21.7.2019 21:19:28

Viralliset tulokset luokittain, LYS-aika, luokka LYS 5-6 (reitti Päijännepurjehdus)

Maali: Padasjoki
Tulokset 25 / 25
Sij Num Nimi Purjetunnus Luokka LYS Tyyppi SGV Seura Kippari Purj.aika LYS-aika
1. 23 Nina-Charlotta II FIN-1465 LYS 5-6 1,05 Finnflyer 27 SG- HeiPS Santala Juha 22:49:29 23:28:20
Räisänen Olli, Räisänen Jukka, Räisänen Hannu, Santala Kalle
2. 16 Lissu L-515 LYS 5-6 1,04 Ohlsson 29 SGV JVS Vekkeli Jari 23:38:57 24:10:20
Tomi Jylänki, Hemmo Vekkeli, Vesa Vekkeli
3. 34 Nereida FIN-2981 LYS 5-6 1,01 Avance 245 SGV LPS Andersson Juha 24:09:27 24:17:32
Petri Vuorjoki(HSK), Jalmari Kauhanen, Teemu Salminen
4. 42 Eulalia L-1468 LYS 5-6 0,98 Misil II SGK APS Haapanen Matti 25:18:25 25:01:46
Jaakko Haapanen, Mikko Haapanen
5. 36 Toutain L1907 LYS 5-6 1,01 Sonata 7 SGK TePS Kaitila Ilkka 24:56:43 25:04:48
Pentti Kaitila, Lauri Kaitila, Veikko Mäkipää
6. 28 Minea FIN-2130 LYS 5-6 0,99 Guy 22 SGK JVS Luumi Heikki 25:41:29 25:33:14
Liina Luumi, Aaro Mustonen ja Emilia Ainikkamäki
7. 25 Nemo L-4448 LYS 5-6 0,99 Balans 65 SGK APS Painilainen Heidi 25:42:26 25:34:11
Laura Painilainen, Pauliina Valo, Vesa Valonen
8. 33 Vilana 2824 LYS 5-6 1,01 Finn Express 74 SGF JVS Kautto Ari 25:38:46 25:46:51
Timo Oinonen, Jukka Liukkonen, Markku Kauppila
9. 20 Afrodite FIN-5387 LYS 5-6 1,03 Sunwind 27 SGV JVS Hiltunen Ari 25:30:28 25:54:14
Hiltunen Sirkka, Pitkänen Pirkko, Niemi Esa
10. 24 Carus FIN-6490 LYS 5-6 1,03 First 235 SG APS Heikkilä Kali 25:35:03 25:58:49
Pulli Juhana, Lammi Osmo,
11. 32 Wanda FIN-1489 LYS 5-6 1,03 Finn 26 SGV JVS Tuominen Timo 25:36:01 25:59:47
Pakoma Paavo, Lauri Pakoma. Katariina Pakoma, Mursula Juha
12. 26 Tuulia L-3275 LYS 5-6 1,04 Finn 26 7/8 SGV JVS Lehtinen Jukka 25:31:43 26:03:06
Riitta Uotila, Joonas Lehtinen
13. 22 Wivian L-2691 LYS 5-6 1,04 Finnflyer 27 SGV JäPS Manninen Antti 25:37:31 26:08:54
Anni Niekka, Säntti Jari, Säntti Mikko
14. 27 Aquatic L-1972 LYS 5-6 1,02 Finn 26 SGF LPS Yrjölä Esa 25:53:02 26:09:02
Raili Yrjölä, Ville Yrjölä, Olli-Pekka Yrjölä
15. 38 Silmarin FIN-1523 LYS 5-6 1,04 Finnflyer 27 SGV APS Mertaila Johanna 25:40:37 26:12:00
Hannu Mertaila, Hannu Salmi, Veikko Salmi
16. 41 Telkkä L-1446 LYS 5-6 1,04 Finn 26 SGF PP-SS Anttinen Joonas 25:46:07 26:17:30
Jani Heino, Lauri Ojanen, Ilari Parikka
17. 29 Juliaana FIN-2734 LYS 5-6 1,03 Finn Express 74 SG LPS Sampsa Kärnä 25:54:04 26:17:50
Salo Ville, Ristkari Samu, Hinkka Atte
18. 35 Vertigo FIN-6166 LYS 5-6 1,00 Scanper SGK JVS Jormalainen Risto 26:23:00 26:23:00
Elias Rask, Timo Rauhala
19. 31 Kaija FIN-4254 LYS 5-6 1,04 Finnflyer 27 SGV PP-SS Bondén Heidi 25:53:15 26:24:38
Hänninen Mari, Kiviluoto Tiina, Lähde Annika, Leskinen Eija, Ojansivu Tiina
20. 30 Heimari FIN-4033 LYS 5-6 1,01 Avance 245 SGKF PP-SS Sutinen Timo 26:18:23 26:26:28
Jari Vanhanen, Mikko Sommarberg, Janne Kukkonen
21. 37 Bongo L-2375 LYS 5-6 1,01 Finn 26 GV LPS Sorvali Jukka 26:28:16 26:36:21
Pekka Uoti, Jani Knuuttila, Paula Sorvali
22. 21 Carina FIN-5033 LYS 5-6 1,04 Finn 26 7/8 SGV JVS Ritokallio Ilkka 26:11:30 26:42:53
Arminen Juha, Jämsen Harri
23. 43 Fanny L1040 LYS 5-6 1,04 Lohi 25 LPS Rantanen Sami 26:30:33 27:01:56
Ilmo Saneri, Jari Koskinen, Sami Rantanen, Janne ?
DNF 40 Marlena FIN-5438 LYS 5-6 1,03 Sunwind 27 KV TP Pötry Eppu DNF
Jukka Pötry, Sari Ratia-Kämäri, Mikko Kämäri
DNF 39 Virta L-3182 LYS 5-6 1,04 188 GKF TaNS Särkinen Juha DNF
Risto Hanki, Perttu Särkinen, Jukka Järvenpää, Juho Markkanen