16.9.2019 2:11:22

Viralliset tulokset luokittain, LYS-aika, luokka LYS 4 (reitti Päijännepurjehdus)

Väliaika: Judinsalo
Tulokset 16 / 16
Sij Num Nimi Purjetunnus Luokka LYS Tyyppi SGV Seura Kippari Purj.aika LYS-aika
1. 52 Karoliina FIN-1693 LYS 4 1,09 Hydro SGV HeiPS Ilola Heikki 06:19:28 06:54:12
Vesa Kukkonen, Janina Kukkonen, Jukka Hietanen, Rainer Könönen, Essi Ilola, Miia Hietanen
2. 56 Prinsessa FIN-2008 LYS 4 1,07 FE83 SGV LPS Hynninen Thomas 06:42:22 07:09:54
Hynninen Juha, Jaakkola Petri, Rellman Ismo
3. 189 Meritte FIN-6063 LYS 4 1,09 Sunwind 311 SGV JVS Mäkinen Eerikki 06:44:52 07:19:36
Nisula Meri, Nisula Ilkka, Nisula Aada, Toivonen Juha
4. 54 Regina FIN-579 LYS 4 1,07 Botnia 6 SGV JVS Nieminen Jouko 07:03:44 07:31:16
Jukka Nieminen, Mikko Nieminen
5. 61 Hupu L2712 LYS 4 1,09 Albin Cumulus S-V JVS Lehtonen Timo 07:01:18 07:36:02
Vaismaa-Lehtonen Arja, Vaismaa Mikko, Vaismaa Taina, Lehtonen Leo-Matti, Lehtonen Ilkka
6. 59 Long Gong FIN-8322 LYS 4 1,09 Polaris 785 SG- PP-SS Anttinen Joonas 07:06:25 07:41:09
Ojanen Lauri, Jani Heino, Lasse Tamminen, Antti Hyppänen
7. 58 Claudia L-960 LYS 4 1,09 Jon 30 SGV JVS Välimäki Harri 07:09:05 07:43:49
Sari Välimäki, Joachim Kurten, Erkki Kalmanlehto, Kaisli Kasurinen
8. 185 S/y Maininki L6761 LYS 4 1,08 Sunwind 311 -GV JäPS Irri Antero 07:17:59 07:49:09
Irri Marita, Irri Pinja, Irri Tapio
9. 60 Torres FIN-10430 LYS 4 1,08 Bavaria 30 cr --V LPS Tommola Hannu 07:20:14 07:51:24
Tommola Raija, Tommola Juho, Ojanen Laura, Ekqvist Ilpo
10. 57 Roxmary FIN-144 LYS 4 1,10 SK 22 S-- HeiPS Peltonen Juha 07:16:01 07:54:16
Kämäri Heikki, Pulkka Tuomas
11. 98 Margaretha FIN-2705 LYS 4 1,10 Jeanneau Rush SGF JVS Hartikainen Jorma 07:18:16 07:56:31
Erkki Vesamaa, Birgitta Hartikainen, Jon Salminen, Teemu Tiiro
12. 50 Aquarius L-2135 LYS 4 1,09 Targa 101 SGV LPS Seesvaara Pentti 07:22:18 07:57:02
Laitio Hannu, Hannola Esa, Knuuttila Iska, Jarmo Koponen
13. 51 Albatross FIN-5954 LYS 4 1,10 Albin Alpha SGV LPS Ristkari Yrjö 07:21:20 07:59:35
Ristkari Eeva, Keto Lauri, Sovinen Joonas, Astola Marko
14. 187 Punakone FIN 11104 LYS 4 1,07 Polaris 760 -G- TaPS Valolahti Matti 07:35:45 08:03:17
Valolahti Sirpa, Aalto Ahti, Aalto Merja
15. 53 Tiikelin Tassu FIN-8410 LYS 4 1,09 Sunwind 311 SGV JVS Lepistö Harri 07:42:44 08:17:28
Kirijatshenko Heikki, Sirpa Pöytälaakso
16. 55 Christina L4305 LYS 4 1,07 Botnia 6 -GV JVS Kaipio Jari 07:56:12 08:23:44
Kiiski Jari, Pöyhönen Mikko, Suhonen Mika