29.5.2022 14:27:05

Viralliset tulokset luokittain, purjehdittu aika, luokka H-vene (reitti Päijännepurjehdus)

Väliaika: Ykskoivu
Tulokset 3 / 21
Sij Num Nimi Purjetunnus Luokka Tyyppi FinR LYS SGV Seura Kippari Purj.aika tasoitettu aika
1. 90 Stemma FIN-918 H-vene H-vene 0,0000 1,07 SA- JVS Koho Mikko 21:22:16 --
Juha Lehto-oksa (TaPS), Heikki Koho (JVS)
2. 107 Itella Logistics FIN 899 H-vene H-vene 0,0000 1,07 SA- LPS Boman Juhani 21:26:29 --
Mikko Boman, Timo Saarinen, Juhani Salo
3. 94 Älvsbyhus FIN-879 H-vene H-vene 0,0000 1,07 SA- HeiPS Hillberg Petri 21:36:15 --
Hillberg Ismo, Hillberg Atte, Hillberg Iita
Odotetaan 18
Sij Num Nimi Purjetunnus Luokka Tyyppi FinR LYS SGV Seura Kippari Purj.aika tasoitettu aika
- 98 Aurora L-600 H-vene H-vene 0,0000 1,07 SA- HeiPS Tapanila Anna -- --
Tarja Hassinen, Kirsi Hölttä, Jukka Leinonen
- 100 Festivo FIN 887 H-vene H-vene 0,0000 1,07 SA- LPS Heikkilä Janne -- --
Pekka Honkavaara, Jari Leinonen, Olli Kyyhkynen
- 103 H-vene FIN-907 H-vene H-vene 0,0000 1,07 SA- JVS Ahonen Juhani -- --
Stefan Winquist, Alf Renvall
- 101 Helga FIN-316 H-vene H-vene 0,0000 1,07 SA- HVS Sinivaara Mikko -- --
Karjalainen Antti, Laiho Mikko
- 97 Hempukka FIN-718 H-vene H-vene 0,0000 1,07 SA- HVS Lepistö Veli-Matti -- --
Mari Lindeman, Janne Vaara
- 96 Isola FIN-176 H-vene H-vene 0,0000 1,07 SA- JVS Nieminen Niko-Mikko -- --
Kalevi Nieminen, Anton Floor
- 95 Katariina FIN-931 H-vene H-Vene 0,0000 1,07 SA- HSK Matti Pehkonen -- --
Juha Eklund, Claus Carpelan
- 93 Lady Express FIN-357 H-vene H-vene 0,0000 1,07 SA- LNS Laine Aki -- --
Mikko Yrjölä, Jukka Yrjölä, Mikko Akkanen
- 106 Lulu FIN 552 H-vene H-vene 0,0000 1,07 SA- JVS Kantanen Pertti -- --
Juha Orava, Henri Paavola
- 92 Minna L-638 H-vene H-vene 0,0000 1,07 SA- JVS Pekkarinen Raino -- --
Salerto Sami, Taipale Terho
- 104 Päivi L-690 H-vene H-vene 0,0000 1,07 SA- JäPS Vilppala Heikki -- --
Olli Suomalainen, Pekka Vilppala
- 108 Paletti FIN 320 H-vene H_vene 0,0000 1,07 SA- LPS Salonen Jaakko -- --
Olli Hänninen, Pepe Kukkonen, Jari Granqvist
- 91 Panta Rei FIN-736 H-vene H-vene 0,0000 1,07 SA- N Koivula Arto -- --
Saara Vuorimaa, Heikki Alho, Miika Pietilä
- 109 Saudi FIN-828 H-vene H-vene 0,0000 1,07 SA- LPS Salo Laura -- --
Antti Piipponen, Esa Ihatsu, Ulla Viitasalo.
- 99 Sigma FIN-539 H-vene H-vene 0,0000 1,07 SA- LPS Lappalainen Antti -- --
Eero Joensuu, Jaakko Lappalainen
- 110 Solaia FIN-844 H-vene H 0,0000 1,07 SA- JVS Niekka Ilkka -- --
Aleksi Soini, Olli Wennström
- 102 Viuhu FIN 443 H-vene H-vene 0,0000 1,07 SA- JäPS Lukkariniemi Jukka -- --
Timo Lukkariniemi, Jaakko Salmenhaara
- 105 Zalekua FIN-828 H-vene H-vene 0,0000 1,07 SA- LPS Kiilholma Heikki -- --
Harri Puolanne, Joonas Vilkman, Kassu Kallio