22.9.2019 3:22:13

Viralliset tulokset luokittain, LYS-aika, luokka LYS 1-2 (reitti Päijännepurjehdus)

Väliaika: Kärkinen
Tulokset 19 / 19
Sij Num Nimi Purjetunnus Luokka LYS Tyyppi SGV Seura Kippari Purj.aika LYS-aika
1. 178 Auvo FIN-10926 LYS 1-2 1,42 Over 33 HeiPS Lehtinen Jyri 02:07:37 02:49:06
Lehtinen Aaro, Lehtinen Harri, Alitalo Tomi, Vainio Leena, Ryymin Mikko, Lyden Anssi, Halmessuo Jari, Rent Rami, Riihelä Janne, Hirvonen Vexi
2. 173 D FIN-10398 LYS 1-2 1,36 Henderson 30 SG- DMSK Ruokolahti Björn 02:12:30 02:49:38
Roger Othman, Hannu Pahta Kaissi, Sami Toivonen, Kaissi
3. 174 Celavie FIN-8839 LYS 1-2 1,20 Wind 328 SGV HeiPS Kanninen Kauko 02:28:51 02:52:14
Erkki Varmanen, Jukka Varmanen, Esa Varmanen, Matti Henttonen, Anne Kanninen
4. 168 Blueship FIN-8782 LYS 1-2 1,19 Finngulf 33 (mod) SGV JVS Silvonen Markku 02:35:27 02:57:51
Jukka Kilpiä, Harri Mikkilä, Jorma Malin, Olli-Pekka Kovalainen
5. 171 Lucille-X FIN-10387 LYS 1-2 1,19 X-102 SGV JVS Kuisma Heikki 02:42:46 03:05:10
Johanna Kuisma, Atte Joutsen, Jukka Jokinen, Eemeli Haverinen, Petri Salminen
6. 180 Jasmina FIN-9211 LYS 1-2 1,17 ? SGV LPS Arvo Sahiluoto 02:51:10 03:11:33
Sahiluoto Ahti, Forssius E., Tolppala Niko
7. 169 Malla FIN-9174 LYS 1-2 1,23 Finngulf 335 SGV JVS Nieminen Pentti 02:45:53 03:12:07
Nieminen Ari, Käkönen Pekka, Kosloff Markku, Juhani Markkanen
8. 166 s/y Walpuri FIN-36 LYS 1-2 1,17 Avance 36 SGV JäPS Keskinen Paavo 02:57:00 03:17:23
Aleksi Keskinen, Antero Irri, Marita Irri, Jorma Lukkariniemi
9. 165 Damaris FIN-7009 LYS 1-2 1,17 Dehler 34 SGV HeiPS Laine Esko 03:03:09 03:23:32
Petteri Laine, Matti Aaltonen, Sauli Ylitalo, Alex Barman
10. 179 Accelerando FIN-5591 LYS 1-2 1,17 Still 900 SGV JVS Pöyhönen Markku 03:03:59 03:24:22
Vesa Pölkki, Raija Lundahl, Risto Miettinen, Sampo Kotikoski
11. 172 Shearlangstone IV FIN-10207 LYS 1-2 1,25 X-99 SGKV TePS von Bonsdorff Henrik 03:01:48 03:29:51
Anneli von Bonsdorff, Leena Airola, Anna Sankila, Niiles Airola
12. 167 Biancoblu FIN 9707 LYS 1-2 1,21 Hanse 341 SGV LPS Lahtinen Markku 03:06:21 03:30:41
Tuomas Kinnunen, Risto Kyläkallio, Teemu Kyläkallio, Tuukka Kyläkallio
13. 176 Necesse FIN-6414 LYS 1-2 1,17 Avance 36 SGV HVS Ollikainen Kari 03:15:49 03:36:12
Harri Ollikainen, Jari Matilainen, Jyrki Näkki
14. 177 Lifestyle FIN-8979 LYS 1-2 1,22 Rondo 33 SGV APS Ekqvist Ilpo 03:11:02 03:36:19
Riikka Kämppi, Arttu Ekqvist, Mika Piiroinen
15. 175 Sanna 3 L-6934 LYS 1-2 1,17 Dehler 34 SGV JäPS Siitarinen Keijo 03:17:00 03:37:23
Pekka Kivivasara, Jorma Hartikainen, Hannu Saarela.
16. 170 Lisa III FIN 5313 LYS 1-2 1,21 Comfortina 36 SGKV LPS Rajala Risto 03:23:34 03:47:54
Tomi Pitkänen, Reino Sievälä, Olli Kataja
17. 160 DynaStar FIN-9983 LYS 1-2 1,28 Dynamic 35 SGV JVS Lilja Ilkka 03:29:04 03:59:45
Kari Elivuo, Hannu Kolehmainen, Ilari Lilja, Lasse Lilja
18. 161 Squaw II FIN-10356 LYS 1-2 1,18 First 31.7 SGV JVS Äystö Juha 03:51:58 04:13:22
Honkala Sini, Patrikainen Erkki, Tenhunen Asmo, Varma Seppo, Jokinen Ari
19. 149 Lounatuuli 2 FIN-9698 LYS 1-2 1,17 Dehler 35 CWS SGV LPS Pesonen Jari 04:27:02 04:47:25
Eemil Pesonen, Axel Orjala, Juha Orjala, Heikki Rossi