21.9.2019 4:27:27

Viralliset tulokset luokittain, LYS-aika, luokka LYS 5-6 (reitti Päijännepurjehdus)

Väliaika: Kärkinen
Tulokset 25 / 25
Sij Num Nimi Purjetunnus Luokka LYS Tyyppi SGV Seura Kippari Purj.aika LYS-aika
1. 23 Nina-Charlotta II FIN-1465 LYS 5-6 1,05 Finnflyer 27 SG- HeiPS Santala Juha 02:52:03 02:58:44
Räisänen Olli, Räisänen Jukka, Räisänen Hannu, Santala Kalle
2. 24 Carus FIN-6490 LYS 5-6 1,03 First 235 SG APS Heikkilä Kali 03:03:49 03:07:54
Pulli Juhana, Lammi Osmo,
3. 36 Toutain L1907 LYS 5-6 1,01 Sonata 7 SGK TePS Kaitila Ilkka 03:08:44 03:10:07
Pentti Kaitila, Lauri Kaitila, Veikko Mäkipää
4. 34 Nereida FIN-2981 LYS 5-6 1,01 Avance 245 SGV LPS Andersson Juha 03:13:11 03:14:34
Petri Vuorjoki(HSK), Jalmari Kauhanen, Teemu Salminen
5. 20 Afrodite FIN-5387 LYS 5-6 1,03 Sunwind 27 SGV JVS Hiltunen Ari 03:12:41 03:16:46
Hiltunen Sirkka, Pitkänen Pirkko, Niemi Esa
6. 32 Wanda FIN-1489 LYS 5-6 1,03 Finn 26 SGV JVS Tuominen Timo 03:12:47 03:16:52
Pakoma Paavo, Lauri Pakoma. Katariina Pakoma, Mursula Juha
7. 16 Lissu L-515 LYS 5-6 1,04 Ohlsson 29 SGV JVS Vekkeli Jari 03:13:46 03:19:10
Tomi Jylänki, Hemmo Vekkeli, Vesa Vekkeli
8. 31 Kaija FIN-4254 LYS 5-6 1,04 Finnflyer 27 SGV PP-SS Bondén Heidi 03:18:03 03:23:27
Hänninen Mari, Kiviluoto Tiina, Lähde Annika, Leskinen Eija, Ojansivu Tiina
9. 28 Minea FIN-2130 LYS 5-6 0,99 Guy 22 SGK JVS Luumi Heikki 03:26:49 03:25:24
Liina Luumi, Aaro Mustonen ja Emilia Ainikkamäki
10. 33 Vilana 2824 LYS 5-6 1,01 Finn Express 74 SGF JVS Kautto Ari 03:25:28 03:26:51
Timo Oinonen, Jukka Liukkonen, Markku Kauppila
11. 22 Wivian L-2691 LYS 5-6 1,04 Finnflyer 27 SGV JäPS Manninen Antti 03:26:38 03:32:02
Anni Niekka, Säntti Jari, Säntti Mikko
12. 29 Juliaana FIN-2734 LYS 5-6 1,03 Finn Express 74 SG LPS Sampsa Kärnä 03:31:07 03:35:12
Salo Ville, Ristkari Samu, Hinkka Atte
13. 26 Tuulia L-3275 LYS 5-6 1,04 Finn 26 7/8 SGV JVS Lehtinen Jukka 03:31:26 03:36:50
Riitta Uotila, Joonas Lehtinen
14. 35 Vertigo FIN-6166 LYS 5-6 1,00 Scanper SGK JVS Jormalainen Risto 03:40:25 03:40:25
Elias Rask, Timo Rauhala
15. 42 Eulalia L-1468 LYS 5-6 0,98 Misil II SGK APS Haapanen Matti 03:43:37 03:40:45
Jaakko Haapanen, Mikko Haapanen
16. 37 Bongo L-2375 LYS 5-6 1,01 Finn 26 GV LPS Sorvali Jukka 03:40:37 03:42:00
Pekka Uoti, Jani Knuuttila, Paula Sorvali
17. 25 Nemo L-4448 LYS 5-6 0,99 Balans 65 SGK APS Painilainen Heidi 03:43:34 03:42:09
Laura Painilainen, Pauliina Valo, Vesa Valonen
18. 41 Telkkä L-1446 LYS 5-6 1,04 Finn 26 SGF PP-SS Anttinen Joonas 03:41:40 03:47:04
Jani Heino, Lauri Ojanen, Ilari Parikka
19. 21 Carina FIN-5033 LYS 5-6 1,04 Finn 26 7/8 SGV JVS Ritokallio Ilkka 03:43:00 03:48:24
Arminen Juha, Jämsen Harri
20. 27 Aquatic L-1972 LYS 5-6 1,02 Finn 26 SGF LPS Yrjölä Esa 03:46:12 03:48:57
Raili Yrjölä, Ville Yrjölä, Olli-Pekka Yrjölä
21. 38 Silmarin FIN-1523 LYS 5-6 1,04 Finnflyer 27 SGV APS Mertaila Johanna 03:44:31 03:49:55
Hannu Mertaila, Hannu Salmi, Veikko Salmi
22. 30 Heimari FIN-4033 LYS 5-6 1,01 Avance 245 SGKF PP-SS Sutinen Timo 03:53:10 03:54:33
Jari Vanhanen, Mikko Sommarberg, Janne Kukkonen
23. 43 Fanny L1040 LYS 5-6 1,04 Lohi 25 LPS Rantanen Sami 03:56:12 04:01:36
Ilmo Saneri, Jari Koskinen, Sami Rantanen, Janne ?
24. 40 Marlena FIN-5438 LYS 5-6 1,03 Sunwind 27 KV TP Pötry Eppu 03:57:59 04:02:04
Jukka Pötry, Sari Ratia-Kämäri, Mikko Kämäri
25. 39 Virta L-3182 LYS 5-6 1,04 188 GKF TaNS Särkinen Juha 04:17:13 04:22:37
Risto Hanki, Perttu Särkinen, Jukka Järvenpää, Juho Markkanen