12.11.2019 17:42:27

Viralliset tulokset, purjehdittu aika, reitti Päijännepurjehdus

Väliaika: Judinsalo
Tulokset 139 / 139
Sij Num Nimi Purjetunnus Luokka LYS Tyyppi SGV Seura Kippari Purj.aika LYS-aika
1. 174 Pohjantähti FIN-88 M Avoin luokka 1,00 Fleuret 30 monirunko --- JVS Paatola Pentti 03:57:22 03:57:22
Paatola Matti, Kanninen Antti
2. 132 Auvo FIN-10926 LYS urheiluveneet 1,42 Over 33 SG- HeiPS Lehtinen Jyri 04:30:02 06:34:29
Anssi Lyden, Tomi Alitalo, Leena Vainio, Harri Lehtinen, Aaro Lehtinen, Mikko Ryymin, Kim Heinonen, Mikko Rinkinen
3. 160 Loiskis FIN-2 E Scow 1,45 E-Scow S- TPS Lumme Ilkka 04:39:07 06:49:42
Jukka Nikulainen, Heikki Lehtinen, Tuomas Koivunen
4. 161 Pii FIN 11 E Scow 1,45 E-Scow S- V-71 Raita Raimo 04:42:22 06:52:57
Juha Nurmela, Jaska Saarijoki
5. 162 Wilmanstraada SS 1 E Scow 1,45 E-scow lys 1,45 S-- LrPS Himmi Matti 04:47:08 06:57:43
Nieminen Jussi, Sairanen Petter
6. 135 Manta FIN-197 LYS urheiluveneet 1,48 Melges 32 S TP Tuominen Mauri 04:48:25 07:04:53
Lindberg Kenneth, Salmio Harri, Salmio Risto, Salonen Kari, Sajaniemi Mikko, Vaittinen Matti, Suominen Seppo
7. 170 Flying By F31/023 L-2711 (FIN-M115) Avoin luokka 1,00 Farrier F-31 --- JVS Vanhala Jari 04:53:18 04:53:18
Aki Vanhala, Mikko Toikkanen, Jorma Perälä
8. 155 D 10398 LYS urheiluveneet 1,36 Henderson 30 SG- DMSK Ruokolahti Vicke 04:55:05 06:46:28
Othman Roger, Jaakko Iloniemi, Otso Autereinen,Railii Poruun
9. 133 Tigru FIN-10738 LYS urheiluveneet 1,37 Flying Tiger 10 G JVS Siik Olli 05:03:22 06:57:00
Markku Rainamo, Jukka Kinos, Hannu Lötjönen, Olli Wenström, Jorma Lind, Jukka Lind, Jouni Koponen
10. 154 Suomen Seinärakenne SWE-139 LYS urheiluveneet 1,32 11 metre -G- KTPS Huusko Kari 05:11:13 06:53:13
Tommi Sorvari, Taimo Huusko, Mika Viide, Antti Öfverberg, Ilkka Matinlassi, Mikael Lammi
11. 153 Trillian FIN-099 LYS urheiluveneet 1,31 Esse 850 GV HSK Kähkönen Olli 05:12:23 06:51:57
Sallinen Anssi, Åström Peik, Koivusalo Jukka
12. 130 DynaStar FIN-9983 LYS 1 - 2 1,30 Dynamic 35 SGV JVS Lilja Ilkka 05:22:02 06:59:08
Elivuo Kari, Lilja Lasse, Puhalainen Mikko, Puhalainen Liisa
13. 143 Celavie FIN-8839 LYS 1 - 2 1,20 Wind 328 SGV HeiPS Kanninen Kauko 05:26:57 06:37:04
Varmanen Erkki, Henttonen Matti, Varmanen Esa, Varmanen Jukka, Kanninen Anne
14. 172 Tyytikki FIN-200 Avoin luokka 1,00 Corsair 28CC --- BSS Palva Tapio 05:29:12 05:29:12
Nordström Kari, Roope Juhonen
15. 134 RoXina FIN-9699 LYS 1 - 2 1,24 X-332 SGV LPS Kallio Teemu 05:30:35 06:52:01
Kallio Sami, Kallio Kassu, Tsutsunen Santtu, Simola Valtteri, Savikko Janne
16. 140 Malla FIN-9174 LYS 1 - 2 1,23 Finngulf 335 SGV JVS Nieminen Pentti 05:31:53 06:50:34
Nieminen Ari, Käkönen Pekka, Kosloff Markku, Juhani Markkanen
17. 141 Melina FIN-9009 LYS 1 - 2 1,21 Finngulf 36 SGV APS Hiltunen Juha 05:33:29 06:46:30
Kousa Seppo, Ojanen Asko, Pulkkinen Pertti, Saarola Jari
18. 139 Blueship FIN-8782 LYS 1 - 2 1,19 Finngulf 33 (mod) S-V JVS Silvonen Markku 05:37:13 06:44:24
Jukka Kilpiä, Harri Mikkilä, Jukka Ahonen, Olli-Pekka Kovalainen
19. 131 Shearlangstone IV FIN-10207 LYS 1 - 2 1,25 X-99 SGV TePS Henrik von Bonsdorff 05:38:58 07:03:07
Anneli von Bonsdorff, Leena Airola, Anna Sankila, Niiles Airola
20. 101 Rico FIN-8084 LYS 3 1,14 Sunwind 30 SGV LPS Heiskanen Pertti 05:41:14 06:32:54
Lindroos Pekka, Laisi Pekka, Malasto Harri, Unelius Mikko
21. 137 Walpuri FIN-36 LYS 1 - 2 1,17 Avance 36 SGV JäPS Keskinen Paavo 05:42:15 06:43:23
Aleksi Keskinen, Jari Tamminen, Jorma Lukkariniemi
22. 138 Biancoblu FIN 9707 LYS 1 - 2 1,21 Hanse 341 SGV LPS Lahtinen Markku 05:43:36 06:56:37
Risto Kyläkallio, Teemu Kyläkallio, Tuukka Kyläkallio
23. 151 Averell Dalton FIN-10457 LYS urheiluveneet 1,20 Platu 25 SG- RPS Karvinen Jaakko 05:44:26 06:54:34
Kauko Klaus, Koskinen Jarno, Aromaa Tero, Vikberg Panu
24. 105 Hattiwatti FIN-3464 LYS 3 1,14 Inferno 29 SGV JVS Hämäläinen Heikki 05:45:05 06:36:45
Ahola Kalle, Kuustonen Juha-Pekka, Mikkola Markku
25. 146 Necesse FIN-6414 LYS 1 - 2 1,17 Avance 36 SGV HVS Ollikainen Kari 05:47:02 06:48:10
Ollikainen Marika, Ollikainen Mauno, Sahi Meeri,
26. 136 Damaris FIN-7009 LYS 1 - 2 1,17 Dehler 34 SGV HeiPS Laine Esko 05:47:22 06:48:30
Petteri Laine, Matti Aaltonen, Sauli Ylitalo
27. 142 Squaw II FIN-10356 LYS 1 - 2 1,18 First 31.7 SGV JVS Äystö Juha 05:48:28 06:52:39
Tenhunen Saara, Tenhunen Asmo, Honkala Sini, Jokinen Ari, Antti Kivenniemi
28. 156 Banneriina FIN 5468 LYS urheiluveneet 1,21 Banner 23 Racer SG- LPS Mäkelä Pertti 05:48:44 07:01:45
Eetu Mäkelä, Pasi Virintie, Visa Virintie
29. 144 Accelerando FIN-5591 LYS 1 - 2 1,17 Still 900 SGV JVS Pöyhönen Markku 05:49:06 06:50:14
Lundahl Raija, Sallinen Petri, Toivanen Markus, Kotikoski Sampo
30. 173 Karibal Myöh. Avoin luokka 1,00 Balans 66 --- AKPS Pekonen Samu 05:49:33 05:49:33
Hannula Tero, Välimäki Matti, Kujala Matti-Pekka
31. 150 Czorty FIN-16660 LYS urheiluveneet 1,22 Majestic 24 G HSK Jenkins Daniel 05:52:13 07:08:05
Jenkins Daniel, Jenkins Stefan, Lappalainen Tatu, Merenlahti Antti
32. 104 New Deal FIN-6576 LYS 3 1,16 Inferno 31 SGV LPS Heikkilä Pasi 05:53:12 06:51:14
Seppo Mellanen, Markku Mellanen, Jussi Larva,Kari Kuusisto
33. 181 Jasmina 9211 LYS 1 - 2 1,17 Millenium SGV LPS Sahiluoto Ahti 05:55:20 06:56:28
Sahiluoto Arvo, Sahiluoto Juho, Niko Tolppala, Hannu Paajanen
34. 100 Tripla FIN 18844 LYS 3 1,16 Millenium 311 SGV APS Kelppe Risto 05:56:32 06:54:34
Peippo Paavo, Maristo Hannu, Nousiainen Mauno
35. 145 Fatso! FIN-10872 LYS 1 - 2 1,17 Dehler 34 SGV TePS Olavi Barman 05:59:04 07:00:12
Kukkamäki Timo, Järvinen Teijo, Viitanen Heikki, Benita Barman
36. 109 Allegria FIN-2442 LYS 3 1,15 Maestro 31 RC SGV KVS Kasurinen Kalle 06:02:04 06:56:57
Janne Pälvimäki, Jari Aavisto, Ville Hakkarainen, Mika Ruosteinen, Vesa Väänänen, Iiro Riihimäki
37. 108 Nimue 5188 LYS 3 1,15 Inferno 29 SGV JVS Airaksinen Jani 06:02:19 06:57:12
Kuivanen Jaakko, Juha Katajamäki, Heikki Luumi
38. 112 Shango FIN-8875 LYS 3 1,14 X-79 SG- JVS Nurmi Heikki 06:03:14 06:54:54
Tuomas Nurmi, Sakari Nurmi, Otto Aalto, Erik Aalto
39. 118 Lucille-X FIN-4115 LYS 3 1,14 X-79 SG- JVS Kuisma Heikki 06:05:14 06:56:54
Kuisma Johanna, Kuisma Anssi, Nikkilä Paavo, Risto Virtanen
40. 103 Medeia FIN-6599 LYS 3 1,12 Artina 29 SGV JVS Mäkelä Ilkka 06:06:10 06:51:15
Marjo Mäkelä, Jaana Danielsbacka, Bo Danielsbacka
41. 102 Heili FIN-3465 LYS 3 1,14 Inferno 29 SGV HeiPS Ojala Petri 06:06:25 06:58:05
Jorma Lakka, Topi Lehtonen, Ville Karvinen, Anne Lehtokoski
42. 115 Endeavour FIN-3472 LYS 3 1,13 Maestro 31C SGV LPS Nilsson Jesper 06:08:12 06:56:36
Harri Nilsson, Matias Harju, Tomi Ollila, Teemu Mäkelä
43. 152 Vilkas FIN-10594 LYS urheiluveneet 1,19 Skippi 650 -G- TPS Hiipakka Petri 06:08:13 07:15:24
Ojala Satu, Leino Jani
44. 111 CaraMia FIN-3804 LYS 3 1,13 H-323 SGV VVP Korhonen Ilkka 06:09:56 06:58:20
Niemelä Pasi, Juhola Petri, Valli Timo
45. 121 Lotjaana 6 FIN-168 LYS 3 1,13 H-35 SGV LPS Salo Hannu 06:10:38 06:59:02
Sampo Salo, Yrjö Tolvanen
46. 106 Samantha FIN 3830 LYS 3 1,13 Inferno 26 SG- HVS Vuori Lasse 06:10:48 06:59:12
Vuori Tanja, Laaksonen Helge, Ruusunen Teemu, Jenni Karetjoki
47. 116 Elina FIN-10938 LYS 3 1,13 Dufour 325 SGV JVS Kiiski Ari 06:12:35 07:00:59
Anna Kiiski, Pirkko Kiiski, Jarmo Toivanen, Sakari Kauppinen
48. 117 Plattapus FIN-8384 LYS 3 1,14 Nauticat 340rs SGV JVS Vartiainen Hannu 06:13:06 07:04:46
Haimi Paavo, Lehtinen Markku, Arto Kyrönlahti, U-M Huuskonen
49. 113 Cinerea FIN-8247 LYS 3 1,14 Avance 318 SGV HVS Montonen Kari 06:13:49 07:05:29
Timo Montonen, Tomi Montonen
50. 182 Kia Kaha L-2711 LYS 3 1,13 Maestro 31 SGV JVS Maaranen Petri 06:14:29 07:02:53
LInjama Urpo, Lehtinen Ari,Lumiala Juhana,
51. 114 Kihu FIN-1578 LYS 3 1,14 Guy 33 SGV JVS Rautiainen Markku 06:16:01 07:07:41
Lehtomäki Heikki, Jouni Viljanen
52. 107 Tiira L-3114 LYS 3 1,15 Siesta 32 SGV PP-SS Vavuli Timo 06:17:12 07:12:05
Timo Vavuli, Seppo Leppänen, Juha Rautaheimo, Toni Westerlund, Panu Päivärinne
53. 80 Itella Logistics FIN 899 H-vene 1,08 H-vene S-- LPS Boman Juhani 06:18:16 06:49:26
Mikko Boman, Timo Utter, Juhani Salo
54. 119 Baltic Maid FIN-808 LYS 3 1,13 C&C 33 (Baltic 33) SGV PP-SS Vartiainen Jari 06:18:54 07:07:18
Nippala Antti, Kivistö Miikka, Sakari Lähdemäki, Ville Korvenranta, Jukka Nieminen
55. 186 N/A FIN 5289 LYS 3 1,14 Inferno 29 SGV LPS Mäki Seppo 06:19:15 07:10:55
Pekonen Heikki,Senki Veli-Pekka
56. 52 Karoliina FIN-1693 LYS 4 1,09 Hydro SGV HeiPS Ilola Heikki 06:19:28 06:54:12
Vesa Kukkonen, Janina Kukkonen, Jukka Hietanen, Rainer Könönen, Essi Ilola, Miia Hietanen
57. 70 Stemma FIN-918 H-vene 1,08 H-vene S-- JVS Koho Mikko 06:21:33 06:52:43
Juha Lehto-oksa (TaPS), Heikki Koho (JVS)
58. 73 mprelectrics.fi FIN-879 H-vene 1,08 H-vene S-- HeiPS Hillberg Petri 06:26:47 06:57:57
Hillberg Ismo, Hillberg Atte, Hillberg Iita
59. 95 Picadero FIN-738 Express 1,12 Albin Express S-- APS Sipponen Jalmari 06:27:26 07:12:31
Tomi Pollari, Harri Pasila
60. 110 Akvarelli FIN-10261 LYS 3 1,13 Bavaria 33 C SGV LPS Mäkelä Kalle 06:28:30 07:16:54
Laakso Esko, Mattila Heikki, Nikunen Pekka, Itäinen Sandra
61. 12 Iita FIN 10671 Retkiluokka 1,00 Bavaria 37 --- N Glad Matti 06:29:55 06:29:55
Sakari Mansikkamäki, Pilvi Mansikkamäki, Tommi Syrjänen
62. 120 Non Troppo FIN-8068 LYS 3 1,12 SAINT 28 SGV APS Aaltonen Jarmo 06:30:07 07:15:12
Mika Partanen, Henry Lindholm
63. 81 Ankanpoika 3 FIN 885 H-vene 1,08 H-vene S-- LPS Salonen Jaakko 06:31:03 07:02:13
Hänninen Olli, Granqvist Jari, Lasse Sandell
64. 180 Nautilus FIN-9430 LYS 3 1,15 Millenium 311 -GV LPS Koiranen Risto 06:31:13 07:26:06
Koiranen Marika, Koiranen Marja-Liisa
65. 75 Lassu FIN-847 H-vene 1,08 H-vene S-- TTPS Rinne Sakari 06:32:59 07:04:09
Rinne Laura, Kujansuu Toni, Mikko Leino
66. 83 Fly Lappeenranta Ltd FIN-743 H-vene 1,08 H S-- LrPS Mensonen Petri 06:34:25 07:05:35
Tyrisevä Ossi, Pöljö Risto, Virtanen Janne
67. 94 2. Sallittu Nautinto FIN-2553 Express 1,11 Albin Express S-F JVS Pälvimäki Lasse 06:34:45 07:16:27
Pälvimäki Joonas, Pälvimäki Anitta
68. 85 Julia / Autokoulu Juha FIN-907 H-vene 1,08 H-vene S-- JVS Ahonen Juhani 06:35:12 07:06:22
Vesa Rahkonen, Kimmo Röhto
69. 92 Vimma FIN-893 Express 1,11 Albin Express S-F APS Pynnönen Olli 06:38:00 07:19:42
Pynnönen Kati, Pynnönen Markku, Pynnönen Mirja, Pynnönen Jari
70. 79 Zalekua FIN-828 H-vene 1,08 H-vene S-- LPS Kiilholma Heikki 06:38:10 07:09:20
Harri Puolanne, Joonas Vilkman, Tuomas Korhonen
71. 76 Hempukka FIN-718 H-vene 1,08 H-vene S-- HVS Lepistö Veli-Matti 06:40:20 07:11:30
Mari Lindeman, Janne Vaara, Antti Lappalainen
72. 67 Munja Sun Ship II FIN 2744 Finn Express 83 1,07 Finn Express 83 SGV JVS Kemiläinen Erkki 06:41:03 07:08:35
Henry Vallius, Tatu Kemiläinen, Reija Soini
73. 56 Prinsessa FIN-2008 LYS 4 1,07 FE83 SGV LPS Hynninen Thomas 06:42:22 07:09:54
Hynninen Juha, Jaakkola Petri, Rellman Ismo
74. 189 Meritte FIN-6063 LYS 4 1,09 Sunwind 311 SGV JVS Mäkinen Eerikki 06:44:52 07:19:36
Nisula Meri, Nisula Ilkka, Nisula Aada, Toivonen Juha
75. 77 Aurora L-600 H-vene 1,08 H-vene S-- HeiPS Tapanila Anna 06:47:50 07:19:00
Tarja Hassinen, Kirsi Hölttä, Mari Leppänen, Maria Ijäs
76. 78 Helga FIN 316 H-vene 1,08 H-vene S-- HVS Kalojärvi Juha 06:48:06 07:19:16
Antti Karjalainen, Mikko Sinivaara, Mikko Laiho
77. 82 Avalon FIN-789 H-vene 1,08 H-vene S-- HeiPS Suomi Tatu 06:51:28 07:22:38
Kasnio Kari, Juusti Matti
78. 183 Viuhu L-562 H-vene 1,08 H-vene S-- JäPS Lukkariniemi Timo 06:52:03 07:23:13
Lukkariniemi Jukka, Kivistö Pekka
79. 62 Atsula FIN-12258 Lightning 1,00 Lightning S-- JVS Tulomäki Heikki 06:52:22 06:52:22
Suvi Souru, Sini Souru
80. 23 Nina-Charlotta II FIN-1465 LYS 5 - 6 1,04 Finnflyer 27 SGV HeiPS Santala Juha 06:53:03 07:09:14
Räisänen Olli, Räisänen Jukka, Räisänen Hannu, Santala Kalle
81. 93 Geronimo FIN 3020 Express 1,12 Albin Express S-- LPS Mäkinen Antti 06:53:20 07:38:25
Jarno Hautamäki, Ville Hyvärinen, Jukka Savolainen
82. 184 Päivi L 690 H-vene 1,08 H-vene S-- JäPS Vilppala Heikki 06:55:30 07:26:40
Suomalainen Olli, Mononen Jukka
83. 16 Gwinea FIN-11059 Retkiluokka 1,00 Delphia 28 Phila --- APS Tast Panu 06:59:11 06:59:11
Pakarinen, Karevaara Marko, Rantanen Ilkka, Eloranta Aki
84. 34 Milla FIN-10498 LYS 5 - 6 1,03 Helmsman 26 SGV JVS Pitkänen Olli 07:00:16 07:12:31
Savelius Anssi, Paulavaara Jukka
85. 61 Hupu L2712 LYS 4 1,09 Albin Cumulus S-V JVS Lehtonen Timo 07:01:18 07:36:02
Vaismaa-Lehtonen Arja, Vaismaa Mikko, Vaismaa Taina, Lehtonen Leo-Matti, Lehtonen Ilkka
86. 17 Our Serenity FIN-10979 Retkiluokka 1,00 Dehler 38C --- TePS Hotakainen Kai 07:01:28 07:01:28
Yrjölä Petri, Yrjölä Maria, Hotakainen Irja, Hotakainen Julius
87. 54 Regina FIN-579 LYS 4 1,07 Botnia 6 SGV JVS Nieminen Jouko 07:03:44 07:31:16
Jukka Nieminen, Mikko Nieminen
88. 71 Minna L-638 H-vene 1,08 H-vene S-- JVS Pekkarinen Raino 07:06:14 07:37:24
Salerto Sami, Viertorinne Mika
89. 59 Long Gong FIN-8322 LYS 4 1,09 Polaris 785 SG- PP-SS Anttinen Joonas 07:06:25 07:41:09
Ojanen Lauri, Jani Heino, Lasse Tamminen, Antti Hyppänen
90. 31 Nereida FIN-2981 LYS 5 - 6 1,01 Avance 245 SGV LPS Andersson Juha 07:06:38 07:10:48
Petri Vuorjoki(HSK), Jalmari Kauhanen, Teemu Peltomaa
91. 64 Old Lady FIN-6838 Lightning 1,00 Lightning S-- JVS Lehtinen Olli 07:07:03 07:07:03
Lehtinen Pekka, Lehtinen Timo
92. 58 Claudia L-960 LYS 4 1,09 Jon 30 SGV JVS Välimäki Harri 07:09:05 07:43:49
Sari Välimäki, Joachim Kurten, Erkki Kalmanlehto, Kaisli Kasurinen
93. 65 Bertta FIN 2131 Finn Express 83 1,07 Finn Express SGV JVS Niemi Reijo 07:10:30 07:38:02
Jonne Castren, Sami Väätäinen,
94. 32 Toutain L-1907 LYS 5 - 6 1,01 Sonata 7 SG- TePS Kaitila Ilkka 07:12:02 07:16:12
Olavi Rautiainen, Veikko Mäkipää
95. 20 Afrodite FIN-5387 LYS 5 - 6 1,03 Sunwind 27 SGV JVS Hiltunen Ari 07:13:24 07:25:39
Hiltunen Sirkka, Pitkänen Pirkko, Alf Renwall
96. 24 Carus FIN-6490 LYS 5 - 6 1,03 First 235 SG- APS Heikkilä Kali 07:14:02 07:26:17
Pulli Juhana, Lammi Osmo, Pulli Petri
97. 11 Blues 5503 Retkiluokka 1,00 Dufour Arpege 30 --- HeiPS Pohjankoski Lasse 07:14:55 07:14:55
Pohjankoski Joonas, Virtanen Timo, Pohjankoski Antti, Virtanen Tuomo, Pete Kallio
98. 35 Lissu L-515 LYS 5 - 6 1,04 Ohlsson 29 SGV JVS Vekkeli Jari 07:15:45 07:31:56
Vesa Vekkeli, Hemmo Vekkeli, Ari Salmenkivi
99. 57 Roxmary FIN-144 LYS 4 1,10 SK 22 S-- HeiPS Peltonen Juha 07:16:01 07:54:16
Kämäri Heikki, Pulkka Tuomas
100. 66 Sea Cloud FIN-2585 Finn Express 83 1,07 Finn Express 83 SGV LPS Anttila Juha 07:16:15 07:43:47
Markku Saarelma, Mikko Knuuttila
101. 21 Tuulia L-3275 LYS 5 - 6 1,03 Finn 26 7/8 SGV JVS Lehtinen Jukka 07:16:16 07:28:31
Uotila Riitta, Lehtinen Anssi
102. 185 S/y Maininki L6761 LYS 4 1,08 Sunwind 311 -GV JäPS Irri Antero 07:17:59 07:49:09
Irri Marita, Irri Pinja, Irri Tapio
103. 98 Margaretha FIN-2705 LYS 4 1,10 Jeanneau Rush SGF JVS Hartikainen Jorma 07:18:16 07:56:31
Erkki Vesamaa, Birgitta Hartikainen, Jon Salminen, Teemu Tiiro
104. 84 Päivänsäde FIN-552 H-vene 1,08 H-vene S-- JVS Orava Juha 07:19:11 07:50:21
Henri Paavola, Matti Orava
105. 60 Torres FIN-10430 LYS 4 1,08 Bavaria 30 cr --V LPS Tommola Hannu 07:20:14 07:51:24
Tommola Raija, Tommola Juho, Ojanen Laura, Ekqvist Ilpo
106. 25 Katimaria FIN-2182 LYS 5 - 6 1,02 Avance 24 SG- KVS Åman Risto 07:20:27 07:28:42
Talaslahti Maaret, Åman Mikko
107. 188 Neo FIN 10734 Avoin luokka 1,00 Malbec 200 S-- LPS Linkovuori Esko 07:20:42 07:20:42
Kärnä Elina, Vehviläinen Jari
108. 51 Albatross FIN-5954 LYS 4 1,10 Albin Alpha SGV LPS Ristkari Yrjö 07:21:20 07:59:35
Ristkari Eeva, Keto Lauri, Sovinen Joonas, Astola Marko
109. 74 Jouten FIN-60 H-vene 1,08 H-vene S-- PP-SS Ojansivu Tiina 07:21:50 07:53:00
Anttonen Tarja, Hilvo Iiris, Luosujärvi Laura
110. 50 Aquarius L-2135 LYS 4 1,09 Targa 101 SGV LPS Seesvaara Pentti 07:22:18 07:57:02
Laitio Hannu, Hannola Esa, Knuuttila Iska, Jarmo Koponen
111. 30 Wanda FIN-1489 LYS 5 - 6 1,03 Finn 26 SGV JVS Tuominen Timo 07:23:27 07:35:42
Pakoma Paavo, Pakoma Katariina, Pakoma Lauri, Jartti Timo
112. 63 Kristiina FIN-12996 Lightning 1,00 lightning S-- LP Luokkakallio Jussi 07:24:02 07:24:02
O'Connor Allan, Haikarainen Carl
113. 96 Juliaana FIN-2734 LYS 5 - 6 1,03 Finn Express 74 SG- LPS Sampsa Kärnä 07:26:02 07:38:17
Salo Ville, Ristkari Samu, Hinkka Atte
114. 33 Bongo L-2375 LYS 5 - 6 1,03 Finn 26 SGV LPS Sorvali Jukka 07:27:36 07:39:51
Pekka Uoti, Jani Knuuttila, Paula Sorvali
115. 40 Hilma L-1542 LYS 5 - 6 0,99 GU22 SG- JäPS Vihijärvi Sakari 07:32:44 07:28:29
Vihijärvi Tuula, Vihijärvi Simo, Vihijärvi Jenni
116. 22 Wivian L-2691 LYS 5 - 6 1,04 Finnflyer 27 SGV JäPS Manninen Antti 07:33:11 07:49:22
Antti Niekka, Säntti Jari, Säntti Mikko
117. 187 Punakone FIN 11104 LYS 4 1,07 Polaris 760 -G- TaPS Valolahti Matti 07:35:45 08:03:17
Valolahti Sirpa, Aalto Ahti, Aalto Merja
118. 38 Sofia FIN-3419 LYS 5 - 6 1,03 Finn Express 741 SGV HVS Luomalahti Minna 07:37:31 07:49:46
Luomalahti Jussi, Luomalahti Akseli, Ahokas Riitta, Suokas Tapani, Suokas Antti
119. 43 Sabrina FIN-8507 LYS 5 - 6 1,03 Sunwind 27 SGV HVS Koskinen Arto 07:38:40 07:50:55
Lindholm Harri, Lindgren Kari, Leppänen Harri
120. 53 Tiikelin Tassu FIN-8410 LYS 4 1,09 Sunwind 311 SGV JVS Lepistö Harri 07:42:44 08:17:28
Kirijatshenko Heikki, Sirpa Pöytälaakso
121. 27 Vilana L-2381 LYS 5 - 6 1,02 FE-74 SGF JVS Kautto Ari 07:42:56 07:51:11
Timo Oinonen, Jukka Liukkonen, Jari Äijänen
122. 29 Kaija FIN-4254 LYS 5 - 6 1,04 Finnflyer 27 SGV PP-SS Bondén Heidi 07:44:01 08:00:12
Hänninen Mari, Kiviluoto Tiina, Lähde Annika, Kiviluoto Liisa
123. 42 Sininen Mango 155 LYS 5 - 6 0,98 Helmsman 23 SG- LPS Saarinen Mitra 07:45:13 07:36:38
Kalle Saarinen, Paavo Saarinen, Riikka Alajääskö, Hanna Aaltonen
124. 44 Silmarin FIN-1523 LYS 5 - 6 1,04 Finnflyer 27 SGV APS Mertaila Johanna 07:46:50 08:03:01
Hannu Mertaila, Hannu Salmi
125. 41 Lilli FIN-9441 LYS 5 - 6 0,96 Mikro 550 SG- JVS Hintikka Mauri 07:53:41 07:36:09
Anu Hintikka, Jussi Hintikka
126. 39 AnnSofie FIN-83 LYS 5 - 6 1,03 Hai SG- TePS Jauhiainen Hannu 07:56:12 08:08:27
Jauhiainen Juho, Kiiski Eero
126. 55 Christina L4305 LYS 4 1,07 Botnia 6 -GV JVS Kaipio Jari 07:56:12 08:23:44
Kiiski Jari, Pöyhönen Mikko, Suhonen Mika
128. 28 Heimari FIN-4033 LYS 5 - 6 1,00 Avance 245 SGF PP-SS Sutinen Timo 08:10:33 08:10:33
Jari Vanhanen, Mikko Sommarberg, Janne Kukkonen
129. 97 Telkkä L-1446 LYS 5 - 6 1,03 Finn 26 SGF PP-SS Nivala Iisakki 08:11:34 08:23:49
Gale Henri, Kinnunen Kalle
130. 49 Alma L7293 LYS 5 - 6 1,03 Sunwind 27 SGV JäPS Kaukonen Pekka 08:17:33 08:29:48
Kaukonen Minna, Lahtinen Pertti, Rautiainen Ville
131. 37 Pilar 3706 LYS 5 - 6 1,01 Avance 245 SGV LPS Tammivuori Riikka 08:19:41 08:23:51
Kaisa Peltonen, Päivi Ormio, Iiro Ormio
132. 14 Törnrosa FIN 7864 Retkiluokka 1,00 Becker 27 --- APS Makkonen Sakari 08:21:20 08:21:20
Tuomaala Lea, Tuomaala Erja, Maija Päivärinta
133. 36 Marlena FIN-5438 LYS 5 - 6 1,03 Sunwind 27 GV TP Pötry Eppu 08:35:26 08:47:41
Jukka Pötry, Sari Ratia-Kämäri, Mikko Kämäri
134. 45 Pikku Myy FIN-11088 LYS 5 - 6 1,00 Jeanneau Bahia 23 SG- JVS Räisänen Heikki 08:39:25 08:39:25
Lilja Ilari, Mikke Räisänen
135. 13 Olivia 310 Retkiluokka 1,00 Albin Viggen 23 --- PPPS Mäntynen Marko 08:59:12 08:59:12
Järvinen Ninna, Mäntynen Tomi, Honkamäki Veijo
136. 10 Capella FIN-2793 Retkiluokka 1,00 Teemin --- HVS Helenius Raimo 09:44:44 09:44:44
Helenius Anu, Mäkelä Seppo
DNS 72 Lady Express FIN-357 H-vene 1,08 H-vene S-- LNS Laine Aki DNS
Mikko Yrjölä, Jukka Yrjölä, Mikko Akkanen
DNS 26 Aquatic L-1972 LYS 5 - 6 1,02 Finn 26 SGF LPS Yrjölä Esa DNS
Raili Yrjölä, Ville Yrjölä, Olli-Pekka Yrjölä
DNF 15 Ilmatar Retkiluokka 1,00 Joe 17 --- LPS Jaro Samppa DNF
Jaro Anne, Jaro Teemu, Jaro Tommi, Jaro Tuomas