24.7.2019 8:45:55

Viralliset tulokset luokittain, LYS-aika, luokka LYS 3 (reitti Päijännepurjehdus)

Väliaika: Kärkinen
Tulokset 25 / 25
Sij Num Nimi Purjetunnus Luokka LYS Tyyppi SGV Seura Kippari Purj.aika LYS-aika
1. 101 Rico FIN-8084 LYS 3 1,14 Sunwind 30 SGV LPS Heiskanen Pertti 08:54:06 10:17:05
Lindroos Pekka, Laisi Pekka, Malasto Harri, Unelius Mikko
2. 105 Hattiwatti FIN-3464 LYS 3 1,14 Inferno 29 SGV JVS Hämäläinen Heikki 09:06:20 10:29:19
Ahola Kalle, Kuustonen Juha-Pekka, Mikkola Markku
3. 103 Medeia FIN-6599 LYS 3 1,12 Artina 29 SGV JVS Mäkelä Ilkka 09:31:33 10:43:57
Marjo Mäkelä, Jaana Danielsbacka, Bo Danielsbacka
4. 112 Shango FIN-8875 LYS 3 1,14 X-79 SG- JVS Nurmi Heikki 09:28:14 10:51:13
Tuomas Nurmi, Sakari Nurmi, Otto Aalto, Erik Aalto
5. 104 New Deal FIN-6576 LYS 3 1,16 Inferno 31 SGV LPS Heikkilä Pasi 09:19:25 10:52:37
Seppo Mellanen, Markku Mellanen, Jussi Larva,Kari Kuusisto
6. 100 Tripla FIN 18844 LYS 3 1,16 Millenium 311 SGV APS Kelppe Risto 09:21:00 10:54:12
Peippo Paavo, Maristo Hannu, Nousiainen Mauno
7. 109 Allegria FIN-2442 LYS 3 1,15 Maestro 31 RC SGV KVS Kasurinen Kalle 09:26:24 10:54:32
Janne Pälvimäki, Jari Aavisto, Ville Hakkarainen, Mika Ruosteinen, Vesa Väänänen, Iiro Riihimäki
8. 118 Lucille-X FIN-4115 LYS 3 1,14 X-79 SG- JVS Kuisma Heikki 09:32:28 10:55:27
Kuisma Johanna, Kuisma Anssi, Nikkilä Paavo, Risto Virtanen
9. 102 Heili FIN-3465 LYS 3 1,14 Inferno 29 SGV HeiPS Ojala Petri 09:33:59 10:56:58
Jorma Lakka, Topi Lehtonen, Ville Karvinen, Anne Lehtokoski
10. 108 Nimue 5188 LYS 3 1,15 Inferno 29 SGV JVS Airaksinen Jani 09:29:20 10:57:28
Kuivanen Jaakko, Juha Katajamäki, Heikki Luumi
11. 115 Endeavour FIN-3472 LYS 3 1,13 Maestro 31C SGV LPS Nilsson Jesper 09:39:53 10:57:37
Harri Nilsson, Matias Harju, Tomi Ollila, Teemu Mäkelä
12. 111 CaraMia FIN-3804 LYS 3 1,13 H-323 SGV VVP Korhonen Ilkka 09:43:54 11:01:38
Niemelä Pasi, Juhola Petri, Valli Timo
13. 182 Kia Kaha L-2711 LYS 3 1,13 Maestro 31 SGV JVS Maaranen Petri 09:48:29 11:06:13
LInjama Urpo, Lehtinen Ari,Lumiala Juhana,
14. 114 Kihu FIN-1578 LYS 3 1,14 Guy 33 SGV JVS Rautiainen Markku 09:43:39 11:06:38
Lehtomäki Heikki, Jouni Viljanen
15. 116 Elina FIN-10938 LYS 3 1,13 Dufour 325 SGV JVS Kiiski Ari 09:49:08 11:06:52
Anna Kiiski, Pirkko Kiiski, Jarmo Toivanen, Sakari Kauppinen
16. 117 Plattapus FIN-8384 LYS 3 1,14 Nauticat 340rs SGV JVS Vartiainen Hannu 09:47:32 11:10:31
Haimi Paavo, Lehtinen Markku, Arto Kyrönlahti, U-M Huuskonen
17. 121 Lotjaana 6 FIN-168 LYS 3 1,13 H-35 SGV LPS Salo Hannu 09:52:47 11:10:31
Sampo Salo, Yrjö Tolvanen
18. 107 Tiira L-3114 LYS 3 1,15 Siesta 32 SGV PP-SS Vavuli Timo 09:45:07 11:13:15
Timo Vavuli, Seppo Leppänen, Juha Rautaheimo, Toni Westerlund, Panu Päivärinne
19. 106 Samantha FIN 3830 LYS 3 1,13 Inferno 26 SG- HVS Vuori Lasse 09:58:38 11:16:22
Vuori Tanja, Laaksonen Helge, Ruusunen Teemu, Jenni Karetjoki
20. 186 N/A FIN 5289 LYS 3 1,14 Inferno 29 SGV LPS Mäki Seppo 09:53:48 11:16:47
Pekonen Heikki,Senki Veli-Pekka
21. 113 Cinerea FIN-8247 LYS 3 1,14 Avance 318 SGV HVS Montonen Kari 09:55:35 11:18:34
Timo Montonen, Tomi Montonen
22. 119 Baltic Maid FIN-808 LYS 3 1,13 C&C 33 (Baltic 33) SGV PP-SS Vartiainen Jari 10:04:04 11:21:48
Nippala Antti, Kivistö Miikka, Sakari Lähdemäki, Ville Korvenranta, Jukka Nieminen
23. 120 Non Troppo FIN-8068 LYS 3 1,12 SAINT 28 SGV APS Aaltonen Jarmo 10:15:48 11:28:12
Mika Partanen, Henry Lindholm
24. 110 Akvarelli FIN-10261 LYS 3 1,13 Bavaria 33 C SGV LPS Mäkelä Kalle 10:13:09 11:30:53
Laakso Esko, Mattila Heikki, Nikunen Pekka, Itäinen Sandra
25. 180 Nautilus FIN-9430 LYS 3 1,15 Millenium 311 -GV LPS Koiranen Risto 10:10:32 11:38:40
Koiranen Marika, Koiranen Marja-Liisa