16.7.2019 16:15:37

Viralliset tulokset luokittain, purjehdittu aika, luokka H-vene (reitti Päijännepurjehdus)

Maali: Padasjoki
Tulokset 21 / 21
Sij Num Nimi Purjetunnus Luokka LYS Tyyppi SGV Seura Kippari Purj.aika LYS-aika
1. 90 Stemma FIN-918 H-vene 1,07 H-vene SA- JVS Koho Mikko 22:39:57 23:33:20
Juha Lehto-oksa (TaPS), Heikki Koho (JVS)
2. 107 Itella Logistics FIN 899 H-vene 1,07 H-vene SA- LPS Boman Juhani 22:45:20 23:38:43
Mikko Boman, Timo Saarinen, Juhani Salo
3. 94 Älvsbyhus FIN-879 H-vene 1,07 H-vene SA- HeiPS Hillberg Petri 22:53:57 23:47:20
Hillberg Ismo, Hillberg Atte, Hillberg Iita
4. 108 Paletti FIN 320 H-vene 1,07 H_vene SA- LPS Salonen Jaakko 23:12:13 24:05:36
Olli Hänninen, Pepe Kukkonen, Jari Granqvist
5. 95 Katariina FIN-931 H-vene 1,07 H-Vene SA- HSK Matti Pehkonen 23:12:17 24:05:40
Juha Eklund, Claus Carpelan
6. 100 Festivo FIN 887 H-vene 1,07 H-vene SA- LPS Heikkilä Janne 23:12:36 24:05:59
Pekka Honkavaara, Jari Leinonen, Olli Kyyhkynen
7. 103 H-vene FIN-907 H-vene 1,07 H-vene SA- JVS Ahonen Juhani 23:13:29 24:06:52
Stefan Winquist, Alf Renvall
8. 91 Panta Rei FIN-736 H-vene 1,07 H-vene SA- N Koivula Arto 23:17:52 24:11:15
Saara Vuorimaa, Heikki Alho, Miika Pietilä
9. 97 Hempukka FIN-718 H-vene 1,07 H-vene SA- HVS Lepistö Veli-Matti 23:21:52 24:15:15
Mari Lindeman, Janne Vaara
10. 105 Zalekua FIN-828 H-vene 1,07 H-vene SA- LPS Kiilholma Heikki 23:23:23 24:16:46
Harri Puolanne, Joonas Vilkman, Kassu Kallio
11. 101 Helga FIN-316 H-vene 1,07 H-vene SA- HVS Sinivaara Mikko 23:44:23 24:37:46
Karjalainen Antti, Laiho Mikko
12. 110 Solaia FIN-844 H-vene 1,07 H SA- JVS Niekka Ilkka 23:44:41 24:38:04
Aleksi Soini, Olli Wennström
13. 98 Aurora L-600 H-vene 1,07 H-vene SA- HeiPS Tapanila Anna 23:56:24 24:49:47
Tarja Hassinen, Kirsi Hölttä, Jukka Leinonen
14. 99 Sigma FIN-539 H-vene 1,07 H-vene SA- LPS Lappalainen Antti 23:56:48 24:50:11
Eero Joensuu, Jaakko Lappalainen
15. 102 Viuhu FIN 443 H-vene 1,07 H-vene SA- JäPS Lukkariniemi Jukka 23:56:58 24:50:21
Timo Lukkariniemi, Jaakko Salmenhaara
16. 92 Minna L-638 H-vene 1,07 H-vene SA- JVS Pekkarinen Raino 24:07:26 25:00:49
Salerto Sami, Taipale Terho
17. 96 Isola FIN-176 H-vene 1,07 H-vene SA- JVS Nieminen Niko-Mikko 24:17:57 25:11:20
Kalevi Nieminen, Anton Floor
18. 93 Lady Express FIN-357 H-vene 1,07 H-vene SA- LNS Laine Aki 24:22:32 25:15:55
Mikko Yrjölä, Jukka Yrjölä, Mikko Akkanen
19. 109 Saudi FIN-828 H-vene 1,07 H-vene SA- LPS Salo Laura 24:41:41 25:35:04
Antti Piipponen, Esa Ihatsu, Ulla Viitasalo.
20. 104 Päivi L-690 H-vene 1,07 H-vene SA- JäPS Vilppala Heikki 25:16:50 26:10:13
Olli Suomalainen, Pekka Vilppala
21. 106 Lulu FIN 552 H-vene 1,07 H-vene SA- JVS Kantanen Pertti 26:07:51 27:01:14
Juha Orava, Henri Paavola