24.7.2019 8:45:10

Viralliset tulokset luokittain, LYS-aika, luokka LYS 4 (reitti Päijännepurjehdus)

Väliaika: Kärkinen
Tulokset 16 / 16
Sij Num Nimi Purjetunnus Luokka LYS Tyyppi SGV Seura Kippari Purj.aika LYS-aika
1. 52 Karoliina FIN-1693 LYS 4 1,09 Hydro SGV HeiPS Ilola Heikki 09:41:11 10:36:59
Vesa Kukkonen, Janina Kukkonen, Jukka Hietanen, Rainer Könönen, Essi Ilola, Miia Hietanen
2. 56 Prinsessa FIN-2008 LYS 4 1,07 FE83 SGV LPS Hynninen Thomas 10:30:24 11:14:36
Hynninen Juha, Jaakkola Petri, Rellman Ismo
3. 189 Meritte FIN-6063 LYS 4 1,09 Sunwind 311 SGV JVS Mäkinen Eerikki 10:27:18 11:23:06
Nisula Meri, Nisula Ilkka, Nisula Aada, Toivonen Juha
4. 54 Regina FIN-579 LYS 4 1,07 Botnia 6 SGV JVS Nieminen Jouko 10:52:32 11:36:44
Jukka Nieminen, Mikko Nieminen
5. 58 Claudia L-960 LYS 4 1,09 Jon 30 SGV JVS Välimäki Harri 10:56:00 11:51:48
Sari Välimäki, Joachim Kurten, Erkki Kalmanlehto, Kaisli Kasurinen
6. 59 Long Gong FIN-8322 LYS 4 1,09 Polaris 785 SG- PP-SS Anttinen Joonas 10:57:16 11:53:04
Ojanen Lauri, Jani Heino, Lasse Tamminen, Antti Hyppänen
7. 185 S/y Maininki L6761 LYS 4 1,08 Sunwind 311 -GV JäPS Irri Antero 11:06:33 11:56:36
Irri Marita, Irri Pinja, Irri Tapio
8. 61 Hupu L2712 LYS 4 1,09 Albin Cumulus S-V JVS Lehtonen Timo 11:01:22 11:57:10
Vaismaa-Lehtonen Arja, Vaismaa Mikko, Vaismaa Taina, Lehtonen Leo-Matti, Lehtonen Ilkka
9. 60 Torres FIN-10430 LYS 4 1,08 Bavaria 30 cr --V LPS Tommola Hannu 11:10:26 12:00:29
Tommola Raija, Tommola Juho, Ojanen Laura, Ekqvist Ilpo
10. 57 Roxmary FIN-144 LYS 4 1,10 SK 22 S-- HeiPS Peltonen Juha 11:02:07 12:03:33
Kämäri Heikki, Pulkka Tuomas
11. 51 Albatross FIN-5954 LYS 4 1,10 Albin Alpha SGV LPS Ristkari Yrjö 11:11:20 12:12:46
Ristkari Eeva, Keto Lauri, Sovinen Joonas, Astola Marko
12. 98 Margaretha FIN-2705 LYS 4 1,10 Jeanneau Rush SGF JVS Hartikainen Jorma 11:27:38 12:29:04
Erkki Vesamaa, Birgitta Hartikainen, Jon Salminen, Teemu Tiiro
13. 50 Aquarius L-2135 LYS 4 1,09 Targa 101 SGV LPS Seesvaara Pentti 11:35:35 12:31:23
Laitio Hannu, Hannola Esa, Knuuttila Iska, Jarmo Koponen
14. 187 Punakone FIN 11104 LYS 4 1,07 Polaris 760 -G- TaPS Valolahti Matti 11:48:24 12:32:36
Valolahti Sirpa, Aalto Ahti, Aalto Merja
15. 53 Tiikelin Tassu FIN-8410 LYS 4 1,09 Sunwind 311 SGV JVS Lepistö Harri 12:34:59 13:30:47
Kirijatshenko Heikki, Sirpa Pöytälaakso
16. 55 Christina L4305 LYS 4 1,07 Botnia 6 -GV JVS Kaipio Jari 13:24:45 14:08:57
Kiiski Jari, Pöyhönen Mikko, Suhonen Mika