20.7.2019 17:40:35

Viralliset tulokset, purjehdittu aika, reitti Päijännepurjehdus

Väliaika: Ykskoivu
Tulokset 53 / 149
Sij Num Nimi Purjetunnus Luokka LYS Tyyppi SGV Seura Kippari Purj.aika LYS-aika
1. 178 Auvo FIN-10926 LYS 1-2 1,42 Over 33 HeiPS Lehtinen Jyri 16:10:23 19:49:07
Lehtinen Aaro, Lehtinen Harri, Alitalo Tomi, Vainio Leena, Ryymin Mikko, Lyden Anssi, Halmessuo Jari, Rent Rami, Riihelä Janne, Hirvonen Vexi
2. 173 D FIN-10398 LYS 1-2 1,36 Henderson 30 SG- DMSK Ruokolahti Björn 17:31:30 20:47:15
Roger Othman, Hannu Pahta Kaissi, Sami Toivonen, Kaissi
3. 1 Big Dick 2310 PÄIJÄNNE RAID 1,67 Hobie Cat Tiger / F 18 HSK Kärki Eppu 17:34:38 22:31:19
Jussi Pohjaväre
4. 8 Catella Catella PÄIJÄNNE RAID 10,00 Hobie Tiger HSK Karto Pete 17:36:56 28:42:29
Ville Wäänänen
5. 197 Pohjantähti FIN-88M Avoin luokka 10,00 Fleuret Trimaraani JVS Paatola Pentti 17:41:56 28:47:29
Matti Paatola, Antti Kanninen
6. 183 Alice FIN-150 LYS urheiluveneet 1,25 Lutra 25 SK- SP Juva Ilkka 18:17:50 20:45:44
Jukka Juva, Teemu Viikari, Markus Ritala, Jari Saari
7. 199 Suomen Seinärakenne SWE-139 LYS urheiluveneet 1,33 11 metre KTPS Huusko Kari 18:24:02 21:27:31
Tommi Sorvari, Taimo Huusko, Sakari Rinne, Antti Öfverberg, Anna Henderson
8. 192 Peto Jr FIN-59 Beneteau 25 Platu 1,21 Platu 25 SA- MSVK Auterinen Otso 18:28:19 20:36:40
Rauli Porkka, Peik Åström, Aleksi Pihkanen, Pia Vierikko
9. 174 Celavie FIN-8839 LYS 1-2 1,20 Wind 328 SGV HeiPS Kanninen Kauko 18:32:05 20:35:20
Erkki Varmanen, Jukka Varmanen, Esa Varmanen, Matti Henttonen, Anne Kanninen
10. 3 Moby Dick FIN-1753 PÄIJÄNNE RAID 1,67 Hobie Tiger SK HSK Vaara Okko 19:17:25 24:14:06
Timo Luukkonen
11. 188 Manta FIN-651 LYS urheiluveneet 1,27 Urheiluveneet SK TP Tuominen Mauri 19:24:40 22:01:53
Sajaniemi Mikko, Salmio Harri, Salmio Risto, Salonen Kari
12. 7 Pursuit3 H50 E Scow 1,43 E Scow SK VVK Pöyry Hannu 19:28:40 23:11:02
Juha Pietilä, Anton Donner, Antti Laukkanen
13. 137 Hattiwatti FIN-3464 LYS 3 1,14 Inferno 29 SGV JVS Ahola Kalle 19:34:37 21:05:26
Heikki Hämäläinen, Markku Mikkola, Juha Kuustonen
14. 190 Oona FIN-10533 Beneteau 25 Platu 1,21 Platu 25 SA- JVS Siik Olli 19:39:47 21:48:08
Lötjönen Hannu, Kinos Jukka, Lind Jorma
15. 6 Pii FIN 11 E Scow 1,43 E-Scow SK V-71 Myrskyranta Ari 19:43:26 23:25:48
Juha Nurmela, Raimo Raita, Jani Saarijoki
16. 59 Karoliina FIN-1693 LYS 4 1,09 Hydro SGV HeiPS Ilola Heikki 19:56:10 20:57:14
Vesa Kokkonen, Janina Kokkonen, Essi Ilola, Rainer Könönen, Jukka Hietanen
17. 193 Farrina GER-336 Beneteau 25 Platu 1,21 Platu 25 SA- ESF Sjöblom Anders 20:05:50 22:14:11
Taru Kaljunen, Olli Kähkönen, Anssi Sallinen
18. 191 Averell Dalton FIN 10457 Beneteau 25 Platu 1,21 Platu 25 SA- HSK Lahtonen Jori 20:12:10 22:20:31
Kinnunen Risto, Mervi Alanne Sane Petri, Vammelvirta Raine
19. 181 Lady 3429 LYS urheiluveneet 1,18 Banner 28 HR SG- TePS Pesari Antti 20:13:15 22:06:03
Pesari Pentti, Pesari Pekka, Pesari Susanna
20. 4 Buddy LA-8 E Scow 1,43 E-Scow SK- N Salo Timo 20:13:30 23:55:52
Vesa Salo, Lauri K, Teemu Turtonen
21. 194 Piiska FIN-133 Beneteau 25 Platu 1,21 Beneteau 25 Platu SA- MSVK Vihne Ville 20:15:10 22:23:31
Taru Rannanjärvi, Kimmo Pöntiskoski, Daniel Jenkins, Antti Merenlahti
22. 130 Allegria FIN-2442 LYS 3 1,15 Maestro 31 SGV KVS Kasurinen Kalle 20:22:40 21:59:07
Janne Pälvimäki, Ville Hakkarainen, Mixu Ruosteinen,Vesa Väänänen, Ykä Vuori
23. 142 Tripla FIN-18844 LYS 3 1,16 Millenium 311 SGKV APS Kelppe Risto 20:23:15 22:05:15
Kati Selinummi, Paavo Peippo, Hannu Maristo
24. 134 Samantha FIN-3830 LYS 3 1,13 Inferno 26 SG HVS Vuori Lasse 20:35:21 22:00:26
Helge Laaksonen, Tanja Vuori, Mari Huhtala, Teemu Ruusunen
25. 160 DynaStar FIN-9983 LYS 1-2 1,28 Dynamic 35 SGV JVS Lilja Ilkka 20:48:34 23:30:20
Kari Elivuo, Hannu Kolehmainen, Ilari Lilja, Lasse Lilja
26. 135 New Deal FIN-6576 LYS 3 1,15 Inferno 31 SGV LPS Heikkilä Pasi 21:04:44 22:41:11
Seppo Mellanen, Laura Mellanen, Pekka Mellanen, Pirkka Mellanen, Neea Heikkilä, Esa Määttänen
27. 152 MC Rappari FIN-3453 LYS 3 1,15 Maestro 31 Spec SGV LPS Unelius Mikko 21:06:15 22:42:42
Panu Päivärinne, Miikka Kivistö, Anssi Niinimäki, Valtteri Simola, Sami Kaijonen
28. 11 Iita FIN 10671 Retkiluokka 10,00 Bavaria 37 N Glad Matti 21:07:10 32:12:43
Sakari Mansikkamäki, Pilvi Mansikkamäki, Tommi Syrjänen
29. 147 Shango FIN-8875 LYS 3 1,14 X-79 SG- JVS Nurmi Heikki 21:14:30 22:45:19
Tuomas Nurmi, Sakari Nurmi, Otto Aalto, Erik Aalto
30. 23 Nina-Charlotta II FIN-1465 LYS 5-6 1,05 Finnflyer 27 SG- HeiPS Santala Juha 21:16:56 21:52:09
Räisänen Olli, Räisänen Jukka, Räisänen Hannu, Santala Kalle
31. 90 Stemma FIN-918 H-vene 1,07 H-vene SA- JVS Koho Mikko 21:22:16 22:10:39
Juha Lehto-oksa (TaPS), Heikki Koho (JVS)
32. 107 Itella Logistics FIN 899 H-vene 1,07 H-vene SA- LPS Boman Juhani 21:26:29 22:14:52
Mikko Boman, Timo Saarinen, Juhani Salo
33. 120 Picadero FIN-738 Express 1,11 Albin Express SA- APS Sipponen Jalmari 21:28:00 22:41:17
Tomi Pollari, Harri Pasila, Jan Miettinen
34. 94 Älvsbyhus FIN-879 H-vene 1,07 H-vene SA- HeiPS Hillberg Petri 21:36:15 22:24:38
Hillberg Ismo, Hillberg Atte, Hillberg Iita
35. 122 ExSari L483 Express 1,11 Albin Express SA- JVS Leskinen Harri 21:36:50 22:50:07
Anja Leskinen, Esko Liukkonen
36. 16 Lissu L-515 LYS 5-6 1,04 Ohlsson 29 SGV JVS Vekkeli Jari 22:05:53 22:34:20
Tomi Jylänki, Hemmo Vekkeli, Vesa Vekkeli
37. 24 Carus FIN-6490 LYS 5-6 1,03 First 235 SG APS Heikkilä Kali 22:39:47 23:01:19
Pulli Juhana, Lammi Osmo,
DNF 184 Banneriina FIN 5468 LYS urheiluveneet 1,21 Banner 23 Racer SG LPS Mäkelä Pertti DNF
Eetu Mäkelä, Pasi Virintie, Visa Virintie
DNS 185 Czorty POL-6660 LYS urheiluveneet 1,22 Majestic-24 SG HSK Jenkins Daniel DNS
Stefan Jenkins
DNF 170 Lisa III FIN 5313 LYS 1-2 1,21 Comfortina 36 SGKV LPS Rajala Risto DNF
Tomi Pitkänen, Reino Sievälä, Olli Kataja
DNS 186 Melges 24 FIN-262 LYS urheiluveneet 1,27 M24 EMK Hokka Kari DNS
Jan Ruohonen
DNF 176 Necesse FIN-6414 LYS 1-2 1,17 Avance 36 SGV HVS Ollikainen Kari DNF
Harri Ollikainen, Jari Matilainen, Jyrki Näkki
DNF 182 Torunn FIN-3086 LYS urheiluveneet 1,16 Elvström 717 SG LPS Lilleberg Tuomas DNF
Jukka Lilleberg, Tapio Lilleberg, Joni Ihantola
DNF 159 Blues 2 FIN-3842 LYS 3 1,12 NF30 SGV HVS Hyppänen Kari DNF
Terttu Hyppänen, Pertti Hyppänen, Iiris Hyppänen
DNF 154 Paua FIN-3756 LYS 3 1,14 Guyline 95 SGV HVS Liisanantti Harri DNF
Jokinen Pekka, Jouko Liisanantti
DNF 57 Aino FIN-5986 LYS 4 1,07 Elan 22 SGK OM Nissilä Arto DNF
Janne Tölli, Pasi Hämäläinen
DNF 10 Ariel L3922 Retkiluokka 10,00 N/A -GF HVS Pajula Hannu DNF
Pajula Sirpa, Helenius Anu, Helenius Raimo
DNF 15 Henna FIN-10241 Retkiluokka 10,00 MARINO MS-66 JVS Juutilainen Kimmo DNF
Harri Juutilainen, Ismo Juutilainen, Joona Juutilainen
DNF 40 Marlena FIN-5438 LYS 5-6 1,03 Sunwind 27 KV TP Pötry Eppu DNF
Jukka Pötry, Sari Ratia-Kämäri, Mikko Kämäri
DNF 18 Musta Helmi L-8350 Retkiluokka 10,00 MacGregor 26C APS Tast Panu DNF
Aki Eloranta, Juha Honkala, Timo Pakarinen
DNF 13 Olivia 310 Retkiluokka 10,00 Albin Viggen 23 GKF PPPS Mäntynen Marko DNF
Helle Ahven, Tomi Mäntynen, Veijo Honkamäki
DNF 14 Törnrosa Retkiluokka 10,00 Becker 27 SGF APS Makkonen Sakari DNF
Juhani Rautalappi, Juha Korkonti
DNF 39 Virta L-3182 LYS 5-6 1,04 188 GKF TaNS Särkinen Juha DNF
Risto Hanki, Perttu Särkinen, Jukka Järvenpää, Juho Markkanen
Odotetaan 96
Sij Num Nimi Purjetunnus Luokka LYS Tyyppi SGV Seura Kippari Purj.aika LYS-aika
- 123 2. Sallittu Nautinto FIN-1011 Express 1,10 Albin Express SA- JVS Pälvimäki Lasse -- --
Kuuluvainen Viljo, Pälvimäki Veera, Pälvimäki Anitta,
- 179 Accelerando FIN-5591 LYS 1-2 1,17 Still 900 SGV JVS Pöyhönen Markku -- --
Vesa Pölkki, Raija Lundahl, Risto Miettinen, Sampo Kotikoski
- 138 Adelina FIN-6772 LYS 3 1,12 Artina 29 SGV LPS Kallio Teemu -- --
Sami Kallio, Santtu Tsutsunen, Janne Savikko
- 20 Afrodite FIN-5387 LYS 5-6 1,03 Sunwind 27 SGV JVS Hiltunen Ari -- --
Hiltunen Sirkka, Pitkänen Pirkko, Niemi Esa
- 144 Akira FIN-10338 LYS 3 1,13 Bavaria 33 CR SGV LPS Salminen Esa -- --
Mikael Seppälä, Rindell Janne, Tom Rindell
- 143 Akvarelli FIN-10261 LYS 3 1,13 Bavaria 33 C SGV LPS Mäkelä Kalle -- --
Esko Laakso, Heikki Mattila, Pekka Nikunen, Kalle Kauppinen
- 50 Aquarius FIN-2135 LYS 4 1,09 Targa 101 SGV LPS Seesvaara Pentti -- --
Esa Hannola, Pekka Streng, Mikko Paalanen, Iska Knuuttila, Jarmo Koponen
- 27 Aquatic L-1972 LYS 5-6 1,02 Finn 26 SGF LPS Yrjölä Esa -- --
Raili Yrjölä, Ville Yrjölä, Olli-Pekka Yrjölä
- 98 Aurora L-600 H-vene 1,07 H-vene SA- HeiPS Tapanila Anna -- --
Tarja Hassinen, Kirsi Hölttä, Jukka Leinonen
- 81 Bertta FIN 2131 Finn Express 83 1,07 Finn Express SGV JVS Niemi Reijo -- --
Jonne Castren, Sami Väätänen, Joel Castren
- 167 Biancoblu FIN 9707 LYS 1-2 1,21 Hanse 341 SGV LPS Lahtinen Markku -- --
Tuomas Kinnunen, Risto Kyläkallio, Teemu Kyläkallio, Tuukka Kyläkallio
- 168 Blueship FIN-8782 LYS 1-2 1,19 Finngulf 33 (mod) SGV JVS Silvonen Markku -- --
Jukka Kilpiä, Harri Mikkilä, Jorma Malin, Olli-Pekka Kovalainen
- 37 Bongo L-2375 LYS 5-6 1,01 Finn 26 GV LPS Sorvali Jukka -- --
Pekka Uoti, Jani Knuuttila, Paula Sorvali
- 145 CaraMia FIN-3804 LYS 3 1,13 H-323 SGV VVP Korhonen Ilkka -- --
Niemelä Pasi, Jarmo Linnankaari, Timo Valli
- 21 Carina FIN-5033 LYS 5-6 1,04 Finn 26 7/8 SGV JVS Ritokallio Ilkka -- --
Arminen Juha, Jämsen Harri
- 151 Cinerea FIN-8247 LYS 3 1,14 Avance 318 SGV HVS Montonen Kari -- --
Timo Montonen, Tomi Montonen
- 55 Claudia L-960 LYS 4 1,09 Jon 30 SGV JVS Välimäki Harri -- --
Sari Välimäki, Urpo Linjama, Ari Lehtinen, Päivi Lehtinen.
- 9 Cottonfield Cottonfield PÄIJÄNNE RAID 10,00 ? SPS Kuusi Immu -- --
Kalle Arpponen
- 165 Damaris FIN-7009 LYS 1-2 1,17 Dehler 34 SGV HeiPS Laine Esko -- --
Petteri Laine, Matti Aaltonen, Sauli Ylitalo, Alex Barman
- 72 Elf FIN-12258 Lightning 1,00 Lightning SK JVS Tulomäki Heikki -- --
Suvi Souru, Sini Souru
- 156 Elina FIN-10938 LYS 3 1,13 Dufour 325 SGV JVS Kiiski Ari -- --
Anna Kiiski, Pirkko Kiiski, Teija Jokitalo, Simo Wäänänen, Jarmo Toivanen
- 155 Endeavour FIN-3472 LYS 3 1,13 Maestro 31C SGV LPS Nilsson Jesper -- --
Heli Koskinen, Harri Nilsson, Tomi Ollila, Matias Harju, Nina Harju
- 42 Eulalia L-1468 LYS 5-6 0,98 Misil II SGK APS Haapanen Matti -- --
Jaakko Haapanen, Mikko Haapanen
- 43 Fanny L1040 LYS 5-6 1,04 Lohi 25 LPS Rantanen Sami -- --
Ilmo Saneri, Jari Koskinen, Sami Rantanen, Janne ?
- 100 Festivo FIN 887 H-vene 1,07 H-vene SA- LPS Heikkilä Janne -- --
Pekka Honkavaara, Jari Leinonen, Olli Kyyhkynen
- 2 FisuCatti 143 PÄIJÄNNE RAID 10,00 Hobie Cat 20 Formula KePS Ylikoski Miikka -- --
Mikko Raittila
- 196 Flying By F-31/023 (FIN-10785) Avoin luokka 10,00 Farrier F-31 JVS Vanhala Jari -- --
Pauliina Uusi-Penttilä, Mikko Toikkanen, Vesa Pudas
- 70 Gamma FIN-14638 Lightning 1,00 Lightning SK TP Leppänen Matti -- --
Kimmo Kalliola, Lauri Sumanen
- 121 Geronimo FIN 3020 Express 1,11 Albin Express SA- LPS Mäkinen Antti -- --
Jarno Hautamäki, Ville Hyvärinen, Jukka Savolainen
- 103 H-vene FIN-907 H-vene 1,07 H-vene SA- JVS Ahonen Juhani -- --
Stefan Winquist, Alf Renvall
- 133 Heili FIN-3465 LYS 3 1,14 Inferno 29 SGV HeiPS Ojala Petri -- --
Juha Partanen, Julia Partanen, Markus Laurio
- 30 Heimari FIN-4033 LYS 5-6 1,01 Avance 245 SGKF PP-SS Sutinen Timo -- --
Jari Vanhanen, Mikko Sommarberg, Janne Kukkonen
- 101 Helga FIN-316 H-vene 1,07 H-vene SA- HVS Sinivaara Mikko -- --
Karjalainen Antti, Laiho Mikko
- 97 Hempukka FIN-718 H-vene 1,07 H-vene SA- HVS Lepistö Veli-Matti -- --
Mari Lindeman, Janne Vaara
- 96 Isola FIN-176 H-vene 1,07 H-vene SA- JVS Nieminen Niko-Mikko -- --
Kalevi Nieminen, Anton Floor
- 180 Jasmina FIN-9211 LYS 1-2 1,17 ? SGV LPS Arvo Sahiluoto -- --
Sahiluoto Ahti, Forssius E., Tolppala Niko
- 29 Juliaana FIN-2734 LYS 5-6 1,03 Finn Express 74 SG LPS Sampsa Kärnä -- --
Salo Ville, Ristkari Samu, Hinkka Atte
- 31 Kaija FIN-4254 LYS 5-6 1,04 Finnflyer 27 SGV PP-SS Bondén Heidi -- --
Hänninen Mari, Kiviluoto Tiina, Lähde Annika, Leskinen Eija, Ojansivu Tiina
- 95 Katariina FIN-931 H-vene 1,07 H-Vene SA- HSK Matti Pehkonen -- --
Juha Eklund, Claus Carpelan
- 153 Kihu FIN-1578 LYS 3 1,14 Guy 33 SGV JVS Lehtomäki Heikki -- --
Markku Rautiainen, Jouni Viljanen
- 93 Lady Express FIN-357 H-vene 1,07 H-vene SA- LNS Laine Aki -- --
Mikko Yrjölä, Jukka Yrjölä, Mikko Akkanen
- 132 Lettu II FIN-8805 LYS 3 1,13 H-323 SGV HVS Lindholm Harri -- --
Arto Koskinen, Harri Leppänen, Kari Lindgren
- 177 Lifestyle FIN-8979 LYS 1-2 1,22 Rondo 33 SGV APS Ekqvist Ilpo -- --
Riikka Kämppi, Arttu Ekqvist, Mika Piiroinen
- 5 Loiskis FIN-2 E Scow 1,43 E-Scow SK- TPS Lumme Ilkka -- --
Jukka Nikulainen, Heikki Lehtinen, Tuomas Koivunen
- 158 Lotjaana 6 FIN-168 LYS 3 1,13 H-35 SGV LPS Salo Hannu -- --
Sampo Salo, Esa Mäkelä
- 149 Lounatuuli 2 FIN-9698 LYS 1-2 1,17 Dehler 35 CWS SGV LPS Pesonen Jari -- --
Eemil Pesonen, Axel Orjala, Juha Orjala, Heikki Rossi
- 171 Lucille-X FIN-10387 LYS 1-2 1,19 X-102 SGV JVS Kuisma Heikki -- --
Johanna Kuisma, Atte Joutsen, Jukka Jokinen, Eemeli Haverinen, Petri Salminen
- 106 Lulu FIN 552 H-vene 1,07 H-vene SA- JVS Kantanen Pertti -- --
Juha Orava, Henri Paavola
- 141 Madeleine L-7640 LYS 3 1,11 Comfort 32 SGV JVS Hinkkanen Jarkko -- --
Hinkkanen Petteri, Vihavainen Jukka, Vihavainen Jukka Junior
- 169 Malla FIN-9174 LYS 1-2 1,23 Finngulf 335 SGV JVS Nieminen Pentti -- --
Nieminen Ari, Käkönen Pekka, Kosloff Markku, Juhani Markkanen
- 51 Margaretha FIN-2705 LYS 4 1,09 Jeanneau Rush SGF JVS Hartikainen Jorma -- --
Erkki Vesamaa, Kaija Karuvare
- 150 Medita FIN 4200 LYS 3 1,13 H-323 SGV JVS Särkijärvi Mika -- --
Olli Salo, Seppo Wuolio, Henri Modig, Jarmo Rajaniemi
- 53 Meritte FIN-6063 LYS 4 1,09 Sunwind 311 SGV JVS Mäkinen Eerikki -- --
Piia Mäkinen, Ukko-Ville Mäkinen,Tuure Mäkinen, Terttu Mäkinen, Hannu Mäkinen
- 28 Minea FIN-2130 LYS 5-6 0,99 Guy 22 SGK JVS Luumi Heikki -- --
Liina Luumi, Aaro Mustonen ja Emilia Ainikkamäki
- 92 Minna L-638 H-vene 1,07 H-vene SA- JVS Pekkarinen Raino -- --
Salerto Sami, Taipale Terho
- 80 Munja Sun Ship II FIN-2744 Finn Express 83 1,07 FE 83 SG JVS Vallius Henry -- --
Erkki Kemiläinen, Valtteri Vallius, Jouni Nyrönen, Tatu Kemiläinen
- 139 Namu FIN-5289 LYS 3 1,14 Inferno 29 SGV LPS Seppo Mäki -- --
Heikki Pekonen, Aimo Viitasaari
- 136 Nautilus FIN-9430 LYS 3 1,15 Millenium 311 -GV LPS Koiranen Risto -- --
Koiranen Marika, Koiranen Marja-Liisa
- 25 Nemo L-4448 LYS 5-6 0,99 Balans 65 SGK APS Painilainen Heidi -- --
Laura Painilainen, Pauliina Valo, Vesa Valonen
- 34 Nereida FIN-2981 LYS 5-6 1,01 Avance 245 SGV LPS Andersson Juha -- --
Petri Vuorjoki(HSK), Jalmari Kauhanen, Teemu Salminen
- 140 Nimue FIN-5188 LYS 3 1,15 Inferno 29 SGV JVS Airaksinen Jani -- --
Piia Lehtonen, Hanna-Leena Kärkkäinen, Jaakko Kuivanen
- 148 Non Troppo FIN-8068 LYS 3 1,12 SAINT 28 SGKV APS Aaltonen Jarmo -- --
Mika Partanen, Jouko Salo, Henry Lindholm
- 71 Old Lady FIN-6838 Lightning 1,00 LIGHTING SK JVS Lehtinen Pekka -- --
Lehtinen Esko, Lehtinen Olli
- 104 Päivi L-690 H-vene 1,07 H-vene SA- JäPS Vilppala Heikki -- --
Olli Suomalainen, Pekka Vilppala
- 108 Paletti FIN 320 H-vene 1,07 H_vene SA- LPS Salonen Jaakko -- --
Olli Hänninen, Pepe Kukkonen, Jari Granqvist
- 91 Panta Rei FIN-736 H-vene 1,07 H-vene SA- N Koivula Arto -- --
Saara Vuorimaa, Heikki Alho, Miika Pietilä
- 17 Pilar 3706 Retkiluokka 10,00 Avance 245 K LPS Tammivuori Riikka -- --
Kaisa Peltonen, Päivi Ormio, Iiro Ormio
- 146 Plattapus FIN 8384 LYS 3 1,14 Nauticat 340 RS SGV JVS Vartiainen Hannu -- --
Timo Liponen, Markku Lehtinen, Paavo Haimi, Terttu Huisman
- 82 Prinsessa FIN-2008 Finn Express 83 1,07 Finn Express 83 SGV LPS Hynninen Thomas -- --
Juha Hynninen, Petri Jaakkola, Ismo Reilman
- 58 Regina FIN-579 LYS 4 1,07 Botnia 6 GV JVS Nieminen Jouko -- --
Jukka Nieminen, Mikko Nieminen
- 131 Rico FIN-8084 LYS 3 1,14 Sunwind 30 SGV LPS Heiskanen Pertti -- --
Pekka Lindroos, J.Selin, E.Heiskanen
- 56 Roxmary FIN-144 LYS 4 1,10 SK 22 SG HeiPS Peltonen Juha -- --
Vesa Skyttä, Jouko Hohenthal
- 52 s/y Albatross FIN-5954 LYS 4 1,10 Albin Alpha SGV LPS Ristkari Yrjö -- --
Ristkari Eeva, Mattila Juho, Keto Lauri, Ahola Marko
- 157 S/y Tiira FIN-3114 LYS 3 1,15 Siesta 32 SGV PP-SS Vavuli Timo -- --
Ville Väisänen, Toni Westerlund, Eveliina Pesonen, Seppo Leppänen, Jarmo Hannula
- 166 s/y Walpuri FIN-36 LYS 1-2 1,17 Avance 36 SGV JäPS Keskinen Paavo -- --
Aleksi Keskinen, Antero Irri, Marita Irri, Jorma Lukkariniemi
- 175 Sanna 3 L-6934 LYS 1-2 1,17 Dehler 34 SGV JäPS Siitarinen Keijo -- --
Pekka Kivivasara, Jorma Hartikainen, Hannu Saarela.
- 109 Saudi FIN-828 H-vene 1,07 H-vene SA- LPS Salo Laura -- --
Antti Piipponen, Esa Ihatsu, Ulla Viitasalo.
- 83 Sea Cloud FIN-2585 Finn Express 83 1,07 Finn Express 83 SGKV LPS Anttila Juha -- --
Pertti Mattila, Mikko Knuuttila, Markku Saarelma
- 172 Shearlangstone IV FIN-10207 LYS 1-2 1,25 X-99 SGKV TePS von Bonsdorff Henrik -- --
Anneli von Bonsdorff, Leena Airola, Anna Sankila, Niiles Airola
- 99 Sigma FIN-539 H-vene 1,07 H-vene SA- LPS Lappalainen Antti -- --
Eero Joensuu, Jaakko Lappalainen
- 38 Silmarin FIN-1523 LYS 5-6 1,04 Finnflyer 27 SGV APS Mertaila Johanna -- --
Hannu Mertaila, Hannu Salmi, Veikko Salmi
- 110 Solaia FIN-844 H-vene 1,07 H SA- JVS Niekka Ilkka -- --
Aleksi Soini, Olli Wennström
- 161 Squaw II FIN-10356 LYS 1-2 1,18 First 31.7 SGV JVS Äystö Juha -- --
Honkala Sini, Patrikainen Erkki, Tenhunen Asmo, Varma Seppo, Jokinen Ari
- 189 Team Argenta FIN-319 LYS urheiluveneet 1,27 Melges 24 SF- LPS Linkovuori Esko -- --
Elina Kärnä, Annika Kärnä, Jari Vehviläinen, Frida & Jesper Hardegård
- 41 Telkkä L-1446 LYS 5-6 1,04 Finn 26 SGF PP-SS Anttinen Joonas -- --
Jani Heino, Lauri Ojanen, Ilari Parikka
- 54 Tiikelin Tassu FIN-8410 LYS 4 1,09 Sunwind 311 SGKV VaVe Lepistö Harri -- --
Kirijatshenko Heikki, Kirijatshenko Olli, Kirijatshenko Ville, Pantsu Juha
- 12 Torres FIN-10430 Retkiluokka 10,00 Bavaria 30 Cruiser LPS Tommola Hannu -- --
Tommola Raija, Ojanen Laura, Tommola Juho
- 36 Toutain L1907 LYS 5-6 1,01 Sonata 7 SGK TePS Kaitila Ilkka -- --
Pentti Kaitila, Lauri Kaitila, Veikko Mäkipää
- 26 Tuulia L-3275 LYS 5-6 1,04 Finn 26 7/8 SGV JVS Lehtinen Jukka -- --
Riitta Uotila, Joonas Lehtinen
- 35 Vertigo FIN-6166 LYS 5-6 1,00 Scanper SGK JVS Jormalainen Risto -- --
Elias Rask, Timo Rauhala
- 33 Vilana 2824 LYS 5-6 1,01 Finn Express 74 SGF JVS Kautto Ari -- --
Timo Oinonen, Jukka Liukkonen, Markku Kauppila
- 187 Vilkas FIN-10594 LYS urheiluveneet 1,19 Skippi 650 EA- TPS Hiipakka Petri -- --
Satu Ojala, Kalle Narinen
- 102 Viuhu FIN 443 H-vene 1,07 H-vene SA- JäPS Lukkariniemi Jukka -- --
Timo Lukkariniemi, Jaakko Salmenhaara
- 32 Wanda FIN-1489 LYS 5-6 1,03 Finn 26 SGV JVS Tuominen Timo -- --
Pakoma Paavo, Lauri Pakoma. Katariina Pakoma, Mursula Juha
- 22 Wivian L-2691 LYS 5-6 1,04 Finnflyer 27 SGV JäPS Manninen Antti -- --
Anni Niekka, Säntti Jari, Säntti Mikko
- 105 Zalekua FIN-828 H-vene 1,07 H-vene SA- LPS Kiilholma Heikki -- --
Harri Puolanne, Joonas Vilkman, Kassu Kallio