18.11.2019 16:11:06

Viralliset tulokset luokittain, purjehdittu aika, luokka H-vene (reitti Päijännepurjehdus)

Väliaika: Ykskoivu
Tulokset 18 / 18
Sij Num Nimi Purjetunnus Luokka LYS Tyyppi SGV Seura Kippari Purj.aika LYS-aika
1. 80 Itella Logistics FIN 899 H-vene 1,08 H-vene S-- LPS Boman Juhani 01:16:50 01:22:30
Mikko Boman, Timo Utter, Juhani Salo
2. 73 mprelectrics.fi FIN-879 H-vene 1,08 H-vene S-- HeiPS Hillberg Petri 01:19:20 01:25:00
Hillberg Ismo, Hillberg Atte, Hillberg Iita
3. 83 Fly Lappeenranta Ltd FIN-743 H-vene 1,08 H S-- LrPS Mensonen Petri 01:19:30 01:25:10
Tyrisevä Ossi, Pöljö Risto, Virtanen Janne
4. 85 Julia / Autokoulu Juha FIN-907 H-vene 1,08 H-vene S-- JVS Ahonen Juhani 01:19:50 01:25:30
Vesa Rahkonen, Kimmo Röhto
5. 70 Stemma FIN-918 H-vene 1,08 H-vene S-- JVS Koho Mikko 01:19:55 01:25:35
Juha Lehto-oksa (TaPS), Heikki Koho (JVS)
6. 79 Zalekua FIN-828 H-vene 1,08 H-vene S-- LPS Kiilholma Heikki 01:20:15 01:25:55
Harri Puolanne, Joonas Vilkman, Tuomas Korhonen
7. 75 Lassu FIN-847 H-vene 1,08 H-vene S-- TTPS Rinne Sakari 01:20:30 01:26:10
Rinne Laura, Kujansuu Toni, Mikko Leino
8. 76 Hempukka FIN-718 H-vene 1,08 H-vene S-- HVS Lepistö Veli-Matti 01:21:40 01:27:20
Mari Lindeman, Janne Vaara, Antti Lappalainen
9. 81 Ankanpoika 3 FIN 885 H-vene 1,08 H-vene S-- LPS Salonen Jaakko 01:21:45 01:27:25
Hänninen Olli, Granqvist Jari, Lasse Sandell
10. 184 Päivi L 690 H-vene 1,08 H-vene S-- JäPS Vilppala Heikki 01:23:45 01:29:25
Suomalainen Olli, Mononen Jukka
11. 77 Aurora L-600 H-vene 1,08 H-vene S-- HeiPS Tapanila Anna 01:25:20 01:31:00
Tarja Hassinen, Kirsi Hölttä, Mari Leppänen, Maria Ijäs
12. 78 Helga FIN 316 H-vene 1,08 H-vene S-- HVS Kalojärvi Juha 01:25:30 01:31:10
Antti Karjalainen, Mikko Sinivaara, Mikko Laiho
13. 183 Viuhu L-562 H-vene 1,08 H-vene S-- JäPS Lukkariniemi Timo 01:26:15 01:31:55
Lukkariniemi Jukka, Kivistö Pekka
14. 82 Avalon FIN-789 H-vene 1,08 H-vene S-- HeiPS Suomi Tatu 01:26:20 01:32:00
Kasnio Kari, Juusti Matti
15. 71 Minna L-638 H-vene 1,08 H-vene S-- JVS Pekkarinen Raino 01:26:30 01:32:10
Salerto Sami, Viertorinne Mika
16. 84 Päivänsäde FIN-552 H-vene 1,08 H-vene S-- JVS Orava Juha 01:28:45 01:34:25
Henri Paavola, Matti Orava
17. 74 Jouten FIN-60 H-vene 1,08 H-vene S-- PP-SS Ojansivu Tiina 01:34:15 01:39:55
Anttonen Tarja, Hilvo Iiris, Luosujärvi Laura
DNS 72 Lady Express FIN-357 H-vene 1,08 H-vene S-- LNS Laine Aki DNS
Mikko Yrjölä, Jukka Yrjölä, Mikko Akkanen