21.9.2019 4:26:23

Viralliset tulokset luokittain, LYS-aika, luokka LYS 5-6 (reitti Päijännepurjehdus)

Väliaika: Judinsalo
Tulokset 25 / 25
Sij Num Nimi Purjetunnus Luokka LYS Tyyppi SGV Seura Kippari Purj.aika LYS-aika
1. 23 Nina-Charlotta II FIN-1465 LYS 5-6 1,05 Finnflyer 27 SG- HeiPS Santala Juha 08:05:41 08:24:30
Räisänen Olli, Räisänen Jukka, Räisänen Hannu, Santala Kalle
2. 34 Nereida FIN-2981 LYS 5-6 1,01 Avance 245 SGV LPS Andersson Juha 08:50:24 08:54:19
Petri Vuorjoki(HSK), Jalmari Kauhanen, Teemu Salminen
3. 36 Toutain L1907 LYS 5-6 1,01 Sonata 7 SGK TePS Kaitila Ilkka 08:51:00 08:54:55
Pentti Kaitila, Lauri Kaitila, Veikko Mäkipää
4. 16 Lissu L-515 LYS 5-6 1,04 Ohlsson 29 SGV JVS Vekkeli Jari 08:53:00 09:08:12
Tomi Jylänki, Hemmo Vekkeli, Vesa Vekkeli
5. 20 Afrodite FIN-5387 LYS 5-6 1,03 Sunwind 27 SGV JVS Hiltunen Ari 09:00:40 09:12:11
Hiltunen Sirkka, Pitkänen Pirkko, Niemi Esa
6. 24 Carus FIN-6490 LYS 5-6 1,03 First 235 SG APS Heikkilä Kali 09:03:37 09:15:08
Pulli Juhana, Lammi Osmo,
7. 32 Wanda FIN-1489 LYS 5-6 1,03 Finn 26 SGV JVS Tuominen Timo 09:04:30 09:16:01
Pakoma Paavo, Lauri Pakoma. Katariina Pakoma, Mursula Juha
8. 31 Kaija FIN-4254 LYS 5-6 1,04 Finnflyer 27 SGV PP-SS Bondén Heidi 09:21:44 09:36:56
Hänninen Mari, Kiviluoto Tiina, Lähde Annika, Leskinen Eija, Ojansivu Tiina
9. 28 Minea FIN-2130 LYS 5-6 0,99 Guy 22 SGK JVS Luumi Heikki 09:50:30 09:46:30
Liina Luumi, Aaro Mustonen ja Emilia Ainikkamäki
10. 26 Tuulia L-3275 LYS 5-6 1,04 Finn 26 7/8 SGV JVS Lehtinen Jukka 09:38:24 09:53:36
Riitta Uotila, Joonas Lehtinen
11. 22 Wivian L-2691 LYS 5-6 1,04 Finnflyer 27 SGV JäPS Manninen Antti 09:48:13 10:03:25
Anni Niekka, Säntti Jari, Säntti Mikko
12. 38 Silmarin FIN-1523 LYS 5-6 1,04 Finnflyer 27 SGV APS Mertaila Johanna 09:51:44 10:06:56
Hannu Mertaila, Hannu Salmi, Veikko Salmi
13. 42 Eulalia L-1468 LYS 5-6 0,98 Misil II SGK APS Haapanen Matti 10:15:52 10:07:48
Jaakko Haapanen, Mikko Haapanen
14. 25 Nemo L-4448 LYS 5-6 0,99 Balans 65 SGK APS Painilainen Heidi 10:13:23 10:09:23
Laura Painilainen, Pauliina Valo, Vesa Valonen
15. 29 Juliaana FIN-2734 LYS 5-6 1,03 Finn Express 74 SG LPS Sampsa Kärnä 10:01:56 10:13:27
Salo Ville, Ristkari Samu, Hinkka Atte
16. 37 Bongo L-2375 LYS 5-6 1,01 Finn 26 GV LPS Sorvali Jukka 10:11:16 10:15:11
Pekka Uoti, Jani Knuuttila, Paula Sorvali
17. 33 Vilana 2824 LYS 5-6 1,01 Finn Express 74 SGF JVS Kautto Ari 10:15:13 10:19:08
Timo Oinonen, Jukka Liukkonen, Markku Kauppila
18. 21 Carina FIN-5033 LYS 5-6 1,04 Finn 26 7/8 SGV JVS Ritokallio Ilkka 10:04:07 10:19:19
Arminen Juha, Jämsen Harri
19. 35 Vertigo FIN-6166 LYS 5-6 1,00 Scanper SGK JVS Jormalainen Risto 10:25:34 10:25:34
Elias Rask, Timo Rauhala
20. 27 Aquatic L-1972 LYS 5-6 1,02 Finn 26 SGF LPS Yrjölä Esa 10:36:24 10:44:09
Raili Yrjölä, Ville Yrjölä, Olli-Pekka Yrjölä
21. 41 Telkkä L-1446 LYS 5-6 1,04 Finn 26 SGF PP-SS Anttinen Joonas 10:34:20 10:49:32
Jani Heino, Lauri Ojanen, Ilari Parikka
22. 30 Heimari FIN-4033 LYS 5-6 1,01 Avance 245 SGKF PP-SS Sutinen Timo 10:54:00 10:57:55
Jari Vanhanen, Mikko Sommarberg, Janne Kukkonen
23. 39 Virta L-3182 LYS 5-6 1,04 188 GKF TaNS Särkinen Juha 11:51:18 12:06:30
Risto Hanki, Perttu Särkinen, Jukka Järvenpää, Juho Markkanen
24. 43 Fanny L1040 LYS 5-6 1,04 Lohi 25 LPS Rantanen Sami 12:48:58 13:04:10
Ilmo Saneri, Jari Koskinen, Sami Rantanen, Janne ?
25. 40 Marlena FIN-5438 LYS 5-6 1,03 Sunwind 27 KV TP Pötry Eppu 15:28:00 15:39:31
Jukka Pötry, Sari Ratia-Kämäri, Mikko Kämäri