27 1,03 SGV LPS Miettinen Tatu 21:53:39 22:17:25
Lasse Oinonen, Antti Pylkkänen
94. 134 SailAway FIN-10490 LYS 3 Malbec 240 1,12 SG- LPS Linkovuori Esko 20:50:00 22:17:26
Jarno Aaltonen, Elina Kärnä, Annika Kärnä
95. 24 Juliaana FIN-2734 LYS 5-6 Finn Express 74 1,03 SG LPS Kärnä Sampsa 21:54:19 22:18:05
Salo Ville, Ristkari Samu
96. 162 Biancoblu FIN 9707 LYS 1-2 Hanse 34 1,21 SGV LPS Lahtinen Markku 19:57:23 22:19:00
Tuomas Kinnunen, Risto Kyläkallio, Teemu Kyläkallio
97. 40 Yagal FIN-1601 LYS 5-6 Finn Flyer 27R 1,06 SG- PP-SS Savikko Janne 21:35:01 22:21:12
Ari Särkkä, Esa Ihatsu, Teemu Mäkelä
98. 55 Blues 2 FIN-3842 LYS 4 NF-30 1,10 SKV HVS Hyppänen Kari 21:07:33 22:21:44
Jarmo Tuhkanen, Lassi Vihantola
99. 10 Afrodite FIN-5387 LYS 5-6 Sunwind 27 1,03 SGV JVS Hiltunen Ari 21:59:27 22:23:13
Hiltunen Sirkka, Pitkänen Pirkko, Kovalainen Olli-Pekka
100. 14 Kuikka L-2413 LYS 5-6 Finn 26 1,04 SG APS Heikkinen Antti 21:52:03 22:23:26 OCS
Heikkinen Pekka, Niemi Ralf
101. 19 Seraha FIN-2364 LYS 5-6 Finn 26 1,04 SGV JVS Danielsbacka Bo 21:54:14 22:25:37
Danielsbacka Jaana, Sairanen Kati, Sairanen Hannu
102. 175 Torunn FIN-3086 LYS urheiluveneet Elvström 717 1,16 SG- TePS Lilleberg Jukka 20:34:35 22:27:08
Tuomas Lilleberg, Joni Ihantola, Pasi Oksanen
103. 188 Loiskis LA-8 E Scow E-Scow 1,43 SK- TPS Lumme Ilkka 18:23:01 22:28:23
Jukka Nikulainen, Heikki Lehtinen, Tuomas Koivunen
104. 187 Floppy Disk FIN-6 E Scow E Scow 1,43 SK- HeiPS Laine Janne 18:27:08 22:32:30
Harri Malm, Juha Hopponen, Kari Virtanen, Kimmo Haanpää
105. 196 Kia Kaha L-2711 LYS 3 Maestro 31 1,13 SGV JVS Maaranen Petri 20:59:23 22:33:16
Urpo Linjama, Kari Huostila, Ari Lehtinen, Seppo Vääränen, Piltti Piilovaara
106. 94 Helga FIN 316 H-vene H-vene 1,07 SA- HVS Kalojärvi Juha 21:41:21 22:34:44
Antti Karjalainen, Juha Tapanen
107. 74 Dino FIN-314 H-vene H-vene 1,07 SA- KVS Vaara Santeri 21:41:37 22:35:00
Jari Vaara, Markus Vaara
108. 156 Lisa III FIN 5313 LYS 1-2 Comfortina 36 1,21 SGKV LPS Rajala Risto 20:14:03 22:35:40
Harri Liisanantti, Kimmo Parjanen, Reino Sievälä
109. 84 Sigma L-539 H-vene H-vene 1,07 SA- LPS Lappalainen Antti 21:45:22 22:38:45
Jaakko Lappalainen, Eero Joensuu
110. 82 Aurora L-600 H-vene H-vene 1,07 SA- TP Leppänen Mari 21:51:12 22:44:35
Anna Tapanila, Tarja Hassinen, Maria Ijäs, Kirsi Hölttä
111. 195 Viuhu FIN 443 H-vene H-vene 1,07 SA- JäPS Lukkariniemi Jukka 21:54:50 22:48:13
Timo Lukkariniemi, Jorma Lukkariniemi
112. 117 Namu FIN-5289 LYS 3 Inferno 29 1,14 SGV LPS Mäki Seppo 21:09:56 22:50:09
Heikki Pekonen, Markku Pöyhönen
113. 189 Queen Maddie IH-17 E Scow E-Scow 1,43 SK- SuPS Lahtinen Jaakko 18:45:04 22:50:26
Erkki Aikala, Jussi Heikkilä, Kustaa Lahtinen
114. 27 Wanda FIN-1489 LYS 5-6 Finn 26 1,04 SGV JVS Tuominen Timo 22:22:26 22:53:49 OCS
Pakoma Paavo, Mursula Juha, Haapavaara Kasper
115. 63 Liti FIN-13560 Lightning Lightning 1,00 SK TP Ylänen Pekka 22:57:04 22:57:04
Markus Ylänen, Joonas Ylänen
116. 125 Akvarelli FIN-10261 LYS 3 Bavaria 33 C 1,13 SGV LPS Mäkelä Kalle 21:23:17 22:57:10
Esko Laakso, Kalle Kauppinen, Heikki Mattila, Pekka Nikunen
117. 73 Jias FIN-563 H-vene H-vene 1,07 SA- LPS Kavén Jorma 22:05:27 22:58:50
Jouni Kavén, Pyry Halme
118. 78 Kaarina FIN-605 H-vene H-vene 1,07 SA- APS Pynnönen Markku 22:05:43 22:59:06
Jari Pynnönen, Mika Komulainen, Pekka Järvisola
119. 92 Lady Express FIN-357 H-vene H-vene 1,07 SA- LPS Yrjölä Mikko 22:10:06 23:03:29
Aki Laine, Jukka Yrjölä
120. 111 Lettu II FIN-8805 LYS 3 H-323 1,13 SGV HVS Lindholm Harri 21:31:32 23:05:25 OCS
Arto Koskinen, Harri Leppänen, Kari Lindgren
121. 12 Beaulieu FIN-4486 LYS 5-6 Avance 245 1,01 SG JVS Renlund Markku 22:57:35 23:05:40
Vuori Kari, Kantanen Kari
122. 76 Far-o-Zon FIN-550 H-vene H 1,07 SA- JVS Tarvainen Harri 22:16:50 23:10:13
Tarvainen Joonas, Koljander Roope
123. 130 CaraMia FIN-3804 LYS 3 H-323 1,13 SGV VVP Korhonen Ilkka 21:37:50 23:11:43
Ruhanen Pasi, Linnakari Jarmo, Aaltonen Antero
124. 11 Carina L-5033 LYS 5-6 Finn 26 7/8 1,04 SGV JVS Ritokallio Ilkka 23:08:24 23:39:47
Arminen Juha, Ritokallio Rebekka
125. 22 Minea FIN-2130 LYS 5-6 Guy 22 0,99 SGK JVS Luumi Heikki 23:50:29 23:42:14
Liina Luumi, Ville Varis
126. 52 Margaretha FIN-2705 LYS 4 Jeanneau Rush 1,09 SGF JVS Hartikainen Jorma 22:39:29 23:46:52
Hartikainen Jorma, Hartikainen Birgitta, Vesamaa Erkki, Soikkeli Jani
127. 131 Rantanplan FIN-3940 LYS 3 H 323 1,13 SGKF APS Lindberg Johanna 22:16:45 23:50:38
Timo Kukkamäki, Chris Smith, Sheryl Denman Taylor
128. 18 Ma Donna FIN 5571 LYS 5-6 Finn Express 64 0,96 SK HVS Inkinen Markku 25:00:34 24:26:34
Nokkonen Esa, Inkinen Hannu
129. 120 Madeleine L-7640 LYS 3 Comfort 32 1,11 SGV JVS Hinkkanen Petteri 23:07:00 24:27:52
Hinkkanen Jarkko, Vihavainen Jukka
130. 23 Monkey Business FIN-6874 LYS 5-6 Bellona 23 0,99 SG HVS Kataja Olli 24:36:17 24:28:02
Aimo Kataja, Ossi Kataja
131. 44 Jib FIN-10458 LYS 5-6 Micro 550 0,96 SK- JVS Vanhala Jari 25:05:31 24:31:31
Pauliina Uusi-Penttilä, Jarmo Hytönen, Margit Vanhala
132. 97 Pelasta Vesku L 588 H-vene H-Vene 1,07 SA- LPS Salmi Pentti 23:41:50 24:35:13
Lorentz Andersson, Sauli Havas
133. 70 Päivi L-690 H-vene H-vene 1,07 SA- JäPs Vilppala Heikki 23:42:45 24:36:08
Pekka Vilppala, Olli Suomalainen
134. 77 Isola FIN-176 H-vene H-vene 1,07 SA- JVS Nieminen Niko-Mikko 23:58:16 24:51:39
Joonas Nieminen, Kalevi Nieminen, Tuomo Honkanen
135. 128 Lotjaana 6 FIN-168 LYS 3 H-35 1,13 SGV LPS Salo Hannu 23:17:56 24:51:49
Mäkelä Esa, Salo Sampo, Miettinen Jyri
136. 43 Linn L-2343 LYS 5-6 Guy 22 0,99 SG- VVK Makkonen Sakari 25:08:31 25:00:16
Harri Pasila, Samppa Jaro
137. 28 Vilana 2824 LYS 5-6 Finn Express 74 1,01 SGF JVS Kautto Ari 25:04:10 25:12:15
Timo Oinonen, Jukka Liukkonen, Markku Kauppila
138. 25 s/y Telkkä L-1446 LYS 5-6 Finn 26 1,02 SGF PP-SS Anttinen Joonas 24:58:32 25:14:32
Heino Jani, Ojanen Lauri, Nivala Iisakki, Kinnunen Topi
139. 57 Ilona FIN-3833 LYS 4 Helmsman 31 1,09 SGV JäPS Pynnönen Risto E 24:08:27 25:15:50
Antti Manninen, kolmas henkilö, neljäs henkilö
140. 20 Tuulia L-3275 LYS 5-6 Finn 26 7/8 1,04 SGV SuNS Tompuri Kari 24:46:01 25:17:24
Heikki Väisänen, Jukka Ylänen, Ari Kaatonen
141. 31 Mirandos FIN-3262 LYS 5-6 Finn Express 74 1,03 SGKV JVS Lehtonen Timo 25:04:44 25:28:30
Arja Vaismaa-Lehtonen, Taina Vaismaa, Mikko Vaismaa, Leo Lehtonen, Ilkka Lehtonen
142. 36 Fanny L1040 LYS 5-6 Lohi 25 1,04 SGK LPS Rantanen Sami 25:05:01 25:36:24
Ilmo Saneri, Jari Koskinen, Kari Raskinen
143. 21 Aquatic L-1972 LYS 5-6 Finn 26 1,04 SGF LPS Yrjölä Esa 25:06:30 25:37:53
Raili Yrjölä, Ville Yrjölä, Olli-Pekka Yrjölä
144. 38 Bongo 2375 LYS 5-6 Finn 26 1,04 -VG LPS Sorvali Jukka 25:07:38 25:39:01
Pekka Uoti, Jani Knuuttila
144. 29 Nereida FIN-2981 LYS 5-6 Avance 245 1,01 SGV LPS Andersson Juha 25:06:50 25:14:55 SCP
Jalmari Kauhanen, Carlo Bister
146. 34 Svedu FIN 2355 LYS 5-6 Maxi 77 1,03 SGKF JVS Välimäki Harri 25:15:49 25:39:35
Välimäki Sari, Kalmanlehto Erkki
147. 42 Heimari FIN-4033 LYS 5-6 Avance 245 1,01 SGV PP-SS Vanhanen Jari 25:42:08 25:50:13 OCS
Sutinen Timo, Hyppänen Antti
DNC 50 Aquarius FIN-2135 LYS 4 Targa 101 1,09 SGV LPS Seesvaara Pentti DNC DNC
Juha Huikuri, Esa Hannola, ?, ?
DNF 200 Elysion L-4451 LYS 5-6 FE64 0,96 SG APS Pollari Tomi DNF
Luomaniemi Sampsa
DNF 132 Plattapus FIN 8384 LYS 3 Nauticat 340 RS 1,11 -GF JVS Vartiainen Hannu DNF
Timo Liponen, Markku Lehtinen, Kalho M
DNF 33 Elena FIN-5100 LYS 5-6 Avance 245 0,98 -GV HeiPS Kolehmainen Jari DNF
Petteri Nyyssönen, Jarmo Muukkonen
DNS 15 Hilma L-1542 LYS 5-6 L-1542 0,99 SG- JäPS Vihijärvi Sakari DNS
Tuula Vihijärvi, Simo Vihijärvi
DNF 32 Yasmine L22 LYS 5-6 Balans 65 0,99 SGK LPS Nilsson Jesper DNF
Matias Harju, Tomi Ollila, Olli Salin
DNS 118 Samantha FIN 3830 LYS 3 Inferno 26 1,13 SG- HVS Vuori Lasse DNS
Tanja Vuori, Mari Huhtala
DNF 127 Cardina FIN 5787 LYS 3 Inferno 31 1,15 SGV N Vikman Keijo DNF
Reijo Vikman, Markku Vikman
DNF 30 Nike FIN-270 LYS 5-6 Hai 1,03 SK LPS Talvitie Jarno DNF
Henkka Talvitie