24.7.2019 8:46:05

Viralliset tulokset luokittain, LYS-aika, luokka LYS 1 - 2 (reitti Päijännepurjehdus)

Väliaika: Judinsalo
Tulokset 15 / 15
Sij Num Nimi Purjetunnus Luokka LYS Tyyppi SGV Seura Kippari Purj.aika LYS-aika
1. 143 Celavie FIN-8839 LYS 1 - 2 1,20 Wind 328 SGV HeiPS Kanninen Kauko 05:26:57 06:37:04
Varmanen Erkki, Henttonen Matti, Varmanen Esa, Varmanen Jukka, Kanninen Anne
2. 137 Walpuri FIN-36 LYS 1 - 2 1,17 Avance 36 SGV JäPS Keskinen Paavo 05:42:15 06:43:23
Aleksi Keskinen, Jari Tamminen, Jorma Lukkariniemi
3. 139 Blueship FIN-8782 LYS 1 - 2 1,19 Finngulf 33 (mod) S-V JVS Silvonen Markku 05:37:13 06:44:24
Jukka Kilpiä, Harri Mikkilä, Jukka Ahonen, Olli-Pekka Kovalainen
4. 141 Melina FIN-9009 LYS 1 - 2 1,21 Finngulf 36 SGV APS Hiltunen Juha 05:33:29 06:46:30
Kousa Seppo, Ojanen Asko, Pulkkinen Pertti, Saarola Jari
5. 146 Necesse FIN-6414 LYS 1 - 2 1,17 Avance 36 SGV HVS Ollikainen Kari 05:47:02 06:48:10
Ollikainen Marika, Ollikainen Mauno, Sahi Meeri,
6. 136 Damaris FIN-7009 LYS 1 - 2 1,17 Dehler 34 SGV HeiPS Laine Esko 05:47:22 06:48:30
Petteri Laine, Matti Aaltonen, Sauli Ylitalo
7. 144 Accelerando FIN-5591 LYS 1 - 2 1,17 Still 900 SGV JVS Pöyhönen Markku 05:49:06 06:50:14
Lundahl Raija, Sallinen Petri, Toivanen Markus, Kotikoski Sampo
8. 140 Malla FIN-9174 LYS 1 - 2 1,23 Finngulf 335 SGV JVS Nieminen Pentti 05:31:53 06:50:34
Nieminen Ari, Käkönen Pekka, Kosloff Markku, Juhani Markkanen
9. 134 RoXina FIN-9699 LYS 1 - 2 1,24 X-332 SGV LPS Kallio Teemu 05:30:35 06:52:01
Kallio Sami, Kallio Kassu, Tsutsunen Santtu, Simola Valtteri, Savikko Janne
10. 142 Squaw II FIN-10356 LYS 1 - 2 1,18 First 31.7 SGV JVS Äystö Juha 05:48:28 06:52:39
Tenhunen Saara, Tenhunen Asmo, Honkala Sini, Jokinen Ari, Antti Kivenniemi
11. 181 Jasmina 9211 LYS 1 - 2 1,17 Millenium SGV LPS Sahiluoto Ahti 05:55:20 06:56:28
Sahiluoto Arvo, Sahiluoto Juho, Niko Tolppala, Hannu Paajanen
12. 138 Biancoblu FIN 9707 LYS 1 - 2 1,21 Hanse 341 SGV LPS Lahtinen Markku 05:43:36 06:56:37
Risto Kyläkallio, Teemu Kyläkallio, Tuukka Kyläkallio
13. 130 DynaStar FIN-9983 LYS 1 - 2 1,30 Dynamic 35 SGV JVS Lilja Ilkka 05:22:02 06:59:08
Elivuo Kari, Lilja Lasse, Puhalainen Mikko, Puhalainen Liisa
14. 145 Fatso! FIN-10872 LYS 1 - 2 1,17 Dehler 34 SGV TePS Olavi Barman 05:59:04 07:00:12
Kukkamäki Timo, Järvinen Teijo, Viitanen Heikki, Benita Barman
15. 131 Shearlangstone IV FIN-10207 LYS 1 - 2 1,25 X-99 SGV TePS Henrik von Bonsdorff 05:38:58 07:03:07
Anneli von Bonsdorff, Leena Airola, Anna Sankila, Niiles Airola