21.9.2019 4:26:28

Viralliset tulokset, purjehdittu aika, reitti Päijännepurjehdus

Maali: Jyväskylä
Tulokset 139 / 139
Sij Num Nimi Purjetunnus Luokka LYS Tyyppi SGV Seura Kippari Purj.aika LYS-aika
1. 174 Pohjantähti FIN-88 M Avoin luokka 1,00 Fleuret 30 monirunko --- JVS Paatola Pentti 07:24:30 07:24:30
Paatola Matti, Kanninen Antti
2. 132 Auvo FIN-10926 LYS urheiluveneet 1,42 Over 33 SG- HeiPS Lehtinen Jyri 08:45:55 12:47:16
Anssi Lyden, Tomi Alitalo, Leena Vainio, Harri Lehtinen, Aaro Lehtinen, Mikko Ryymin, Kim Heinonen, Mikko Rinkinen
3. 160 Loiskis FIN-2 E Scow 1,45 E-Scow S- TPS Lumme Ilkka 09:01:30 13:14:44
Jukka Nikulainen, Heikki Lehtinen, Tuomas Koivunen
4. 161 Pii FIN 11 E Scow 1,45 E-Scow S- V-71 Raita Raimo 09:12:34 13:25:48
Juha Nurmela, Jaska Saarijoki
5. 135 Manta FIN-197 LYS urheiluveneet 1,48 Melges 32 S TP Tuominen Mauri 09:36:53 14:01:32
Lindberg Kenneth, Salmio Harri, Salmio Risto, Salonen Kari, Sajaniemi Mikko, Vaittinen Matti, Suominen Seppo
6. 170 Flying By F31/023 L-2711 (FIN-M115) Avoin luokka 1,00 Farrier F-31 --- JVS Vanhala Jari 09:40:29 09:40:29
Aki Vanhala, Mikko Toikkanen, Jorma Perälä
7. 162 Wilmanstraada SS 1 E Scow 1,45 E-scow lys 1,45 S-- LrPS Himmi Matti 09:41:42 13:54:56
Nieminen Jussi, Sairanen Petter
8. 155 D 10398 LYS urheiluveneet 1,36 Henderson 30 SG- DMSK Ruokolahti Vicke 09:43:12 13:19:12
Othman Roger, Jaakko Iloniemi, Otso Autereinen,Railii Poruun
9. 133 Tigru FIN-10738 LYS urheiluveneet 1,37 Flying Tiger 10 G JVS Siik Olli 10:09:15 13:49:38
Markku Rainamo, Jukka Kinos, Hannu Lötjönen, Olli Wenström, Jorma Lind, Jukka Lind, Jouni Koponen
10. 154 Suomen Seinärakenne SWE-139 LYS urheiluveneet 1,32 11 metre -G- KTPS Huusko Kari 10:35:47 13:53:36
Tommi Sorvari, Taimo Huusko, Mika Viide, Antti Öfverberg, Ilkka Matinlassi, Mikael Lammi
11. 153 Trillian FIN-099 LYS urheiluveneet 1,31 Esse 850 GV HSK Kähkönen Olli 10:36:10 13:49:16
Sallinen Anssi, Åström Peik, Koivusalo Jukka
12. 130 DynaStar FIN-9983 LYS 1 - 2 1,30 Dynamic 35 SGV JVS Lilja Ilkka 10:46:50 13:55:08
Elivuo Kari, Lilja Lasse, Puhalainen Mikko, Puhalainen Liisa
13. 134 RoXina FIN-9699 LYS 1 - 2 1,24 X-332 SGV LPS Kallio Teemu 10:51:47 13:29:43
Kallio Sami, Kallio Kassu, Tsutsunen Santtu, Simola Valtteri, Savikko Janne
14. 143 Celavie FIN-8839 LYS 1 - 2 1,20 Wind 328 SGV HeiPS Kanninen Kauko 10:55:33 13:11:33
Varmanen Erkki, Henttonen Matti, Varmanen Esa, Varmanen Jukka, Kanninen Anne
15. 140 Malla FIN-9174 LYS 1 - 2 1,23 Finngulf 335 SGV JVS Nieminen Pentti 11:07:01 13:39:36
Nieminen Ari, Käkönen Pekka, Kosloff Markku, Juhani Markkanen
16. 141 Melina FIN-9009 LYS 1 - 2 1,21 Finngulf 36 SGV APS Hiltunen Juha 11:13:38 13:35:15
Kousa Seppo, Ojanen Asko, Pulkkinen Pertti, Saarola Jari
17. 139 Blueship FIN-8782 LYS 1 - 2 1,19 Finngulf 33 (mod) S-V JVS Silvonen Markku 11:14:47 13:25:04
Jukka Kilpiä, Harri Mikkilä, Jukka Ahonen, Olli-Pekka Kovalainen
18. 172 Tyytikki FIN-200 Avoin luokka 1,00 Corsair 28CC --- BSS Palva Tapio 11:23:55 11:23:55
Nordström Kari, Roope Juhonen
19. 131 Shearlangstone IV FIN-10207 LYS 1 - 2 1,25 X-99 SGV TePS Henrik von Bonsdorff 11:26:46 14:09:58
Anneli von Bonsdorff, Leena Airola, Anna Sankila, Niiles Airola
20. 137 Walpuri FIN-36 LYS 1 - 2 1,17 Avance 36 SGV JäPS Keskinen Paavo 11:30:08 13:28:42
Aleksi Keskinen, Jari Tamminen, Jorma Lukkariniemi
21. 101 Rico FIN-8084 LYS 3 1,14 Sunwind 30 SGV LPS Heiskanen Pertti 11:32:43 13:12:56
Lindroos Pekka, Laisi Pekka, Malasto Harri, Unelius Mikko
22. 142 Squaw II FIN-10356 LYS 1 - 2 1,18 First 31.7 SGV JVS Äystö Juha 11:37:18 13:41:46
Tenhunen Saara, Tenhunen Asmo, Honkala Sini, Jokinen Ari, Antti Kivenniemi
23. 138 Biancoblu FIN 9707 LYS 1 - 2 1,21 Hanse 341 SGV LPS Lahtinen Markku 11:37:54 13:59:31
Risto Kyläkallio, Teemu Kyläkallio, Tuukka Kyläkallio
24. 105 Hattiwatti FIN-3464 LYS 3 1,14 Inferno 29 SGV JVS Hämäläinen Heikki 11:39:04 13:19:17
Ahola Kalle, Kuustonen Juha-Pekka, Mikkola Markku
25. 151 Averell Dalton FIN-10457 LYS urheiluveneet 1,20 Platu 25 SG- RPS Karvinen Jaakko 11:42:16 13:58:16
Kauko Klaus, Koskinen Jarno, Aromaa Tero, Vikberg Panu
26. 150 Czorty FIN-16660 LYS urheiluveneet 1,22 Majestic 24 G HSK Jenkins Daniel 11:46:40 14:13:49
Jenkins Daniel, Jenkins Stefan, Lappalainen Tatu, Merenlahti Antti
27. 144 Accelerando FIN-5591 LYS 1 - 2 1,17 Still 900 SGV JVS Pöyhönen Markku 11:47:14 13:45:48
Lundahl Raija, Sallinen Petri, Toivanen Markus, Kotikoski Sampo
28. 136 Damaris FIN-7009 LYS 1 - 2 1,17 Dehler 34 SGV HeiPS Laine Esko 11:47:36 13:46:10
Petteri Laine, Matti Aaltonen, Sauli Ylitalo
29. 146 Necesse FIN-6414 LYS 1 - 2 1,17 Avance 36 SGV HVS Ollikainen Kari 11:51:20 13:49:54
Ollikainen Marika, Ollikainen Mauno, Sahi Meeri,
30. 100 Tripla FIN 18844 LYS 3 1,16 Millenium 311 SGV APS Kelppe Risto 11:52:20 13:44:53
Peippo Paavo, Maristo Hannu, Nousiainen Mauno
31. 156 Banneriina FIN 5468 LYS urheiluveneet 1,21 Banner 23 Racer SG- LPS Mäkelä Pertti 11:58:26 14:20:03
Eetu Mäkelä, Pasi Virintie, Visa Virintie
32. 104 New Deal FIN-6576 LYS 3 1,16 Inferno 31 SGV LPS Heikkilä Pasi 12:01:15 13:53:48
Seppo Mellanen, Markku Mellanen, Jussi Larva,Kari Kuusisto
33. 181 Jasmina 9211 LYS 1 - 2 1,17 Millenium SGV LPS Sahiluoto Ahti 12:02:00 14:00:34
Sahiluoto Arvo, Sahiluoto Juho, Niko Tolppala, Hannu Paajanen
34. 109 Allegria FIN-2442 LYS 3 1,15 Maestro 31 RC SGV KVS Kasurinen Kalle 12:02:13 13:48:39
Janne Pälvimäki, Jari Aavisto, Ville Hakkarainen, Mika Ruosteinen, Vesa Väänänen, Iiro Riihimäki
35. 112 Shango FIN-8875 LYS 3 1,14 X-79 SG- JVS Nurmi Heikki 12:05:42 13:45:55
Tuomas Nurmi, Sakari Nurmi, Otto Aalto, Erik Aalto
36. 108 Nimue 5188 LYS 3 1,15 Inferno 29 SGV JVS Airaksinen Jani 12:11:48 13:58:14
Kuivanen Jaakko, Juha Katajamäki, Heikki Luumi
37. 103 Medeia FIN-6599 LYS 3 1,12 Artina 29 SGV JVS Mäkelä Ilkka 12:15:00 13:42:26
Marjo Mäkelä, Jaana Danielsbacka, Bo Danielsbacka
38. 118 Lucille-X FIN-4115 LYS 3 1,14 X-79 SG- JVS Kuisma Heikki 12:18:46 13:58:59
Kuisma Johanna, Kuisma Anssi, Nikkilä Paavo, Risto Virtanen
39. 52 Karoliina FIN-1693 LYS 4 1,09 Hydro SGV HeiPS Ilola Heikki 12:20:11 13:27:34
Vesa Kukkonen, Janina Kukkonen, Jukka Hietanen, Rainer Könönen, Essi Ilola, Miia Hietanen
40. 102 Heili FIN-3465 LYS 3 1,14 Inferno 29 SGV HeiPS Ojala Petri 12:24:24 14:04:37
Jorma Lakka, Topi Lehtonen, Ville Karvinen, Anne Lehtokoski
41. 115 Endeavour FIN-3472 LYS 3 1,13 Maestro 31C SGV LPS Nilsson Jesper 12:24:35 13:58:28
Harri Nilsson, Matias Harju, Tomi Ollila, Teemu Mäkelä
42. 114 Kihu FIN-1578 LYS 3 1,14 Guy 33 SGV JVS Rautiainen Markku 12:32:03 14:12:16
Lehtomäki Heikki, Jouni Viljanen
43. 152 Vilkas FIN-10594 LYS urheiluveneet 1,19 Skippi 650 -G- TPS Hiipakka Petri 12:36:50 14:47:07
Ojala Satu, Leino Jani
44. 107 Tiira L-3114 LYS 3 1,15 Siesta 32 SGV PP-SS Vavuli Timo 12:37:09 14:23:35
Timo Vavuli, Seppo Leppänen, Juha Rautaheimo, Toni Westerlund, Panu Päivärinne
45. 12 Iita FIN 10671 Retkiluokka 1,00 Bavaria 37 --- N Glad Matti 12:41:15 12:41:15
Sakari Mansikkamäki, Pilvi Mansikkamäki, Tommi Syrjänen
46. 145 Fatso! FIN-10872 LYS 1 - 2 1,17 Dehler 34 SGV TePS Olavi Barman 12:41:16 14:39:50
Kukkamäki Timo, Järvinen Teijo, Viitanen Heikki, Benita Barman
47. 111 CaraMia FIN-3804 LYS 3 1,13 H-323 SGV VVP Korhonen Ilkka 12:43:01 14:16:54
Niemelä Pasi, Juhola Petri, Valli Timo
48. 95 Picadero FIN-738 Express 1,12 Albin Express S-- APS Sipponen Jalmari 12:44:47 14:12:13
Tomi Pollari, Harri Pasila
49. 80 Itella Logistics FIN 899 H-vene 1,08 H-vene S-- LPS Boman Juhani 12:45:31 13:45:58
Mikko Boman, Timo Utter, Juhani Salo
50. 182 Kia Kaha L-2711 LYS 3 1,13 Maestro 31 SGV JVS Maaranen Petri 12:46:27 14:20:20
LInjama Urpo, Lehtinen Ari,Lumiala Juhana,
51. 117 Plattapus FIN-8384 LYS 3 1,14 Nauticat 340rs SGV JVS Vartiainen Hannu 12:48:36 14:28:49
Haimi Paavo, Lehtinen Markku, Arto Kyrönlahti, U-M Huuskonen
52. 70 Stemma FIN-918 H-vene 1,08 H-vene S-- JVS Koho Mikko 12:48:44 13:49:11
Juha Lehto-oksa (TaPS), Heikki Koho (JVS)
53. 186 N/A FIN 5289 LYS 3 1,14 Inferno 29 SGV LPS Mäki Seppo 12:51:43 14:31:56
Pekonen Heikki,Senki Veli-Pekka
54. 116 Elina FIN-10938 LYS 3 1,13 Dufour 325 SGV JVS Kiiski Ari 12:52:04 14:25:57
Anna Kiiski, Pirkko Kiiski, Jarmo Toivanen, Sakari Kauppinen
55. 75 Lassu FIN-847 H-vene 1,08 H-vene S-- TTPS Rinne Sakari 12:55:17 13:55:44
Rinne Laura, Kujansuu Toni, Mikko Leino
56. 73 mprelectrics.fi FIN-879 H-vene 1,08 H-vene S-- HeiPS Hillberg Petri 12:56:31 13:56:58
Hillberg Ismo, Hillberg Atte, Hillberg Iita
57. 121 Lotjaana 6 FIN-168 LYS 3 1,13 H-35 SGV LPS Salo Hannu 12:58:17 14:32:10
Sampo Salo, Yrjö Tolvanen
58. 81 Ankanpoika 3 FIN 885 H-vene 1,08 H-vene S-- LPS Salonen Jaakko 12:58:25 13:58:52
Hänninen Olli, Granqvist Jari, Lasse Sandell
59. 106 Samantha FIN 3830 LYS 3 1,13 Inferno 26 SG- HVS Vuori Lasse 13:00:23 14:34:16
Vuori Tanja, Laaksonen Helge, Ruusunen Teemu, Jenni Karetjoki
60. 83 Fly Lappeenranta Ltd FIN-743 H-vene 1,08 H S-- LrPS Mensonen Petri 13:05:41 14:06:08
Tyrisevä Ossi, Pöljö Risto, Virtanen Janne
61. 94 2. Sallittu Nautinto FIN-2553 Express 1,11 Albin Express S-F JVS Pälvimäki Lasse 13:06:07 14:26:59
Pälvimäki Joonas, Pälvimäki Anitta
62. 85 Julia / Autokoulu Juha FIN-907 H-vene 1,08 H-vene S-- JVS Ahonen Juhani 13:06:20 14:06:47
Vesa Rahkonen, Kimmo Röhto
63. 119 Baltic Maid FIN-808 LYS 3 1,13 C&C 33 (Baltic 33) SGV PP-SS Vartiainen Jari 13:06:21 14:40:14
Nippala Antti, Kivistö Miikka, Sakari Lähdemäki, Ville Korvenranta, Jukka Nieminen
64. 180 Nautilus FIN-9430 LYS 3 1,15 Millenium 311 -GV LPS Koiranen Risto 13:08:04 14:54:30
Koiranen Marika, Koiranen Marja-Liisa
65. 113 Cinerea FIN-8247 LYS 3 1,14 Avance 318 SGV HVS Montonen Kari 13:14:15 14:54:28
Timo Montonen, Tomi Montonen
66. 120 Non Troppo FIN-8068 LYS 3 1,12 SAINT 28 SGV APS Aaltonen Jarmo 13:16:20 14:43:46
Mika Partanen, Henry Lindholm
67. 92 Vimma FIN-893 Express 1,11 Albin Express S-F APS Pynnönen Olli 13:16:45 14:37:37
Pynnönen Kati, Pynnönen Markku, Pynnönen Mirja, Pynnönen Jari
68. 76 Hempukka FIN-718 H-vene 1,08 H-vene S-- HVS Lepistö Veli-Matti 13:27:08 14:27:35
Mari Lindeman, Janne Vaara, Antti Lappalainen
69. 79 Zalekua FIN-828 H-vene 1,08 H-vene S-- LPS Kiilholma Heikki 13:27:30 14:27:57
Harri Puolanne, Joonas Vilkman, Tuomas Korhonen
70. 189 Meritte FIN-6063 LYS 4 1,09 Sunwind 311 SGV JVS Mäkinen Eerikki 13:27:32 14:34:55
Nisula Meri, Nisula Ilkka, Nisula Aada, Toivonen Juha
71. 23 Nina-Charlotta II FIN-1465 LYS 5 - 6 1,04 Finnflyer 27 SGV HeiPS Santala Juha 13:30:18 14:01:41
Räisänen Olli, Räisänen Jukka, Räisänen Hannu, Santala Kalle
72. 67 Munja Sun Ship II FIN 2744 Finn Express 83 1,07 Finn Express 83 SGV JVS Kemiläinen Erkki 13:31:45 14:25:08
Henry Vallius, Tatu Kemiläinen, Reija Soini
73. 56 Prinsessa FIN-2008 LYS 4 1,07 FE83 SGV LPS Hynninen Thomas 13:39:09 14:32:32
Hynninen Juha, Jaakkola Petri, Rellman Ismo
74. 82 Avalon FIN-789 H-vene 1,08 H-vene S-- HeiPS Suomi Tatu 13:40:32 14:40:59
Kasnio Kari, Juusti Matti
75. 17 Our Serenity FIN-10979 Retkiluokka 1,00 Dehler 38C --- TePS Hotakainen Kai 13:41:10 13:41:10
Yrjölä Petri, Yrjölä Maria, Hotakainen Irja, Hotakainen Julius
76. 62 Atsula FIN-12258 Lightning 1,00 Lightning S-- JVS Tulomäki Heikki 13:41:30 13:41:30
Suvi Souru, Sini Souru
77. 110 Akvarelli FIN-10261 LYS 3 1,13 Bavaria 33 C SGV LPS Mäkelä Kalle 13:45:15 15:19:08
Laakso Esko, Mattila Heikki, Nikunen Pekka, Itäinen Sandra
78. 78 Helga FIN 316 H-vene 1,08 H-vene S-- HVS Kalojärvi Juha 13:46:11 14:46:38
Antti Karjalainen, Mikko Sinivaara, Mikko Laiho
79. 54 Regina FIN-579 LYS 4 1,07 Botnia 6 SGV JVS Nieminen Jouko 13:59:50 14:53:13
Jukka Nieminen, Mikko Nieminen
80. 77 Aurora L-600 H-vene 1,08 H-vene S-- HeiPS Tapanila Anna 14:00:59 15:01:26
Tarja Hassinen, Kirsi Hölttä, Mari Leppänen, Maria Ijäs
81. 184 Päivi L 690 H-vene 1,08 H-vene S-- JäPS Vilppala Heikki 14:01:20 15:01:47
Suomalainen Olli, Mononen Jukka
82. 34 Milla FIN-10498 LYS 5 - 6 1,03 Helmsman 26 SGV JVS Pitkänen Olli 14:03:46 14:27:32
Savelius Anssi, Paulavaara Jukka
83. 183 Viuhu L-562 H-vene 1,08 H-vene S-- JäPS Lukkariniemi Timo 14:06:27 15:06:54
Lukkariniemi Jukka, Kivistö Pekka
84. 173 Karibal Myöh. Avoin luokka 1,00 Balans 66 --- AKPS Pekonen Samu 14:10:17 14:10:17
Hannula Tero, Välimäki Matti, Kujala Matti-Pekka
85. 31 Nereida FIN-2981 LYS 5 - 6 1,01 Avance 245 SGV LPS Andersson Juha 14:11:18 14:19:23
Petri Vuorjoki(HSK), Jalmari Kauhanen, Teemu Peltomaa
86. 57 Roxmary FIN-144 LYS 4 1,10 SK 22 S-- HeiPS Peltonen Juha 14:12:46 15:26:57
Kämäri Heikki, Pulkka Tuomas
87. 59 Long Gong FIN-8322 LYS 4 1,09 Polaris 785 SG- PP-SS Anttinen Joonas 14:13:46 15:21:09
Ojanen Lauri, Jani Heino, Lasse Tamminen, Antti Hyppänen
88. 35 Lissu L-515 LYS 5 - 6 1,04 Ohlsson 29 SGV JVS Vekkeli Jari 14:18:08 14:49:31
Vesa Vekkeli, Hemmo Vekkeli, Ari Salmenkivi
89. 93 Geronimo FIN 3020 Express 1,12 Albin Express S-- LPS Mäkinen Antti 14:19:00 15:46:26
Jarno Hautamäki, Ville Hyvärinen, Jukka Savolainen
90. 65 Bertta FIN 2131 Finn Express 83 1,07 Finn Express SGV JVS Niemi Reijo 14:19:02 15:12:25
Jonne Castren, Sami Väätäinen,
91. 32 Toutain L-1907 LYS 5 - 6 1,01 Sonata 7 SG- TePS Kaitila Ilkka 14:19:34 14:27:39
Olavi Rautiainen, Veikko Mäkipää
92. 61 Hupu L2712 LYS 4 1,09 Albin Cumulus S-V JVS Lehtonen Timo 14:21:09 15:28:32
Vaismaa-Lehtonen Arja, Vaismaa Mikko, Vaismaa Taina, Lehtonen Leo-Matti, Lehtonen Ilkka
93. 66 Sea Cloud FIN-2585 Finn Express 83 1,07 Finn Express 83 SGV LPS Anttila Juha 14:21:38 15:15:01
Markku Saarelma, Mikko Knuuttila
94. 60 Torres FIN-10430 LYS 4 1,08 Bavaria 30 cr --V LPS Tommola Hannu 14:23:12 15:23:39
Tommola Raija, Tommola Juho, Ojanen Laura, Ekqvist Ilpo
95. 16 Gwinea FIN-11059 Retkiluokka 1,00 Delphia 28 Phila --- APS Tast Panu 14:23:15 14:23:15
Pakarinen, Karevaara Marko, Rantanen Ilkka, Eloranta Aki
96. 20 Afrodite FIN-5387 LYS 5 - 6 1,03 Sunwind 27 SGV JVS Hiltunen Ari 14:23:37 14:47:23
Hiltunen Sirkka, Pitkänen Pirkko, Alf Renwall
97. 51 Albatross FIN-5954 LYS 4 1,10 Albin Alpha SGV LPS Ristkari Yrjö 14:23:45 15:37:56
Ristkari Eeva, Keto Lauri, Sovinen Joonas, Astola Marko
98. 185 S/y Maininki L6761 LYS 4 1,08 Sunwind 311 -GV JäPS Irri Antero 14:27:45 15:28:12
Irri Marita, Irri Pinja, Irri Tapio
99. 58 Claudia L-960 LYS 4 1,09 Jon 30 SGV JVS Välimäki Harri 14:29:05 15:36:28
Sari Välimäki, Joachim Kurten, Erkki Kalmanlehto, Kaisli Kasurinen
100. 21 Tuulia L-3275 LYS 5 - 6 1,03 Finn 26 7/8 SGV JVS Lehtinen Jukka 14:36:10 14:59:56
Uotila Riitta, Lehtinen Anssi
101. 64 Old Lady FIN-6838 Lightning 1,00 Lightning S-- JVS Lehtinen Olli 14:41:53 14:41:53
Lehtinen Pekka, Lehtinen Timo
102. 24 Carus FIN-6490 LYS 5 - 6 1,03 First 235 SG- APS Heikkilä Kali 14:48:26 15:12:12
Pulli Juhana, Lammi Osmo, Pulli Petri
103. 71 Minna L-638 H-vene 1,08 H-vene S-- JVS Pekkarinen Raino 14:56:36 15:57:03
Salerto Sami, Viertorinne Mika
104. 30 Wanda FIN-1489 LYS 5 - 6 1,03 Finn 26 SGV JVS Tuominen Timo 14:59:25 15:23:11
Pakoma Paavo, Pakoma Katariina, Pakoma Lauri, Jartti Timo
105. 96 Juliaana FIN-2734 LYS 5 - 6 1,03 Finn Express 74 SG- LPS Sampsa Kärnä 15:00:36 15:24:22
Salo Ville, Ristkari Samu, Hinkka Atte
106. 25 Katimaria FIN-2182 LYS 5 - 6 1,02 Avance 24 SG- KVS Åman Risto 15:02:38 15:18:38
Talaslahti Maaret, Åman Mikko
107. 33 Bongo L-2375 LYS 5 - 6 1,03 Finn 26 SGV LPS Sorvali Jukka 15:03:31 15:27:17
Pekka Uoti, Jani Knuuttila, Paula Sorvali
108. 22 Wivian L-2691 LYS 5 - 6 1,04 Finnflyer 27 SGV JäPS Manninen Antti 15:05:51 15:37:14
Antti Niekka, Säntti Jari, Säntti Mikko
109. 98 Margaretha FIN-2705 LYS 4 1,10 Jeanneau Rush SGF JVS Hartikainen Jorma 15:18:35 16:32:46
Erkki Vesamaa, Birgitta Hartikainen, Jon Salminen, Teemu Tiiro
110. 187 Punakone FIN 11104 LYS 4 1,07 Polaris 760 -G- TaPS Valolahti Matti 15:26:12 16:19:35
Valolahti Sirpa, Aalto Ahti, Aalto Merja
111. 38 Sofia FIN-3419 LYS 5 - 6 1,03 Finn Express 741 SGV HVS Luomalahti Minna 15:30:07 15:53:53
Luomalahti Jussi, Luomalahti Akseli, Ahokas Riitta, Suokas Tapani, Suokas Antti
112. 43 Sabrina FIN-8507 LYS 5 - 6 1,03 Sunwind 27 SGV HVS Koskinen Arto 15:43:34 16:07:20
Lindholm Harri, Lindgren Kari, Leppänen Harri
113. 40 Hilma L-1542 LYS 5 - 6 0,99 GU22 SG- JäPS Vihijärvi Sakari 15:44:45 15:36:30
Vihijärvi Tuula, Vihijärvi Simo, Vihijärvi Jenni
114. 63 Kristiina FIN-12996 Lightning 1,00 lightning S-- LP Luokkakallio Jussi 15:47:06 15:47:06
O'Connor Allan, Haikarainen Carl
115. 50 Aquarius L-2135 LYS 4 1,09 Targa 101 SGV LPS Seesvaara Pentti 15:52:21 16:59:44
Laitio Hannu, Hannola Esa, Knuuttila Iska, Jarmo Koponen
116. 11 Blues 5503 Retkiluokka 1,00 Dufour Arpege 30 --- HeiPS Pohjankoski Lasse 16:01:56 16:01:56
Pohjankoski Joonas, Virtanen Timo, Pohjankoski Antti, Virtanen Tuomo, Pete Kallio
117. 29 Kaija FIN-4254 LYS 5 - 6 1,04 Finnflyer 27 SGV PP-SS Bondén Heidi 16:02:22 16:33:45
Hänninen Mari, Kiviluoto Tiina, Lähde Annika, Kiviluoto Liisa
118. 44 Silmarin FIN-1523 LYS 5 - 6 1,04 Finnflyer 27 SGV APS Mertaila Johanna 16:12:16 16:43:39
Hannu Mertaila, Hannu Salmi
119. 27 Vilana L-2381 LYS 5 - 6 1,02 FE-74 SGF JVS Kautto Ari 16:19:20 16:35:20
Timo Oinonen, Jukka Liukkonen, Jari Äijänen
120. 39 AnnSofie FIN-83 LYS 5 - 6 1,03 Hai SG- TePS Jauhiainen Hannu 17:00:50 17:24:36
Jauhiainen Juho, Kiiski Eero
121. 42 Sininen Mango 155 LYS 5 - 6 0,98 Helmsman 23 SG- LPS Saarinen Mitra 17:43:53 17:27:14
Kalle Saarinen, Paavo Saarinen, Riikka Alajääskö, Hanna Aaltonen
122. 84 Päivänsäde FIN-552 H-vene 1,08 H-vene S-- JVS Orava Juha 18:12:26 19:12:53
Henri Paavola, Matti Orava
123. 41 Lilli FIN-9441 LYS 5 - 6 0,96 Mikro 550 SG- JVS Hintikka Mauri 18:17:40 17:43:40
Anu Hintikka, Jussi Hintikka
124. 74 Jouten FIN-60 H-vene 1,08 H-vene S-- PP-SS Ojansivu Tiina 18:21:37 19:22:04
Anttonen Tarja, Hilvo Iiris, Luosujärvi Laura
125. 37 Pilar 3706 LYS 5 - 6 1,01 Avance 245 SGV LPS Tammivuori Riikka 18:27:50 18:35:55
Kaisa Peltonen, Päivi Ormio, Iiro Ormio
126. 53 Tiikelin Tassu FIN-8410 LYS 4 1,09 Sunwind 311 SGV JVS Lepistö Harri 18:50:36 19:57:59
Kirijatshenko Heikki, Sirpa Pöytälaakso
127. 188 Neo FIN 10734 Avoin luokka 1,00 Malbec 200 S-- LPS Linkovuori Esko 19:04:38 19:04:38
Kärnä Elina, Vehviläinen Jari
128. 28 Heimari FIN-4033 LYS 5 - 6 1,00 Avance 245 SGF PP-SS Sutinen Timo 19:36:31 19:36:31
Jari Vanhanen, Mikko Sommarberg, Janne Kukkonen
129. 97 Telkkä L-1446 LYS 5 - 6 1,03 Finn 26 SGF PP-SS Nivala Iisakki 19:42:25 20:06:11
Gale Henri, Kinnunen Kalle
130. 55 Christina L4305 LYS 4 1,07 Botnia 6 -GV JVS Kaipio Jari 19:59:35 20:52:58
Kiiski Jari, Pöyhönen Mikko, Suhonen Mika
131. 49 Alma L7293 LYS 5 - 6 1,03 Sunwind 27 SGV JäPS Kaukonen Pekka 20:31:03 20:54:49
Kaukonen Minna, Lahtinen Pertti, Rautiainen Ville
132. 45 Pikku Myy FIN-11088 LYS 5 - 6 1,00 Jeanneau Bahia 23 SG- JVS Räisänen Heikki 21:37:55 21:37:55
Lilja Ilari, Mikke Räisänen
133. 36 Marlena FIN-5438 LYS 5 - 6 1,03 Sunwind 27 GV TP Pötry Eppu 22:02:06 22:25:52
Jukka Pötry, Sari Ratia-Kämäri, Mikko Kämäri
134. 14 Törnrosa FIN 7864 Retkiluokka 1,00 Becker 27 --- APS Makkonen Sakari 22:13:35 22:13:35
Tuomaala Lea, Tuomaala Erja, Maija Päivärinta
135. 13 Olivia 310 Retkiluokka 1,00 Albin Viggen 23 --- PPPS Mäntynen Marko 24:36:38 24:36:38
Järvinen Ninna, Mäntynen Tomi, Honkamäki Veijo
136. 10 Capella FIN-2793 Retkiluokka 1,00 Teemin --- HVS Helenius Raimo 24:58:44 24:58:44
Helenius Anu, Mäkelä Seppo
DNS 72 Lady Express FIN-357 H-vene 1,08 H-vene S-- LNS Laine Aki DNS
Mikko Yrjölä, Jukka Yrjölä, Mikko Akkanen
DNS 26 Aquatic L-1972 LYS 5 - 6 1,02 Finn 26 SGF LPS Yrjölä Esa DNS
Raili Yrjölä, Ville Yrjölä, Olli-Pekka Yrjölä
DNF 15 Ilmatar Retkiluokka 1,00 Joe 17 --- LPS Jaro Samppa DNF
Jaro Anne, Jaro Teemu, Jaro Tommi, Jaro Tuomas