16.9.2019 2:15:37

Viralliset tulokset luokittain, purjehdittu aika, luokka H-vene (reitti Päijännepurjehdus)

Väliaika: Judinsalo
Tulokset 18 / 18
Sij Num Nimi Purjetunnus Luokka LYS Tyyppi SGV Seura Kippari Purj.aika LYS-aika
1. 80 Itella Logistics FIN 899 H-vene 1,08 H-vene S-- LPS Boman Juhani 06:18:16 06:49:26
Mikko Boman, Timo Utter, Juhani Salo
2. 70 Stemma FIN-918 H-vene 1,08 H-vene S-- JVS Koho Mikko 06:21:33 06:52:43
Juha Lehto-oksa (TaPS), Heikki Koho (JVS)
3. 73 mprelectrics.fi FIN-879 H-vene 1,08 H-vene S-- HeiPS Hillberg Petri 06:26:47 06:57:57
Hillberg Ismo, Hillberg Atte, Hillberg Iita
4. 81 Ankanpoika 3 FIN 885 H-vene 1,08 H-vene S-- LPS Salonen Jaakko 06:31:03 07:02:13
Hänninen Olli, Granqvist Jari, Lasse Sandell
5. 75 Lassu FIN-847 H-vene 1,08 H-vene S-- TTPS Rinne Sakari 06:32:59 07:04:09
Rinne Laura, Kujansuu Toni, Mikko Leino
6. 83 Fly Lappeenranta Ltd FIN-743 H-vene 1,08 H S-- LrPS Mensonen Petri 06:34:25 07:05:35
Tyrisevä Ossi, Pöljö Risto, Virtanen Janne
7. 85 Julia / Autokoulu Juha FIN-907 H-vene 1,08 H-vene S-- JVS Ahonen Juhani 06:35:12 07:06:22
Vesa Rahkonen, Kimmo Röhto
8. 79 Zalekua FIN-828 H-vene 1,08 H-vene S-- LPS Kiilholma Heikki 06:38:10 07:09:20
Harri Puolanne, Joonas Vilkman, Tuomas Korhonen
9. 76 Hempukka FIN-718 H-vene 1,08 H-vene S-- HVS Lepistö Veli-Matti 06:40:20 07:11:30
Mari Lindeman, Janne Vaara, Antti Lappalainen
10. 77 Aurora L-600 H-vene 1,08 H-vene S-- HeiPS Tapanila Anna 06:47:50 07:19:00
Tarja Hassinen, Kirsi Hölttä, Mari Leppänen, Maria Ijäs
11. 78 Helga FIN 316 H-vene 1,08 H-vene S-- HVS Kalojärvi Juha 06:48:06 07:19:16
Antti Karjalainen, Mikko Sinivaara, Mikko Laiho
12. 82 Avalon FIN-789 H-vene 1,08 H-vene S-- HeiPS Suomi Tatu 06:51:28 07:22:38
Kasnio Kari, Juusti Matti
13. 183 Viuhu L-562 H-vene 1,08 H-vene S-- JäPS Lukkariniemi Timo 06:52:03 07:23:13
Lukkariniemi Jukka, Kivistö Pekka
14. 184 Päivi L 690 H-vene 1,08 H-vene S-- JäPS Vilppala Heikki 06:55:30 07:26:40
Suomalainen Olli, Mononen Jukka
15. 71 Minna L-638 H-vene 1,08 H-vene S-- JVS Pekkarinen Raino 07:06:14 07:37:24
Salerto Sami, Viertorinne Mika
16. 84 Päivänsäde FIN-552 H-vene 1,08 H-vene S-- JVS Orava Juha 07:19:11 07:50:21
Henri Paavola, Matti Orava
17. 74 Jouten FIN-60 H-vene 1,08 H-vene S-- PP-SS Ojansivu Tiina 07:21:50 07:53:00
Anttonen Tarja, Hilvo Iiris, Luosujärvi Laura
DNS 72 Lady Express FIN-357 H-vene 1,08 H-vene S-- LNS Laine Aki DNS
Mikko Yrjölä, Jukka Yrjölä, Mikko Akkanen