9.12.2022 2:19:06

Viralliset tulokset luokittain, purjehdittu aika, luokka H-vene (reitti Päijännepurjehdus)

Väliaika: Kärkinen
Tulokset 18 / 18
Sij Num Nimi Purjetunnus Luokka Tyyppi FinR LYS SGV Seura Kippari Purj.aika tasoitettu aika
1. 80 Itella Logistics FIN 899 H-vene H-vene 0,0000 1,08 S-- LPS Boman Juhani 09:59:01 --
Mikko Boman, Timo Utter, Juhani Salo
2. 70 Stemma FIN-918 H-vene H-vene 0,0000 1,08 S-- JVS Koho Mikko 09:59:53 --
Juha Lehto-oksa (TaPS), Heikki Koho (JVS)
3. 73 mprelectrics.fi FIN-879 H-vene H-vene 0,0000 1,08 S-- HeiPS Hillberg Petri 10:03:24 --
Hillberg Ismo, Hillberg Atte, Hillberg Iita
4. 75 Lassu FIN-847 H-vene H-vene 0,0000 1,08 S-- TTPS Rinne Sakari 10:05:20 --
Rinne Laura, Kujansuu Toni, Mikko Leino
5. 81 Ankanpoika 3 FIN 885 H-vene H-vene 0,0000 1,08 S-- LPS Salonen Jaakko 10:11:07 --
Hänninen Olli, Granqvist Jari, Lasse Sandell
6. 83 Fly Lappeenranta Ltd FIN-743 H-vene H 0,0000 1,08 S-- LrPS Mensonen Petri 10:14:00 --
Tyrisevä Ossi, Pöljö Risto, Virtanen Janne
7. 85 Julia / Autokoulu Juha FIN-907 H-vene H-vene 0,0000 1,08 S-- JVS Ahonen Juhani 10:17:30 --
Vesa Rahkonen, Kimmo Röhto
8. 79 Zalekua FIN-828 H-vene H-vene 0,0000 1,08 S-- LPS Kiilholma Heikki 10:25:50 --
Harri Puolanne, Joonas Vilkman, Tuomas Korhonen
9. 76 Hempukka FIN-718 H-vene H-vene 0,0000 1,08 S-- HVS Lepistö Veli-Matti 10:28:18 --
Mari Lindeman, Janne Vaara, Antti Lappalainen
10. 78 Helga FIN 316 H-vene H-vene 0,0000 1,08 S-- HVS Kalojärvi Juha 10:38:37 --
Antti Karjalainen, Mikko Sinivaara, Mikko Laiho
11. 82 Avalon FIN-789 H-vene H-vene 0,0000 1,08 S-- HeiPS Suomi Tatu 10:39:03 --
Kasnio Kari, Juusti Matti
12. 77 Aurora L-600 H-vene H-vene 0,0000 1,08 S-- HeiPS Tapanila Anna 10:45:33 --
Tarja Hassinen, Kirsi Hölttä, Mari Leppänen, Maria Ijäs
13. 183 Viuhu L-562 H-vene H-vene 0,0000 1,08 S-- JäPS Lukkariniemi Timo 10:46:16 --
Lukkariniemi Jukka, Kivistö Pekka
14. 184 Päivi L 690 H-vene H-vene 0,0000 1,08 S-- JäPS Vilppala Heikki 10:51:56 --
Suomalainen Olli, Mononen Jukka
15. 71 Minna L-638 H-vene H-vene 0,0000 1,08 S-- JVS Pekkarinen Raino 11:11:06 --
Salerto Sami, Viertorinne Mika
16. 84 Päivänsäde FIN-552 H-vene H-vene 0,0000 1,08 S-- JVS Orava Juha 12:15:01 --
Henri Paavola, Matti Orava
17. 74 Jouten FIN-60 H-vene H-vene 0,0000 1,08 S-- PP-SS Ojansivu Tiina 12:18:20 --
Anttonen Tarja, Hilvo Iiris, Luosujärvi Laura
DNS 72 Lady Express FIN-357 H-vene H-vene 0,0000 1,08 S-- LNS Laine Aki DNS
Mikko Yrjölä, Jukka Yrjölä, Mikko Akkanen