20.7.2019 17:43:42

Viralliset tulokset luokittain, purjehdittu aika, luokka H-vene (reitti Päijännepurjehdus)

Väliaika: Kärkinen
Tulokset 21 / 21
Sij Num Nimi Purjetunnus Luokka LYS Tyyppi SGV Seura Kippari Purj.aika LYS-aika
1. 91 Panta Rei FIN-736 H-vene 1,07 H-vene SA- N Koivula Arto 02:40:51 02:50:02
Saara Vuorimaa, Heikki Alho, Miika Pietilä
2. 90 Stemma FIN-918 H-vene 1,07 H-vene SA- JVS Koho Mikko 02:46:39 02:55:50
Juha Lehto-oksa (TaPS), Heikki Koho (JVS)
3. 100 Festivo FIN 887 H-vene 1,07 H-vene SA- LPS Heikkilä Janne 02:48:27 02:57:38
Pekka Honkavaara, Jari Leinonen, Olli Kyyhkynen
4. 107 Itella Logistics FIN 899 H-vene 1,07 H-vene SA- LPS Boman Juhani 02:49:40 02:58:51
Mikko Boman, Timo Saarinen, Juhani Salo
5. 97 Hempukka FIN-718 H-vene 1,07 H-vene SA- HVS Lepistö Veli-Matti 02:50:08 02:59:19
Mari Lindeman, Janne Vaara
6. 95 Katariina FIN-931 H-vene 1,07 H-Vene SA- HSK Matti Pehkonen 02:50:29 02:59:40
Juha Eklund, Claus Carpelan
7. 103 H-vene FIN-907 H-vene 1,07 H-vene SA- JVS Ahonen Juhani 02:51:02 03:00:13
Stefan Winquist, Alf Renvall
8. 94 Älvsbyhus FIN-879 H-vene 1,07 H-vene SA- HeiPS Hillberg Petri 02:51:31 03:00:42
Hillberg Ismo, Hillberg Atte, Hillberg Iita
9. 110 Solaia FIN-844 H-vene 1,07 H SA- JVS Niekka Ilkka 02:53:07 03:02:18
Aleksi Soini, Olli Wennström
10. 108 Paletti FIN 320 H-vene 1,07 H_vene SA- LPS Salonen Jaakko 02:54:09 03:03:20
Olli Hänninen, Pepe Kukkonen, Jari Granqvist
11. 105 Zalekua FIN-828 H-vene 1,07 H-vene SA- LPS Kiilholma Heikki 02:54:43 03:03:54
Harri Puolanne, Joonas Vilkman, Kassu Kallio
12. 99 Sigma FIN-539 H-vene 1,07 H-vene SA- LPS Lappalainen Antti 02:55:26 03:04:37
Eero Joensuu, Jaakko Lappalainen
13. 92 Minna L-638 H-vene 1,07 H-vene SA- JVS Pekkarinen Raino 03:06:31 03:15:42
Salerto Sami, Taipale Terho
14. 102 Viuhu FIN 443 H-vene 1,07 H-vene SA- JäPS Lukkariniemi Jukka 03:10:58 03:20:09
Timo Lukkariniemi, Jaakko Salmenhaara
15. 96 Isola FIN-176 H-vene 1,07 H-vene SA- JVS Nieminen Niko-Mikko 03:12:04 03:21:15
Kalevi Nieminen, Anton Floor
16. 98 Aurora L-600 H-vene 1,07 H-vene SA- HeiPS Tapanila Anna 03:13:34 03:22:45
Tarja Hassinen, Kirsi Hölttä, Jukka Leinonen
17. 93 Lady Express FIN-357 H-vene 1,07 H-vene SA- LNS Laine Aki 03:15:22 03:24:33
Mikko Yrjölä, Jukka Yrjölä, Mikko Akkanen
18. 101 Helga FIN-316 H-vene 1,07 H-vene SA- HVS Sinivaara Mikko 03:15:41 03:24:52
Karjalainen Antti, Laiho Mikko
19. 109 Saudi FIN-828 H-vene 1,07 H-vene SA- LPS Salo Laura 03:26:44 03:35:55
Antti Piipponen, Esa Ihatsu, Ulla Viitasalo.
20. 104 Päivi L-690 H-vene 1,07 H-vene SA- JäPS Vilppala Heikki 03:28:09 03:37:20
Olli Suomalainen, Pekka Vilppala
21. 106 Lulu FIN 552 H-vene 1,07 H-vene SA- JVS Kantanen Pertti 03:58:51 04:08:02
Juha Orava, Henri Paavola