29.5.2022 15:04:48

Viralliset tulokset luokittain, purjehdittu aika, luokka H-vene (reitti Päijännepurjehdus)

Väliaika: Kärkinen
Tulokset 21 / 21
Sij Num Nimi Purjetunnus Luokka Tyyppi FinR LYS SGV Seura Kippari Purj.aika tasoitettu aika
1. 91 Panta Rei FIN-736 H-vene H-vene 0,0000 1,07 SA- N Koivula Arto 02:40:51 --
Saara Vuorimaa, Heikki Alho, Miika Pietilä
2. 90 Stemma FIN-918 H-vene H-vene 0,0000 1,07 SA- JVS Koho Mikko 02:46:39 --
Juha Lehto-oksa (TaPS), Heikki Koho (JVS)
3. 100 Festivo FIN 887 H-vene H-vene 0,0000 1,07 SA- LPS Heikkilä Janne 02:48:27 --
Pekka Honkavaara, Jari Leinonen, Olli Kyyhkynen
4. 107 Itella Logistics FIN 899 H-vene H-vene 0,0000 1,07 SA- LPS Boman Juhani 02:49:40 --
Mikko Boman, Timo Saarinen, Juhani Salo
5. 97 Hempukka FIN-718 H-vene H-vene 0,0000 1,07 SA- HVS Lepistö Veli-Matti 02:50:08 --
Mari Lindeman, Janne Vaara
6. 95 Katariina FIN-931 H-vene H-Vene 0,0000 1,07 SA- HSK Matti Pehkonen 02:50:29 --
Juha Eklund, Claus Carpelan
7. 103 H-vene FIN-907 H-vene H-vene 0,0000 1,07 SA- JVS Ahonen Juhani 02:51:02 --
Stefan Winquist, Alf Renvall
8. 94 Älvsbyhus FIN-879 H-vene H-vene 0,0000 1,07 SA- HeiPS Hillberg Petri 02:51:31 --
Hillberg Ismo, Hillberg Atte, Hillberg Iita
9. 110 Solaia FIN-844 H-vene H 0,0000 1,07 SA- JVS Niekka Ilkka 02:53:07 --
Aleksi Soini, Olli Wennström
10. 108 Paletti FIN 320 H-vene H_vene 0,0000 1,07 SA- LPS Salonen Jaakko 02:54:09 --
Olli Hänninen, Pepe Kukkonen, Jari Granqvist
11. 105 Zalekua FIN-828 H-vene H-vene 0,0000 1,07 SA- LPS Kiilholma Heikki 02:54:43 --
Harri Puolanne, Joonas Vilkman, Kassu Kallio
12. 99 Sigma FIN-539 H-vene H-vene 0,0000 1,07 SA- LPS Lappalainen Antti 02:55:26 --
Eero Joensuu, Jaakko Lappalainen
13. 92 Minna L-638 H-vene H-vene 0,0000 1,07 SA- JVS Pekkarinen Raino 03:06:31 --
Salerto Sami, Taipale Terho
14. 102 Viuhu FIN 443 H-vene H-vene 0,0000 1,07 SA- JäPS Lukkariniemi Jukka 03:10:58 --
Timo Lukkariniemi, Jaakko Salmenhaara
15. 96 Isola FIN-176 H-vene H-vene 0,0000 1,07 SA- JVS Nieminen Niko-Mikko 03:12:04 --
Kalevi Nieminen, Anton Floor
16. 98 Aurora L-600 H-vene H-vene 0,0000 1,07 SA- HeiPS Tapanila Anna 03:13:34 --
Tarja Hassinen, Kirsi Hölttä, Jukka Leinonen
17. 93 Lady Express FIN-357 H-vene H-vene 0,0000 1,07 SA- LNS Laine Aki 03:15:22 --
Mikko Yrjölä, Jukka Yrjölä, Mikko Akkanen
18. 101 Helga FIN-316 H-vene H-vene 0,0000 1,07 SA- HVS Sinivaara Mikko 03:15:41 --
Karjalainen Antti, Laiho Mikko
19. 109 Saudi FIN-828 H-vene H-vene 0,0000 1,07 SA- LPS Salo Laura 03:26:44 --
Antti Piipponen, Esa Ihatsu, Ulla Viitasalo.
20. 104 Päivi L-690 H-vene H-vene 0,0000 1,07 SA- JäPS Vilppala Heikki 03:28:09 --
Olli Suomalainen, Pekka Vilppala
21. 106 Lulu FIN 552 H-vene H-vene 0,0000 1,07 SA- JVS Kantanen Pertti 03:58:51 --
Juha Orava, Henri Paavola