29.5.2022 14:48:16

Viralliset tulokset luokittain, purjehdittu aika, luokka H-vene (reitti Päijännepurjehdus)

Väliaika: Judinsalo
Tulokset 21 / 21
Sij Num Nimi Purjetunnus Luokka Tyyppi FinR LYS SGV Seura Kippari Purj.aika tasoitettu aika
1. 100 Festivo FIN 887 H-vene H-vene 0,0000 1,07 SA- LPS Heikkilä Janne 07:47:24 --
Pekka Honkavaara, Jari Leinonen, Olli Kyyhkynen
2. 91 Panta Rei FIN-736 H-vene H-vene 0,0000 1,07 SA- N Koivula Arto 07:49:27 --
Saara Vuorimaa, Heikki Alho, Miika Pietilä
3. 90 Stemma FIN-918 H-vene H-vene 0,0000 1,07 SA- JVS Koho Mikko 07:55:48 --
Juha Lehto-oksa (TaPS), Heikki Koho (JVS)
4. 107 Itella Logistics FIN 899 H-vene H-vene 0,0000 1,07 SA- LPS Boman Juhani 07:57:10 --
Mikko Boman, Timo Saarinen, Juhani Salo
5. 95 Katariina FIN-931 H-vene H-Vene 0,0000 1,07 SA- HSK Matti Pehkonen 07:58:10 --
Juha Eklund, Claus Carpelan
6. 94 Älvsbyhus FIN-879 H-vene H-vene 0,0000 1,07 SA- HeiPS Hillberg Petri 08:09:11 --
Hillberg Ismo, Hillberg Atte, Hillberg Iita
7. 103 H-vene FIN-907 H-vene H-vene 0,0000 1,07 SA- JVS Ahonen Juhani 08:09:59 --
Stefan Winquist, Alf Renvall
8. 108 Paletti FIN 320 H-vene H_vene 0,0000 1,07 SA- LPS Salonen Jaakko 08:13:20 --
Olli Hänninen, Pepe Kukkonen, Jari Granqvist
9. 97 Hempukka FIN-718 H-vene H-vene 0,0000 1,07 SA- HVS Lepistö Veli-Matti 08:17:36 --
Mari Lindeman, Janne Vaara
10. 110 Solaia FIN-844 H-vene H 0,0000 1,07 SA- JVS Niekka Ilkka 08:22:42 --
Aleksi Soini, Olli Wennström
11. 105 Zalekua FIN-828 H-vene H-vene 0,0000 1,07 SA- LPS Kiilholma Heikki 08:23:59 --
Harri Puolanne, Joonas Vilkman, Kassu Kallio
12. 99 Sigma FIN-539 H-vene H-vene 0,0000 1,07 SA- LPS Lappalainen Antti 08:35:18 --
Eero Joensuu, Jaakko Lappalainen
13. 92 Minna L-638 H-vene H-vene 0,0000 1,07 SA- JVS Pekkarinen Raino 09:00:37 --
Salerto Sami, Taipale Terho
14. 101 Helga FIN-316 H-vene H-vene 0,0000 1,07 SA- HVS Sinivaara Mikko 09:07:49 --
Karjalainen Antti, Laiho Mikko
15. 102 Viuhu FIN 443 H-vene H-vene 0,0000 1,07 SA- JäPS Lukkariniemi Jukka 09:13:10 --
Timo Lukkariniemi, Jaakko Salmenhaara
16. 96 Isola FIN-176 H-vene H-vene 0,0000 1,07 SA- JVS Nieminen Niko-Mikko 09:14:12 --
Kalevi Nieminen, Anton Floor
17. 98 Aurora L-600 H-vene H-vene 0,0000 1,07 SA- HeiPS Tapanila Anna 09:26:28 --
Tarja Hassinen, Kirsi Hölttä, Jukka Leinonen
18. 93 Lady Express FIN-357 H-vene H-vene 0,0000 1,07 SA- LNS Laine Aki 11:35:01 --
Mikko Yrjölä, Jukka Yrjölä, Mikko Akkanen
19. 109 Saudi FIN-828 H-vene H-vene 0,0000 1,07 SA- LPS Salo Laura 12:53:11 --
Antti Piipponen, Esa Ihatsu, Ulla Viitasalo.
20. 104 Päivi L-690 H-vene H-vene 0,0000 1,07 SA- JäPS Vilppala Heikki 13:44:00 --
Olli Suomalainen, Pekka Vilppala
21. 106 Lulu FIN 552 H-vene H-vene 0,0000 1,07 SA- JVS Kantanen Pertti 16:10:26 --
Juha Orava, Henri Paavola