19.1.2019 5:16:17

Viralliset tulokset luokittain, LYS-aika, luokka LYS 1 - 2 (reitti Päijännepurjehdus)

Maali: Jyväskylä
Tulokset 15 / 15
Sij Num Nimi Purjetunnus Luokka LYS Tyyppi SGV Seura Kippari Purj.aika LYS-aika
1. 143 Celavie FIN-8839 LYS 1 - 2 1,20 Wind 328 SGV HeiPS Kanninen Kauko 10:55:33 13:11:33
Varmanen Erkki, Henttonen Matti, Varmanen Esa, Varmanen Jukka, Kanninen Anne
2. 139 Blueship FIN-8782 LYS 1 - 2 1,19 Finngulf 33 (mod) S-V JVS Silvonen Markku 11:14:47 13:25:04
Jukka Kilpiä, Harri Mikkilä, Jukka Ahonen, Olli-Pekka Kovalainen
3. 137 Walpuri FIN-36 LYS 1 - 2 1,17 Avance 36 SGV JäPS Keskinen Paavo 11:30:08 13:28:42
Aleksi Keskinen, Jari Tamminen, Jorma Lukkariniemi
4. 134 RoXina FIN-9699 LYS 1 - 2 1,24 X-332 SGV LPS Kallio Teemu 10:51:47 13:29:43
Kallio Sami, Kallio Kassu, Tsutsunen Santtu, Simola Valtteri, Savikko Janne
5. 141 Melina FIN-9009 LYS 1 - 2 1,21 Finngulf 36 SGV APS Hiltunen Juha 11:13:38 13:35:15
Kousa Seppo, Ojanen Asko, Pulkkinen Pertti, Saarola Jari
6. 140 Malla FIN-9174 LYS 1 - 2 1,23 Finngulf 335 SGV JVS Nieminen Pentti 11:07:01 13:39:36
Nieminen Ari, Käkönen Pekka, Kosloff Markku, Juhani Markkanen
7. 142 Squaw II FIN-10356 LYS 1 - 2 1,18 First 31.7 SGV JVS Äystö Juha 11:37:18 13:41:46
Tenhunen Saara, Tenhunen Asmo, Honkala Sini, Jokinen Ari, Antti Kivenniemi
8. 144 Accelerando FIN-5591 LYS 1 - 2 1,17 Still 900 SGV JVS Pöyhönen Markku 11:47:14 13:45:48
Lundahl Raija, Sallinen Petri, Toivanen Markus, Kotikoski Sampo
9. 136 Damaris FIN-7009 LYS 1 - 2 1,17 Dehler 34 SGV HeiPS Laine Esko 11:47:36 13:46:10
Petteri Laine, Matti Aaltonen, Sauli Ylitalo
10. 146 Necesse FIN-6414 LYS 1 - 2 1,17 Avance 36 SGV HVS Ollikainen Kari 11:51:20 13:49:54
Ollikainen Marika, Ollikainen Mauno, Sahi Meeri,
11. 130 DynaStar FIN-9983 LYS 1 - 2 1,30 Dynamic 35 SGV JVS Lilja Ilkka 10:46:50 13:55:08
Elivuo Kari, Lilja Lasse, Puhalainen Mikko, Puhalainen Liisa
12. 138 Biancoblu FIN 9707 LYS 1 - 2 1,21 Hanse 341 SGV LPS Lahtinen Markku 11:37:54 13:59:31
Risto Kyläkallio, Teemu Kyläkallio, Tuukka Kyläkallio
13. 181 Jasmina 9211 LYS 1 - 2 1,17 Millenium SGV LPS Sahiluoto Ahti 12:02:00 14:00:34
Sahiluoto Arvo, Sahiluoto Juho, Niko Tolppala, Hannu Paajanen
14. 131 Shearlangstone IV FIN-10207 LYS 1 - 2 1,25 X-99 SGV TePS Henrik von Bonsdorff 11:26:46 14:09:58
Anneli von Bonsdorff, Leena Airola, Anna Sankila, Niiles Airola
15. 145 Fatso! FIN-10872 LYS 1 - 2 1,17 Dehler 34 SGV TePS Olavi Barman 12:41:16 14:39:50
Kukkamäki Timo, Järvinen Teijo, Viitanen Heikki, Benita Barman