24.7.2019 8:46:11

Viralliset tulokset luokittain, purjehdittu aika, luokka H-vene (reitti Päijännepurjehdus)

Maali: Jyväskylä
Tulokset 18 / 18
Sij Num Nimi Purjetunnus Luokka LYS Tyyppi SGV Seura Kippari Purj.aika LYS-aika
1. 80 Itella Logistics FIN 899 H-vene 1,08 H-vene S-- LPS Boman Juhani 12:45:31 13:45:58
Mikko Boman, Timo Utter, Juhani Salo
2. 70 Stemma FIN-918 H-vene 1,08 H-vene S-- JVS Koho Mikko 12:48:44 13:49:11
Juha Lehto-oksa (TaPS), Heikki Koho (JVS)
3. 75 Lassu FIN-847 H-vene 1,08 H-vene S-- TTPS Rinne Sakari 12:55:17 13:55:44
Rinne Laura, Kujansuu Toni, Mikko Leino
4. 73 mprelectrics.fi FIN-879 H-vene 1,08 H-vene S-- HeiPS Hillberg Petri 12:56:31 13:56:58
Hillberg Ismo, Hillberg Atte, Hillberg Iita
5. 81 Ankanpoika 3 FIN 885 H-vene 1,08 H-vene S-- LPS Salonen Jaakko 12:58:25 13:58:52
Hänninen Olli, Granqvist Jari, Lasse Sandell
6. 83 Fly Lappeenranta Ltd FIN-743 H-vene 1,08 H S-- LrPS Mensonen Petri 13:05:41 14:06:08
Tyrisevä Ossi, Pöljö Risto, Virtanen Janne
7. 85 Julia / Autokoulu Juha FIN-907 H-vene 1,08 H-vene S-- JVS Ahonen Juhani 13:06:20 14:06:47
Vesa Rahkonen, Kimmo Röhto
8. 76 Hempukka FIN-718 H-vene 1,08 H-vene S-- HVS Lepistö Veli-Matti 13:27:08 14:27:35
Mari Lindeman, Janne Vaara, Antti Lappalainen
9. 79 Zalekua FIN-828 H-vene 1,08 H-vene S-- LPS Kiilholma Heikki 13:27:30 14:27:57
Harri Puolanne, Joonas Vilkman, Tuomas Korhonen
10. 82 Avalon FIN-789 H-vene 1,08 H-vene S-- HeiPS Suomi Tatu 13:40:32 14:40:59
Kasnio Kari, Juusti Matti
11. 78 Helga FIN 316 H-vene 1,08 H-vene S-- HVS Kalojärvi Juha 13:46:11 14:46:38
Antti Karjalainen, Mikko Sinivaara, Mikko Laiho
12. 77 Aurora L-600 H-vene 1,08 H-vene S-- HeiPS Tapanila Anna 14:00:59 15:01:26
Tarja Hassinen, Kirsi Hölttä, Mari Leppänen, Maria Ijäs
13. 184 Päivi L 690 H-vene 1,08 H-vene S-- JäPS Vilppala Heikki 14:01:20 15:01:47
Suomalainen Olli, Mononen Jukka
14. 183 Viuhu L-562 H-vene 1,08 H-vene S-- JäPS Lukkariniemi Timo 14:06:27 15:06:54
Lukkariniemi Jukka, Kivistö Pekka
15. 71 Minna L-638 H-vene 1,08 H-vene S-- JVS Pekkarinen Raino 14:56:36 15:57:03
Salerto Sami, Viertorinne Mika
16. 84 Päivänsäde FIN-552 H-vene 1,08 H-vene S-- JVS Orava Juha 18:12:26 19:12:53
Henri Paavola, Matti Orava
17. 74 Jouten FIN-60 H-vene 1,08 H-vene S-- PP-SS Ojansivu Tiina 18:21:37 19:22:04
Anttonen Tarja, Hilvo Iiris, Luosujärvi Laura
DNS 72 Lady Express FIN-357 H-vene 1,08 H-vene S-- LNS Laine Aki DNS
Mikko Yrjölä, Jukka Yrjölä, Mikko Akkanen