22.9.2019 3:23:55

Viralliset tulokset, purjehdittu aika, reitti Päijännepurjehdus

Väliaika: Judinsalo
Tulokset 149 / 149
Sij Num Nimi Purjetunnus Luokka LYS Tyyppi SGV Seura Kippari Purj.aika LYS-aika
1. 178 Auvo FIN-10926 LYS 1-2 1,42 Over 33 HeiPS Lehtinen Jyri 05:56:55 07:53:49
Lehtinen Aaro, Lehtinen Harri, Alitalo Tomi, Vainio Leena, Ryymin Mikko, Lyden Anssi, Halmessuo Jari, Rent Rami, Riihelä Janne, Hirvonen Vexi
2. 8 Catella Catella PÄIJÄNNE RAID 10,00 Hobie Tiger HSK Karto Pete 06:13:04 12:08:48
Ville Wäänänen
3. 1 Big Dick 2310 PÄIJÄNNE RAID 1,67 Hobie Cat Tiger / F 18 HSK Kärki Eppu 06:13:21 08:51:55
Jussi Pohjaväre
4. 173 D FIN-10398 LYS 1-2 1,36 Henderson 30 SG- DMSK Ruokolahti Björn 06:22:50 08:07:28
Roger Othman, Hannu Pahta Kaissi, Sami Toivonen, Kaissi
5. 197 Pohjantähti FIN-88M Avoin luokka 10,00 Fleuret Trimaraani JVS Paatola Pentti 06:23:24 12:19:08
Matti Paatola, Antti Kanninen
6. 6 Pii FIN 11 E Scow 1,43 E-Scow SK V-71 Myrskyranta Ari 06:35:00 08:33:51
Juha Nurmela, Raimo Raita, Jani Saarijoki
7. 7 Pursuit3 H50 E Scow 1,43 E Scow SK VVK Pöyry Hannu 06:43:14 08:42:05
Juha Pietilä, Anton Donner, Antti Laukkanen
8. 5 Loiskis FIN-2 E Scow 1,43 E-Scow SK- TPS Lumme Ilkka 06:49:42 08:48:33
Jukka Nikulainen, Heikki Lehtinen, Tuomas Koivunen
9. 4 Buddy LA-8 E Scow 1,43 E-Scow SK- N Salo Timo 06:54:19 08:53:10
Vesa Salo, Lauri K, Teemu Turtonen
10. 199 Suomen Seinärakenne SWE-139 LYS urheiluveneet 1,33 11 metre KTPS Huusko Kari 07:05:55 08:43:59
Tommi Sorvari, Taimo Huusko, Sakari Rinne, Antti Öfverberg, Anna Henderson
11. 174 Celavie FIN-8839 LYS 1-2 1,20 Wind 328 SGV HeiPS Kanninen Kauko 07:11:01 08:16:54
Erkki Varmanen, Jukka Varmanen, Esa Varmanen, Matti Henttonen, Anne Kanninen
12. 192 Peto Jr FIN-59 Beneteau 25 Platu 1,21 Platu 25 SA- MSVK Auterinen Otso 07:25:48 08:34:24
Rauli Porkka, Peik Åström, Aleksi Pihkanen, Pia Vierikko
13. 131 Rico FIN-8084 LYS 3 1,14 Sunwind 30 SGV LPS Heiskanen Pertti 07:26:50 08:15:22
Pekka Lindroos, J.Selin, E.Heiskanen
14. 9 Cottonfield Cottonfield PÄIJÄNNE RAID 10,00 ? SPS Kuusi Immu 07:27:00 13:22:44
Kalle Arpponen
15. 152 MC Rappari FIN-3453 LYS 3 1,15 Maestro 31 Spec SGV LPS Unelius Mikko 07:30:00 08:21:33
Panu Päivärinne, Miikka Kivistö, Anssi Niinimäki, Valtteri Simola, Sami Kaijonen
16. 3 Moby Dick FIN-1753 PÄIJÄNNE RAID 1,67 Hobie Tiger SK HSK Vaara Okko 07:32:34 10:11:08
Timo Luukkonen
17. 137 Hattiwatti FIN-3464 LYS 3 1,14 Inferno 29 SGV JVS Ahola Kalle 07:33:00 08:21:32
Heikki Hämäläinen, Markku Mikkola, Juha Kuustonen
18. 183 Alice FIN-150 LYS urheiluveneet 1,25 Lutra 25 SK- SP Juva Ilkka 07:35:06 08:54:09
Jukka Juva, Teemu Viikari, Markus Ritala, Jari Saari
19. 59 Karoliina FIN-1693 LYS 4 1,09 Hydro SGV HeiPS Ilola Heikki 07:37:01 08:09:39
Vesa Kokkonen, Janina Kokkonen, Essi Ilola, Rainer Könönen, Jukka Hietanen
20. 188 Manta FIN-651 LYS urheiluveneet 1,27 Urheiluveneet SK TP Tuominen Mauri 07:37:34 09:01:36
Sajaniemi Mikko, Salmio Harri, Salmio Risto, Salonen Kari
21. 142 Tripla FIN-18844 LYS 3 1,16 Millenium 311 SGKV APS Kelppe Risto 07:38:51 08:33:22
Kati Selinummi, Paavo Peippo, Hannu Maristo
22. 168 Blueship FIN-8782 LYS 1-2 1,19 Finngulf 33 (mod) SGV JVS Silvonen Markku 07:41:47 08:44:53
Jukka Kilpiä, Harri Mikkilä, Jorma Malin, Olli-Pekka Kovalainen
23. 147 Shango FIN-8875 LYS 3 1,14 X-79 SG- JVS Nurmi Heikki 07:44:48 08:33:20
Tuomas Nurmi, Sakari Nurmi, Otto Aalto, Erik Aalto
24. 130 Allegria FIN-2442 LYS 3 1,15 Maestro 31 SGV KVS Kasurinen Kalle 07:47:22 08:38:55
Janne Pälvimäki, Ville Hakkarainen, Mixu Ruosteinen,Vesa Väänänen, Ykä Vuori
25. 100 Festivo FIN 887 H-vene 1,07 H-vene SA- LPS Heikkilä Janne 07:47:24 08:13:15
Pekka Honkavaara, Jari Leinonen, Olli Kyyhkynen
26. 91 Panta Rei FIN-736 H-vene 1,07 H-vene SA- N Koivula Arto 07:49:27 08:15:18
Saara Vuorimaa, Heikki Alho, Miika Pietilä
27. 11 Iita FIN 10671 Retkiluokka 10,00 Bavaria 37 N Glad Matti 07:50:59 13:46:42
Sakari Mansikkamäki, Pilvi Mansikkamäki, Tommi Syrjänen
28. 120 Picadero FIN-738 Express 1,11 Albin Express SA- APS Sipponen Jalmari 07:53:33 08:32:43
Tomi Pollari, Harri Pasila, Jan Miettinen
29. 171 Lucille-X FIN-10387 LYS 1-2 1,19 X-102 SGV JVS Kuisma Heikki 07:54:21 08:57:27
Johanna Kuisma, Atte Joutsen, Jukka Jokinen, Eemeli Haverinen, Petri Salminen
30. 90 Stemma FIN-918 H-vene 1,07 H-vene SA- JVS Koho Mikko 07:55:48 08:21:39
Juha Lehto-oksa (TaPS), Heikki Koho (JVS)
31. 107 Itella Logistics FIN 899 H-vene 1,07 H-vene SA- LPS Boman Juhani 07:57:10 08:23:01
Mikko Boman, Timo Saarinen, Juhani Salo
32. 156 Elina FIN-10938 LYS 3 1,13 Dufour 325 SGV JVS Kiiski Ari 07:58:03 08:43:31
Anna Kiiski, Pirkko Kiiski, Teija Jokitalo, Simo Wäänänen, Jarmo Toivanen
33. 95 Katariina FIN-931 H-vene 1,07 H-Vene SA- HSK Matti Pehkonen 07:58:10 08:24:01
Juha Eklund, Claus Carpelan
34. 193 Farrina GER-336 Beneteau 25 Platu 1,21 Platu 25 SA- ESF Sjöblom Anders 07:58:33 09:07:09
Taru Kaljunen, Olli Kähkönen, Anssi Sallinen
35. 134 Samantha FIN-3830 LYS 3 1,13 Inferno 26 SG HVS Vuori Lasse 08:03:49 08:49:17
Helge Laaksonen, Tanja Vuori, Mari Huhtala, Teemu Ruusunen
36. 144 Akira FIN-10338 LYS 3 1,13 Bavaria 33 CR SGV LPS Salminen Esa 08:05:10 08:50:38
Mikael Seppälä, Rindell Janne, Tom Rindell
37. 23 Nina-Charlotta II FIN-1465 LYS 5-6 1,05 Finnflyer 27 SG- HeiPS Santala Juha 08:05:41 08:24:30
Räisänen Olli, Räisänen Jukka, Räisänen Hannu, Santala Kalle
38. 169 Malla FIN-9174 LYS 1-2 1,23 Finngulf 335 SGV JVS Nieminen Pentti 08:07:21 09:21:16
Nieminen Ari, Käkönen Pekka, Kosloff Markku, Juhani Markkanen
39. 191 Averell Dalton FIN 10457 Beneteau 25 Platu 1,21 Platu 25 SA- HSK Lahtonen Jori 08:08:10 09:16:46
Kinnunen Risto, Mervi Alanne Sane Petri, Vammelvirta Raine
40. 194 Piiska FIN-133 Beneteau 25 Platu 1,21 Beneteau 25 Platu SA- MSVK Vihne Ville 08:08:30 09:17:06
Taru Rannanjärvi, Kimmo Pöntiskoski, Daniel Jenkins, Antti Merenlahti
41. 94 Älvsbyhus FIN-879 H-vene 1,07 H-vene SA- HeiPS Hillberg Petri 08:09:11 08:35:02
Hillberg Ismo, Hillberg Atte, Hillberg Iita
42. 103 H-vene FIN-907 H-vene 1,07 H-vene SA- JVS Ahonen Juhani 08:09:59 08:35:50
Stefan Winquist, Alf Renvall
43. 108 Paletti FIN 320 H-vene 1,07 H_vene SA- LPS Salonen Jaakko 08:13:20 08:39:11
Olli Hänninen, Pepe Kukkonen, Jari Granqvist
44. 122 ExSari L483 Express 1,11 Albin Express SA- JVS Leskinen Harri 08:13:35 08:52:45
Anja Leskinen, Esko Liukkonen
45. 135 New Deal FIN-6576 LYS 3 1,15 Inferno 31 SGV LPS Heikkilä Pasi 08:16:13 09:07:46
Seppo Mellanen, Laura Mellanen, Pekka Mellanen, Pirkka Mellanen, Neea Heikkilä, Esa Määttänen
46. 70 Gamma FIN-14638 Lightning 1,00 Lightning SK TP Leppänen Matti 08:17:00 08:17:00
Kimmo Kalliola, Lauri Sumanen
46. 190 Oona FIN-10533 Beneteau 25 Platu 1,21 Platu 25 SA- JVS Siik Olli 08:17:00 09:25:36
Lötjönen Hannu, Kinos Jukka, Lind Jorma
48. 160 DynaStar FIN-9983 LYS 1-2 1,28 Dynamic 35 SGV JVS Lilja Ilkka 08:17:11 09:43:39
Kari Elivuo, Hannu Kolehmainen, Ilari Lilja, Lasse Lilja
49. 97 Hempukka FIN-718 H-vene 1,07 H-vene SA- HVS Lepistö Veli-Matti 08:17:36 08:43:27
Mari Lindeman, Janne Vaara
50. 140 Nimue FIN-5188 LYS 3 1,15 Inferno 29 SGV JVS Airaksinen Jani 08:19:02 09:10:35
Piia Lehtonen, Hanna-Leena Kärkkäinen, Jaakko Kuivanen
51. 181 Lady 3429 LYS urheiluveneet 1,18 Banner 28 HR SG- TePS Pesari Antti 08:20:43 09:21:01
Pesari Pentti, Pesari Pekka, Pesari Susanna
52. 110 Solaia FIN-844 H-vene 1,07 H SA- JVS Niekka Ilkka 08:22:42 08:48:33
Aleksi Soini, Olli Wennström
53. 180 Jasmina FIN-9211 LYS 1-2 1,17 ? SGV LPS Arvo Sahiluoto 08:23:09 09:20:35
Sahiluoto Ahti, Forssius E., Tolppala Niko
54. 105 Zalekua FIN-828 H-vene 1,07 H-vene SA- LPS Kiilholma Heikki 08:23:59 08:49:50
Harri Puolanne, Joonas Vilkman, Kassu Kallio
55. 56 Roxmary FIN-144 LYS 4 1,10 SK 22 SG HeiPS Peltonen Juha 08:26:10 09:02:06
Vesa Skyttä, Jouko Hohenthal
56. 148 Non Troppo FIN-8068 LYS 3 1,12 SAINT 28 SGKV APS Aaltonen Jarmo 08:27:41 09:10:02
Mika Partanen, Jouko Salo, Henry Lindholm
57. 80 Munja Sun Ship II FIN-2744 Finn Express 83 1,07 FE 83 SG JVS Vallius Henry 08:28:50 08:54:41
Erkki Kemiläinen, Valtteri Vallius, Jouni Nyrönen, Tatu Kemiläinen
58. 136 Nautilus FIN-9430 LYS 3 1,15 Millenium 311 -GV LPS Koiranen Risto 08:29:34 09:21:07
Koiranen Marika, Koiranen Marja-Liisa
59. 71 Old Lady FIN-6838 Lightning 1,00 LIGHTING SK JVS Lehtinen Pekka 08:31:00 08:31:00
Lehtinen Esko, Lehtinen Olli
60. 157 S/y Tiira FIN-3114 LYS 3 1,15 Siesta 32 SGV PP-SS Vavuli Timo 08:31:53 09:23:26
Ville Väisänen, Toni Westerlund, Eveliina Pesonen, Seppo Leppänen, Jarmo Hannula
61. 99 Sigma FIN-539 H-vene 1,07 H-vene SA- LPS Lappalainen Antti 08:35:18 09:01:09
Eero Joensuu, Jaakko Lappalainen
62. 143 Akvarelli FIN-10261 LYS 3 1,13 Bavaria 33 C SGV LPS Mäkelä Kalle 08:35:46 09:21:14
Esko Laakso, Heikki Mattila, Pekka Nikunen, Kalle Kauppinen
63. 139 Namu FIN-5289 LYS 3 1,14 Inferno 29 SGV LPS Seppo Mäki 08:37:14 09:25:46
Heikki Pekonen, Aimo Viitasaari
64. 155 Endeavour FIN-3472 LYS 3 1,13 Maestro 31C SGV LPS Nilsson Jesper 08:39:06 09:24:34
Heli Koskinen, Harri Nilsson, Tomi Ollila, Matias Harju, Nina Harju
65. 123 2. Sallittu Nautinto FIN-1011 Express 1,10 Albin Express SA- JVS Pälvimäki Lasse 08:40:39 09:16:35
Kuuluvainen Viljo, Pälvimäki Veera, Pälvimäki Anitta,
66. 133 Heili FIN-3465 LYS 3 1,14 Inferno 29 SGV HeiPS Ojala Petri 08:43:16 09:31:48
Juha Partanen, Julia Partanen, Markus Laurio
67. 138 Adelina FIN-6772 LYS 3 1,12 Artina 29 SGV LPS Kallio Teemu 08:43:52 09:26:13
Sami Kallio, Santtu Tsutsunen, Janne Savikko
68. 82 Prinsessa FIN-2008 Finn Express 83 1,07 Finn Express 83 SGV LPS Hynninen Thomas 08:44:33 09:10:24
Juha Hynninen, Petri Jaakkola, Ismo Reilman
69. 34 Nereida FIN-2981 LYS 5-6 1,01 Avance 245 SGV LPS Andersson Juha 08:50:24 08:54:19
Petri Vuorjoki(HSK), Jalmari Kauhanen, Teemu Salminen
70. 57 Aino FIN-5986 LYS 4 1,07 Elan 22 SGK OM Nissilä Arto 08:50:42 09:16:33
Janne Tölli, Pasi Hämäläinen
71. 36 Toutain L1907 LYS 5-6 1,01 Sonata 7 SGK TePS Kaitila Ilkka 08:51:00 08:54:55
Pentti Kaitila, Lauri Kaitila, Veikko Mäkipää
72. 16 Lissu L-515 LYS 5-6 1,04 Ohlsson 29 SGV JVS Vekkeli Jari 08:53:00 09:08:12
Tomi Jylänki, Hemmo Vekkeli, Vesa Vekkeli
73. 58 Regina FIN-579 LYS 4 1,07 Botnia 6 GV JVS Nieminen Jouko 08:56:00 09:21:51
Jukka Nieminen, Mikko Nieminen
74. 158 Lotjaana 6 FIN-168 LYS 3 1,13 H-35 SGV LPS Salo Hannu 08:59:09 09:44:37
Sampo Salo, Esa Mäkelä
75. 81 Bertta FIN 2131 Finn Express 83 1,07 Finn Express SGV JVS Niemi Reijo 08:59:23 09:25:14
Jonne Castren, Sami Väätänen, Joel Castren
76. 92 Minna L-638 H-vene 1,07 H-vene SA- JVS Pekkarinen Raino 09:00:37 09:26:28
Salerto Sami, Taipale Terho
77. 20 Afrodite FIN-5387 LYS 5-6 1,03 Sunwind 27 SGV JVS Hiltunen Ari 09:00:40 09:12:11
Hiltunen Sirkka, Pitkänen Pirkko, Niemi Esa
78. 150 Medita FIN 4200 LYS 3 1,13 H-323 SGV JVS Särkijärvi Mika 09:01:52 09:47:20
Olli Salo, Seppo Wuolio, Henri Modig, Jarmo Rajaniemi
79. 12 Torres FIN-10430 Retkiluokka 10,00 Bavaria 30 Cruiser LPS Tommola Hannu 09:02:11 14:57:54
Tommola Raija, Ojanen Laura, Tommola Juho
80. 24 Carus FIN-6490 LYS 5-6 1,03 First 235 SG APS Heikkilä Kali 09:03:37 09:15:08
Pulli Juhana, Lammi Osmo,
81. 32 Wanda FIN-1489 LYS 5-6 1,03 Finn 26 SGV JVS Tuominen Timo 09:04:30 09:16:01
Pakoma Paavo, Lauri Pakoma. Katariina Pakoma, Mursula Juha
82. 101 Helga FIN-316 H-vene 1,07 H-vene SA- HVS Sinivaara Mikko 09:07:49 09:33:40
Karjalainen Antti, Laiho Mikko
83. 72 Elf FIN-12258 Lightning 1,00 Lightning SK JVS Tulomäki Heikki 09:08:03 09:08:03
Suvi Souru, Sini Souru
84. 145 CaraMia FIN-3804 LYS 3 1,13 H-323 SGV VVP Korhonen Ilkka 09:08:10 09:53:38
Niemelä Pasi, Jarmo Linnankaari, Timo Valli
85. 153 Kihu FIN-1578 LYS 3 1,14 Guy 33 SGV JVS Lehtomäki Heikki 09:08:23 09:56:55
Markku Rautiainen, Jouni Viljanen
86. 102 Viuhu FIN 443 H-vene 1,07 H-vene SA- JäPS Lukkariniemi Jukka 09:13:10 09:39:01
Timo Lukkariniemi, Jaakko Salmenhaara
87. 96 Isola FIN-176 H-vene 1,07 H-vene SA- JVS Nieminen Niko-Mikko 09:14:12 09:40:03
Kalevi Nieminen, Anton Floor
88. 31 Kaija FIN-4254 LYS 5-6 1,04 Finnflyer 27 SGV PP-SS Bondén Heidi 09:21:44 09:36:56
Hänninen Mari, Kiviluoto Tiina, Lähde Annika, Leskinen Eija, Ojansivu Tiina
89. 132 Lettu II FIN-8805 LYS 3 1,13 H-323 SGV HVS Lindholm Harri 09:24:55 10:10:23
Arto Koskinen, Harri Leppänen, Kari Lindgren
90. 98 Aurora L-600 H-vene 1,07 H-vene SA- HeiPS Tapanila Anna 09:26:28 09:52:19
Tarja Hassinen, Kirsi Hölttä, Jukka Leinonen
91. 151 Cinerea FIN-8247 LYS 3 1,14 Avance 318 SGV HVS Montonen Kari 09:27:18 10:15:50
Timo Montonen, Tomi Montonen
92. 55 Claudia L-960 LYS 4 1,09 Jon 30 SGV JVS Välimäki Harri 09:28:28 10:01:06
Sari Välimäki, Urpo Linjama, Ari Lehtinen, Päivi Lehtinen.
93. 53 Meritte FIN-6063 LYS 4 1,09 Sunwind 311 SGV JVS Mäkinen Eerikki 09:29:09 10:01:47
Piia Mäkinen, Ukko-Ville Mäkinen,Tuure Mäkinen, Terttu Mäkinen, Hannu Mäkinen
94. 121 Geronimo FIN 3020 Express 1,11 Albin Express SA- LPS Mäkinen Antti 09:29:47 10:08:57
Jarno Hautamäki, Ville Hyvärinen, Jukka Savolainen
95. 2 FisuCatti 143 PÄIJÄNNE RAID 10,00 Hobie Cat 20 Formula KePS Ylikoski Miikka 09:34:54 15:30:38
Mikko Raittila
96. 26 Tuulia L-3275 LYS 5-6 1,04 Finn 26 7/8 SGV JVS Lehtinen Jukka 09:38:24 09:53:36
Riitta Uotila, Joonas Lehtinen
97. 172 Shearlangstone IV FIN-10207 LYS 1-2 1,25 X-99 SGKV TePS von Bonsdorff Henrik 09:38:58 10:58:01
Anneli von Bonsdorff, Leena Airola, Anna Sankila, Niiles Airola
98. 22 Wivian L-2691 LYS 5-6 1,04 Finnflyer 27 SGV JäPS Manninen Antti 09:48:13 10:03:25
Anni Niekka, Säntti Jari, Säntti Mikko
99. 28 Minea FIN-2130 LYS 5-6 0,99 Guy 22 SGK JVS Luumi Heikki 09:50:30 09:46:30
Liina Luumi, Aaro Mustonen ja Emilia Ainikkamäki
100. 38 Silmarin FIN-1523 LYS 5-6 1,04 Finnflyer 27 SGV APS Mertaila Johanna 09:51:44 10:06:56
Hannu Mertaila, Hannu Salmi, Veikko Salmi
101. 29 Juliaana FIN-2734 LYS 5-6 1,03 Finn Express 74 SG LPS Sampsa Kärnä 10:01:56 10:13:27
Salo Ville, Ristkari Samu, Hinkka Atte
102. 21 Carina FIN-5033 LYS 5-6 1,04 Finn 26 7/8 SGV JVS Ritokallio Ilkka 10:04:07 10:19:19
Arminen Juha, Jämsen Harri
103. 83 Sea Cloud FIN-2585 Finn Express 83 1,07 Finn Express 83 SGKV LPS Anttila Juha 10:05:28 10:31:19
Pertti Mattila, Mikko Knuuttila, Markku Saarelma
104. 166 s/y Walpuri FIN-36 LYS 1-2 1,17 Avance 36 SGV JäPS Keskinen Paavo 10:11:00 11:08:26
Aleksi Keskinen, Antero Irri, Marita Irri, Jorma Lukkariniemi
105. 37 Bongo L-2375 LYS 5-6 1,01 Finn 26 GV LPS Sorvali Jukka 10:11:16 10:15:11
Pekka Uoti, Jani Knuuttila, Paula Sorvali
106. 25 Nemo L-4448 LYS 5-6 0,99 Balans 65 SGK APS Painilainen Heidi 10:13:23 10:09:23
Laura Painilainen, Pauliina Valo, Vesa Valonen
107. 33 Vilana 2824 LYS 5-6 1,01 Finn Express 74 SGF JVS Kautto Ari 10:15:13 10:19:08
Timo Oinonen, Jukka Liukkonen, Markku Kauppila
108. 42 Eulalia L-1468 LYS 5-6 0,98 Misil II SGK APS Haapanen Matti 10:15:52 10:07:48
Jaakko Haapanen, Mikko Haapanen
109. 35 Vertigo FIN-6166 LYS 5-6 1,00 Scanper SGK JVS Jormalainen Risto 10:25:34 10:25:34
Elias Rask, Timo Rauhala
110. 41 Telkkä L-1446 LYS 5-6 1,04 Finn 26 SGF PP-SS Anttinen Joonas 10:34:20 10:49:32
Jani Heino, Lauri Ojanen, Ilari Parikka
111. 27 Aquatic L-1972 LYS 5-6 1,02 Finn 26 SGF LPS Yrjölä Esa 10:36:24 10:44:09
Raili Yrjölä, Ville Yrjölä, Olli-Pekka Yrjölä
112. 51 Margaretha FIN-2705 LYS 4 1,09 Jeanneau Rush SGF JVS Hartikainen Jorma 10:37:43 11:10:21
Erkki Vesamaa, Kaija Karuvare
113. 30 Heimari FIN-4033 LYS 5-6 1,01 Avance 245 SGKF PP-SS Sutinen Timo 10:54:00 10:57:55
Jari Vanhanen, Mikko Sommarberg, Janne Kukkonen
114. 165 Damaris FIN-7009 LYS 1-2 1,17 Dehler 34 SGV HeiPS Laine Esko 10:54:01 11:51:27
Petteri Laine, Matti Aaltonen, Sauli Ylitalo, Alex Barman
115. 189 Team Argenta FIN-319 LYS urheiluveneet 1,27 Melges 24 SF- LPS Linkovuori Esko 10:57:17 12:21:19
Elina Kärnä, Annika Kärnä, Jari Vehviläinen, Frida & Jesper Hardegård
116. 179 Accelerando FIN-5591 LYS 1-2 1,17 Still 900 SGV JVS Pöyhönen Markku 11:01:16 11:58:42
Vesa Pölkki, Raija Lundahl, Risto Miettinen, Sampo Kotikoski
117. 196 Flying By F-31/023 (FIN-10785) Avoin luokka 10,00 Farrier F-31 JVS Vanhala Jari 11:12:43 17:08:26
Pauliina Uusi-Penttilä, Mikko Toikkanen, Vesa Pudas
118. 167 Biancoblu FIN 9707 LYS 1-2 1,21 Hanse 341 SGV LPS Lahtinen Markku 11:34:46 12:43:22
Tuomas Kinnunen, Risto Kyläkallio, Teemu Kyläkallio, Tuukka Kyläkallio
119. 93 Lady Express FIN-357 H-vene 1,07 H-vene SA- LNS Laine Aki 11:35:01 12:00:52
Mikko Yrjölä, Jukka Yrjölä, Mikko Akkanen
120. 52 s/y Albatross FIN-5954 LYS 4 1,10 Albin Alpha SGV LPS Ristkari Yrjö 11:43:48 12:19:44
Ristkari Eeva, Mattila Juho, Keto Lauri, Ahola Marko
121. 39 Virta L-3182 LYS 5-6 1,04 188 GKF TaNS Särkinen Juha 11:51:18 12:06:30
Risto Hanki, Perttu Särkinen, Jukka Järvenpää, Juho Markkanen
122. 161 Squaw II FIN-10356 LYS 1-2 1,18 First 31.7 SGV JVS Äystö Juha 11:56:16 12:56:34
Honkala Sini, Patrikainen Erkki, Tenhunen Asmo, Varma Seppo, Jokinen Ari
123. 177 Lifestyle FIN-8979 LYS 1-2 1,22 Rondo 33 SGV APS Ekqvist Ilpo 12:13:11 13:24:27
Riikka Kämppi, Arttu Ekqvist, Mika Piiroinen
124. 54 Tiikelin Tassu FIN-8410 LYS 4 1,09 Sunwind 311 SGKV VaVe Lepistö Harri 12:23:33 12:56:11
Kirijatshenko Heikki, Kirijatshenko Olli, Kirijatshenko Ville, Pantsu Juha
125. 187 Vilkas FIN-10594 LYS urheiluveneet 1,19 Skippi 650 EA- TPS Hiipakka Petri 12:23:58 13:27:04
Satu Ojala, Kalle Narinen
126. 43 Fanny L1040 LYS 5-6 1,04 Lohi 25 LPS Rantanen Sami 12:48:58 13:04:10
Ilmo Saneri, Jari Koskinen, Sami Rantanen, Janne ?
127. 109 Saudi FIN-828 H-vene 1,07 H-vene SA- LPS Salo Laura 12:53:11 13:19:02
Antti Piipponen, Esa Ihatsu, Ulla Viitasalo.
128. 104 Päivi L-690 H-vene 1,07 H-vene SA- JäPS Vilppala Heikki 13:44:00 14:09:51
Olli Suomalainen, Pekka Vilppala
129. 175 Sanna 3 L-6934 LYS 1-2 1,17 Dehler 34 SGV JäPS Siitarinen Keijo 13:44:33 14:41:59
Pekka Kivivasara, Jorma Hartikainen, Hannu Saarela.
130. 154 Paua FIN-3756 LYS 3 1,14 Guyline 95 SGV HVS Liisanantti Harri 13:45:26 14:33:58
Jokinen Pekka, Jouko Liisanantti
131. 176 Necesse FIN-6414 LYS 1-2 1,17 Avance 36 SGV HVS Ollikainen Kari 13:45:32 14:42:58
Harri Ollikainen, Jari Matilainen, Jyrki Näkki
132. 170 Lisa III FIN 5313 LYS 1-2 1,21 Comfortina 36 SGKV LPS Rajala Risto 13:51:13 14:59:49
Tomi Pitkänen, Reino Sievälä, Olli Kataja
133. 146 Plattapus FIN 8384 LYS 3 1,14 Nauticat 340 RS SGV JVS Vartiainen Hannu 14:27:12 15:15:44
Timo Liponen, Markku Lehtinen, Paavo Haimi, Terttu Huisman
134. 18 Musta Helmi L-8350 Retkiluokka 10,00 MacGregor 26C APS Tast Panu 14:28:17 20:24:00
Aki Eloranta, Juha Honkala, Timo Pakarinen
135. 141 Madeleine L-7640 LYS 3 1,11 Comfort 32 SGV JVS Hinkkanen Jarkko 14:45:22 15:24:32
Hinkkanen Petteri, Vihavainen Jukka, Vihavainen Jukka Junior
136. 149 Lounatuuli 2 FIN-9698 LYS 1-2 1,17 Dehler 35 CWS SGV LPS Pesonen Jari 14:57:45 15:55:11
Eemil Pesonen, Axel Orjala, Juha Orjala, Heikki Rossi
137. 40 Marlena FIN-5438 LYS 5-6 1,03 Sunwind 27 KV TP Pötry Eppu 15:28:00 15:39:31
Jukka Pötry, Sari Ratia-Kämäri, Mikko Kämäri
138. 17 Pilar 3706 Retkiluokka 10,00 Avance 245 K LPS Tammivuori Riikka 15:38:53 21:34:36
Kaisa Peltonen, Päivi Ormio, Iiro Ormio
139. 50 Aquarius FIN-2135 LYS 4 1,09 Targa 101 SGV LPS Seesvaara Pentti 15:54:31 16:27:09
Esa Hannola, Pekka Streng, Mikko Paalanen, Iska Knuuttila, Jarmo Koponen
140. 106 Lulu FIN 552 H-vene 1,07 H-vene SA- JVS Kantanen Pertti 16:10:26 16:36:17
Juha Orava, Henri Paavola
DNF 184 Banneriina FIN 5468 LYS urheiluveneet 1,21 Banner 23 Racer SG LPS Mäkelä Pertti DNF
Eetu Mäkelä, Pasi Virintie, Visa Virintie
DNS 185 Czorty POL-6660 LYS urheiluveneet 1,22 Majestic-24 SG HSK Jenkins Daniel DNS
Stefan Jenkins
DNS 186 Melges 24 FIN-262 LYS urheiluveneet 1,27 M24 EMK Hokka Kari DNS
Jan Ruohonen
DNF 182 Torunn FIN-3086 LYS urheiluveneet 1,16 Elvström 717 SG LPS Lilleberg Tuomas DNF
Jukka Lilleberg, Tapio Lilleberg, Joni Ihantola
DNF 159 Blues 2 FIN-3842 LYS 3 1,12 NF30 SGV HVS Hyppänen Kari DNF
Terttu Hyppänen, Pertti Hyppänen, Iiris Hyppänen
DNF 10 Ariel L3922 Retkiluokka 10,00 N/A -GF HVS Pajula Hannu DNF
Pajula Sirpa, Helenius Anu, Helenius Raimo
DNF 15 Henna FIN-10241 Retkiluokka 10,00 MARINO MS-66 JVS Juutilainen Kimmo DNF
Harri Juutilainen, Ismo Juutilainen, Joona Juutilainen
DNF 13 Olivia 310 Retkiluokka 10,00 Albin Viggen 23 GKF PPPS Mäntynen Marko DNF
Helle Ahven, Tomi Mäntynen, Veijo Honkamäki
DNF 14 Törnrosa Retkiluokka 10,00 Becker 27 SGF APS Makkonen Sakari DNF
Juhani Rautalappi, Juha Korkonti