22.9.2019 3:20:43

Viralliset tulokset, LYS-aika, reitti Päijännepurjehdus

Maali: Padasjoki
Tulokset 134 / 134
Sij Num Nimi Purjetunnus Luokka LYS Tyyppi SGV Seura Kippari Purj.aika LYS-aika
1. 174 Celavie FIN-8839 LYS 1-2 1,20 Wind 328 SGV HeiPS Kanninen Kauko 19:51:41 22:07:41
Erkki Varmanen, Jukka Varmanen, Esa Varmanen, Matti Henttonen, Anne Kanninen
2. 192 Peto Jr FIN-59 Beneteau 25 Platu 1,21 Platu 25 SA- MSVK Auterinen Otso 19:48:27 22:10:04
Rauli Porkka, Peik Åström, Aleksi Pihkanen, Pia Vierikko
3. 178 Auvo FIN-10926 LYS 1-2 1,42 Over 33 HeiPS Lehtinen Jyri 18:28:35 22:29:56
Lehtinen Aaro, Lehtinen Harri, Alitalo Tomi, Vainio Leena, Ryymin Mikko, Lyden Anssi, Halmessuo Jari, Rent Rami, Riihelä Janne, Hirvonen Vexi
4. 137 Hattiwatti FIN-3464 LYS 3 1,14 Inferno 29 SGV JVS Ahola Kalle 20:55:51 22:36:04
Heikki Hämäläinen, Markku Mikkola, Juha Kuustonen
5. 173 D FIN-10398 LYS 1-2 1,36 Henderson 30 SG- DMSK Ruokolahti Björn 19:00:12 22:36:12
Roger Othman, Hannu Pahta Kaissi, Sami Toivonen, Kaissi
6. 183 Alice FIN-150 LYS urheiluveneet 1,25 Lutra 25 SK- SP Juva Ilkka 19:53:41 22:36:53
Jukka Juva, Teemu Viikari, Markus Ritala, Jari Saari
7. 59 Karoliina FIN-1693 LYS 4 1,09 Hydro SGV HeiPS Ilola Heikki 21:53:20 23:00:43
Vesa Kokkonen, Janina Kokkonen, Essi Ilola, Rainer Könönen, Jukka Hietanen
8. 199 Suomen Seinärakenne SWE-139 LYS urheiluveneet 1,33 11 metre KTPS Huusko Kari 19:49:55 23:12:23
Tommi Sorvari, Taimo Huusko, Sakari Rinne, Antti Öfverberg, Anna Henderson
9. 190 Oona FIN-10533 Beneteau 25 Platu 1,21 Platu 25 SA- JVS Siik Olli 20:55:37 23:17:14
Lötjönen Hannu, Kinos Jukka, Lind Jorma
10. 134 Samantha FIN-3830 LYS 3 1,13 Inferno 26 SG HVS Vuori Lasse 21:50:10 23:24:03
Helge Laaksonen, Tanja Vuori, Mari Huhtala, Teemu Ruusunen
11. 23 Nina-Charlotta II FIN-1465 LYS 5-6 1,05 Finnflyer 27 SG- HeiPS Santala Juha 22:49:29 23:28:20
Räisänen Olli, Räisänen Jukka, Räisänen Hannu, Santala Kalle
12. 181 Lady 3429 LYS urheiluveneet 1,18 Banner 28 HR SG- TePS Pesari Antti 21:24:09 23:28:37
Pesari Pentti, Pesari Pekka, Pesari Susanna
13. 130 Allegria FIN-2442 LYS 3 1,15 Maestro 31 SGV KVS Kasurinen Kalle 21:44:48 23:31:14
Janne Pälvimäki, Ville Hakkarainen, Mixu Ruosteinen,Vesa Väänänen, Ykä Vuori
14. 142 Tripla FIN-18844 LYS 3 1,16 Millenium 311 SGKV APS Kelppe Risto 21:39:28 23:32:01
Kati Selinummi, Paavo Peippo, Hannu Maristo
15. 90 Stemma FIN-918 H-vene 1,07 H-vene SA- JVS Koho Mikko 22:39:57 23:33:20
Juha Lehto-oksa (TaPS), Heikki Koho (JVS)
16. 188 Manta FIN-651 LYS urheiluveneet 1,27 Urheiluveneet SK TP Tuominen Mauri 20:41:40 23:35:09
Sajaniemi Mikko, Salmio Harri, Salmio Risto, Salonen Kari
17. 107 Itella Logistics FIN 899 H-vene 1,07 H-vene SA- LPS Boman Juhani 22:45:20 23:38:43
Mikko Boman, Timo Saarinen, Juhani Salo
18. 193 Farrina GER-336 Beneteau 25 Platu 1,21 Platu 25 SA- ESF Sjöblom Anders 21:17:42 23:39:19
Taru Kaljunen, Olli Kähkönen, Anssi Sallinen
19. 191 Averell Dalton FIN 10457 Beneteau 25 Platu 1,21 Platu 25 SA- HSK Lahtonen Jori 21:22:36 23:44:13
Kinnunen Risto, Mervi Alanne Sane Petri, Vammelvirta Raine
20. 166 s/y Walpuri FIN-36 LYS 1-2 1,17 Avance 36 SGV JäPS Keskinen Paavo 21:45:44 23:44:18
Aleksi Keskinen, Antero Irri, Marita Irri, Jorma Lukkariniemi
21. 194 Piiska FIN-133 Beneteau 25 Platu 1,21 Beneteau 25 Platu SA- MSVK Vihne Ville 21:25:28 23:47:05
Taru Rannanjärvi, Kimmo Pöntiskoski, Daniel Jenkins, Antti Merenlahti
22. 94 Älvsbyhus FIN-879 H-vene 1,07 H-vene SA- HeiPS Hillberg Petri 22:53:57 23:47:20
Hillberg Ismo, Hillberg Atte, Hillberg Iita
23. 179 Accelerando FIN-5591 LYS 1-2 1,17 Still 900 SGV JVS Pöyhönen Markku 21:50:59 23:49:33
Vesa Pölkki, Raija Lundahl, Risto Miettinen, Sampo Kotikoski
24. 70 Gamma FIN-14638 Lightning 1,00 Lightning SK TP Leppänen Matti 23:52:57 23:52:57
Kimmo Kalliola, Lauri Sumanen
25. 168 Blueship FIN-8782 LYS 1-2 1,19 Finngulf 33 (mod) SGV JVS Silvonen Markku 21:46:12 23:56:29
Jukka Kilpiä, Harri Mikkilä, Jorma Malin, Olli-Pekka Kovalainen
26. 135 New Deal FIN-6576 LYS 3 1,15 Inferno 31 SGV LPS Heikkilä Pasi 22:18:55 24:05:21
Seppo Mellanen, Laura Mellanen, Pekka Mellanen, Pirkka Mellanen, Neea Heikkilä, Esa Määttänen
27. 165 Damaris FIN-7009 LYS 1-2 1,17 Dehler 34 SGV HeiPS Laine Esko 22:06:48 24:05:22
Petteri Laine, Matti Aaltonen, Sauli Ylitalo, Alex Barman
28. 108 Paletti FIN 320 H-vene 1,07 H_vene SA- LPS Salonen Jaakko 23:12:13 24:05:36
Olli Hänninen, Pepe Kukkonen, Jari Granqvist
29. 95 Katariina FIN-931 H-vene 1,07 H-Vene SA- HSK Matti Pehkonen 23:12:17 24:05:40
Juha Eklund, Claus Carpelan
30. 100 Festivo FIN 887 H-vene 1,07 H-vene SA- LPS Heikkilä Janne 23:12:36 24:05:59
Pekka Honkavaara, Jari Leinonen, Olli Kyyhkynen
31. 180 Jasmina FIN-9211 LYS 1-2 1,17 ? SGV LPS Arvo Sahiluoto 22:08:05 24:06:39
Sahiluoto Ahti, Forssius E., Tolppala Niko
32. 103 H-vene FIN-907 H-vene 1,07 H-vene SA- JVS Ahonen Juhani 23:13:29 24:06:52
Stefan Winquist, Alf Renvall
33. 147 Shango FIN-8875 LYS 3 1,14 X-79 SG- JVS Nurmi Heikki 22:26:40 24:06:53
Tuomas Nurmi, Sakari Nurmi, Otto Aalto, Erik Aalto
34. 120 Picadero FIN-738 Express 1,11 Albin Express SA- APS Sipponen Jalmari 22:46:39 24:07:31
Tomi Pollari, Harri Pasila, Jan Miettinen
35. 152 MC Rappari FIN-3453 LYS 3 1,15 Maestro 31 Spec SGV LPS Unelius Mikko 22:21:17 24:07:43
Panu Päivärinne, Miikka Kivistö, Anssi Niinimäki, Valtteri Simola, Sami Kaijonen
36. 16 Lissu L-515 LYS 5-6 1,04 Ohlsson 29 SGV JVS Vekkeli Jari 23:38:57 24:10:20
Tomi Jylänki, Hemmo Vekkeli, Vesa Vekkeli
37. 155 Endeavour FIN-3472 LYS 3 1,13 Maestro 31C SGV LPS Nilsson Jesper 22:36:54 24:10:47
Heli Koskinen, Harri Nilsson, Tomi Ollila, Matias Harju, Nina Harju
38. 91 Panta Rei FIN-736 H-vene 1,07 H-vene SA- N Koivula Arto 23:17:52 24:11:15
Saara Vuorimaa, Heikki Alho, Miika Pietilä
39. 122 ExSari L483 Express 1,11 Albin Express SA- JVS Leskinen Harri 22:51:04 24:11:56
Anja Leskinen, Esko Liukkonen
40. 169 Malla FIN-9174 LYS 1-2 1,23 Finngulf 335 SGV JVS Nieminen Pentti 21:39:36 24:12:11
Nieminen Ari, Käkönen Pekka, Kosloff Markku, Juhani Markkanen
41. 97 Hempukka FIN-718 H-vene 1,07 H-vene SA- HVS Lepistö Veli-Matti 23:21:52 24:15:15
Mari Lindeman, Janne Vaara
42. 148 Non Troppo FIN-8068 LYS 3 1,12 SAINT 28 SGKV APS Aaltonen Jarmo 22:48:11 24:15:37
Mika Partanen, Jouko Salo, Henry Lindholm
43. 144 Akira FIN-10338 LYS 3 1,13 Bavaria 33 CR SGV LPS Salminen Esa 22:41:55 24:15:48
Mikael Seppälä, Rindell Janne, Tom Rindell
44. 105 Zalekua FIN-828 H-vene 1,07 H-vene SA- LPS Kiilholma Heikki 23:23:23 24:16:46
Harri Puolanne, Joonas Vilkman, Kassu Kallio
45. 171 Lucille-X FIN-10387 LYS 1-2 1,19 X-102 SGV JVS Kuisma Heikki 22:06:53 24:17:10
Johanna Kuisma, Atte Joutsen, Jukka Jokinen, Eemeli Haverinen, Petri Salminen
46. 34 Nereida FIN-2981 LYS 5-6 1,01 Avance 245 SGV LPS Andersson Juha 24:09:27 24:17:32
Petri Vuorjoki(HSK), Jalmari Kauhanen, Teemu Salminen
47. 167 Biancoblu FIN 9707 LYS 1-2 1,21 Hanse 341 SGV LPS Lahtinen Markku 22:04:05 24:25:42
Tuomas Kinnunen, Risto Kyläkallio, Teemu Kyläkallio, Tuukka Kyläkallio
48. 71 Old Lady FIN-6838 Lightning 1,00 LIGHTING SK JVS Lehtinen Pekka 24:26:07 24:26:07
Lehtinen Esko, Lehtinen Olli
49. 172 Shearlangstone IV FIN-10207 LYS 1-2 1,25 X-99 SGKV TePS von Bonsdorff Henrik 21:43:19 24:26:31
Anneli von Bonsdorff, Leena Airola, Anna Sankila, Niiles Airola
50. 140 Nimue FIN-5188 LYS 3 1,15 Inferno 29 SGV JVS Airaksinen Jani 22:41:10 24:27:36
Piia Lehtonen, Hanna-Leena Kärkkäinen, Jaakko Kuivanen
51. 72 Elf FIN-12258 Lightning 1,00 Lightning SK JVS Tulomäki Heikki 24:31:12 24:31:12
Suvi Souru, Sini Souru
52. 131 Rico FIN-8084 LYS 3 1,14 Sunwind 30 SGV LPS Heiskanen Pertti 22:51:01 24:31:14
Pekka Lindroos, J.Selin, E.Heiskanen
53. 123 2. Sallittu Nautinto FIN-1011 Express 1,10 Albin Express SA- JVS Pälvimäki Lasse 23:17:22 24:31:33
Kuuluvainen Viljo, Pälvimäki Veera, Pälvimäki Anitta,
54. 189 Team Argenta FIN-319 LYS urheiluveneet 1,27 Melges 24 SF- LPS Linkovuori Esko 21:43:48 24:37:17
Elina Kärnä, Annika Kärnä, Jari Vehviläinen, Frida & Jesper Hardegård
55. 101 Helga FIN-316 H-vene 1,07 H-vene SA- HVS Sinivaara Mikko 23:44:23 24:37:46
Karjalainen Antti, Laiho Mikko
56. 110 Solaia FIN-844 H-vene 1,07 H SA- JVS Niekka Ilkka 23:44:41 24:38:04
Aleksi Soini, Olli Wennström
57. 139 Namu FIN-5289 LYS 3 1,14 Inferno 29 SGV LPS Seppo Mäki 22:59:04 24:39:17
Heikki Pekonen, Aimo Viitasaari
58. 161 Squaw II FIN-10356 LYS 1-2 1,18 First 31.7 SGV JVS Äystö Juha 22:38:35 24:43:03
Honkala Sini, Patrikainen Erkki, Tenhunen Asmo, Varma Seppo, Jokinen Ari
59. 133 Heili FIN-3465 LYS 3 1,14 Inferno 29 SGV HeiPS Ojala Petri 23:03:56 24:44:09
Juha Partanen, Julia Partanen, Markus Laurio
60. 7 Pursuit3 H50 E Scow 1,43 E Scow SK VVK Pöyry Hannu 20:39:07 24:44:29
Juha Pietilä, Anton Donner, Antti Laukkanen
61. 177 Lifestyle FIN-8979 LYS 1-2 1,22 Rondo 33 SGV APS Ekqvist Ilpo 22:17:32 24:44:41
Riikka Kämppi, Arttu Ekqvist, Mika Piiroinen
62. 138 Adelina FIN-6772 LYS 3 1,12 Artina 29 SGV LPS Kallio Teemu 23:17:43 24:45:09
Sami Kallio, Santtu Tsutsunen, Janne Savikko
63. 132 Lettu II FIN-8805 LYS 3 1,13 H-323 SGV HVS Lindholm Harri 23:12:54 24:46:47
Arto Koskinen, Harri Leppänen, Kari Lindgren
64. 187 Vilkas FIN-10594 LYS urheiluveneet 1,19 Skippi 650 EA- TPS Hiipakka Petri 22:39:02 24:49:19
Satu Ojala, Kalle Narinen
65. 98 Aurora L-600 H-vene 1,07 H-vene SA- HeiPS Tapanila Anna 23:56:24 24:49:47
Tarja Hassinen, Kirsi Hölttä, Jukka Leinonen
66. 143 Akvarelli FIN-10261 LYS 3 1,13 Bavaria 33 C SGV LPS Mäkelä Kalle 23:16:10 24:50:03
Esko Laakso, Heikki Mattila, Pekka Nikunen, Kalle Kauppinen
67. 99 Sigma FIN-539 H-vene 1,07 H-vene SA- LPS Lappalainen Antti 23:56:48 24:50:11
Eero Joensuu, Jaakko Lappalainen
68. 102 Viuhu FIN 443 H-vene 1,07 H-vene SA- JäPS Lukkariniemi Jukka 23:56:58 24:50:21
Timo Lukkariniemi, Jaakko Salmenhaara
69. 82 Prinsessa FIN-2008 Finn Express 83 1,07 Finn Express 83 SGV LPS Hynninen Thomas 23:57:07 24:50:30
Juha Hynninen, Petri Jaakkola, Ismo Reilman
70. 160 DynaStar FIN-9983 LYS 1-2 1,28 Dynamic 35 SGV JVS Lilja Ilkka 21:53:18 24:51:48
Kari Elivuo, Hannu Kolehmainen, Ilari Lilja, Lasse Lilja
71. 145 CaraMia FIN-3804 LYS 3 1,13 H-323 SGV VVP Korhonen Ilkka 23:20:11 24:54:04
Niemelä Pasi, Jarmo Linnankaari, Timo Valli
72. 150 Medita FIN 4200 LYS 3 1,13 H-323 SGV JVS Särkijärvi Mika 23:21:49 24:55:42
Olli Salo, Seppo Wuolio, Henri Modig, Jarmo Rajaniemi
73. 6 Pii FIN 11 E Scow 1,43 E-Scow SK V-71 Myrskyranta Ari 20:50:24 24:55:46
Juha Nurmela, Raimo Raita, Jani Saarijoki
74. 158 Lotjaana 6 FIN-168 LYS 3 1,13 H-35 SGV LPS Salo Hannu 23:24:46 24:58:39
Sampo Salo, Esa Mäkelä
75. 175 Sanna 3 L-6934 LYS 1-2 1,17 Dehler 34 SGV JäPS Siitarinen Keijo 23:01:59 25:00:33
Pekka Kivivasara, Jorma Hartikainen, Hannu Saarela.
76. 92 Minna L-638 H-vene 1,07 H-vene SA- JVS Pekkarinen Raino 24:07:26 25:00:49
Salerto Sami, Taipale Terho
77. 42 Eulalia L-1468 LYS 5-6 0,98 Misil II SGK APS Haapanen Matti 25:18:25 25:01:46
Jaakko Haapanen, Mikko Haapanen
78. 80 Munja Sun Ship II FIN-2744 Finn Express 83 1,07 FE 83 SG JVS Vallius Henry 24:11:14 25:04:37
Erkki Kemiläinen, Valtteri Vallius, Jouni Nyrönen, Tatu Kemiläinen
79. 36 Toutain L1907 LYS 5-6 1,01 Sonata 7 SGK TePS Kaitila Ilkka 24:56:43 25:04:48
Pentti Kaitila, Lauri Kaitila, Veikko Mäkipää
80. 153 Kihu FIN-1578 LYS 3 1,14 Guy 33 SGV JVS Lehtomäki Heikki 23:25:56 25:06:09
Markku Rautiainen, Jouni Viljanen
81. 156 Elina FIN-10938 LYS 3 1,13 Dufour 325 SGV JVS Kiiski Ari 23:33:24 25:07:17
Anna Kiiski, Pirkko Kiiski, Teija Jokitalo, Simo Wäänänen, Jarmo Toivanen
82. 96 Isola FIN-176 H-vene 1,07 H-vene SA- JVS Nieminen Niko-Mikko 24:17:57 25:11:20
Kalevi Nieminen, Anton Floor
83. 151 Cinerea FIN-8247 LYS 3 1,14 Avance 318 SGV HVS Montonen Kari 23:32:53 25:13:06
Timo Montonen, Tomi Montonen
84. 53 Meritte FIN-6063 LYS 4 1,09 Sunwind 311 SGV JVS Mäkinen Eerikki 24:06:35 25:13:58
Piia Mäkinen, Ukko-Ville Mäkinen,Tuure Mäkinen, Terttu Mäkinen, Hannu Mäkinen
85. 93 Lady Express FIN-357 H-vene 1,07 H-vene SA- LNS Laine Aki 24:22:32 25:15:55
Mikko Yrjölä, Jukka Yrjölä, Mikko Akkanen
86. 121 Geronimo FIN 3020 Express 1,11 Albin Express SA- LPS Mäkinen Antti 23:58:59 25:19:51
Jarno Hautamäki, Ville Hyvärinen, Jukka Savolainen
87. 4 Buddy LA-8 E Scow 1,43 E-Scow SK- N Salo Timo 21:15:55 25:21:17
Vesa Salo, Lauri K, Teemu Turtonen
88. 56 Roxmary FIN-144 LYS 4 1,10 SK 22 SG HeiPS Peltonen Juha 24:07:37 25:21:48
Vesa Skyttä, Jouko Hohenthal
89. 5 Loiskis FIN-2 E Scow 1,43 E-Scow SK- TPS Lumme Ilkka 21:17:19 25:22:41
Jukka Nikulainen, Heikki Lehtinen, Tuomas Koivunen
90. 81 Bertta FIN 2131 Finn Express 83 1,07 Finn Express SGV JVS Niemi Reijo 24:30:36 25:23:59
Jonne Castren, Sami Väätänen, Joel Castren
91. 83 Sea Cloud FIN-2585 Finn Express 83 1,07 Finn Express 83 SGKV LPS Anttila Juha 24:35:37 25:29:00
Pertti Mattila, Mikko Knuuttila, Markku Saarelma
92. 55 Claudia L-960 LYS 4 1,09 Jon 30 SGV JVS Välimäki Harri 24:24:09 25:31:32
Sari Välimäki, Urpo Linjama, Ari Lehtinen, Päivi Lehtinen.
93. 157 S/y Tiira FIN-3114 LYS 3 1,15 Siesta 32 SGV PP-SS Vavuli Timo 23:45:23 25:31:49
Ville Väisänen, Toni Westerlund, Eveliina Pesonen, Seppo Leppänen, Jarmo Hannula
94. 28 Minea FIN-2130 LYS 5-6 0,99 Guy 22 SGK JVS Luumi Heikki 25:41:29 25:33:14
Liina Luumi, Aaro Mustonen ja Emilia Ainikkamäki
95. 25 Nemo L-4448 LYS 5-6 0,99 Balans 65 SGK APS Painilainen Heidi 25:42:26 25:34:11
Laura Painilainen, Pauliina Valo, Vesa Valonen
96. 109 Saudi FIN-828 H-vene 1,07 H-vene SA- LPS Salo Laura 24:41:41 25:35:04
Antti Piipponen, Esa Ihatsu, Ulla Viitasalo.
97. 136 Nautilus FIN-9430 LYS 3 1,15 Millenium 311 -GV LPS Koiranen Risto 23:56:33 25:42:59
Koiranen Marika, Koiranen Marja-Liisa
98. 33 Vilana 2824 LYS 5-6 1,01 Finn Express 74 SGF JVS Kautto Ari 25:38:46 25:46:51
Timo Oinonen, Jukka Liukkonen, Markku Kauppila
99. 20 Afrodite FIN-5387 LYS 5-6 1,03 Sunwind 27 SGV JVS Hiltunen Ari 25:30:28 25:54:14
Hiltunen Sirkka, Pitkänen Pirkko, Niemi Esa
100. 24 Carus FIN-6490 LYS 5-6 1,03 First 235 SG APS Heikkilä Kali 25:35:03 25:58:49
Pulli Juhana, Lammi Osmo,
101. 32 Wanda FIN-1489 LYS 5-6 1,03 Finn 26 SGV JVS Tuominen Timo 25:36:01 25:59:47
Pakoma Paavo, Lauri Pakoma. Katariina Pakoma, Mursula Juha
102. 51 Margaretha FIN-2705 LYS 4 1,09 Jeanneau Rush SGF JVS Hartikainen Jorma 24:54:41 26:02:04
Erkki Vesamaa, Kaija Karuvare
103. 26 Tuulia L-3275 LYS 5-6 1,04 Finn 26 7/8 SGV JVS Lehtinen Jukka 25:31:43 26:03:06
Riitta Uotila, Joonas Lehtinen
104. 146 Plattapus FIN 8384 LYS 3 1,14 Nauticat 340 RS SGV JVS Vartiainen Hannu 24:24:35 26:04:48
Timo Liponen, Markku Lehtinen, Paavo Haimi, Terttu Huisman
105. 22 Wivian L-2691 LYS 5-6 1,04 Finnflyer 27 SGV JäPS Manninen Antti 25:37:31 26:08:54
Anni Niekka, Säntti Jari, Säntti Mikko
106. 27 Aquatic L-1972 LYS 5-6 1,02 Finn 26 SGF LPS Yrjölä Esa 25:53:02 26:09:02
Raili Yrjölä, Ville Yrjölä, Olli-Pekka Yrjölä
107. 104 Päivi L-690 H-vene 1,07 H-vene SA- JäPS Vilppala Heikki 25:16:50 26:10:13
Olli Suomalainen, Pekka Vilppala
108. 38 Silmarin FIN-1523 LYS 5-6 1,04 Finnflyer 27 SGV APS Mertaila Johanna 25:40:37 26:12:00
Hannu Mertaila, Hannu Salmi, Veikko Salmi
109. 141 Madeleine L-7640 LYS 3 1,11 Comfort 32 SGV JVS Hinkkanen Jarkko 24:52:02 26:12:54
Hinkkanen Petteri, Vihavainen Jukka, Vihavainen Jukka Junior
110. 58 Regina FIN-579 LYS 4 1,07 Botnia 6 GV JVS Nieminen Jouko 25:19:50 26:13:13
Jukka Nieminen, Mikko Nieminen
111. 41 Telkkä L-1446 LYS 5-6 1,04 Finn 26 SGF PP-SS Anttinen Joonas 25:46:07 26:17:30
Jani Heino, Lauri Ojanen, Ilari Parikka
112. 29 Juliaana FIN-2734 LYS 5-6 1,03 Finn Express 74 SG LPS Sampsa Kärnä 25:54:04 26:17:50
Salo Ville, Ristkari Samu, Hinkka Atte
113. 35 Vertigo FIN-6166 LYS 5-6 1,00 Scanper SGK JVS Jormalainen Risto 26:23:00 26:23:00
Elias Rask, Timo Rauhala
114. 52 s/y Albatross FIN-5954 LYS 4 1,10 Albin Alpha SGV LPS Ristkari Yrjö 25:08:50 26:23:01
Ristkari Eeva, Mattila Juho, Keto Lauri, Ahola Marko
115. 31 Kaija FIN-4254 LYS 5-6 1,04 Finnflyer 27 SGV PP-SS Bondén Heidi 25:53:15 26:24:38
Hänninen Mari, Kiviluoto Tiina, Lähde Annika, Leskinen Eija, Ojansivu Tiina
116. 30 Heimari FIN-4033 LYS 5-6 1,01 Avance 245 SGKF PP-SS Sutinen Timo 26:18:23 26:26:28
Jari Vanhanen, Mikko Sommarberg, Janne Kukkonen
117. 37 Bongo L-2375 LYS 5-6 1,01 Finn 26 GV LPS Sorvali Jukka 26:28:16 26:36:21
Pekka Uoti, Jani Knuuttila, Paula Sorvali
118. 21 Carina FIN-5033 LYS 5-6 1,04 Finn 26 7/8 SGV JVS Ritokallio Ilkka 26:11:30 26:42:53
Arminen Juha, Jämsen Harri
119. 54 Tiikelin Tassu FIN-8410 LYS 4 1,09 Sunwind 311 SGKV VaVe Lepistö Harri 25:42:02 26:49:25
Kirijatshenko Heikki, Kirijatshenko Olli, Kirijatshenko Ville, Pantsu Juha
120. 106 Lulu FIN 552 H-vene 1,07 H-vene SA- JVS Kantanen Pertti 26:07:51 27:01:14
Juha Orava, Henri Paavola
121. 43 Fanny L1040 LYS 5-6 1,04 Lohi 25 LPS Rantanen Sami 26:30:33 27:01:56
Ilmo Saneri, Jari Koskinen, Sami Rantanen, Janne ?
122. 149 Lounatuuli 2 FIN-9698 LYS 1-2 1,17 Dehler 35 CWS SGV LPS Pesonen Jari 25:09:42 27:08:16
Eemil Pesonen, Axel Orjala, Juha Orjala, Heikki Rossi
123. 50 Aquarius FIN-2135 LYS 4 1,09 Targa 101 SGV LPS Seesvaara Pentti 26:30:58 27:38:21
Esa Hannola, Pekka Streng, Mikko Paalanen, Iska Knuuttila, Jarmo Koponen
DNF 182 Torunn FIN-3086 LYS urheiluveneet 1,16 Elvström 717 SG LPS Lilleberg Tuomas DNF
Jukka Lilleberg, Tapio Lilleberg, Joni Ihantola
DNF 176 Necesse FIN-6414 LYS 1-2 1,17 Avance 36 SGV HVS Ollikainen Kari DNF
Harri Ollikainen, Jari Matilainen, Jyrki Näkki
DNF 184 Banneriina FIN 5468 LYS urheiluveneet 1,21 Banner 23 Racer SG LPS Mäkelä Pertti DNF
Eetu Mäkelä, Pasi Virintie, Visa Virintie
DNF 170 Lisa III FIN 5313 LYS 1-2 1,21 Comfortina 36 SGKV LPS Rajala Risto DNF
Tomi Pitkänen, Reino Sievälä, Olli Kataja
DNS 185 Czorty POL-6660 LYS urheiluveneet 1,22 Majestic-24 SG HSK Jenkins Daniel DNS
Stefan Jenkins
DNF 159 Blues 2 FIN-3842 LYS 3 1,12 NF30 SGV HVS Hyppänen Kari DNF
Terttu Hyppänen, Pertti Hyppänen, Iiris Hyppänen
DNF 154 Paua FIN-3756 LYS 3 1,14 Guyline 95 SGV HVS Liisanantti Harri DNF
Jokinen Pekka, Jouko Liisanantti
DNF 57 Aino FIN-5986 LYS 4 1,07 Elan 22 SGK OM Nissilä Arto DNF
Janne Tölli, Pasi Hämäläinen
DNS 186 Melges 24 FIN-262 LYS urheiluveneet 1,27 M24 EMK Hokka Kari DNS
Jan Ruohonen
DNF 40 Marlena FIN-5438 LYS 5-6 1,03 Sunwind 27 KV TP Pötry Eppu DNF
Jukka Pötry, Sari Ratia-Kämäri, Mikko Kämäri
DNF 39 Virta L-3182 LYS 5-6 1,04 188 GKF TaNS Särkinen Juha DNF
Risto Hanki, Perttu Särkinen, Jukka Järvenpää, Juho Markkanen