22.9.2019 3:19:46

Viralliset tulokset luokittain, LYS-aika, luokka LYS 1-2 (reitti Päijännepurjehdus)

Maali: Padasjoki
Tulokset 19 / 19
Sij Num Nimi Purjetunnus Luokka LYS Tyyppi SGV Seura Kippari Purj.aika LYS-aika
1. 174 Celavie FIN-8839 LYS 1-2 1,20 Wind 328 SGV HeiPS Kanninen Kauko 19:51:41 22:07:41
Erkki Varmanen, Jukka Varmanen, Esa Varmanen, Matti Henttonen, Anne Kanninen
2. 178 Auvo FIN-10926 LYS 1-2 1,42 Over 33 HeiPS Lehtinen Jyri 18:28:35 22:29:56
Lehtinen Aaro, Lehtinen Harri, Alitalo Tomi, Vainio Leena, Ryymin Mikko, Lyden Anssi, Halmessuo Jari, Rent Rami, Riihelä Janne, Hirvonen Vexi
3. 173 D FIN-10398 LYS 1-2 1,36 Henderson 30 SG- DMSK Ruokolahti Björn 19:00:12 22:36:12
Roger Othman, Hannu Pahta Kaissi, Sami Toivonen, Kaissi
4. 166 s/y Walpuri FIN-36 LYS 1-2 1,17 Avance 36 SGV JäPS Keskinen Paavo 21:45:44 23:44:18
Aleksi Keskinen, Antero Irri, Marita Irri, Jorma Lukkariniemi
5. 179 Accelerando FIN-5591 LYS 1-2 1,17 Still 900 SGV JVS Pöyhönen Markku 21:50:59 23:49:33
Vesa Pölkki, Raija Lundahl, Risto Miettinen, Sampo Kotikoski
6. 168 Blueship FIN-8782 LYS 1-2 1,19 Finngulf 33 (mod) SGV JVS Silvonen Markku 21:46:12 23:56:29
Jukka Kilpiä, Harri Mikkilä, Jorma Malin, Olli-Pekka Kovalainen
7. 165 Damaris FIN-7009 LYS 1-2 1,17 Dehler 34 SGV HeiPS Laine Esko 22:06:48 24:05:22
Petteri Laine, Matti Aaltonen, Sauli Ylitalo, Alex Barman
8. 180 Jasmina FIN-9211 LYS 1-2 1,17 ? SGV LPS Arvo Sahiluoto 22:08:05 24:06:39
Sahiluoto Ahti, Forssius E., Tolppala Niko
9. 169 Malla FIN-9174 LYS 1-2 1,23 Finngulf 335 SGV JVS Nieminen Pentti 21:39:36 24:12:11
Nieminen Ari, Käkönen Pekka, Kosloff Markku, Juhani Markkanen
10. 171 Lucille-X FIN-10387 LYS 1-2 1,19 X-102 SGV JVS Kuisma Heikki 22:06:53 24:17:10
Johanna Kuisma, Atte Joutsen, Jukka Jokinen, Eemeli Haverinen, Petri Salminen
11. 167 Biancoblu FIN 9707 LYS 1-2 1,21 Hanse 341 SGV LPS Lahtinen Markku 22:04:05 24:25:42
Tuomas Kinnunen, Risto Kyläkallio, Teemu Kyläkallio, Tuukka Kyläkallio
12. 172 Shearlangstone IV FIN-10207 LYS 1-2 1,25 X-99 SGKV TePS von Bonsdorff Henrik 21:43:19 24:26:31
Anneli von Bonsdorff, Leena Airola, Anna Sankila, Niiles Airola
13. 161 Squaw II FIN-10356 LYS 1-2 1,18 First 31.7 SGV JVS Äystö Juha 22:38:35 24:43:03
Honkala Sini, Patrikainen Erkki, Tenhunen Asmo, Varma Seppo, Jokinen Ari
14. 177 Lifestyle FIN-8979 LYS 1-2 1,22 Rondo 33 SGV APS Ekqvist Ilpo 22:17:32 24:44:41
Riikka Kämppi, Arttu Ekqvist, Mika Piiroinen
15. 160 DynaStar FIN-9983 LYS 1-2 1,28 Dynamic 35 SGV JVS Lilja Ilkka 21:53:18 24:51:48
Kari Elivuo, Hannu Kolehmainen, Ilari Lilja, Lasse Lilja
16. 175 Sanna 3 L-6934 LYS 1-2 1,17 Dehler 34 SGV JäPS Siitarinen Keijo 23:01:59 25:00:33
Pekka Kivivasara, Jorma Hartikainen, Hannu Saarela.
17. 149 Lounatuuli 2 FIN-9698 LYS 1-2 1,17 Dehler 35 CWS SGV LPS Pesonen Jari 25:09:42 27:08:16
Eemil Pesonen, Axel Orjala, Juha Orjala, Heikki Rossi
DNF 176 Necesse FIN-6414 LYS 1-2 1,17 Avance 36 SGV HVS Ollikainen Kari DNF
Harri Ollikainen, Jari Matilainen, Jyrki Näkki
DNF 170 Lisa III FIN 5313 LYS 1-2 1,21 Comfortina 36 SGKV LPS Rajala Risto DNF
Tomi Pitkänen, Reino Sievälä, Olli Kataja