24.7.2019 8:45:41

Viralliset tulokset, purjehdittu aika, reitti Päijännepurjehdus

Väliaika: Kärkinen
Tulokset 136 / 139
Sij Num Nimi Purjetunnus Luokka LYS Tyyppi SGV Seura Kippari Purj.aika LYS-aika
1. 174 Pohjantähti FIN-88 M Avoin luokka 1,00 Fleuret 30 monirunko --- JVS Paatola Pentti 05:58:04 05:58:04
Paatola Matti, Kanninen Antti
2. 132 Auvo FIN-10926 LYS urheiluveneet 1,42 Over 33 SG- HeiPS Lehtinen Jyri 07:02:49 10:22:41
Anssi Lyden, Tomi Alitalo, Leena Vainio, Harri Lehtinen, Aaro Lehtinen, Mikko Ryymin, Kim Heinonen, Mikko Rinkinen
3. 160 Loiskis FIN-2 E Scow 1,45 E-Scow S- TPS Lumme Ilkka 07:07:34 10:37:17
Jukka Nikulainen, Heikki Lehtinen, Tuomas Koivunen
4. 161 Pii FIN 11 E Scow 1,45 E-Scow S- V-71 Raita Raimo 07:19:37 10:49:20
Juha Nurmela, Jaska Saarijoki
5. 162 Wilmanstraada SS 1 E Scow 1,45 E-scow lys 1,45 S-- LrPS Himmi Matti 07:31:54 11:01:37
Nieminen Jussi, Sairanen Petter
6. 135 Manta FIN-197 LYS urheiluveneet 1,48 Melges 32 S TP Tuominen Mauri 07:33:07 11:12:17
Lindberg Kenneth, Salmio Harri, Salmio Risto, Salonen Kari, Sajaniemi Mikko, Vaittinen Matti, Suominen Seppo
7. 170 Flying By F31/023 L-2711 (FIN-M115) Avoin luokka 1,00 Farrier F-31 --- JVS Vanhala Jari 07:36:09 07:36:09
Aki Vanhala, Mikko Toikkanen, Jorma Perälä
8. 155 D 10398 LYS urheiluveneet 1,36 Henderson 30 SG- DMSK Ruokolahti Vicke 07:40:31 10:39:24
Othman Roger, Jaakko Iloniemi, Otso Autereinen,Railii Poruun
9. 133 Tigru FIN-10738 LYS urheiluveneet 1,37 Flying Tiger 10 G JVS Siik Olli 07:55:02 10:57:32
Markku Rainamo, Jukka Kinos, Hannu Lötjönen, Olli Wenström, Jorma Lind, Jukka Lind, Jouni Koponen
10. 154 Suomen Seinärakenne SWE-139 LYS urheiluveneet 1,32 11 metre -G- KTPS Huusko Kari 08:08:03 10:51:52
Tommi Sorvari, Taimo Huusko, Mika Viide, Antti Öfverberg, Ilkka Matinlassi, Mikael Lammi
11. 153 Trillian FIN-099 LYS urheiluveneet 1,31 Esse 850 GV HSK Kähkönen Olli 08:08:57 10:48:52
Sallinen Anssi, Åström Peik, Koivusalo Jukka
12. 130 DynaStar FIN-9983 LYS 1 - 2 1,30 Dynamic 35 SGV JVS Lilja Ilkka 08:20:29 10:56:26
Elivuo Kari, Lilja Lasse, Puhalainen Mikko, Puhalainen Liisa
13. 134 RoXina FIN-9699 LYS 1 - 2 1,24 X-332 SGV LPS Kallio Teemu 08:34:20 10:45:07
Kallio Sami, Kallio Kassu, Tsutsunen Santtu, Simola Valtteri, Savikko Janne
14. 143 Celavie FIN-8839 LYS 1 - 2 1,20 Wind 328 SGV HeiPS Kanninen Kauko 08:36:00 10:28:38
Varmanen Erkki, Henttonen Matti, Varmanen Esa, Varmanen Jukka, Kanninen Anne
15. 140 Malla FIN-9174 LYS 1 - 2 1,23 Finngulf 335 SGV JVS Nieminen Pentti 08:39:37 10:45:59
Nieminen Ari, Käkönen Pekka, Kosloff Markku, Juhani Markkanen
16. 141 Melina FIN-9009 LYS 1 - 2 1,21 Finngulf 36 SGV APS Hiltunen Juha 08:44:02 10:41:19
Kousa Seppo, Ojanen Asko, Pulkkinen Pertti, Saarola Jari
16. 172 Tyytikki FIN-200 Avoin luokka 1,00 Corsair 28CC --- BSS Palva Tapio 08:44:02 08:44:02
Nordström Kari, Roope Juhonen
18. 139 Blueship FIN-8782 LYS 1 - 2 1,19 Finngulf 33 (mod) S-V JVS Silvonen Markku 08:47:20 10:35:14
Jukka Kilpiä, Harri Mikkilä, Jukka Ahonen, Olli-Pekka Kovalainen
19. 131 Shearlangstone IV FIN-10207 LYS 1 - 2 1,25 X-99 SGV TePS Henrik von Bonsdorff 08:52:02 11:07:11
Anneli von Bonsdorff, Leena Airola, Anna Sankila, Niiles Airola
20. 101 Rico FIN-8084 LYS 3 1,14 Sunwind 30 SGV LPS Heiskanen Pertti 08:54:06 10:17:05
Lindroos Pekka, Laisi Pekka, Malasto Harri, Unelius Mikko
21. 137 Walpuri FIN-36 LYS 1 - 2 1,17 Avance 36 SGV JäPS Keskinen Paavo 08:57:01 10:35:12
Aleksi Keskinen, Jari Tamminen, Jorma Lukkariniemi
22. 138 Biancoblu FIN 9707 LYS 1 - 2 1,21 Hanse 341 SGV LPS Lahtinen Markku 09:00:40 10:57:57
Risto Kyläkallio, Teemu Kyläkallio, Tuukka Kyläkallio
23. 146 Necesse FIN-6414 LYS 1 - 2 1,17 Avance 36 SGV HVS Ollikainen Kari 09:03:16 10:41:27
Ollikainen Marika, Ollikainen Mauno, Sahi Meeri,
24. 151 Averell Dalton FIN-10457 LYS urheiluveneet 1,20 Platu 25 SG- RPS Karvinen Jaakko 09:04:17 10:56:54
Kauko Klaus, Koskinen Jarno, Aromaa Tero, Vikberg Panu
25. 105 Hattiwatti FIN-3464 LYS 3 1,14 Inferno 29 SGV JVS Hämäläinen Heikki 09:06:20 10:29:19
Ahola Kalle, Kuustonen Juha-Pekka, Mikkola Markku
26. 142 Squaw II FIN-10356 LYS 1 - 2 1,18 First 31.7 SGV JVS Äystö Juha 09:06:41 10:49:46
Tenhunen Saara, Tenhunen Asmo, Honkala Sini, Jokinen Ari, Antti Kivenniemi
27. 136 Damaris FIN-7009 LYS 1 - 2 1,17 Dehler 34 SGV HeiPS Laine Esko 09:06:57 10:45:08
Petteri Laine, Matti Aaltonen, Sauli Ylitalo
28. 150 Czorty FIN-16660 LYS urheiluveneet 1,22 Majestic 24 G HSK Jenkins Daniel 09:13:34 11:15:25
Jenkins Daniel, Jenkins Stefan, Lappalainen Tatu, Merenlahti Antti
29. 144 Accelerando FIN-5591 LYS 1 - 2 1,17 Still 900 SGV JVS Pöyhönen Markku 09:13:39 10:51:50
Lundahl Raija, Sallinen Petri, Toivanen Markus, Kotikoski Sampo
29. 156 Banneriina FIN 5468 LYS urheiluveneet 1,21 Banner 23 Racer SG- LPS Mäkelä Pertti 09:13:39 11:10:56
Eetu Mäkelä, Pasi Virintie, Visa Virintie
31. 104 New Deal FIN-6576 LYS 3 1,16 Inferno 31 SGV LPS Heikkilä Pasi 09:19:25 10:52:37
Seppo Mellanen, Markku Mellanen, Jussi Larva,Kari Kuusisto
32. 100 Tripla FIN 18844 LYS 3 1,16 Millenium 311 SGV APS Kelppe Risto 09:21:00 10:54:12
Peippo Paavo, Maristo Hannu, Nousiainen Mauno
33. 109 Allegria FIN-2442 LYS 3 1,15 Maestro 31 RC SGV KVS Kasurinen Kalle 09:26:24 10:54:32
Janne Pälvimäki, Jari Aavisto, Ville Hakkarainen, Mika Ruosteinen, Vesa Väänänen, Iiro Riihimäki
34. 112 Shango FIN-8875 LYS 3 1,14 X-79 SG- JVS Nurmi Heikki 09:28:14 10:51:13
Tuomas Nurmi, Sakari Nurmi, Otto Aalto, Erik Aalto
35. 108 Nimue 5188 LYS 3 1,15 Inferno 29 SGV JVS Airaksinen Jani 09:29:20 10:57:28
Kuivanen Jaakko, Juha Katajamäki, Heikki Luumi
36. 103 Medeia FIN-6599 LYS 3 1,12 Artina 29 SGV JVS Mäkelä Ilkka 09:31:33 10:43:57
Marjo Mäkelä, Jaana Danielsbacka, Bo Danielsbacka
37. 118 Lucille-X FIN-4115 LYS 3 1,14 X-79 SG- JVS Kuisma Heikki 09:32:28 10:55:27
Kuisma Johanna, Kuisma Anssi, Nikkilä Paavo, Risto Virtanen
38. 102 Heili FIN-3465 LYS 3 1,14 Inferno 29 SGV HeiPS Ojala Petri 09:33:59 10:56:58
Jorma Lakka, Topi Lehtonen, Ville Karvinen, Anne Lehtokoski
39. 145 Fatso! FIN-10872 LYS 1 - 2 1,17 Dehler 34 SGV TePS Olavi Barman 09:36:02 11:14:13
Kukkamäki Timo, Järvinen Teijo, Viitanen Heikki, Benita Barman
40. 115 Endeavour FIN-3472 LYS 3 1,13 Maestro 31C SGV LPS Nilsson Jesper 09:39:53 10:57:37
Harri Nilsson, Matias Harju, Tomi Ollila, Teemu Mäkelä
41. 52 Karoliina FIN-1693 LYS 4 1,09 Hydro SGV HeiPS Ilola Heikki 09:41:11 10:36:59
Vesa Kukkonen, Janina Kukkonen, Jukka Hietanen, Rainer Könönen, Essi Ilola, Miia Hietanen
42. 114 Kihu FIN-1578 LYS 3 1,14 Guy 33 SGV JVS Rautiainen Markku 09:43:39 11:06:38
Lehtomäki Heikki, Jouni Viljanen
43. 111 CaraMia FIN-3804 LYS 3 1,13 H-323 SGV VVP Korhonen Ilkka 09:43:54 11:01:38
Niemelä Pasi, Juhola Petri, Valli Timo
44. 107 Tiira L-3114 LYS 3 1,15 Siesta 32 SGV PP-SS Vavuli Timo 09:45:07 11:13:15
Timo Vavuli, Seppo Leppänen, Juha Rautaheimo, Toni Westerlund, Panu Päivärinne
45. 152 Vilkas FIN-10594 LYS urheiluveneet 1,19 Skippi 650 -G- TPS Hiipakka Petri 09:45:54 11:33:48
Ojala Satu, Leino Jani
46. 117 Plattapus FIN-8384 LYS 3 1,14 Nauticat 340rs SGV JVS Vartiainen Hannu 09:47:32 11:10:31
Haimi Paavo, Lehtinen Markku, Arto Kyrönlahti, U-M Huuskonen
47. 182 Kia Kaha L-2711 LYS 3 1,13 Maestro 31 SGV JVS Maaranen Petri 09:48:29 11:06:13
LInjama Urpo, Lehtinen Ari,Lumiala Juhana,
48. 12 Iita FIN 10671 Retkiluokka 1,00 Bavaria 37 --- N Glad Matti 09:48:41 09:48:41
Sakari Mansikkamäki, Pilvi Mansikkamäki, Tommi Syrjänen
49. 116 Elina FIN-10938 LYS 3 1,13 Dufour 325 SGV JVS Kiiski Ari 09:49:08 11:06:52
Anna Kiiski, Pirkko Kiiski, Jarmo Toivanen, Sakari Kauppinen
50. 121 Lotjaana 6 FIN-168 LYS 3 1,13 H-35 SGV LPS Salo Hannu 09:52:47 11:10:31
Sampo Salo, Yrjö Tolvanen
51. 186 N/A FIN 5289 LYS 3 1,14 Inferno 29 SGV LPS Mäki Seppo 09:53:48 11:16:47
Pekonen Heikki,Senki Veli-Pekka
52. 113 Cinerea FIN-8247 LYS 3 1,14 Avance 318 SGV HVS Montonen Kari 09:55:35 11:18:34
Timo Montonen, Tomi Montonen
53. 95 Picadero FIN-738 Express 1,12 Albin Express S-- APS Sipponen Jalmari 09:58:32 11:10:56
Tomi Pollari, Harri Pasila
54. 106 Samantha FIN 3830 LYS 3 1,13 Inferno 26 SG- HVS Vuori Lasse 09:58:38 11:16:22
Vuori Tanja, Laaksonen Helge, Ruusunen Teemu, Jenni Karetjoki
55. 80 Itella Logistics FIN 899 H-vene 1,08 H-vene S-- LPS Boman Juhani 09:59:01 10:49:04
Mikko Boman, Timo Utter, Juhani Salo
56. 70 Stemma FIN-918 H-vene 1,08 H-vene S-- JVS Koho Mikko 09:59:53 10:49:56
Juha Lehto-oksa (TaPS), Heikki Koho (JVS)
57. 73 mprelectrics.fi FIN-879 H-vene 1,08 H-vene S-- HeiPS Hillberg Petri 10:03:24 10:53:27
Hillberg Ismo, Hillberg Atte, Hillberg Iita
58. 119 Baltic Maid FIN-808 LYS 3 1,13 C&C 33 (Baltic 33) SGV PP-SS Vartiainen Jari 10:04:04 11:21:48
Nippala Antti, Kivistö Miikka, Sakari Lähdemäki, Ville Korvenranta, Jukka Nieminen
59. 75 Lassu FIN-847 H-vene 1,08 H-vene S-- TTPS Rinne Sakari 10:05:20 10:55:23
Rinne Laura, Kujansuu Toni, Mikko Leino
60. 173 Karibal Myöh. Avoin luokka 1,00 Balans 66 --- AKPS Pekonen Samu 10:09:57 10:09:57
Hannula Tero, Välimäki Matti, Kujala Matti-Pekka
61. 180 Nautilus FIN-9430 LYS 3 1,15 Millenium 311 -GV LPS Koiranen Risto 10:10:32 11:38:40
Koiranen Marika, Koiranen Marja-Liisa
62. 81 Ankanpoika 3 FIN 885 H-vene 1,08 H-vene S-- LPS Salonen Jaakko 10:11:07 11:01:10
Hänninen Olli, Granqvist Jari, Lasse Sandell
63. 110 Akvarelli FIN-10261 LYS 3 1,13 Bavaria 33 C SGV LPS Mäkelä Kalle 10:13:09 11:30:53
Laakso Esko, Mattila Heikki, Nikunen Pekka, Itäinen Sandra
64. 83 Fly Lappeenranta Ltd FIN-743 H-vene 1,08 H S-- LrPS Mensonen Petri 10:14:00 11:04:03
Tyrisevä Ossi, Pöljö Risto, Virtanen Janne
65. 94 2. Sallittu Nautinto FIN-2553 Express 1,11 Albin Express S-F JVS Pälvimäki Lasse 10:14:07 11:21:05
Pälvimäki Joonas, Pälvimäki Anitta
66. 120 Non Troppo FIN-8068 LYS 3 1,12 SAINT 28 SGV APS Aaltonen Jarmo 10:15:48 11:28:12
Mika Partanen, Henry Lindholm
67. 85 Julia / Autokoulu Juha FIN-907 H-vene 1,08 H-vene S-- JVS Ahonen Juhani 10:17:30 11:07:33
Vesa Rahkonen, Kimmo Röhto
68. 92 Vimma FIN-893 Express 1,11 Albin Express S-F APS Pynnönen Olli 10:21:11 11:28:09
Pynnönen Kati, Pynnönen Markku, Pynnönen Mirja, Pynnönen Jari
69. 67 Munja Sun Ship II FIN 2744 Finn Express 83 1,07 Finn Express 83 SGV JVS Kemiläinen Erkki 10:23:33 11:07:45
Henry Vallius, Tatu Kemiläinen, Reija Soini
70. 79 Zalekua FIN-828 H-vene 1,08 H-vene S-- LPS Kiilholma Heikki 10:25:50 11:15:53
Harri Puolanne, Joonas Vilkman, Tuomas Korhonen
71. 189 Meritte FIN-6063 LYS 4 1,09 Sunwind 311 SGV JVS Mäkinen Eerikki 10:27:18 11:23:06
Nisula Meri, Nisula Ilkka, Nisula Aada, Toivonen Juha
72. 76 Hempukka FIN-718 H-vene 1,08 H-vene S-- HVS Lepistö Veli-Matti 10:28:18 11:18:21
Mari Lindeman, Janne Vaara, Antti Lappalainen
73. 56 Prinsessa FIN-2008 LYS 4 1,07 FE83 SGV LPS Hynninen Thomas 10:30:24 11:14:36
Hynninen Juha, Jaakkola Petri, Rellman Ismo
74. 23 Nina-Charlotta II FIN-1465 LYS 5 - 6 1,04 Finnflyer 27 SGV HeiPS Santala Juha 10:37:03 11:03:02
Räisänen Olli, Räisänen Jukka, Räisänen Hannu, Santala Kalle
75. 78 Helga FIN 316 H-vene 1,08 H-vene S-- HVS Kalojärvi Juha 10:38:37 11:28:40
Antti Karjalainen, Mikko Sinivaara, Mikko Laiho
76. 62 Atsula FIN-12258 Lightning 1,00 Lightning S-- JVS Tulomäki Heikki 10:38:56 10:38:56
Suvi Souru, Sini Souru
77. 82 Avalon FIN-789 H-vene 1,08 H-vene S-- HeiPS Suomi Tatu 10:39:03 11:29:06
Kasnio Kari, Juusti Matti
78. 17 Our Serenity FIN-10979 Retkiluokka 1,00 Dehler 38C --- TePS Hotakainen Kai 10:41:43 10:41:43
Yrjölä Petri, Yrjölä Maria, Hotakainen Irja, Hotakainen Julius
79. 77 Aurora L-600 H-vene 1,08 H-vene S-- HeiPS Tapanila Anna 10:45:33 11:35:36
Tarja Hassinen, Kirsi Hölttä, Mari Leppänen, Maria Ijäs
80. 183 Viuhu L-562 H-vene 1,08 H-vene S-- JäPS Lukkariniemi Timo 10:46:16 11:36:19
Lukkariniemi Jukka, Kivistö Pekka
81. 16 Gwinea FIN-11059 Retkiluokka 1,00 Delphia 28 Phila --- APS Tast Panu 10:48:17 10:48:17
Pakarinen, Karevaara Marko, Rantanen Ilkka, Eloranta Aki
82. 93 Geronimo FIN 3020 Express 1,12 Albin Express S-- LPS Mäkinen Antti 10:49:43 12:02:07
Jarno Hautamäki, Ville Hyvärinen, Jukka Savolainen
83. 34 Milla FIN-10498 LYS 5 - 6 1,03 Helmsman 26 SGV JVS Pitkänen Olli 10:50:42 11:10:23
Savelius Anssi, Paulavaara Jukka
84. 184 Päivi L 690 H-vene 1,08 H-vene S-- JäPS Vilppala Heikki 10:51:56 11:41:59
Suomalainen Olli, Mononen Jukka
85. 54 Regina FIN-579 LYS 4 1,07 Botnia 6 SGV JVS Nieminen Jouko 10:52:32 11:36:44
Jukka Nieminen, Mikko Nieminen
86. 58 Claudia L-960 LYS 4 1,09 Jon 30 SGV JVS Välimäki Harri 10:56:00 11:51:48
Sari Välimäki, Joachim Kurten, Erkki Kalmanlehto, Kaisli Kasurinen
87. 59 Long Gong FIN-8322 LYS 4 1,09 Polaris 785 SG- PP-SS Anttinen Joonas 10:57:16 11:53:04
Ojanen Lauri, Jani Heino, Lasse Tamminen, Antti Hyppänen
88. 61 Hupu L2712 LYS 4 1,09 Albin Cumulus S-V JVS Lehtonen Timo 11:01:22 11:57:10
Vaismaa-Lehtonen Arja, Vaismaa Mikko, Vaismaa Taina, Lehtonen Leo-Matti, Lehtonen Ilkka
89. 65 Bertta FIN 2131 Finn Express 83 1,07 Finn Express SGV JVS Niemi Reijo 11:01:43 11:45:55
Jonne Castren, Sami Väätäinen,
90. 57 Roxmary FIN-144 LYS 4 1,10 SK 22 S-- HeiPS Peltonen Juha 11:02:07 12:03:33
Kämäri Heikki, Pulkka Tuomas
91. 66 Sea Cloud FIN-2585 Finn Express 83 1,07 Finn Express 83 SGV LPS Anttila Juha 11:02:40 11:46:52
Markku Saarelma, Mikko Knuuttila
92. 35 Lissu L-515 LYS 5 - 6 1,04 Ohlsson 29 SGV JVS Vekkeli Jari 11:05:20 11:31:19
Vesa Vekkeli, Hemmo Vekkeli, Ari Salmenkivi
93. 31 Nereida FIN-2981 LYS 5 - 6 1,01 Avance 245 SGV LPS Andersson Juha 11:06:21 11:13:02
Petri Vuorjoki(HSK), Jalmari Kauhanen, Teemu Peltomaa
94. 185 S/y Maininki L6761 LYS 4 1,08 Sunwind 311 -GV JäPS Irri Antero 11:06:33 11:56:36
Irri Marita, Irri Pinja, Irri Tapio
95. 64 Old Lady FIN-6838 Lightning 1,00 Lightning S-- JVS Lehtinen Olli 11:08:31 11:08:31
Lehtinen Pekka, Lehtinen Timo
96. 60 Torres FIN-10430 LYS 4 1,08 Bavaria 30 cr --V LPS Tommola Hannu 11:10:26 12:00:29
Tommola Raija, Tommola Juho, Ojanen Laura, Ekqvist Ilpo
97. 71 Minna L-638 H-vene 1,08 H-vene S-- JVS Pekkarinen Raino 11:11:06 12:01:09
Salerto Sami, Viertorinne Mika
98. 51 Albatross FIN-5954 LYS 4 1,10 Albin Alpha SGV LPS Ristkari Yrjö 11:11:20 12:12:46
Ristkari Eeva, Keto Lauri, Sovinen Joonas, Astola Marko
99. 20 Afrodite FIN-5387 LYS 5 - 6 1,03 Sunwind 27 SGV JVS Hiltunen Ari 11:12:02 11:31:43
Hiltunen Sirkka, Pitkänen Pirkko, Alf Renwall
100. 32 Toutain L-1907 LYS 5 - 6 1,01 Sonata 7 SG- TePS Kaitila Ilkka 11:12:53 11:19:34
Olavi Rautiainen, Veikko Mäkipää
101. 21 Tuulia L-3275 LYS 5 - 6 1,03 Finn 26 7/8 SGV JVS Lehtinen Jukka 11:21:44 11:41:25
Uotila Riitta, Lehtinen Anssi
102. 30 Wanda FIN-1489 LYS 5 - 6 1,03 Finn 26 SGV JVS Tuominen Timo 11:23:32 11:43:13
Pakoma Paavo, Pakoma Katariina, Pakoma Lauri, Jartti Timo
103. 24 Carus FIN-6490 LYS 5 - 6 1,03 First 235 SG- APS Heikkilä Kali 11:27:38 11:47:19
Pulli Juhana, Lammi Osmo, Pulli Petri
103. 98 Margaretha FIN-2705 LYS 4 1,10 Jeanneau Rush SGF JVS Hartikainen Jorma 11:27:38 12:29:04
Erkki Vesamaa, Birgitta Hartikainen, Jon Salminen, Teemu Tiiro
105. 33 Bongo L-2375 LYS 5 - 6 1,03 Finn 26 SGV LPS Sorvali Jukka 11:29:39 11:49:20
Pekka Uoti, Jani Knuuttila, Paula Sorvali
106. 96 Juliaana FIN-2734 LYS 5 - 6 1,03 Finn Express 74 SG- LPS Sampsa Kärnä 11:33:45 11:53:26
Salo Ville, Ristkari Samu, Hinkka Atte
107. 50 Aquarius L-2135 LYS 4 1,09 Targa 101 SGV LPS Seesvaara Pentti 11:35:35 12:31:23
Laitio Hannu, Hannola Esa, Knuuttila Iska, Jarmo Koponen
108. 25 Katimaria FIN-2182 LYS 5 - 6 1,02 Avance 24 SG- KVS Åman Risto 11:37:12 11:50:27
Talaslahti Maaret, Åman Mikko
109. 22 Wivian L-2691 LYS 5 - 6 1,04 Finnflyer 27 SGV JäPS Manninen Antti 11:38:44 12:04:43
Antti Niekka, Säntti Jari, Säntti Mikko
110. 43 Sabrina FIN-8507 LYS 5 - 6 1,03 Sunwind 27 SGV HVS Koskinen Arto 11:44:00 12:03:41
Lindholm Harri, Lindgren Kari, Leppänen Harri
111. 38 Sofia FIN-3419 LYS 5 - 6 1,03 Finn Express 741 SGV HVS Luomalahti Minna 11:44:30 12:04:11
Luomalahti Jussi, Luomalahti Akseli, Ahokas Riitta, Suokas Tapani, Suokas Antti
112. 40 Hilma L-1542 LYS 5 - 6 0,99 GU22 SG- JäPS Vihijärvi Sakari 11:48:08 11:41:18
Vihijärvi Tuula, Vihijärvi Simo, Vihijärvi Jenni
113. 63 Kristiina FIN-12996 Lightning 1,00 lightning S-- LP Luokkakallio Jussi 11:48:24 11:48:24
O'Connor Allan, Haikarainen Carl
113. 187 Punakone FIN 11104 LYS 4 1,07 Polaris 760 -G- TaPS Valolahti Matti 11:48:24 12:32:36
Valolahti Sirpa, Aalto Ahti, Aalto Merja
115. 11 Blues 5503 Retkiluokka 1,00 Dufour Arpege 30 --- HeiPS Pohjankoski Lasse 11:50:50 11:50:50
Pohjankoski Joonas, Virtanen Timo, Pohjankoski Antti, Virtanen Tuomo, Pete Kallio
116. 29 Kaija FIN-4254 LYS 5 - 6 1,04 Finnflyer 27 SGV PP-SS Bondén Heidi 11:55:42 12:21:41
Hänninen Mari, Kiviluoto Tiina, Lähde Annika, Kiviluoto Liisa
117. 27 Vilana L-2381 LYS 5 - 6 1,02 FE-74 SGF JVS Kautto Ari 11:56:07 12:09:22
Timo Oinonen, Jukka Liukkonen, Jari Äijänen
118. 44 Silmarin FIN-1523 LYS 5 - 6 1,04 Finnflyer 27 SGV APS Mertaila Johanna 12:11:58 12:37:57
Hannu Mertaila, Hannu Salmi
119. 84 Päivänsäde FIN-552 H-vene 1,08 H-vene S-- JVS Orava Juha 12:15:01 13:05:04
Henri Paavola, Matti Orava
120. 74 Jouten FIN-60 H-vene 1,08 H-vene S-- PP-SS Ojansivu Tiina 12:18:20 13:08:23
Anttonen Tarja, Hilvo Iiris, Luosujärvi Laura
121. 39 AnnSofie FIN-83 LYS 5 - 6 1,03 Hai SG- TePS Jauhiainen Hannu 12:19:27 12:39:08
Jauhiainen Juho, Kiiski Eero
122. 42 Sininen Mango 155 LYS 5 - 6 0,98 Helmsman 23 SG- LPS Saarinen Mitra 12:22:04 12:08:17
Kalle Saarinen, Paavo Saarinen, Riikka Alajääskö, Hanna Aaltonen
123. 53 Tiikelin Tassu FIN-8410 LYS 4 1,09 Sunwind 311 SGV JVS Lepistö Harri 12:34:59 13:30:47
Kirijatshenko Heikki, Sirpa Pöytälaakso
124. 41 Lilli FIN-9441 LYS 5 - 6 0,96 Mikro 550 SG- JVS Hintikka Mauri 12:48:04 12:19:55
Anu Hintikka, Jussi Hintikka
125. 188 Neo FIN 10734 Avoin luokka 1,00 Malbec 200 S-- LPS Linkovuori Esko 13:13:20 13:13:20
Kärnä Elina, Vehviläinen Jari
126. 37 Pilar 3706 LYS 5 - 6 1,01 Avance 245 SGV LPS Tammivuori Riikka 13:13:46 13:20:27
Kaisa Peltonen, Päivi Ormio, Iiro Ormio
127. 28 Heimari FIN-4033 LYS 5 - 6 1,00 Avance 245 SGF PP-SS Sutinen Timo 13:18:20 13:18:20
Jari Vanhanen, Mikko Sommarberg, Janne Kukkonen
128. 97 Telkkä L-1446 LYS 5 - 6 1,03 Finn 26 SGF PP-SS Nivala Iisakki 13:19:41 13:39:22
Gale Henri, Kinnunen Kalle
129. 55 Christina L4305 LYS 4 1,07 Botnia 6 -GV JVS Kaipio Jari 13:24:45 14:08:57
Kiiski Jari, Pöyhönen Mikko, Suhonen Mika
130. 49 Alma L7293 LYS 5 - 6 1,03 Sunwind 27 SGV JäPS Kaukonen Pekka 13:40:52 14:00:33
Kaukonen Minna, Lahtinen Pertti, Rautiainen Ville
131. 45 Pikku Myy FIN-11088 LYS 5 - 6 1,00 Jeanneau Bahia 23 SG- JVS Räisänen Heikki 14:17:57 14:17:57
Lilja Ilari, Mikke Räisänen
132. 14 Törnrosa FIN 7864 Retkiluokka 1,00 Becker 27 --- APS Makkonen Sakari 14:32:06 14:32:06
Tuomaala Lea, Tuomaala Erja, Maija Päivärinta
133. 36 Marlena FIN-5438 LYS 5 - 6 1,03 Sunwind 27 GV TP Pötry Eppu 15:21:03 15:40:44
Jukka Pötry, Sari Ratia-Kämäri, Mikko Kämäri
DNS 72 Lady Express FIN-357 H-vene 1,08 H-vene S-- LNS Laine Aki DNS
Mikko Yrjölä, Jukka Yrjölä, Mikko Akkanen
DNS 26 Aquatic L-1972 LYS 5 - 6 1,02 Finn 26 SGF LPS Yrjölä Esa DNS
Raili Yrjölä, Ville Yrjölä, Olli-Pekka Yrjölä
DNF 15 Ilmatar Retkiluokka 1,00 Joe 17 --- LPS Jaro Samppa DNF
Jaro Anne, Jaro Teemu, Jaro Tommi, Jaro Tuomas
Odotetaan 3
Sij Num Nimi Purjetunnus Luokka LYS Tyyppi SGV Seura Kippari Purj.aika LYS-aika
- 10 Capella FIN-2793 Retkiluokka 1,00 Teemin --- HVS Helenius Raimo -- --
Helenius Anu, Mäkelä Seppo
- 181 Jasmina 9211 LYS 1 - 2 1,17 Millenium SGV LPS Sahiluoto Ahti -- --
Sahiluoto Arvo, Sahiluoto Juho, Niko Tolppala, Hannu Paajanen
- 13 Olivia 310 Retkiluokka 1,00 Albin Viggen 23 --- PPPS Mäntynen Marko -- --
Järvinen Ninna, Mäntynen Tomi, Honkamäki Veijo