22.9.2019 3:21:05

Viralliset tulokset luokittain, LYS-aika, luokka LYS 1-2 (reitti Päijännepurjehdus)

Väliaika: Judinsalo
Tulokset 19 / 19
Sij Num Nimi Purjetunnus Luokka LYS Tyyppi SGV Seura Kippari Purj.aika LYS-aika
1. 178 Auvo FIN-10926 LYS 1-2 1,42 Over 33 HeiPS Lehtinen Jyri 05:56:55 07:53:49
Lehtinen Aaro, Lehtinen Harri, Alitalo Tomi, Vainio Leena, Ryymin Mikko, Lyden Anssi, Halmessuo Jari, Rent Rami, Riihelä Janne, Hirvonen Vexi
2. 173 D FIN-10398 LYS 1-2 1,36 Henderson 30 SG- DMSK Ruokolahti Björn 06:22:50 08:07:28
Roger Othman, Hannu Pahta Kaissi, Sami Toivonen, Kaissi
3. 174 Celavie FIN-8839 LYS 1-2 1,20 Wind 328 SGV HeiPS Kanninen Kauko 07:11:01 08:16:54
Erkki Varmanen, Jukka Varmanen, Esa Varmanen, Matti Henttonen, Anne Kanninen
4. 168 Blueship FIN-8782 LYS 1-2 1,19 Finngulf 33 (mod) SGV JVS Silvonen Markku 07:41:47 08:44:53
Jukka Kilpiä, Harri Mikkilä, Jorma Malin, Olli-Pekka Kovalainen
5. 171 Lucille-X FIN-10387 LYS 1-2 1,19 X-102 SGV JVS Kuisma Heikki 07:54:21 08:57:27
Johanna Kuisma, Atte Joutsen, Jukka Jokinen, Eemeli Haverinen, Petri Salminen
6. 180 Jasmina FIN-9211 LYS 1-2 1,17 ? SGV LPS Arvo Sahiluoto 08:23:09 09:20:35
Sahiluoto Ahti, Forssius E., Tolppala Niko
7. 169 Malla FIN-9174 LYS 1-2 1,23 Finngulf 335 SGV JVS Nieminen Pentti 08:07:21 09:21:16
Nieminen Ari, Käkönen Pekka, Kosloff Markku, Juhani Markkanen
8. 160 DynaStar FIN-9983 LYS 1-2 1,28 Dynamic 35 SGV JVS Lilja Ilkka 08:17:11 09:43:39
Kari Elivuo, Hannu Kolehmainen, Ilari Lilja, Lasse Lilja
9. 172 Shearlangstone IV FIN-10207 LYS 1-2 1,25 X-99 SGKV TePS von Bonsdorff Henrik 09:38:58 10:58:01
Anneli von Bonsdorff, Leena Airola, Anna Sankila, Niiles Airola
10. 166 s/y Walpuri FIN-36 LYS 1-2 1,17 Avance 36 SGV JäPS Keskinen Paavo 10:11:00 11:08:26
Aleksi Keskinen, Antero Irri, Marita Irri, Jorma Lukkariniemi
11. 165 Damaris FIN-7009 LYS 1-2 1,17 Dehler 34 SGV HeiPS Laine Esko 10:54:01 11:51:27
Petteri Laine, Matti Aaltonen, Sauli Ylitalo, Alex Barman
12. 179 Accelerando FIN-5591 LYS 1-2 1,17 Still 900 SGV JVS Pöyhönen Markku 11:01:16 11:58:42
Vesa Pölkki, Raija Lundahl, Risto Miettinen, Sampo Kotikoski
13. 167 Biancoblu FIN 9707 LYS 1-2 1,21 Hanse 341 SGV LPS Lahtinen Markku 11:34:46 12:43:22
Tuomas Kinnunen, Risto Kyläkallio, Teemu Kyläkallio, Tuukka Kyläkallio
14. 161 Squaw II FIN-10356 LYS 1-2 1,18 First 31.7 SGV JVS Äystö Juha 11:56:16 12:56:34
Honkala Sini, Patrikainen Erkki, Tenhunen Asmo, Varma Seppo, Jokinen Ari
15. 177 Lifestyle FIN-8979 LYS 1-2 1,22 Rondo 33 SGV APS Ekqvist Ilpo 12:13:11 13:24:27
Riikka Kämppi, Arttu Ekqvist, Mika Piiroinen
16. 175 Sanna 3 L-6934 LYS 1-2 1,17 Dehler 34 SGV JäPS Siitarinen Keijo 13:44:33 14:41:59
Pekka Kivivasara, Jorma Hartikainen, Hannu Saarela.
17. 176 Necesse FIN-6414 LYS 1-2 1,17 Avance 36 SGV HVS Ollikainen Kari 13:45:32 14:42:58
Harri Ollikainen, Jari Matilainen, Jyrki Näkki
18. 170 Lisa III FIN 5313 LYS 1-2 1,21 Comfortina 36 SGKV LPS Rajala Risto 13:51:13 14:59:49
Tomi Pitkänen, Reino Sievälä, Olli Kataja
19. 149 Lounatuuli 2 FIN-9698 LYS 1-2 1,17 Dehler 35 CWS SGV LPS Pesonen Jari 14:57:45 15:55:11
Eemil Pesonen, Axel Orjala, Juha Orjala, Heikki Rossi