16.7.2019 16:16:48

Viralliset tulokset, purjehdittu aika, reitti Päijännepurjehdus

Väliaika: Kärkinen
Tulokset 149 / 149
Sij Num Nimi Purjetunnus Luokka LYS Tyyppi SGV Seura Kippari Purj.aika LYS-aika
1. 178 Auvo FIN-10926 LYS 1-2 1,42 Over 33 HeiPS Lehtinen Jyri 02:07:37 02:49:06
Lehtinen Aaro, Lehtinen Harri, Alitalo Tomi, Vainio Leena, Ryymin Mikko, Lyden Anssi, Halmessuo Jari, Rent Rami, Riihelä Janne, Hirvonen Vexi
2. 1 Big Dick 2310 PÄIJÄNNE RAID 1,67 Hobie Cat Tiger / F 18 HSK Kärki Eppu 02:12:05 03:08:21
Jussi Pohjaväre
3. 8 Catella Catella PÄIJÄNNE RAID 10,00 Hobie Tiger HSK Karto Pete 02:12:21 04:18:34
Ville Wäänänen
4. 173 D FIN-10398 LYS 1-2 1,36 Henderson 30 SG- DMSK Ruokolahti Björn 02:12:30 02:49:38
Roger Othman, Hannu Pahta Kaissi, Sami Toivonen, Kaissi
5. 197 Pohjantähti FIN-88M Avoin luokka 10,00 Fleuret Trimaraani JVS Paatola Pentti 02:12:50 04:19:04
Matti Paatola, Antti Kanninen
6. 7 Pursuit3 H50 E Scow 1,43 E Scow SK VVK Pöyry Hannu 02:18:47 03:00:57
Juha Pietilä, Anton Donner, Antti Laukkanen
7. 6 Pii FIN 11 E Scow 1,43 E-Scow SK V-71 Myrskyranta Ari 02:20:44 03:02:54
Juha Nurmela, Raimo Raita, Jani Saarijoki
8. 5 Loiskis FIN-2 E Scow 1,43 E-Scow SK- TPS Lumme Ilkka 02:21:00 03:03:10
Jukka Nikulainen, Heikki Lehtinen, Tuomas Koivunen
9. 199 Suomen Seinärakenne SWE-139 LYS urheiluveneet 1,33 11 metre KTPS Huusko Kari 02:22:34 02:57:22
Tommi Sorvari, Taimo Huusko, Sakari Rinne, Antti Öfverberg, Anna Henderson
10. 4 Buddy LA-8 E Scow 1,43 E-Scow SK- N Salo Timo 02:24:15 03:06:25
Vesa Salo, Lauri K, Teemu Turtonen
11. 3 Moby Dick FIN-1753 PÄIJÄNNE RAID 1,67 Hobie Tiger SK HSK Vaara Okko 02:24:31 03:20:47
Timo Luukkonen
12. 174 Celavie FIN-8839 LYS 1-2 1,20 Wind 328 SGV HeiPS Kanninen Kauko 02:28:51 02:52:14
Erkki Varmanen, Jukka Varmanen, Esa Varmanen, Matti Henttonen, Anne Kanninen
13. 192 Peto Jr FIN-59 Beneteau 25 Platu 1,21 Platu 25 SA- MSVK Auterinen Otso 02:31:34 02:55:54
Rauli Porkka, Peik Åström, Aleksi Pihkanen, Pia Vierikko
14. 9 Cottonfield Cottonfield PÄIJÄNNE RAID 10,00 ? SPS Kuusi Immu 02:33:06 04:39:20
Kalle Arpponen
15. 183 Alice FIN-150 LYS urheiluveneet 1,25 Lutra 25 SK- SP Juva Ilkka 02:33:41 03:01:44
Jukka Juva, Teemu Viikari, Markus Ritala, Jari Saari
16. 152 MC Rappari FIN-3453 LYS 3 1,15 Maestro 31 Spec SGV LPS Unelius Mikko 02:34:53 02:53:11
Panu Päivärinne, Miikka Kivistö, Anssi Niinimäki, Valtteri Simola, Sami Kaijonen
17. 168 Blueship FIN-8782 LYS 1-2 1,19 Finngulf 33 (mod) SGV JVS Silvonen Markku 02:35:27 02:57:51
Jukka Kilpiä, Harri Mikkilä, Jorma Malin, Olli-Pekka Kovalainen
17. 188 Manta FIN-651 LYS urheiluveneet 1,27 Urheiluveneet SK TP Tuominen Mauri 02:35:27 03:05:16
Sajaniemi Mikko, Salmio Harri, Salmio Risto, Salonen Kari
19. 2 FisuCatti 143 PÄIJÄNNE RAID 10,00 Hobie Cat 20 Formula KePS Ylikoski Miikka 02:37:09 04:43:22
Mikko Raittila
20. 131 Rico FIN-8084 LYS 3 1,14 Sunwind 30 SGV LPS Heiskanen Pertti 02:40:43 02:57:56
Pekka Lindroos, J.Selin, E.Heiskanen
21. 91 Panta Rei FIN-736 H-vene 1,07 H-vene SA- N Koivula Arto 02:40:51 02:50:02
Saara Vuorimaa, Heikki Alho, Miika Pietilä
22. 142 Tripla FIN-18844 LYS 3 1,16 Millenium 311 SGKV APS Kelppe Risto 02:41:40 03:01:01
Kati Selinummi, Paavo Peippo, Hannu Maristo
23. 130 Allegria FIN-2442 LYS 3 1,15 Maestro 31 SGV KVS Kasurinen Kalle 02:42:46 03:01:04
Janne Pälvimäki, Ville Hakkarainen, Mixu Ruosteinen,Vesa Väänänen, Ykä Vuori
23. 171 Lucille-X FIN-10387 LYS 1-2 1,19 X-102 SGV JVS Kuisma Heikki 02:42:46 03:05:10
Johanna Kuisma, Atte Joutsen, Jukka Jokinen, Eemeli Haverinen, Petri Salminen
25. 156 Elina FIN-10938 LYS 3 1,13 Dufour 325 SGV JVS Kiiski Ari 02:43:27 02:59:35
Anna Kiiski, Pirkko Kiiski, Teija Jokitalo, Simo Wäänänen, Jarmo Toivanen
26. 193 Farrina GER-336 Beneteau 25 Platu 1,21 Platu 25 SA- ESF Sjöblom Anders 02:43:30 03:07:50
Taru Kaljunen, Olli Kähkönen, Anssi Sallinen
27. 147 Shango FIN-8875 LYS 3 1,14 X-79 SG- JVS Nurmi Heikki 02:43:44 03:00:57
Tuomas Nurmi, Sakari Nurmi, Otto Aalto, Erik Aalto
28. 137 Hattiwatti FIN-3464 LYS 3 1,14 Inferno 29 SGV JVS Ahola Kalle 02:43:51 03:01:04
Heikki Hämäläinen, Markku Mikkola, Juha Kuustonen
29. 191 Averell Dalton FIN 10457 Beneteau 25 Platu 1,21 Platu 25 SA- HSK Lahtonen Jori 02:44:30 03:08:50
Kinnunen Risto, Mervi Alanne Sane Petri, Vammelvirta Raine
30. 169 Malla FIN-9174 LYS 1-2 1,23 Finngulf 335 SGV JVS Nieminen Pentti 02:45:53 03:12:07
Nieminen Ari, Käkönen Pekka, Kosloff Markku, Juhani Markkanen
31. 11 Iita FIN 10671 Retkiluokka 10,00 Bavaria 37 N Glad Matti 02:46:31 04:52:44
Sakari Mansikkamäki, Pilvi Mansikkamäki, Tommi Syrjänen
32. 90 Stemma FIN-918 H-vene 1,07 H-vene SA- JVS Koho Mikko 02:46:39 02:55:50
Juha Lehto-oksa (TaPS), Heikki Koho (JVS)
33. 134 Samantha FIN-3830 LYS 3 1,13 Inferno 26 SG HVS Vuori Lasse 02:47:01 03:03:09
Helge Laaksonen, Tanja Vuori, Mari Huhtala, Teemu Ruusunen
34. 59 Karoliina FIN-1693 LYS 4 1,09 Hydro SGV HeiPS Ilola Heikki 02:47:07 02:58:42
Vesa Kokkonen, Janina Kokkonen, Essi Ilola, Rainer Könönen, Jukka Hietanen
35. 194 Piiska FIN-133 Beneteau 25 Platu 1,21 Beneteau 25 Platu SA- MSVK Vihne Ville 02:47:44 03:12:04
Taru Rannanjärvi, Kimmo Pöntiskoski, Daniel Jenkins, Antti Merenlahti
36. 100 Festivo FIN 887 H-vene 1,07 H-vene SA- LPS Heikkilä Janne 02:48:27 02:57:38
Pekka Honkavaara, Jari Leinonen, Olli Kyyhkynen
37. 144 Akira FIN-10338 LYS 3 1,13 Bavaria 33 CR SGV LPS Salminen Esa 02:48:29 03:04:37
Mikael Seppälä, Rindell Janne, Tom Rindell
38. 190 Oona FIN-10533 Beneteau 25 Platu 1,21 Platu 25 SA- JVS Siik Olli 02:48:57 03:13:17
Lötjönen Hannu, Kinos Jukka, Lind Jorma
39. 107 Itella Logistics FIN 899 H-vene 1,07 H-vene SA- LPS Boman Juhani 02:49:40 02:58:51
Mikko Boman, Timo Saarinen, Juhani Salo
40. 97 Hempukka FIN-718 H-vene 1,07 H-vene SA- HVS Lepistö Veli-Matti 02:50:08 02:59:19
Mari Lindeman, Janne Vaara
41. 181 Lady 3429 LYS urheiluveneet 1,18 Banner 28 HR SG- TePS Pesari Antti 02:50:15 03:11:39
Pesari Pentti, Pesari Pekka, Pesari Susanna
42. 95 Katariina FIN-931 H-vene 1,07 H-Vene SA- HSK Matti Pehkonen 02:50:29 02:59:40
Juha Eklund, Claus Carpelan
43. 122 ExSari L483 Express 1,11 Albin Express SA- JVS Leskinen Harri 02:50:38 03:04:32
Anja Leskinen, Esko Liukkonen
44. 120 Picadero FIN-738 Express 1,11 Albin Express SA- APS Sipponen Jalmari 02:50:49 03:04:43
Tomi Pollari, Harri Pasila, Jan Miettinen
45. 103 H-vene FIN-907 H-vene 1,07 H-vene SA- JVS Ahonen Juhani 02:51:02 03:00:13
Stefan Winquist, Alf Renvall
46. 180 Jasmina FIN-9211 LYS 1-2 1,17 ? SGV LPS Arvo Sahiluoto 02:51:10 03:11:33
Sahiluoto Ahti, Forssius E., Tolppala Niko
47. 94 Älvsbyhus FIN-879 H-vene 1,07 H-vene SA- HeiPS Hillberg Petri 02:51:31 03:00:42
Hillberg Ismo, Hillberg Atte, Hillberg Iita
48. 23 Nina-Charlotta II FIN-1465 LYS 5-6 1,05 Finnflyer 27 SG- HeiPS Santala Juha 02:52:03 02:58:44
Räisänen Olli, Räisänen Jukka, Räisänen Hannu, Santala Kalle
49. 155 Endeavour FIN-3472 LYS 3 1,13 Maestro 31C SGV LPS Nilsson Jesper 02:52:30 03:08:38
Heli Koskinen, Harri Nilsson, Tomi Ollila, Matias Harju, Nina Harju
50. 140 Nimue FIN-5188 LYS 3 1,15 Inferno 29 SGV JVS Airaksinen Jani 02:52:44 03:11:02
Piia Lehtonen, Hanna-Leena Kärkkäinen, Jaakko Kuivanen
51. 110 Solaia FIN-844 H-vene 1,07 H SA- JVS Niekka Ilkka 02:53:07 03:02:18
Aleksi Soini, Olli Wennström
52. 70 Gamma FIN-14638 Lightning 1,00 Lightning SK TP Leppänen Matti 02:53:14 02:53:14
Kimmo Kalliola, Lauri Sumanen
53. 138 Adelina FIN-6772 LYS 3 1,12 Artina 29 SGV LPS Kallio Teemu 02:53:28 03:08:30
Sami Kallio, Santtu Tsutsunen, Janne Savikko
54. 148 Non Troppo FIN-8068 LYS 3 1,12 SAINT 28 SGKV APS Aaltonen Jarmo 02:53:48 03:08:50
Mika Partanen, Jouko Salo, Henry Lindholm
55. 108 Paletti FIN 320 H-vene 1,07 H_vene SA- LPS Salonen Jaakko 02:54:09 03:03:20
Olli Hänninen, Pepe Kukkonen, Jari Granqvist
56. 135 New Deal FIN-6576 LYS 3 1,15 Inferno 31 SGV LPS Heikkilä Pasi 02:54:21 03:12:39
Seppo Mellanen, Laura Mellanen, Pekka Mellanen, Pirkka Mellanen, Neea Heikkilä, Esa Määttänen
57. 105 Zalekua FIN-828 H-vene 1,07 H-vene SA- LPS Kiilholma Heikki 02:54:43 03:03:54
Harri Puolanne, Joonas Vilkman, Kassu Kallio
58. 136 Nautilus FIN-9430 LYS 3 1,15 Millenium 311 -GV LPS Koiranen Risto 02:54:55 03:13:13
Koiranen Marika, Koiranen Marja-Liisa
59. 99 Sigma FIN-539 H-vene 1,07 H-vene SA- LPS Lappalainen Antti 02:55:26 03:04:37
Eero Joensuu, Jaakko Lappalainen
60. 139 Namu FIN-5289 LYS 3 1,14 Inferno 29 SGV LPS Seppo Mäki 02:56:22 03:13:35
Heikki Pekonen, Aimo Viitasaari
61. 157 S/y Tiira FIN-3114 LYS 3 1,15 Siesta 32 SGV PP-SS Vavuli Timo 02:56:42 03:15:00
Ville Väisänen, Toni Westerlund, Eveliina Pesonen, Seppo Leppänen, Jarmo Hannula
62. 71 Old Lady FIN-6838 Lightning 1,00 LIGHTING SK JVS Lehtinen Pekka 02:56:43 02:56:43
Lehtinen Esko, Lehtinen Olli
63. 166 s/y Walpuri FIN-36 LYS 1-2 1,17 Avance 36 SGV JäPS Keskinen Paavo 02:57:00 03:17:23
Aleksi Keskinen, Antero Irri, Marita Irri, Jorma Lukkariniemi
64. 143 Akvarelli FIN-10261 LYS 3 1,13 Bavaria 33 C SGV LPS Mäkelä Kalle 02:57:34 03:13:42
Esko Laakso, Heikki Mattila, Pekka Nikunen, Kalle Kauppinen
65. 184 Banneriina FIN 5468 LYS urheiluveneet 1,21 Banner 23 Racer SG LPS Mäkelä Pertti 02:58:47 03:23:07
Eetu Mäkelä, Pasi Virintie, Visa Virintie
66. 80 Munja Sun Ship II FIN-2744 Finn Express 83 1,07 FE 83 SG JVS Vallius Henry 02:58:52 03:08:03
Erkki Kemiläinen, Valtteri Vallius, Jouni Nyrönen, Tatu Kemiläinen
67. 196 Flying By F-31/023 (FIN-10785) Avoin luokka 10,00 Farrier F-31 JVS Vanhala Jari 02:59:14 05:05:28
Pauliina Uusi-Penttilä, Mikko Toikkanen, Vesa Pudas
68. 150 Medita FIN 4200 LYS 3 1,13 H-323 SGV JVS Särkijärvi Mika 03:00:17 03:16:25
Olli Salo, Seppo Wuolio, Henri Modig, Jarmo Rajaniemi
69. 56 Roxmary FIN-144 LYS 4 1,10 SK 22 SG HeiPS Peltonen Juha 03:00:37 03:13:22
Vesa Skyttä, Jouko Hohenthal
70. 158 Lotjaana 6 FIN-168 LYS 3 1,13 H-35 SGV LPS Salo Hannu 03:00:54 03:17:02
Sampo Salo, Esa Mäkelä
71. 172 Shearlangstone IV FIN-10207 LYS 1-2 1,25 X-99 SGKV TePS von Bonsdorff Henrik 03:01:48 03:29:51
Anneli von Bonsdorff, Leena Airola, Anna Sankila, Niiles Airola
72. 151 Cinerea FIN-8247 LYS 3 1,14 Avance 318 SGV HVS Montonen Kari 03:01:59 03:19:12
Timo Montonen, Tomi Montonen
73. 165 Damaris FIN-7009 LYS 1-2 1,17 Dehler 34 SGV HeiPS Laine Esko 03:03:09 03:23:32
Petteri Laine, Matti Aaltonen, Sauli Ylitalo, Alex Barman
74. 189 Team Argenta FIN-319 LYS urheiluveneet 1,27 Melges 24 SF- LPS Linkovuori Esko 03:03:32 03:33:21
Elina Kärnä, Annika Kärnä, Jari Vehviläinen, Frida & Jesper Hardegård
75. 24 Carus FIN-6490 LYS 5-6 1,03 First 235 SG APS Heikkilä Kali 03:03:49 03:07:54
Pulli Juhana, Lammi Osmo,
76. 179 Accelerando FIN-5591 LYS 1-2 1,17 Still 900 SGV JVS Pöyhönen Markku 03:03:59 03:24:22
Vesa Pölkki, Raija Lundahl, Risto Miettinen, Sampo Kotikoski
76. 72 Elf FIN-12258 Lightning 1,00 Lightning SK JVS Tulomäki Heikki 03:03:59 03:03:59
Suvi Souru, Sini Souru
78. 133 Heili FIN-3465 LYS 3 1,14 Inferno 29 SGV HeiPS Ojala Petri 03:04:15 03:21:28
Juha Partanen, Julia Partanen, Markus Laurio
79. 82 Prinsessa FIN-2008 Finn Express 83 1,07 Finn Express 83 SGV LPS Hynninen Thomas 03:05:17 03:14:28
Juha Hynninen, Petri Jaakkola, Ismo Reilman
80. 187 Vilkas FIN-10594 LYS urheiluveneet 1,19 Skippi 650 EA- TPS Hiipakka Petri 03:05:39 03:28:03
Satu Ojala, Kalle Narinen
81. 132 Lettu II FIN-8805 LYS 3 1,13 H-323 SGV HVS Lindholm Harri 03:05:55 03:22:03
Arto Koskinen, Harri Leppänen, Kari Lindgren
82. 145 CaraMia FIN-3804 LYS 3 1,13 H-323 SGV VVP Korhonen Ilkka 03:06:03 03:22:11
Niemelä Pasi, Jarmo Linnankaari, Timo Valli
83. 81 Bertta FIN 2131 Finn Express 83 1,07 Finn Express SGV JVS Niemi Reijo 03:06:18 03:15:29
Jonne Castren, Sami Väätänen, Joel Castren
84. 167 Biancoblu FIN 9707 LYS 1-2 1,21 Hanse 341 SGV LPS Lahtinen Markku 03:06:21 03:30:41
Tuomas Kinnunen, Risto Kyläkallio, Teemu Kyläkallio, Tuukka Kyläkallio
85. 92 Minna L-638 H-vene 1,07 H-vene SA- JVS Pekkarinen Raino 03:06:31 03:15:42
Salerto Sami, Taipale Terho
86. 36 Toutain L1907 LYS 5-6 1,01 Sonata 7 SGK TePS Kaitila Ilkka 03:08:44 03:10:07
Pentti Kaitila, Lauri Kaitila, Veikko Mäkipää
87. 123 2. Sallittu Nautinto FIN-1011 Express 1,10 Albin Express SA- JVS Pälvimäki Lasse 03:08:52 03:21:37
Kuuluvainen Viljo, Pälvimäki Veera, Pälvimäki Anitta,
88. 57 Aino FIN-5986 LYS 4 1,07 Elan 22 SGK OM Nissilä Arto 03:09:41 03:18:52
Janne Tölli, Pasi Hämäläinen
89. 102 Viuhu FIN 443 H-vene 1,07 H-vene SA- JäPS Lukkariniemi Jukka 03:10:58 03:20:09
Timo Lukkariniemi, Jaakko Salmenhaara
90. 177 Lifestyle FIN-8979 LYS 1-2 1,22 Rondo 33 SGV APS Ekqvist Ilpo 03:11:02 03:36:19
Riikka Kämppi, Arttu Ekqvist, Mika Piiroinen
91. 153 Kihu FIN-1578 LYS 3 1,14 Guy 33 SGV JVS Lehtomäki Heikki 03:11:53 03:29:06
Markku Rautiainen, Jouni Viljanen
92. 96 Isola FIN-176 H-vene 1,07 H-vene SA- JVS Nieminen Niko-Mikko 03:12:04 03:21:15
Kalevi Nieminen, Anton Floor
93. 20 Afrodite FIN-5387 LYS 5-6 1,03 Sunwind 27 SGV JVS Hiltunen Ari 03:12:41 03:16:46
Hiltunen Sirkka, Pitkänen Pirkko, Niemi Esa
94. 32 Wanda FIN-1489 LYS 5-6 1,03 Finn 26 SGV JVS Tuominen Timo 03:12:47 03:16:52
Pakoma Paavo, Lauri Pakoma. Katariina Pakoma, Mursula Juha
95. 58 Regina FIN-579 LYS 4 1,07 Botnia 6 GV JVS Nieminen Jouko 03:13:05 03:22:16
Jukka Nieminen, Mikko Nieminen
96. 121 Geronimo FIN 3020 Express 1,11 Albin Express SA- LPS Mäkinen Antti 03:13:07 03:27:01
Jarno Hautamäki, Ville Hyvärinen, Jukka Savolainen
97. 34 Nereida FIN-2981 LYS 5-6 1,01 Avance 245 SGV LPS Andersson Juha 03:13:11 03:14:34
Petri Vuorjoki(HSK), Jalmari Kauhanen, Teemu Salminen
98. 98 Aurora L-600 H-vene 1,07 H-vene SA- HeiPS Tapanila Anna 03:13:34 03:22:45
Tarja Hassinen, Kirsi Hölttä, Jukka Leinonen
99. 16 Lissu L-515 LYS 5-6 1,04 Ohlsson 29 SGV JVS Vekkeli Jari 03:13:46 03:19:10
Tomi Jylänki, Hemmo Vekkeli, Vesa Vekkeli
100. 93 Lady Express FIN-357 H-vene 1,07 H-vene SA- LNS Laine Aki 03:15:22 03:24:33
Mikko Yrjölä, Jukka Yrjölä, Mikko Akkanen
101. 101 Helga FIN-316 H-vene 1,07 H-vene SA- HVS Sinivaara Mikko 03:15:41 03:24:52
Karjalainen Antti, Laiho Mikko
102. 176 Necesse FIN-6414 LYS 1-2 1,17 Avance 36 SGV HVS Ollikainen Kari 03:15:49 03:36:12
Harri Ollikainen, Jari Matilainen, Jyrki Näkki
103. 154 Paua FIN-3756 LYS 3 1,14 Guyline 95 SGV HVS Liisanantti Harri 03:16:42 03:33:55
Jokinen Pekka, Jouko Liisanantti
104. 175 Sanna 3 L-6934 LYS 1-2 1,17 Dehler 34 SGV JäPS Siitarinen Keijo 03:17:00 03:37:23
Pekka Kivivasara, Jorma Hartikainen, Hannu Saarela.
105. 31 Kaija FIN-4254 LYS 5-6 1,04 Finnflyer 27 SGV PP-SS Bondén Heidi 03:18:03 03:23:27
Hänninen Mari, Kiviluoto Tiina, Lähde Annika, Leskinen Eija, Ojansivu Tiina
106. 53 Meritte FIN-6063 LYS 4 1,09 Sunwind 311 SGV JVS Mäkinen Eerikki 03:19:07 03:30:42
Piia Mäkinen, Ukko-Ville Mäkinen,Tuure Mäkinen, Terttu Mäkinen, Hannu Mäkinen
107. 12 Torres FIN-10430 Retkiluokka 10,00 Bavaria 30 Cruiser LPS Tommola Hannu 03:22:00 05:28:14
Tommola Raija, Ojanen Laura, Tommola Juho
108. 55 Claudia L-960 LYS 4 1,09 Jon 30 SGV JVS Välimäki Harri 03:23:07 03:34:42
Sari Välimäki, Urpo Linjama, Ari Lehtinen, Päivi Lehtinen.
109. 170 Lisa III FIN 5313 LYS 1-2 1,21 Comfortina 36 SGKV LPS Rajala Risto 03:23:34 03:47:54
Tomi Pitkänen, Reino Sievälä, Olli Kataja
110. 83 Sea Cloud FIN-2585 Finn Express 83 1,07 Finn Express 83 SGKV LPS Anttila Juha 03:24:09 03:33:20
Pertti Mattila, Mikko Knuuttila, Markku Saarelma
111. 51 Margaretha FIN-2705 LYS 4 1,09 Jeanneau Rush SGF JVS Hartikainen Jorma 03:24:43 03:36:18
Erkki Vesamaa, Kaija Karuvare
112. 33 Vilana 2824 LYS 5-6 1,01 Finn Express 74 SGF JVS Kautto Ari 03:25:28 03:26:51
Timo Oinonen, Jukka Liukkonen, Markku Kauppila
113. 22 Wivian L-2691 LYS 5-6 1,04 Finnflyer 27 SGV JäPS Manninen Antti 03:26:38 03:32:02
Anni Niekka, Säntti Jari, Säntti Mikko
114. 109 Saudi FIN-828 H-vene 1,07 H-vene SA- LPS Salo Laura 03:26:44 03:35:55
Antti Piipponen, Esa Ihatsu, Ulla Viitasalo.
115. 28 Minea FIN-2130 LYS 5-6 0,99 Guy 22 SGK JVS Luumi Heikki 03:26:49 03:25:24
Liina Luumi, Aaro Mustonen ja Emilia Ainikkamäki
116. 104 Päivi L-690 H-vene 1,07 H-vene SA- JäPS Vilppala Heikki 03:28:09 03:37:20
Olli Suomalainen, Pekka Vilppala
117. 160 DynaStar FIN-9983 LYS 1-2 1,28 Dynamic 35 SGV JVS Lilja Ilkka 03:29:04 03:59:45
Kari Elivuo, Hannu Kolehmainen, Ilari Lilja, Lasse Lilja
118. 29 Juliaana FIN-2734 LYS 5-6 1,03 Finn Express 74 SG LPS Sampsa Kärnä 03:31:07 03:35:12
Salo Ville, Ristkari Samu, Hinkka Atte
119. 26 Tuulia L-3275 LYS 5-6 1,04 Finn 26 7/8 SGV JVS Lehtinen Jukka 03:31:26 03:36:50
Riitta Uotila, Joonas Lehtinen
120. 54 Tiikelin Tassu FIN-8410 LYS 4 1,09 Sunwind 311 SGKV VaVe Lepistö Harri 03:31:48 03:43:23
Kirijatshenko Heikki, Kirijatshenko Olli, Kirijatshenko Ville, Pantsu Juha
121. 141 Madeleine L-7640 LYS 3 1,11 Comfort 32 SGV JVS Hinkkanen Jarkko 03:32:12 03:46:06
Hinkkanen Petteri, Vihavainen Jukka, Vihavainen Jukka Junior
122. 146 Plattapus FIN 8384 LYS 3 1,14 Nauticat 340 RS SGV JVS Vartiainen Hannu 03:32:36 03:49:49
Timo Liponen, Markku Lehtinen, Paavo Haimi, Terttu Huisman
123. 159 Blues 2 FIN-3842 LYS 3 1,12 NF30 SGV HVS Hyppänen Kari 03:32:59 03:48:01
Terttu Hyppänen, Pertti Hyppänen, Iiris Hyppänen
124. 52 s/y Albatross FIN-5954 LYS 4 1,10 Albin Alpha SGV LPS Ristkari Yrjö 03:35:32 03:48:17
Ristkari Eeva, Mattila Juho, Keto Lauri, Ahola Marko
125. 35 Vertigo FIN-6166 LYS 5-6 1,00 Scanper SGK JVS Jormalainen Risto 03:40:25 03:40:25
Elias Rask, Timo Rauhala
126. 37 Bongo L-2375 LYS 5-6 1,01 Finn 26 GV LPS Sorvali Jukka 03:40:37 03:42:00
Pekka Uoti, Jani Knuuttila, Paula Sorvali
127. 41 Telkkä L-1446 LYS 5-6 1,04 Finn 26 SGF PP-SS Anttinen Joonas 03:41:40 03:47:04
Jani Heino, Lauri Ojanen, Ilari Parikka
128. 21 Carina FIN-5033 LYS 5-6 1,04 Finn 26 7/8 SGV JVS Ritokallio Ilkka 03:43:00 03:48:24
Arminen Juha, Jämsen Harri
129. 25 Nemo L-4448 LYS 5-6 0,99 Balans 65 SGK APS Painilainen Heidi 03:43:34 03:42:09
Laura Painilainen, Pauliina Valo, Vesa Valonen
130. 42 Eulalia L-1468 LYS 5-6 0,98 Misil II SGK APS Haapanen Matti 03:43:37 03:40:45
Jaakko Haapanen, Mikko Haapanen
131. 182 Torunn FIN-3086 LYS urheiluveneet 1,16 Elvström 717 SG LPS Lilleberg Tuomas 03:44:29 04:03:50
Jukka Lilleberg, Tapio Lilleberg, Joni Ihantola
132. 38 Silmarin FIN-1523 LYS 5-6 1,04 Finnflyer 27 SGV APS Mertaila Johanna 03:44:31 03:49:55
Hannu Mertaila, Hannu Salmi, Veikko Salmi
133. 27 Aquatic L-1972 LYS 5-6 1,02 Finn 26 SGF LPS Yrjölä Esa 03:46:12 03:48:57
Raili Yrjölä, Ville Yrjölä, Olli-Pekka Yrjölä
134. 161 Squaw II FIN-10356 LYS 1-2 1,18 First 31.7 SGV JVS Äystö Juha 03:51:58 04:13:22
Honkala Sini, Patrikainen Erkki, Tenhunen Asmo, Varma Seppo, Jokinen Ari
135. 30 Heimari FIN-4033 LYS 5-6 1,01 Avance 245 SGKF PP-SS Sutinen Timo 03:53:10 03:54:33
Jari Vanhanen, Mikko Sommarberg, Janne Kukkonen
136. 17 Pilar 3706 Retkiluokka 10,00 Avance 245 K LPS Tammivuori Riikka 03:54:27 06:00:40
Kaisa Peltonen, Päivi Ormio, Iiro Ormio
137. 43 Fanny L1040 LYS 5-6 1,04 Lohi 25 LPS Rantanen Sami 03:56:12 04:01:36
Ilmo Saneri, Jari Koskinen, Sami Rantanen, Janne ?
138. 40 Marlena FIN-5438 LYS 5-6 1,03 Sunwind 27 KV TP Pötry Eppu 03:57:59 04:02:04
Jukka Pötry, Sari Ratia-Kämäri, Mikko Kämäri
139. 106 Lulu FIN 552 H-vene 1,07 H-vene SA- JVS Kantanen Pertti 03:58:51 04:08:02
Juha Orava, Henri Paavola
140. 39 Virta L-3182 LYS 5-6 1,04 188 GKF TaNS Särkinen Juha 04:17:13 04:22:37
Risto Hanki, Perttu Särkinen, Jukka Järvenpää, Juho Markkanen
141. 149 Lounatuuli 2 FIN-9698 LYS 1-2 1,17 Dehler 35 CWS SGV LPS Pesonen Jari 04:27:02 04:47:25
Eemil Pesonen, Axel Orjala, Juha Orjala, Heikki Rossi
142. 50 Aquarius FIN-2135 LYS 4 1,09 Targa 101 SGV LPS Seesvaara Pentti 04:35:44 04:47:19
Esa Hannola, Pekka Streng, Mikko Paalanen, Iska Knuuttila, Jarmo Koponen
143. 14 Törnrosa Retkiluokka 10,00 Becker 27 SGF APS Makkonen Sakari 04:42:08 06:48:22
Juhani Rautalappi, Juha Korkonti
144. 18 Musta Helmi L-8350 Retkiluokka 10,00 MacGregor 26C APS Tast Panu 04:44:15 06:50:28
Aki Eloranta, Juha Honkala, Timo Pakarinen
145. 10 Ariel L3922 Retkiluokka 10,00 N/A -GF HVS Pajula Hannu 04:59:12 07:05:26
Pajula Sirpa, Helenius Anu, Helenius Raimo
146. 13 Olivia 310 Retkiluokka 10,00 Albin Viggen 23 GKF PPPS Mäntynen Marko 05:11:35 07:17:48
Helle Ahven, Tomi Mäntynen, Veijo Honkamäki
147. 15 Henna FIN-10241 Retkiluokka 10,00 MARINO MS-66 JVS Juutilainen Kimmo 05:40:56 07:47:10
Harri Juutilainen, Ismo Juutilainen, Joona Juutilainen
DNS 185 Czorty POL-6660 LYS urheiluveneet 1,22 Majestic-24 SG HSK Jenkins Daniel DNS
Stefan Jenkins
DNS 186 Melges 24 FIN-262 LYS urheiluveneet 1,27 M24 EMK Hokka Kari DNS
Jan Ruohonen