18.11.2019 16:48:52

Viralliset tulokset luokittain, LYS-aika, luokka LYS 5 - 6 (reitti Päijännepurjehdus)

Väliaika: Ykskoivu
Tulokset 29 / 29
Sij Num Nimi Purjetunnus Luokka LYS Tyyppi SGV Seura Kippari Purj.aika LYS-aika
1. 31 Nereida FIN-2981 LYS 5 - 6 1,01 Avance 245 SGV LPS Andersson Juha 01:37:55 01:38:40
Petri Vuorjoki(HSK), Jalmari Kauhanen, Teemu Peltomaa
2. 20 Afrodite FIN-5387 LYS 5 - 6 1,03 Sunwind 27 SGV JVS Hiltunen Ari 01:37:50 01:40:04
Hiltunen Sirkka, Pitkänen Pirkko, Alf Renwall
3. 32 Toutain L-1907 LYS 5 - 6 1,01 Sonata 7 SG- TePS Kaitila Ilkka 01:39:50 01:40:35
Olavi Rautiainen, Veikko Mäkipää
4. 34 Milla FIN-10498 LYS 5 - 6 1,03 Helmsman 26 SGV JVS Pitkänen Olli 01:38:40 01:40:54
Savelius Anssi, Paulavaara Jukka
5. 23 Nina-Charlotta II FIN-1465 LYS 5 - 6 1,04 Finnflyer 27 SGV HeiPS Santala Juha 01:40:50 01:43:47
Räisänen Olli, Räisänen Jukka, Räisänen Hannu, Santala Kalle
6. 41 Lilli FIN-9441 LYS 5 - 6 0,96 Mikro 550 SG- JVS Hintikka Mauri 01:47:30 01:44:19
Anu Hintikka, Jussi Hintikka
7. 24 Carus FIN-6490 LYS 5 - 6 1,03 First 235 SG- APS Heikkilä Kali 01:43:00 01:45:14
Pulli Juhana, Lammi Osmo, Pulli Petri
8. 40 Hilma L-1542 LYS 5 - 6 0,99 GU22 SG- JäPS Vihijärvi Sakari 01:46:20 01:45:34
Vihijärvi Tuula, Vihijärvi Simo, Vihijärvi Jenni
9. 25 Katimaria FIN-2182 LYS 5 - 6 1,02 Avance 24 SG- KVS Åman Risto 01:45:00 01:46:30
Talaslahti Maaret, Åman Mikko
10. 21 Tuulia L-3275 LYS 5 - 6 1,03 Finn 26 7/8 SGV JVS Lehtinen Jukka 01:45:30 01:47:44
Uotila Riitta, Lehtinen Anssi
11. 96 Juliaana FIN-2734 LYS 5 - 6 1,03 Finn Express 74 SG- LPS Sampsa Kärnä 01:45:50 01:48:04
Salo Ville, Ristkari Samu, Hinkka Atte
12. 29 Kaija FIN-4254 LYS 5 - 6 1,04 Finnflyer 27 SGV PP-SS Bondén Heidi 01:46:15 01:49:12
Hänninen Mari, Kiviluoto Tiina, Lähde Annika, Kiviluoto Liisa
13. 42 Sininen Mango 155 LYS 5 - 6 0,98 Helmsman 23 SG- LPS Saarinen Mitra 01:51:00 01:49:26
Kalle Saarinen, Paavo Saarinen, Riikka Alajääskö, Hanna Aaltonen
14. 35 Lissu L-515 LYS 5 - 6 1,04 Ohlsson 29 SGV JVS Vekkeli Jari 01:47:00 01:49:57
Vesa Vekkeli, Hemmo Vekkeli, Ari Salmenkivi
15. 33 Bongo L-2375 LYS 5 - 6 1,03 Finn 26 SGV LPS Sorvali Jukka 01:47:45 01:49:59
Pekka Uoti, Jani Knuuttila, Paula Sorvali
16. 30 Wanda FIN-1489 LYS 5 - 6 1,03 Finn 26 SGV JVS Tuominen Timo 01:48:00 01:50:14
Pakoma Paavo, Pakoma Katariina, Pakoma Lauri, Jartti Timo
17. 22 Wivian L-2691 LYS 5 - 6 1,04 Finnflyer 27 SGV JäPS Manninen Antti 01:48:40 01:51:37
Antti Niekka, Säntti Jari, Säntti Mikko
18. 28 Heimari FIN-4033 LYS 5 - 6 1,00 Avance 245 SGF PP-SS Sutinen Timo 01:51:50 01:51:50
Jari Vanhanen, Mikko Sommarberg, Janne Kukkonen
19. 45 Pikku Myy FIN-11088 LYS 5 - 6 1,00 Jeanneau Bahia 23 SG- JVS Räisänen Heikki 01:52:05 01:52:05
Lilja Ilari, Mikke Räisänen
20. 44 Silmarin FIN-1523 LYS 5 - 6 1,04 Finnflyer 27 SGV APS Mertaila Johanna 01:51:05 01:54:02
Hannu Mertaila, Hannu Salmi
21. 38 Sofia FIN-3419 LYS 5 - 6 1,03 Finn Express 741 SGV HVS Luomalahti Minna 01:52:00 01:54:14
Luomalahti Jussi, Luomalahti Akseli, Ahokas Riitta, Suokas Tapani, Suokas Antti
22. 97 Telkkä L-1446 LYS 5 - 6 1,03 Finn 26 SGF PP-SS Nivala Iisakki 01:52:20 01:54:34
Gale Henri, Kinnunen Kalle
23. 43 Sabrina FIN-8507 LYS 5 - 6 1,03 Sunwind 27 SGV HVS Koskinen Arto 01:52:50 01:55:04
Lindholm Harri, Lindgren Kari, Leppänen Harri
24. 39 AnnSofie FIN-83 LYS 5 - 6 1,03 Hai SG- TePS Jauhiainen Hannu 01:54:00 01:56:14
Jauhiainen Juho, Kiiski Eero
25. 27 Vilana L-2381 LYS 5 - 6 1,02 FE-74 SGF JVS Kautto Ari 01:56:30 01:58:00
Timo Oinonen, Jukka Liukkonen, Jari Äijänen
26. 37 Pilar 3706 LYS 5 - 6 1,01 Avance 245 SGV LPS Tammivuori Riikka 01:58:00 01:58:45
Kaisa Peltonen, Päivi Ormio, Iiro Ormio
27. 49 Alma L7293 LYS 5 - 6 1,03 Sunwind 27 SGV JäPS Kaukonen Pekka 01:59:00 02:01:14
Kaukonen Minna, Lahtinen Pertti, Rautiainen Ville
28. 36 Marlena FIN-5438 LYS 5 - 6 1,03 Sunwind 27 GV TP Pötry Eppu 02:00:35 02:02:49
Jukka Pötry, Sari Ratia-Kämäri, Mikko Kämäri
DNS 26 Aquatic L-1972 LYS 5 - 6 1,02 Finn 26 SGF LPS Yrjölä Esa DNS
Raili Yrjölä, Ville Yrjölä, Olli-Pekka Yrjölä