16.9.2019 2:10:13

Viralliset tulokset, purjehdittu aika, reitti Päijännepurjehdus

Väliaika: Ykskoivu
Tulokset 138 / 139
Sij Num Nimi Purjetunnus Luokka LYS Tyyppi SGV Seura Kippari Purj.aika LYS-aika
1. 132 Auvo FIN-10926 LYS urheiluveneet 1,42 Over 33 SG- HeiPS Lehtinen Jyri 00:47:30 01:10:08
Anssi Lyden, Tomi Alitalo, Leena Vainio, Harri Lehtinen, Aaro Lehtinen, Mikko Ryymin, Kim Heinonen, Mikko Rinkinen
2. 174 Pohjantähti FIN-88 M Avoin luokka 1,00 Fleuret 30 monirunko --- JVS Paatola Pentti 00:53:45 00:53:45
Paatola Matti, Kanninen Antti
3. 135 Manta FIN-197 LYS urheiluveneet 1,48 Melges 32 S TP Tuominen Mauri 00:56:20 01:21:09
Lindberg Kenneth, Salmio Harri, Salmio Risto, Salonen Kari, Sajaniemi Mikko, Vaittinen Matti, Suominen Seppo
4. 155 D 10398 LYS urheiluveneet 1,36 Henderson 30 SG- DMSK Ruokolahti Vicke 00:56:25 01:16:40
Othman Roger, Jaakko Iloniemi, Otso Autereinen,Railii Poruun
5. 153 Trillian FIN-099 LYS urheiluveneet 1,31 Esse 850 GV HSK Kähkönen Olli 00:57:10 01:15:16
Sallinen Anssi, Åström Peik, Koivusalo Jukka
6. 162 Wilmanstraada SS 1 E Scow 1,45 E-scow lys 1,45 S-- LrPS Himmi Matti 00:58:40 01:22:24
Nieminen Jussi, Sairanen Petter
7. 160 Loiskis FIN-2 E Scow 1,45 E-Scow S- TPS Lumme Ilkka 00:58:45 01:22:29
Jukka Nikulainen, Heikki Lehtinen, Tuomas Koivunen
8. 133 Tigru FIN-10738 LYS urheiluveneet 1,37 Flying Tiger 10 G JVS Siik Olli 00:59:10 01:19:50
Markku Rainamo, Jukka Kinos, Hannu Lötjönen, Olli Wenström, Jorma Lind, Jukka Lind, Jouni Koponen
9. 161 Pii FIN 11 E Scow 1,45 E-Scow S- V-71 Raita Raimo 00:59:40 01:23:24
Juha Nurmela, Jaska Saarijoki
10. 154 Suomen Seinärakenne SWE-139 LYS urheiluveneet 1,32 11 metre -G- KTPS Huusko Kari 00:59:45 01:18:18
Tommi Sorvari, Taimo Huusko, Mika Viide, Antti Öfverberg, Ilkka Matinlassi, Mikael Lammi
11. 170 Flying By F31/023 L-2711 (FIN-M115) Avoin luokka 1,00 Farrier F-31 --- JVS Vanhala Jari 01:00:45 01:00:45
Aki Vanhala, Mikko Toikkanen, Jorma Perälä
12. 143 Celavie FIN-8839 LYS 1 - 2 1,20 Wind 328 SGV HeiPS Kanninen Kauko 01:04:20 01:17:05
Varmanen Erkki, Henttonen Matti, Varmanen Esa, Varmanen Jukka, Kanninen Anne
13. 105 Hattiwatti FIN-3464 LYS 3 1,14 Inferno 29 SGV JVS Hämäläinen Heikki 01:04:30 01:13:54
Ahola Kalle, Kuustonen Juha-Pekka, Mikkola Markku
14. 100 Tripla FIN 18844 LYS 3 1,16 Millenium 311 SGV APS Kelppe Risto 01:04:50 01:15:23
Peippo Paavo, Maristo Hannu, Nousiainen Mauno
15. 138 Biancoblu FIN 9707 LYS 1 - 2 1,21 Hanse 341 SGV LPS Lahtinen Markku 01:06:05 01:19:22
Risto Kyläkallio, Teemu Kyläkallio, Tuukka Kyläkallio
16. 152 Vilkas FIN-10594 LYS urheiluveneet 1,19 Skippi 650 -G- TPS Hiipakka Petri 01:06:10 01:18:23
Ojala Satu, Leino Jani
17. 101 Rico FIN-8084 LYS 3 1,14 Sunwind 30 SGV LPS Heiskanen Pertti 01:06:15 01:15:39
Lindroos Pekka, Laisi Pekka, Malasto Harri, Unelius Mikko
18. 130 DynaStar FIN-9983 LYS 1 - 2 1,30 Dynamic 35 SGV JVS Lilja Ilkka 01:06:20 01:23:59
Elivuo Kari, Lilja Lasse, Puhalainen Mikko, Puhalainen Liisa
19. 140 Malla FIN-9174 LYS 1 - 2 1,23 Finngulf 335 SGV JVS Nieminen Pentti 01:06:50 01:21:08
Nieminen Ari, Käkönen Pekka, Kosloff Markku, Juhani Markkanen
20. 104 New Deal FIN-6576 LYS 3 1,16 Inferno 31 SGV LPS Heikkilä Pasi 01:07:00 01:17:33
Seppo Mellanen, Markku Mellanen, Jussi Larva,Kari Kuusisto
21. 151 Averell Dalton FIN-10457 LYS urheiluveneet 1,20 Platu 25 SG- RPS Karvinen Jaakko 01:07:10 01:19:55
Kauko Klaus, Koskinen Jarno, Aromaa Tero, Vikberg Panu
22. 141 Melina FIN-9009 LYS 1 - 2 1,21 Finngulf 36 SGV APS Hiltunen Juha 01:07:15 01:20:32
Kousa Seppo, Ojanen Asko, Pulkkinen Pertti, Saarola Jari
23. 134 RoXina FIN-9699 LYS 1 - 2 1,24 X-332 SGV LPS Kallio Teemu 01:07:30 01:22:18
Kallio Sami, Kallio Kassu, Tsutsunen Santtu, Simola Valtteri, Savikko Janne
24. 139 Blueship FIN-8782 LYS 1 - 2 1,19 Finngulf 33 (mod) S-V JVS Silvonen Markku 01:07:50 01:20:03
Jukka Kilpiä, Harri Mikkilä, Jukka Ahonen, Olli-Pekka Kovalainen
25. 150 Czorty FIN-16660 LYS urheiluveneet 1,22 Majestic 24 G HSK Jenkins Daniel 01:08:00 01:21:48
Jenkins Daniel, Jenkins Stefan, Lappalainen Tatu, Merenlahti Antti
25. 131 Shearlangstone IV FIN-10207 LYS 1 - 2 1,25 X-99 SGV TePS Henrik von Bonsdorff 01:08:00 01:23:18
Anneli von Bonsdorff, Leena Airola, Anna Sankila, Niiles Airola
25. 142 Squaw II FIN-10356 LYS 1 - 2 1,18 First 31.7 SGV JVS Äystö Juha 01:08:00 01:19:40
Tenhunen Saara, Tenhunen Asmo, Honkala Sini, Jokinen Ari, Antti Kivenniemi
28. 109 Allegria FIN-2442 LYS 3 1,15 Maestro 31 RC SGV KVS Kasurinen Kalle 01:08:30 01:18:29
Janne Pälvimäki, Jari Aavisto, Ville Hakkarainen, Mika Ruosteinen, Vesa Väänänen, Iiro Riihimäki
29. 144 Accelerando FIN-5591 LYS 1 - 2 1,17 Still 900 SGV JVS Pöyhönen Markku 01:08:50 01:19:57
Lundahl Raija, Sallinen Petri, Toivanen Markus, Kotikoski Sampo
29. 108 Nimue 5188 LYS 3 1,15 Inferno 29 SGV JVS Airaksinen Jani 01:08:50 01:18:49
Kuivanen Jaakko, Juha Katajamäki, Heikki Luumi
31. 136 Damaris FIN-7009 LYS 1 - 2 1,17 Dehler 34 SGV HeiPS Laine Esko 01:08:55 01:20:02
Petteri Laine, Matti Aaltonen, Sauli Ylitalo
31. 137 Walpuri FIN-36 LYS 1 - 2 1,17 Avance 36 SGV JäPS Keskinen Paavo 01:08:55 01:20:02
Aleksi Keskinen, Jari Tamminen, Jorma Lukkariniemi
33. 156 Banneriina FIN 5468 LYS urheiluveneet 1,21 Banner 23 Racer SG- LPS Mäkelä Pertti 01:09:05 01:22:22
Eetu Mäkelä, Pasi Virintie, Visa Virintie
33. 145 Fatso! FIN-10872 LYS 1 - 2 1,17 Dehler 34 SGV TePS Olavi Barman 01:09:05 01:20:12
Kukkamäki Timo, Järvinen Teijo, Viitanen Heikki, Benita Barman
33. 181 Jasmina 9211 LYS 1 - 2 1,17 Millenium SGV LPS Sahiluoto Ahti 01:09:05 01:20:12
Sahiluoto Arvo, Sahiluoto Juho, Niko Tolppala, Hannu Paajanen
33. 146 Necesse FIN-6414 LYS 1 - 2 1,17 Avance 36 SGV HVS Ollikainen Kari 01:09:05 01:20:12
Ollikainen Marika, Ollikainen Mauno, Sahi Meeri,
37. 112 Shango FIN-8875 LYS 3 1,14 X-79 SG- JVS Nurmi Heikki 01:09:10 01:18:34
Tuomas Nurmi, Sakari Nurmi, Otto Aalto, Erik Aalto
38. 172 Tyytikki FIN-200 Avoin luokka 1,00 Corsair 28CC --- BSS Palva Tapio 01:09:15 01:09:15
Nordström Kari, Roope Juhonen
39. 103 Medeia FIN-6599 LYS 3 1,12 Artina 29 SGV JVS Mäkelä Ilkka 01:09:20 01:17:32
Marjo Mäkelä, Jaana Danielsbacka, Bo Danielsbacka
40. 115 Endeavour FIN-3472 LYS 3 1,13 Maestro 31C SGV LPS Nilsson Jesper 01:09:40 01:18:28
Harri Nilsson, Matias Harju, Tomi Ollila, Teemu Mäkelä
41. 118 Lucille-X FIN-4115 LYS 3 1,14 X-79 SG- JVS Kuisma Heikki 01:11:15 01:20:39
Kuisma Johanna, Kuisma Anssi, Nikkilä Paavo, Risto Virtanen
42. 102 Heili FIN-3465 LYS 3 1,14 Inferno 29 SGV HeiPS Ojala Petri 01:11:20 01:20:44
Jorma Lakka, Topi Lehtonen, Ville Karvinen, Anne Lehtokoski
43. 182 Kia Kaha L-2711 LYS 3 1,13 Maestro 31 SGV JVS Maaranen Petri 01:11:40 01:20:28
LInjama Urpo, Lehtinen Ari,Lumiala Juhana,
44. 106 Samantha FIN 3830 LYS 3 1,13 Inferno 26 SG- HVS Vuori Lasse 01:11:50 01:20:38
Vuori Tanja, Laaksonen Helge, Ruusunen Teemu, Jenni Karetjoki
45. 117 Plattapus FIN-8384 LYS 3 1,14 Nauticat 340rs SGV JVS Vartiainen Hannu 01:12:30 01:21:54
Haimi Paavo, Lehtinen Markku, Arto Kyrönlahti, U-M Huuskonen
46. 121 Lotjaana 6 FIN-168 LYS 3 1,13 H-35 SGV LPS Salo Hannu 01:12:45 01:21:33
Sampo Salo, Yrjö Tolvanen
47. 186 N/A FIN 5289 LYS 3 1,14 Inferno 29 SGV LPS Mäki Seppo 01:13:00 01:22:24
Pekonen Heikki,Senki Veli-Pekka
48. 113 Cinerea FIN-8247 LYS 3 1,14 Avance 318 SGV HVS Montonen Kari 01:13:50 01:23:14
Timo Montonen, Tomi Montonen
49. 111 CaraMia FIN-3804 LYS 3 1,13 H-323 SGV VVP Korhonen Ilkka 01:13:55 01:22:43
Niemelä Pasi, Juhola Petri, Valli Timo
50. 119 Baltic Maid FIN-808 LYS 3 1,13 C&C 33 (Baltic 33) SGV PP-SS Vartiainen Jari 01:14:50 01:23:38
Nippala Antti, Kivistö Miikka, Sakari Lähdemäki, Ville Korvenranta, Jukka Nieminen
51. 114 Kihu FIN-1578 LYS 3 1,14 Guy 33 SGV JVS Rautiainen Markku 01:15:30 01:24:54
Lehtomäki Heikki, Jouni Viljanen
52. 110 Akvarelli FIN-10261 LYS 3 1,13 Bavaria 33 C SGV LPS Mäkelä Kalle 01:15:35 01:24:23
Laakso Esko, Mattila Heikki, Nikunen Pekka, Itäinen Sandra
53. 116 Elina FIN-10938 LYS 3 1,13 Dufour 325 SGV JVS Kiiski Ari 01:16:00 01:24:48
Anna Kiiski, Pirkko Kiiski, Jarmo Toivanen, Sakari Kauppinen
54. 80 Itella Logistics FIN 899 H-vene 1,08 H-vene S-- LPS Boman Juhani 01:16:50 01:22:30
Mikko Boman, Timo Utter, Juhani Salo
54. 120 Non Troppo FIN-8068 LYS 3 1,12 SAINT 28 SGV APS Aaltonen Jarmo 01:16:50 01:25:02
Mika Partanen, Henry Lindholm
56. 73 mprelectrics.fi FIN-879 H-vene 1,08 H-vene S-- HeiPS Hillberg Petri 01:19:20 01:25:00
Hillberg Ismo, Hillberg Atte, Hillberg Iita
57. 83 Fly Lappeenranta Ltd FIN-743 H-vene 1,08 H S-- LrPS Mensonen Petri 01:19:30 01:25:10
Tyrisevä Ossi, Pöljö Risto, Virtanen Janne
58. 85 Julia / Autokoulu Juha FIN-907 H-vene 1,08 H-vene S-- JVS Ahonen Juhani 01:19:50 01:25:30
Vesa Rahkonen, Kimmo Röhto
59. 70 Stemma FIN-918 H-vene 1,08 H-vene S-- JVS Koho Mikko 01:19:55 01:25:35
Juha Lehto-oksa (TaPS), Heikki Koho (JVS)
60. 79 Zalekua FIN-828 H-vene 1,08 H-vene S-- LPS Kiilholma Heikki 01:20:15 01:25:55
Harri Puolanne, Joonas Vilkman, Tuomas Korhonen
61. 180 Nautilus FIN-9430 LYS 3 1,15 Millenium 311 -GV LPS Koiranen Risto 01:20:25 01:30:24
Koiranen Marika, Koiranen Marja-Liisa
62. 75 Lassu FIN-847 H-vene 1,08 H-vene S-- TTPS Rinne Sakari 01:20:30 01:26:10
Rinne Laura, Kujansuu Toni, Mikko Leino
63. 95 Picadero FIN-738 Express 1,12 Albin Express S-- APS Sipponen Jalmari 01:20:35 01:28:47
Tomi Pollari, Harri Pasila
64. 94 2. Sallittu Nautinto FIN-2553 Express 1,11 Albin Express S-F JVS Pälvimäki Lasse 01:21:15 01:28:50
Pälvimäki Joonas, Pälvimäki Anitta
65. 76 Hempukka FIN-718 H-vene 1,08 H-vene S-- HVS Lepistö Veli-Matti 01:21:40 01:27:20
Mari Lindeman, Janne Vaara, Antti Lappalainen
66. 81 Ankanpoika 3 FIN 885 H-vene 1,08 H-vene S-- LPS Salonen Jaakko 01:21:45 01:27:25
Hänninen Olli, Granqvist Jari, Lasse Sandell
67. 184 Päivi L 690 H-vene 1,08 H-vene S-- JäPS Vilppala Heikki 01:23:45 01:29:25
Suomalainen Olli, Mononen Jukka
68. 92 Vimma FIN-893 Express 1,11 Albin Express S-F APS Pynnönen Olli 01:24:15 01:31:50
Pynnönen Kati, Pynnönen Markku, Pynnönen Mirja, Pynnönen Jari
69. 77 Aurora L-600 H-vene 1,08 H-vene S-- HeiPS Tapanila Anna 01:25:20 01:31:00
Tarja Hassinen, Kirsi Hölttä, Mari Leppänen, Maria Ijäs
70. 78 Helga FIN 316 H-vene 1,08 H-vene S-- HVS Kalojärvi Juha 01:25:30 01:31:10
Antti Karjalainen, Mikko Sinivaara, Mikko Laiho
71. 93 Geronimo FIN 3020 Express 1,12 Albin Express S-- LPS Mäkinen Antti 01:26:00 01:34:12
Jarno Hautamäki, Ville Hyvärinen, Jukka Savolainen
72. 183 Viuhu L-562 H-vene 1,08 H-vene S-- JäPS Lukkariniemi Timo 01:26:15 01:31:55
Lukkariniemi Jukka, Kivistö Pekka
73. 82 Avalon FIN-789 H-vene 1,08 H-vene S-- HeiPS Suomi Tatu 01:26:20 01:32:00
Kasnio Kari, Juusti Matti
73. 188 Neo FIN 10734 Avoin luokka 1,00 Malbec 200 S-- LPS Linkovuori Esko 01:26:20 01:26:20
Kärnä Elina, Vehviläinen Jari
75. 71 Minna L-638 H-vene 1,08 H-vene S-- JVS Pekkarinen Raino 01:26:30 01:32:10
Salerto Sami, Viertorinne Mika
76. 52 Karoliina FIN-1693 LYS 4 1,09 Hydro SGV HeiPS Ilola Heikki 01:27:10 01:33:29
Vesa Kukkonen, Janina Kukkonen, Jukka Hietanen, Rainer Könönen, Essi Ilola, Miia Hietanen
77. 84 Päivänsäde FIN-552 H-vene 1,08 H-vene S-- JVS Orava Juha 01:28:45 01:34:25
Henri Paavola, Matti Orava
78. 67 Munja Sun Ship II FIN 2744 Finn Express 83 1,07 Finn Express 83 SGV JVS Kemiläinen Erkki 01:29:20 01:34:20
Henry Vallius, Tatu Kemiläinen, Reija Soini
79. 64 Old Lady FIN-6838 Lightning 1,00 Lightning S-- JVS Lehtinen Olli 01:32:15 01:32:15
Lehtinen Pekka, Lehtinen Timo
80. 56 Prinsessa FIN-2008 LYS 4 1,07 FE83 SGV LPS Hynninen Thomas 01:32:20 01:37:20
Hynninen Juha, Jaakkola Petri, Rellman Ismo
81. 61 Hupu L2712 LYS 4 1,09 Albin Cumulus S-V JVS Lehtonen Timo 01:32:25 01:38:44
Vaismaa-Lehtonen Arja, Vaismaa Mikko, Vaismaa Taina, Lehtonen Leo-Matti, Lehtonen Ilkka
82. 62 Atsula FIN-12258 Lightning 1,00 Lightning S-- JVS Tulomäki Heikki 01:32:30 01:32:30
Suvi Souru, Sini Souru
82. 189 Meritte FIN-6063 LYS 4 1,09 Sunwind 311 SGV JVS Mäkinen Eerikki 01:32:30 01:38:49
Nisula Meri, Nisula Ilkka, Nisula Aada, Toivonen Juha
84. 11 Blues 5503 Retkiluokka 1,00 Dufour Arpege 30 --- HeiPS Pohjankoski Lasse 01:34:00 01:34:00
Pohjankoski Joonas, Virtanen Timo, Pohjankoski Antti, Virtanen Tuomo, Pete Kallio
85. 74 Jouten FIN-60 H-vene 1,08 H-vene S-- PP-SS Ojansivu Tiina 01:34:15 01:39:55
Anttonen Tarja, Hilvo Iiris, Luosujärvi Laura
86. 59 Long Gong FIN-8322 LYS 4 1,09 Polaris 785 SG- PP-SS Anttinen Joonas 01:35:50 01:42:09
Ojanen Lauri, Jani Heino, Lasse Tamminen, Antti Hyppänen
87. 66 Sea Cloud FIN-2585 Finn Express 83 1,07 Finn Express 83 SGV LPS Anttila Juha 01:37:00 01:42:00
Markku Saarelma, Mikko Knuuttila
88. 54 Regina FIN-579 LYS 4 1,07 Botnia 6 SGV JVS Nieminen Jouko 01:37:15 01:42:15
Jukka Nieminen, Mikko Nieminen
89. 20 Afrodite FIN-5387 LYS 5 - 6 1,03 Sunwind 27 SGV JVS Hiltunen Ari 01:37:50 01:40:04
Hiltunen Sirkka, Pitkänen Pirkko, Alf Renwall
89. 98 Margaretha FIN-2705 LYS 4 1,10 Jeanneau Rush SGF JVS Hartikainen Jorma 01:37:50 01:44:47
Erkki Vesamaa, Birgitta Hartikainen, Jon Salminen, Teemu Tiiro
91. 31 Nereida FIN-2981 LYS 5 - 6 1,01 Avance 245 SGV LPS Andersson Juha 01:37:55 01:38:40
Petri Vuorjoki(HSK), Jalmari Kauhanen, Teemu Peltomaa
92. 65 Bertta FIN 2131 Finn Express 83 1,07 Finn Express SGV JVS Niemi Reijo 01:38:10 01:43:10
Jonne Castren, Sami Väätäinen,
93. 57 Roxmary FIN-144 LYS 4 1,10 SK 22 S-- HeiPS Peltonen Juha 01:38:15 01:45:12
Kämäri Heikki, Pulkka Tuomas
94. 58 Claudia L-960 LYS 4 1,09 Jon 30 SGV JVS Välimäki Harri 01:38:30 01:44:49
Sari Välimäki, Joachim Kurten, Erkki Kalmanlehto, Kaisli Kasurinen
95. 34 Milla FIN-10498 LYS 5 - 6 1,03 Helmsman 26 SGV JVS Pitkänen Olli 01:38:40 01:40:54
Savelius Anssi, Paulavaara Jukka
96. 50 Aquarius L-2135 LYS 4 1,09 Targa 101 SGV LPS Seesvaara Pentti 01:38:50 01:45:09
Laitio Hannu, Hannola Esa, Knuuttila Iska, Jarmo Koponen
97. 63 Kristiina FIN-12996 Lightning 1,00 lightning S-- LP Luokkakallio Jussi 01:39:00 01:39:00
O'Connor Allan, Haikarainen Carl
98. 51 Albatross FIN-5954 LYS 4 1,10 Albin Alpha SGV LPS Ristkari Yrjö 01:39:10 01:46:07
Ristkari Eeva, Keto Lauri, Sovinen Joonas, Astola Marko
99. 187 Punakone FIN 11104 LYS 4 1,07 Polaris 760 -G- TaPS Valolahti Matti 01:39:45 01:44:45
Valolahti Sirpa, Aalto Ahti, Aalto Merja
100. 32 Toutain L-1907 LYS 5 - 6 1,01 Sonata 7 SG- TePS Kaitila Ilkka 01:39:50 01:40:35
Olavi Rautiainen, Veikko Mäkipää
101. 53 Tiikelin Tassu FIN-8410 LYS 4 1,09 Sunwind 311 SGV JVS Lepistö Harri 01:39:55 01:46:14
Kirijatshenko Heikki, Sirpa Pöytälaakso
102. 23 Nina-Charlotta II FIN-1465 LYS 5 - 6 1,04 Finnflyer 27 SGV HeiPS Santala Juha 01:40:50 01:43:47
Räisänen Olli, Räisänen Jukka, Räisänen Hannu, Santala Kalle
103. 24 Carus FIN-6490 LYS 5 - 6 1,03 First 235 SG- APS Heikkilä Kali 01:43:00 01:45:14
Pulli Juhana, Lammi Osmo, Pulli Petri
104. 12 Iita FIN 10671 Retkiluokka 1,00 Bavaria 37 --- N Glad Matti 01:44:20 01:44:20
Sakari Mansikkamäki, Pilvi Mansikkamäki, Tommi Syrjänen
105. 25 Katimaria FIN-2182 LYS 5 - 6 1,02 Avance 24 SG- KVS Åman Risto 01:45:00 01:46:30
Talaslahti Maaret, Åman Mikko
106. 21 Tuulia L-3275 LYS 5 - 6 1,03 Finn 26 7/8 SGV JVS Lehtinen Jukka 01:45:30 01:47:44
Uotila Riitta, Lehtinen Anssi
107. 96 Juliaana FIN-2734 LYS 5 - 6 1,03 Finn Express 74 SG- LPS Sampsa Kärnä 01:45:50 01:48:04
Salo Ville, Ristkari Samu, Hinkka Atte
108. 29 Kaija FIN-4254 LYS 5 - 6 1,04 Finnflyer 27 SGV PP-SS Bondén Heidi 01:46:15 01:49:12
Hänninen Mari, Kiviluoto Tiina, Lähde Annika, Kiviluoto Liisa
109. 40 Hilma L-1542 LYS 5 - 6 0,99 GU22 SG- JäPS Vihijärvi Sakari 01:46:20 01:45:34
Vihijärvi Tuula, Vihijärvi Simo, Vihijärvi Jenni
110. 16 Gwinea FIN-11059 Retkiluokka 1,00 Delphia 28 Phila --- APS Tast Panu 01:46:40 01:46:40
Pakarinen, Karevaara Marko, Rantanen Ilkka, Eloranta Aki
111. 35 Lissu L-515 LYS 5 - 6 1,04 Ohlsson 29 SGV JVS Vekkeli Jari 01:47:00 01:49:57
Vesa Vekkeli, Hemmo Vekkeli, Ari Salmenkivi
112. 60 Torres FIN-10430 LYS 4 1,08 Bavaria 30 cr --V LPS Tommola Hannu 01:47:20 01:53:00
Tommola Raija, Tommola Juho, Ojanen Laura, Ekqvist Ilpo
113. 41 Lilli FIN-9441 LYS 5 - 6 0,96 Mikro 550 SG- JVS Hintikka Mauri 01:47:30 01:44:19
Anu Hintikka, Jussi Hintikka
113. 185 S/y Maininki L6761 LYS 4 1,08 Sunwind 311 -GV JäPS Irri Antero 01:47:30 01:53:10
Irri Marita, Irri Pinja, Irri Tapio
115. 33 Bongo L-2375 LYS 5 - 6 1,03 Finn 26 SGV LPS Sorvali Jukka 01:47:45 01:49:59
Pekka Uoti, Jani Knuuttila, Paula Sorvali
116. 30 Wanda FIN-1489 LYS 5 - 6 1,03 Finn 26 SGV JVS Tuominen Timo 01:48:00 01:50:14
Pakoma Paavo, Pakoma Katariina, Pakoma Lauri, Jartti Timo
117. 22 Wivian L-2691 LYS 5 - 6 1,04 Finnflyer 27 SGV JäPS Manninen Antti 01:48:40 01:51:37
Antti Niekka, Säntti Jari, Säntti Mikko
118. 42 Sininen Mango 155 LYS 5 - 6 0,98 Helmsman 23 SG- LPS Saarinen Mitra 01:51:00 01:49:26
Kalle Saarinen, Paavo Saarinen, Riikka Alajääskö, Hanna Aaltonen
119. 44 Silmarin FIN-1523 LYS 5 - 6 1,04 Finnflyer 27 SGV APS Mertaila Johanna 01:51:05 01:54:02
Hannu Mertaila, Hannu Salmi
120. 28 Heimari FIN-4033 LYS 5 - 6 1,00 Avance 245 SGF PP-SS Sutinen Timo 01:51:50 01:51:50
Jari Vanhanen, Mikko Sommarberg, Janne Kukkonen
121. 38 Sofia FIN-3419 LYS 5 - 6 1,03 Finn Express 741 SGV HVS Luomalahti Minna 01:52:00 01:54:14
Luomalahti Jussi, Luomalahti Akseli, Ahokas Riitta, Suokas Tapani, Suokas Antti
122. 17 Our Serenity FIN-10979 Retkiluokka 1,00 Dehler 38C --- TePS Hotakainen Kai 01:52:05 01:52:05
Yrjölä Petri, Yrjölä Maria, Hotakainen Irja, Hotakainen Julius
122. 45 Pikku Myy FIN-11088 LYS 5 - 6 1,00 Jeanneau Bahia 23 SG- JVS Räisänen Heikki 01:52:05 01:52:05
Lilja Ilari, Mikke Räisänen
124. 97 Telkkä L-1446 LYS 5 - 6 1,03 Finn 26 SGF PP-SS Nivala Iisakki 01:52:20 01:54:34
Gale Henri, Kinnunen Kalle
125. 43 Sabrina FIN-8507 LYS 5 - 6 1,03 Sunwind 27 SGV HVS Koskinen Arto 01:52:50 01:55:04
Lindholm Harri, Lindgren Kari, Leppänen Harri
126. 39 AnnSofie FIN-83 LYS 5 - 6 1,03 Hai SG- TePS Jauhiainen Hannu 01:54:00 01:56:14
Jauhiainen Juho, Kiiski Eero
127. 27 Vilana L-2381 LYS 5 - 6 1,02 FE-74 SGF JVS Kautto Ari 01:56:30 01:58:00
Timo Oinonen, Jukka Liukkonen, Jari Äijänen
128. 55 Christina L4305 LYS 4 1,07 Botnia 6 -GV JVS Kaipio Jari 01:57:30 02:02:30
Kiiski Jari, Pöyhönen Mikko, Suhonen Mika
129. 37 Pilar 3706 LYS 5 - 6 1,01 Avance 245 SGV LPS Tammivuori Riikka 01:58:00 01:58:45
Kaisa Peltonen, Päivi Ormio, Iiro Ormio
130. 49 Alma L7293 LYS 5 - 6 1,03 Sunwind 27 SGV JäPS Kaukonen Pekka 01:59:00 02:01:14
Kaukonen Minna, Lahtinen Pertti, Rautiainen Ville
131. 14 Törnrosa FIN 7864 Retkiluokka 1,00 Becker 27 --- APS Makkonen Sakari 02:00:30 02:00:30
Tuomaala Lea, Tuomaala Erja, Maija Päivärinta
132. 36 Marlena FIN-5438 LYS 5 - 6 1,03 Sunwind 27 GV TP Pötry Eppu 02:00:35 02:02:49
Jukka Pötry, Sari Ratia-Kämäri, Mikko Kämäri
133. 13 Olivia 310 Retkiluokka 1,00 Albin Viggen 23 --- PPPS Mäntynen Marko 02:02:10 02:02:10
Järvinen Ninna, Mäntynen Tomi, Honkamäki Veijo
134. 15 Ilmatar Retkiluokka 1,00 Joe 17 --- LPS Jaro Samppa 02:15:00 02:15:00
Jaro Anne, Jaro Teemu, Jaro Tommi, Jaro Tuomas
135. 10 Capella FIN-2793 Retkiluokka 1,00 Teemin --- HVS Helenius Raimo 02:24:50 02:24:50
Helenius Anu, Mäkelä Seppo
136. 173 Karibal Myöh. Avoin luokka 1,00 Balans 66 --- AKPS Pekonen Samu 00:-07:-50 00:-07:-50
Hannula Tero, Välimäki Matti, Kujala Matti-Pekka
DNS 72 Lady Express FIN-357 H-vene 1,08 H-vene S-- LNS Laine Aki DNS
Mikko Yrjölä, Jukka Yrjölä, Mikko Akkanen
DNS 26 Aquatic L-1972 LYS 5 - 6 1,02 Finn 26 SGF LPS Yrjölä Esa DNS
Raili Yrjölä, Ville Yrjölä, Olli-Pekka Yrjölä
Odotetaan 1
Sij Num Nimi Purjetunnus Luokka LYS Tyyppi SGV Seura Kippari Purj.aika LYS-aika
- 107 Tiira L-3114 LYS 3 1,15 Siesta 32 SGV PP-SS Vavuli Timo -- --
Timo Vavuli, Seppo Leppänen, Juha Rautaheimo, Toni Westerlund, Panu Päivärinne