16.7.2019 16:18:16

Viralliset tulokset luokittain, LYS-aika, luokka LYS 5-6 (reitti Päijännepurjehdus)

Lähtö: Jyväskylä
Lähtölista
Num Nimi Purjetunnus Luokka LYS Tyyppi SGV Seura Kippari
20 Afrodite FIN-5387 LYS 5-6 1,03 Sunwind 27 SGV JVS Hiltunen Ari
Hiltunen Sirkka, Pitkänen Pirkko, Niemi Esa
27 Aquatic L-1972 LYS 5-6 1,02 Finn 26 SGF LPS Yrjölä Esa
Raili Yrjölä, Ville Yrjölä, Olli-Pekka Yrjölä
37 Bongo L-2375 LYS 5-6 1,01 Finn 26 GV LPS Sorvali Jukka
Pekka Uoti, Jani Knuuttila, Paula Sorvali
21 Carina FIN-5033 LYS 5-6 1,04 Finn 26 7/8 SGV JVS Ritokallio Ilkka
Arminen Juha, Jämsen Harri
24 Carus FIN-6490 LYS 5-6 1,03 First 235 SG APS Heikkilä Kali
Pulli Juhana, Lammi Osmo,
42 Eulalia L-1468 LYS 5-6 0,98 Misil II SGK APS Haapanen Matti
Jaakko Haapanen, Mikko Haapanen
43 Fanny L1040 LYS 5-6 1,04 Lohi 25 LPS Rantanen Sami
Ilmo Saneri, Jari Koskinen, Sami Rantanen, Janne ?
30 Heimari FIN-4033 LYS 5-6 1,01 Avance 245 SGKF PP-SS Sutinen Timo
Jari Vanhanen, Mikko Sommarberg, Janne Kukkonen
29 Juliaana FIN-2734 LYS 5-6 1,03 Finn Express 74 SG LPS Sampsa Kärnä
Salo Ville, Ristkari Samu, Hinkka Atte
31 Kaija FIN-4254 LYS 5-6 1,04 Finnflyer 27 SGV PP-SS Bondén Heidi
Hänninen Mari, Kiviluoto Tiina, Lähde Annika, Leskinen Eija, Ojansivu Tiina
16 Lissu L-515 LYS 5-6 1,04 Ohlsson 29 SGV JVS Vekkeli Jari
Tomi Jylänki, Hemmo Vekkeli, Vesa Vekkeli
28 Minea FIN-2130 LYS 5-6 0,99 Guy 22 SGK JVS Luumi Heikki
Liina Luumi, Aaro Mustonen ja Emilia Ainikkamäki
25 Nemo L-4448 LYS 5-6 0,99 Balans 65 SGK APS Painilainen Heidi
Laura Painilainen, Pauliina Valo, Vesa Valonen
34 Nereida FIN-2981 LYS 5-6 1,01 Avance 245 SGV LPS Andersson Juha
Petri Vuorjoki(HSK), Jalmari Kauhanen, Teemu Salminen
23 Nina-Charlotta II FIN-1465 LYS 5-6 1,05 Finnflyer 27 SG- HeiPS Santala Juha
Räisänen Olli, Räisänen Jukka, Räisänen Hannu, Santala Kalle
38 Silmarin FIN-1523 LYS 5-6 1,04 Finnflyer 27 SGV APS Mertaila Johanna
Hannu Mertaila, Hannu Salmi, Veikko Salmi
41 Telkkä L-1446 LYS 5-6 1,04 Finn 26 SGF PP-SS Anttinen Joonas
Jani Heino, Lauri Ojanen, Ilari Parikka
36 Toutain L1907 LYS 5-6 1,01 Sonata 7 SGK TePS Kaitila Ilkka
Pentti Kaitila, Lauri Kaitila, Veikko Mäkipää
26 Tuulia L-3275 LYS 5-6 1,04 Finn 26 7/8 SGV JVS Lehtinen Jukka
Riitta Uotila, Joonas Lehtinen
35 Vertigo FIN-6166 LYS 5-6 1,00 Scanper SGK JVS Jormalainen Risto
Elias Rask, Timo Rauhala
33 Vilana 2824 LYS 5-6 1,01 Finn Express 74 SGF JVS Kautto Ari
Timo Oinonen, Jukka Liukkonen, Markku Kauppila
32 Wanda FIN-1489 LYS 5-6 1,03 Finn 26 SGV JVS Tuominen Timo
Pakoma Paavo, Lauri Pakoma. Katariina Pakoma, Mursula Juha
22 Wivian L-2691 LYS 5-6 1,04 Finnflyer 27 SGV JäPS Manninen Antti
Anni Niekka, Säntti Jari, Säntti Mikko
40 Marlena FIN-5438 LYS 5-6 1,03 Sunwind 27 KV TP Pötry Eppu
Jukka Pötry, Sari Ratia-Kämäri, Mikko Kämäri
39 Virta L-3182 LYS 5-6 1,04 188 GKF TaNS Särkinen Juha
Risto Hanki, Perttu Särkinen, Jukka Järvenpää, Juho Markkanen