24.7.2019 8:43:28

Viralliset tulokset luokittain, LYS-aika, luokka LYS 3 (reitti Päijännepurjehdus)

Maali: Jyväskylä
Tulokset 25 / 25
Sij Num Nimi Purjetunnus Luokka LYS Tyyppi SGV Seura Kippari Purj.aika LYS-aika
1. 101 Rico FIN-8084 LYS 3 1,14 Sunwind 30 SGV LPS Heiskanen Pertti 11:32:43 13:12:56
Lindroos Pekka, Laisi Pekka, Malasto Harri, Unelius Mikko
2. 105 Hattiwatti FIN-3464 LYS 3 1,14 Inferno 29 SGV JVS Hämäläinen Heikki 11:39:04 13:19:17
Ahola Kalle, Kuustonen Juha-Pekka, Mikkola Markku
3. 103 Medeia FIN-6599 LYS 3 1,12 Artina 29 SGV JVS Mäkelä Ilkka 12:15:00 13:42:26
Marjo Mäkelä, Jaana Danielsbacka, Bo Danielsbacka
4. 100 Tripla FIN 18844 LYS 3 1,16 Millenium 311 SGV APS Kelppe Risto 11:52:20 13:44:53
Peippo Paavo, Maristo Hannu, Nousiainen Mauno
5. 112 Shango FIN-8875 LYS 3 1,14 X-79 SG- JVS Nurmi Heikki 12:05:42 13:45:55
Tuomas Nurmi, Sakari Nurmi, Otto Aalto, Erik Aalto
6. 109 Allegria FIN-2442 LYS 3 1,15 Maestro 31 RC SGV KVS Kasurinen Kalle 12:02:13 13:48:39
Janne Pälvimäki, Jari Aavisto, Ville Hakkarainen, Mika Ruosteinen, Vesa Väänänen, Iiro Riihimäki
7. 104 New Deal FIN-6576 LYS 3 1,16 Inferno 31 SGV LPS Heikkilä Pasi 12:01:15 13:53:48
Seppo Mellanen, Markku Mellanen, Jussi Larva,Kari Kuusisto
8. 108 Nimue 5188 LYS 3 1,15 Inferno 29 SGV JVS Airaksinen Jani 12:11:48 13:58:14
Kuivanen Jaakko, Juha Katajamäki, Heikki Luumi
9. 115 Endeavour FIN-3472 LYS 3 1,13 Maestro 31C SGV LPS Nilsson Jesper 12:24:35 13:58:28
Harri Nilsson, Matias Harju, Tomi Ollila, Teemu Mäkelä
10. 118 Lucille-X FIN-4115 LYS 3 1,14 X-79 SG- JVS Kuisma Heikki 12:18:46 13:58:59
Kuisma Johanna, Kuisma Anssi, Nikkilä Paavo, Risto Virtanen
11. 102 Heili FIN-3465 LYS 3 1,14 Inferno 29 SGV HeiPS Ojala Petri 12:24:24 14:04:37
Jorma Lakka, Topi Lehtonen, Ville Karvinen, Anne Lehtokoski
12. 114 Kihu FIN-1578 LYS 3 1,14 Guy 33 SGV JVS Rautiainen Markku 12:32:03 14:12:16
Lehtomäki Heikki, Jouni Viljanen
13. 111 CaraMia FIN-3804 LYS 3 1,13 H-323 SGV VVP Korhonen Ilkka 12:43:01 14:16:54
Niemelä Pasi, Juhola Petri, Valli Timo
14. 182 Kia Kaha L-2711 LYS 3 1,13 Maestro 31 SGV JVS Maaranen Petri 12:46:27 14:20:20
LInjama Urpo, Lehtinen Ari,Lumiala Juhana,
15. 107 Tiira L-3114 LYS 3 1,15 Siesta 32 SGV PP-SS Vavuli Timo 12:37:09 14:23:35
Timo Vavuli, Seppo Leppänen, Juha Rautaheimo, Toni Westerlund, Panu Päivärinne
16. 116 Elina FIN-10938 LYS 3 1,13 Dufour 325 SGV JVS Kiiski Ari 12:52:04 14:25:57
Anna Kiiski, Pirkko Kiiski, Jarmo Toivanen, Sakari Kauppinen
17. 117 Plattapus FIN-8384 LYS 3 1,14 Nauticat 340rs SGV JVS Vartiainen Hannu 12:48:36 14:28:49
Haimi Paavo, Lehtinen Markku, Arto Kyrönlahti, U-M Huuskonen
18. 186 N/A FIN 5289 LYS 3 1,14 Inferno 29 SGV LPS Mäki Seppo 12:51:43 14:31:56
Pekonen Heikki,Senki Veli-Pekka
19. 121 Lotjaana 6 FIN-168 LYS 3 1,13 H-35 SGV LPS Salo Hannu 12:58:17 14:32:10
Sampo Salo, Yrjö Tolvanen
20. 106 Samantha FIN 3830 LYS 3 1,13 Inferno 26 SG- HVS Vuori Lasse 13:00:23 14:34:16
Vuori Tanja, Laaksonen Helge, Ruusunen Teemu, Jenni Karetjoki
21. 119 Baltic Maid FIN-808 LYS 3 1,13 C&C 33 (Baltic 33) SGV PP-SS Vartiainen Jari 13:06:21 14:40:14
Nippala Antti, Kivistö Miikka, Sakari Lähdemäki, Ville Korvenranta, Jukka Nieminen
22. 120 Non Troppo FIN-8068 LYS 3 1,12 SAINT 28 SGV APS Aaltonen Jarmo 13:16:20 14:43:46
Mika Partanen, Henry Lindholm
23. 113 Cinerea FIN-8247 LYS 3 1,14 Avance 318 SGV HVS Montonen Kari 13:14:15 14:54:28
Timo Montonen, Tomi Montonen
24. 180 Nautilus FIN-9430 LYS 3 1,15 Millenium 311 -GV LPS Koiranen Risto 13:08:04 14:54:30
Koiranen Marika, Koiranen Marja-Liisa
25. 110 Akvarelli FIN-10261 LYS 3 1,13 Bavaria 33 C SGV LPS Mäkelä Kalle 13:45:15 15:19:08
Laakso Esko, Mattila Heikki, Nikunen Pekka, Itäinen Sandra