24.7.2019 8:45:17

Viralliset tulokset luokittain, LYS-aika, luokka LYS 3 (reitti Päijännepurjehdus)

Väliaika: Judinsalo
Tulokset 25 / 25
Sij Num Nimi Purjetunnus Luokka LYS Tyyppi SGV Seura Kippari Purj.aika LYS-aika
1. 101 Rico FIN-8084 LYS 3 1,14 Sunwind 30 SGV LPS Heiskanen Pertti 05:41:14 06:32:54
Lindroos Pekka, Laisi Pekka, Malasto Harri, Unelius Mikko
2. 105 Hattiwatti FIN-3464 LYS 3 1,14 Inferno 29 SGV JVS Hämäläinen Heikki 05:45:05 06:36:45
Ahola Kalle, Kuustonen Juha-Pekka, Mikkola Markku
3. 104 New Deal FIN-6576 LYS 3 1,16 Inferno 31 SGV LPS Heikkilä Pasi 05:53:12 06:51:14
Seppo Mellanen, Markku Mellanen, Jussi Larva,Kari Kuusisto
4. 103 Medeia FIN-6599 LYS 3 1,12 Artina 29 SGV JVS Mäkelä Ilkka 06:06:10 06:51:15
Marjo Mäkelä, Jaana Danielsbacka, Bo Danielsbacka
5. 100 Tripla FIN 18844 LYS 3 1,16 Millenium 311 SGV APS Kelppe Risto 05:56:32 06:54:34
Peippo Paavo, Maristo Hannu, Nousiainen Mauno
6. 112 Shango FIN-8875 LYS 3 1,14 X-79 SG- JVS Nurmi Heikki 06:03:14 06:54:54
Tuomas Nurmi, Sakari Nurmi, Otto Aalto, Erik Aalto
7. 115 Endeavour FIN-3472 LYS 3 1,13 Maestro 31C SGV LPS Nilsson Jesper 06:08:12 06:56:36
Harri Nilsson, Matias Harju, Tomi Ollila, Teemu Mäkelä
8. 118 Lucille-X FIN-4115 LYS 3 1,14 X-79 SG- JVS Kuisma Heikki 06:05:14 06:56:54
Kuisma Johanna, Kuisma Anssi, Nikkilä Paavo, Risto Virtanen
9. 109 Allegria FIN-2442 LYS 3 1,15 Maestro 31 RC SGV KVS Kasurinen Kalle 06:02:04 06:56:57
Janne Pälvimäki, Jari Aavisto, Ville Hakkarainen, Mika Ruosteinen, Vesa Väänänen, Iiro Riihimäki
10. 108 Nimue 5188 LYS 3 1,15 Inferno 29 SGV JVS Airaksinen Jani 06:02:19 06:57:12
Kuivanen Jaakko, Juha Katajamäki, Heikki Luumi
11. 102 Heili FIN-3465 LYS 3 1,14 Inferno 29 SGV HeiPS Ojala Petri 06:06:25 06:58:05
Jorma Lakka, Topi Lehtonen, Ville Karvinen, Anne Lehtokoski
12. 111 CaraMia FIN-3804 LYS 3 1,13 H-323 SGV VVP Korhonen Ilkka 06:09:56 06:58:20
Niemelä Pasi, Juhola Petri, Valli Timo
13. 121 Lotjaana 6 FIN-168 LYS 3 1,13 H-35 SGV LPS Salo Hannu 06:10:38 06:59:02
Sampo Salo, Yrjö Tolvanen
14. 106 Samantha FIN 3830 LYS 3 1,13 Inferno 26 SG- HVS Vuori Lasse 06:10:48 06:59:12
Vuori Tanja, Laaksonen Helge, Ruusunen Teemu, Jenni Karetjoki
15. 116 Elina FIN-10938 LYS 3 1,13 Dufour 325 SGV JVS Kiiski Ari 06:12:35 07:00:59
Anna Kiiski, Pirkko Kiiski, Jarmo Toivanen, Sakari Kauppinen
16. 182 Kia Kaha L-2711 LYS 3 1,13 Maestro 31 SGV JVS Maaranen Petri 06:14:29 07:02:53
LInjama Urpo, Lehtinen Ari,Lumiala Juhana,
17. 117 Plattapus FIN-8384 LYS 3 1,14 Nauticat 340rs SGV JVS Vartiainen Hannu 06:13:06 07:04:46
Haimi Paavo, Lehtinen Markku, Arto Kyrönlahti, U-M Huuskonen
18. 113 Cinerea FIN-8247 LYS 3 1,14 Avance 318 SGV HVS Montonen Kari 06:13:49 07:05:29
Timo Montonen, Tomi Montonen
19. 119 Baltic Maid FIN-808 LYS 3 1,13 C&C 33 (Baltic 33) SGV PP-SS Vartiainen Jari 06:18:54 07:07:18
Nippala Antti, Kivistö Miikka, Sakari Lähdemäki, Ville Korvenranta, Jukka Nieminen
20. 114 Kihu FIN-1578 LYS 3 1,14 Guy 33 SGV JVS Rautiainen Markku 06:16:01 07:07:41
Lehtomäki Heikki, Jouni Viljanen
21. 186 N/A FIN 5289 LYS 3 1,14 Inferno 29 SGV LPS Mäki Seppo 06:19:15 07:10:55
Pekonen Heikki,Senki Veli-Pekka
22. 107 Tiira L-3114 LYS 3 1,15 Siesta 32 SGV PP-SS Vavuli Timo 06:17:12 07:12:05
Timo Vavuli, Seppo Leppänen, Juha Rautaheimo, Toni Westerlund, Panu Päivärinne
23. 120 Non Troppo FIN-8068 LYS 3 1,12 SAINT 28 SGV APS Aaltonen Jarmo 06:30:07 07:15:12
Mika Partanen, Henry Lindholm
24. 110 Akvarelli FIN-10261 LYS 3 1,13 Bavaria 33 C SGV LPS Mäkelä Kalle 06:28:30 07:16:54
Laakso Esko, Mattila Heikki, Nikunen Pekka, Itäinen Sandra
25. 180 Nautilus FIN-9430 LYS 3 1,15 Millenium 311 -GV LPS Koiranen Risto 06:31:13 07:26:06
Koiranen Marika, Koiranen Marja-Liisa