20.11.2019 10:52:19

Viralliset tulokset luokittain, LYS-aika, luokka LYS 4 (reitti Päijännepurjehdus)

Maali: Jyväskylä
Tulokset 16 / 16
Sij Num Nimi Purjetunnus Luokka LYS Tyyppi SGV Seura Kippari Purj.aika LYS-aika
1. 52 Karoliina FIN-1693 LYS 4 1,09 Hydro SGV HeiPS Ilola Heikki 12:20:11 13:27:34
Vesa Kukkonen, Janina Kukkonen, Jukka Hietanen, Rainer Könönen, Essi Ilola, Miia Hietanen
2. 56 Prinsessa FIN-2008 LYS 4 1,07 FE83 SGV LPS Hynninen Thomas 13:39:09 14:32:32
Hynninen Juha, Jaakkola Petri, Rellman Ismo
3. 189 Meritte FIN-6063 LYS 4 1,09 Sunwind 311 SGV JVS Mäkinen Eerikki 13:27:32 14:34:55
Nisula Meri, Nisula Ilkka, Nisula Aada, Toivonen Juha
4. 54 Regina FIN-579 LYS 4 1,07 Botnia 6 SGV JVS Nieminen Jouko 13:59:50 14:53:13
Jukka Nieminen, Mikko Nieminen
5. 59 Long Gong FIN-8322 LYS 4 1,09 Polaris 785 SG- PP-SS Anttinen Joonas 14:13:46 15:21:09
Ojanen Lauri, Jani Heino, Lasse Tamminen, Antti Hyppänen
6. 60 Torres FIN-10430 LYS 4 1,08 Bavaria 30 cr --V LPS Tommola Hannu 14:23:12 15:23:39
Tommola Raija, Tommola Juho, Ojanen Laura, Ekqvist Ilpo
7. 57 Roxmary FIN-144 LYS 4 1,10 SK 22 S-- HeiPS Peltonen Juha 14:12:46 15:26:57
Kämäri Heikki, Pulkka Tuomas
8. 185 S/y Maininki L6761 LYS 4 1,08 Sunwind 311 -GV JäPS Irri Antero 14:27:45 15:28:12
Irri Marita, Irri Pinja, Irri Tapio
9. 61 Hupu L2712 LYS 4 1,09 Albin Cumulus S-V JVS Lehtonen Timo 14:21:09 15:28:32
Vaismaa-Lehtonen Arja, Vaismaa Mikko, Vaismaa Taina, Lehtonen Leo-Matti, Lehtonen Ilkka
10. 58 Claudia L-960 LYS 4 1,09 Jon 30 SGV JVS Välimäki Harri 14:29:05 15:36:28
Sari Välimäki, Joachim Kurten, Erkki Kalmanlehto, Kaisli Kasurinen
11. 51 Albatross FIN-5954 LYS 4 1,10 Albin Alpha SGV LPS Ristkari Yrjö 14:23:45 15:37:56
Ristkari Eeva, Keto Lauri, Sovinen Joonas, Astola Marko
12. 187 Punakone FIN 11104 LYS 4 1,07 Polaris 760 -G- TaPS Valolahti Matti 15:26:12 16:19:35
Valolahti Sirpa, Aalto Ahti, Aalto Merja
13. 98 Margaretha FIN-2705 LYS 4 1,10 Jeanneau Rush SGF JVS Hartikainen Jorma 15:18:35 16:32:46
Erkki Vesamaa, Birgitta Hartikainen, Jon Salminen, Teemu Tiiro
14. 50 Aquarius L-2135 LYS 4 1,09 Targa 101 SGV LPS Seesvaara Pentti 15:52:21 16:59:44
Laitio Hannu, Hannola Esa, Knuuttila Iska, Jarmo Koponen
15. 53 Tiikelin Tassu FIN-8410 LYS 4 1,09 Sunwind 311 SGV JVS Lepistö Harri 18:50:36 19:57:59
Kirijatshenko Heikki, Sirpa Pöytälaakso
16. 55 Christina L4305 LYS 4 1,07 Botnia 6 -GV JVS Kaipio Jari 19:59:35 20:52:58
Kiiski Jari, Pöyhönen Mikko, Suhonen Mika