16.9.2019 2:09:15

Viralliset tulokset luokittain, LYS-aika, luokka LYS 4 (reitti Päijännepurjehdus)

Väliaika: Ykskoivu
Tulokset 16 / 16
Sij Num Nimi Purjetunnus Luokka LYS Tyyppi SGV Seura Kippari Purj.aika LYS-aika
1. 52 Karoliina FIN-1693 LYS 4 1,09 Hydro SGV HeiPS Ilola Heikki 01:27:10 01:33:29
Vesa Kukkonen, Janina Kukkonen, Jukka Hietanen, Rainer Könönen, Essi Ilola, Miia Hietanen
2. 56 Prinsessa FIN-2008 LYS 4 1,07 FE83 SGV LPS Hynninen Thomas 01:32:20 01:37:20
Hynninen Juha, Jaakkola Petri, Rellman Ismo
3. 61 Hupu L2712 LYS 4 1,09 Albin Cumulus S-V JVS Lehtonen Timo 01:32:25 01:38:44
Vaismaa-Lehtonen Arja, Vaismaa Mikko, Vaismaa Taina, Lehtonen Leo-Matti, Lehtonen Ilkka
4. 189 Meritte FIN-6063 LYS 4 1,09 Sunwind 311 SGV JVS Mäkinen Eerikki 01:32:30 01:38:49
Nisula Meri, Nisula Ilkka, Nisula Aada, Toivonen Juha
5. 59 Long Gong FIN-8322 LYS 4 1,09 Polaris 785 SG- PP-SS Anttinen Joonas 01:35:50 01:42:09
Ojanen Lauri, Jani Heino, Lasse Tamminen, Antti Hyppänen
6. 54 Regina FIN-579 LYS 4 1,07 Botnia 6 SGV JVS Nieminen Jouko 01:37:15 01:42:15
Jukka Nieminen, Mikko Nieminen
7. 187 Punakone FIN 11104 LYS 4 1,07 Polaris 760 -G- TaPS Valolahti Matti 01:39:45 01:44:45
Valolahti Sirpa, Aalto Ahti, Aalto Merja
8. 98 Margaretha FIN-2705 LYS 4 1,10 Jeanneau Rush SGF JVS Hartikainen Jorma 01:37:50 01:44:47
Erkki Vesamaa, Birgitta Hartikainen, Jon Salminen, Teemu Tiiro
9. 58 Claudia L-960 LYS 4 1,09 Jon 30 SGV JVS Välimäki Harri 01:38:30 01:44:49
Sari Välimäki, Joachim Kurten, Erkki Kalmanlehto, Kaisli Kasurinen
10. 50 Aquarius L-2135 LYS 4 1,09 Targa 101 SGV LPS Seesvaara Pentti 01:38:50 01:45:09
Laitio Hannu, Hannola Esa, Knuuttila Iska, Jarmo Koponen
11. 57 Roxmary FIN-144 LYS 4 1,10 SK 22 S-- HeiPS Peltonen Juha 01:38:15 01:45:12
Kämäri Heikki, Pulkka Tuomas
12. 51 Albatross FIN-5954 LYS 4 1,10 Albin Alpha SGV LPS Ristkari Yrjö 01:39:10 01:46:07
Ristkari Eeva, Keto Lauri, Sovinen Joonas, Astola Marko
13. 53 Tiikelin Tassu FIN-8410 LYS 4 1,09 Sunwind 311 SGV JVS Lepistö Harri 01:39:55 01:46:14
Kirijatshenko Heikki, Sirpa Pöytälaakso
14. 60 Torres FIN-10430 LYS 4 1,08 Bavaria 30 cr --V LPS Tommola Hannu 01:47:20 01:53:00
Tommola Raija, Tommola Juho, Ojanen Laura, Ekqvist Ilpo
15. 185 S/y Maininki L6761 LYS 4 1,08 Sunwind 311 -GV JäPS Irri Antero 01:47:30 01:53:10
Irri Marita, Irri Pinja, Irri Tapio
16. 55 Christina L4305 LYS 4 1,07 Botnia 6 -GV JVS Kaipio Jari 01:57:30 02:02:30
Kiiski Jari, Pöyhönen Mikko, Suhonen Mika