22.8.2017 15:45:35

Viralliset tulokset luokittain, LYS-aika, luokka LYS 3 (reitti Päijännepurjehdus)

Maali: Jyväskylä
Tulokset 26 / 26
Sij Num Nimi Purjetunnus Luokka LYS Tyyppi SGV Seura Kippari Purj.aika LYS-aika
1. 100 Hattiwatti FIN-3464 LYS 3 1,14 Inferno 29 SGV JVS Hämäläinen Heikki 19:00:12 20:40:25
Ahola Kalle, Leppänen Matti, Lindström Riikka
2. 106 Skywalker FIN-1629 LYS 3 1,13 FinnFlyer31 Cr SGV HeiPS Skyttä Vesa 20:19:56 21:53:49
Ylitalo Sauli, Ojala Petri, Skyttä Juho
3. 96 Shango FIN-8875 LYS 3 1,14 X-79 SG JVS Sakari Nurmi 20:16:46 21:56:59
Nurmi Heikki, Aalto Otto, Paul Henrik
4. 88 Albertiina FIN-2289 LYS 3 1,14 Banner 28 Raser SGK LPS Mäkelä Eetu 20:24:37 22:04:50
Virintie Visa, Virintie Pasi, Virintie Heikki
5. 91 Merisiili FIN-738 LYS 3 1,12 Albin Express SK APS Lusila Niilo 20:41:58 22:09:24
Huovinen Antti, Salo Markus, Nieminen Antti
6. 89 Vimma FIN-893 LYS 3 1,11 Albin Express SV APS Pynnönen Olli 22:00:18 23:21:10
Pynnönen Jukka, Pynnönen Markku
7. 109 Medeia FIN-6599 LYS 3 1,12 Artina 29 SGV JVS Mäkelä Ilkka 22:01:20 23:28:46
Leskinen Harri, Siik Olli, Kuisma Heikki
8. 92 Endeavour FIN-3472 LYS 3 1,13 Maestro 31C SGV LPS Nilsson Jesper 22:00:36 23:34:29
Nilsson Heli, Nilsson Jenny, Harju Matias, Kiilholma Heikki, Kojo Riikka
9. 97 Carmencita FIN-4311 LYS 3 1,16 Maestro 35 SGV HVS Kalojärvi Juha 21:42:55 23:35:28
Sinivaara Mikko, Dufva Kari, Reinikainen Mika, Autio Jouni
10. 87 Silver Moon II FIN-3992 LYS 3 1,13 H-323 SGK HVS Kavén Salla 22:10:12 23:44:05
Itkonen Kari, Hirvonen Ville, Lindström Annukka, Tommila Paula
11. 99 Onff L-4390 LYS 3 1,13 H-323 SGV APS Rantala Börje 22:23:35 23:57:28
Backman Aki, Laakkonen Marko
12. 104 Tiira FIN-3114 LYS 3 1,15 Siesta 32 SGV PP-SS Vavuli Timo 22:17:21 24:03:47
Päivärinne Panu, Kervinen Ykers, Salminen Pasi, Raskinen Kari
13. 98 Nautilus FIN-9430 LYS 3 1,13 Millenium 311 -GV LPS Koiranen Risto 22:30:56 24:04:49
Alaja Pertti, Pöyry Jorma
14. 110 Charapita FIN-968 LYS 3 1,12 Albin Express SGF JVS Strömmer Juho 22:38:28 24:05:54
Wikgren Jan, Salonen Juho, Löfbacka Antti
15. 85 New Deal FIN-6576 LYS 3 1,16 Inferno 31 SGV LPS Heikkilä Pasi 22:15:18 24:07:51
Mellanen Seppo, Mellanen Markku, Hämäläinen Konsta
16. 95 Elina FIN-10938 LYS 3 1,14 Dufour 325 SGV JVS Kiiski Ari 22:42:33 24:22:46
Kiiski Pirkko, Hyytiä Jukka, Hokkanen Ville
17. 90 Ellinora L-8003 LYS 3 1,13 Elan 33 SGV LPS Kukkonen Janne 23:03:03 24:36:56
Kukkonen Pertti, Valonen Hanna
18. 101 Papu FIN-8084 LYS 3 1,14 Sunwind 30 SGV HVS Kaijanen Sami 23:00:20 24:40:33
Kaijanen Emma, Kaijanen Liina, Kaijanen Mika, Lidsle Christer
19. 102 Marie FIN-9949 LYS 3 1,14 Bavaria 32 SGV JVS Vekkeli Jari 23:25:19 25:05:32
Vekkeli Hemmo, Viertola Arvo, Salmenkivi Ari, Laakkonen Simo
20. 93 Isola II FIN-084 LYS 3 1,14 Sunwind 30 SGV JVS Nieminen Niko-Mikko 23:26:44 25:06:57
Honkanen Tuomo, Tirronen Mika, Partanen Veli-Pekka, Ilmonen Mikko
21. 107 Baltic Maid FIN-808 LYS 3 1,13 C&C 33 (Baltic 33) SV PP-SS Pöyhönen Jari 23:34:05 25:07:58
Juvonen Petri, Makkula Sami, Nippala Antti, Gale Henri, Mäkelä Juuso
22. 94 Saphira FIN-128 LYS 3 1,16 SAFIR SGK TePS Makkonen Hannu 23:15:26 25:07:59
Itkonen Jukka, Makkonen Minna
23. 103 Memories FIN-4235 LYS 3 1,13 H 323 SGV JVS Uvanto timo 23:37:52 25:11:45
Liuha Raine, Uvanto Salla-Riina, Järvinen Olli, Uvanto Juri, Uvanto Jose
24. 86 Ensemble L-5901 LYS 3 1,15 Artina 33 SGV LPS Yrjölä Esa 23:35:07 25:21:33
Yrjölä Ville, Yrjölä Olli-Pekka, Yrjölä Mikko
25. 105 Naos FIN-11292 LYS 3 1,15 Beneteau Oceanis 34 SV LPS Kivistö Miikka 23:39:37 25:26:03
Kivistö Teemu, Tsutsunen Roope, Makkula Elis, Kivekäs Olivia, Kivi Linda
26. 108 Iltatähti FIN-6157 LYS 3 1,13 Elan 31 GV APS Lehtimäki Jukka 25:32:47 27:06:40
Hasari Antti, Kylä-Sipilä Marko