16.12.2017 22:22:43

Viralliset tulokset luokittain, LYS-aika, luokka LYS 4 (reitti Päijännepurjehdus)

Maali: Jyväskylä
Tulokset 20 / 20
Sij Num Nimi Purjetunnus Luokka LYS Tyyppi SGV Seura Kippari Purj.aika LYS-aika
1. 123 Accelerando FIN-5591 LYS 4 1,17 Still 900 SGV JVS Pöyhönen Markku 18:41:56 20:40:30
Sallinen Petri, Leino Eero, Pirinen Jeremias, Honkamäki Veijo
2. 127 Celavie FIN-8839 LYS 4 1,21 Wind 328 SGV HeiPS Kanninen Kauko 18:28:20 20:49:57
Varmanen Erkki, Kanninen Aulis, Kanninen Anne, Kukkonen Janina, Aho Lassi
3. 121 RoXina FIN-9699 LYS 4 1,24 X-332 SV LPS Kallio Teemu 18:29:46 21:07:42
Kallio Sami, Nevalainen Mikko, Tsutsunen Santtu, Simola Valtteri, Vilkman Joonas
4. 133 Tikkunekku FIN-9820 LYS 4 1,22 Finngulf 335 Mod SGV APS Tast Panu 19:12:04 21:39:13
Tast Jonatan, Tast Silja, Tast Sofia, Paavilainen Matti, Bjurström Rike
5. 136 Descaro FIN-11707 LYS 4 1,27 ILC 30 SGV LPS Selin Jorma 19:11:19 22:04:48
Lindroos Pekka, Wirtanen Jan, Salonen Jouni, Bonsdorff Henry
6. 135 DynaStar FIN-9983 LYS 4 1,29 Dynamic-35 SGV JVS Lilja Ilkka 19:14:58 22:18:25
Elivuo Kari, Lilja Ilari, Puhalainen Mikko, Puhalainen Noa
7. 126 Malla FIN-9174 LYS 4 1,22 Finngulf 335 SGV JVS Nieminen Pentti 20:08:57 22:36:06
Nieminen Ari, Kosloff Lauri, Kosloff Markku
8. 119 Damaris FIN-7009 LYS 4 1,17 Dehler 34 SV HeiPS Laine Esko 20:54:32 22:53:06
Laine Petteri, Kettula Jari, Halme Markus
9. 120 Chip FIN-3674 LYS 4 1,17 Banner 23 racer LPS Eskola Pekka 21:14:21 23:12:55
Makkula Emil, Jokinen Tuomas, Poikolainen Juho, Poikolainen Markus, Koskinen Veeti
10. 118 Filao FIN-11887 LYS 4 1,21 Beneteau First 35s7 SGV TaPS Rellman Ismo 21:03:16 23:24:53
Rellman Johanna, Rellman Roope, Rellman Teemu, Hynninen Juha, Vääriskoski Riku
11. 116 Squaw II FIN-10356 LYS 4 1,19 First 31.7 SV JVS Äystö Juha 21:31:19 23:41:36
Kivenniemi Antti, Jokinen Ari, Rihto Kimmo
12. 124 Slipfree FIN-11819 LYS 4 1,23 Dufour 34 LR SGV JVS Välimäki Harri 21:11:42 23:44:17
Jamppa Aavisto, Jarkko Hinkkanen, Kalle Kasurinen, Janne Pälvimäki, Mixu Ruosteinen, Lexa Lähteenmäki
13. 122 Aava FIN 5905 LYS 4 1,23 Guyline 3800 SGV TaPS Valolahti Matti 21:24:06 23:56:41
Juha Vainio, Erkka Ikonen, Ville Salminen, Hanna Valolahti, Jukka Männikkö
14. 134 Blue Venture FIN-9853 LYS 4 1,25 X-99 SGKV JVS Harvia Timo 21:26:45 24:09:57
Pietikäinen Harri-Pekka, Niiranen Jarkko, Kangastupa Silja, Alonen Leena, Isosaari Maija, Laitinen Jari
15. 130 Eiri Kehykset FIN-9871 LYS 4 1,24 3/4 ton SGKV TePS Leppänen Anni 21:50:43 24:28:39
Miikkulainen Juha, Ruuse Raido, Aalto Ahti, Kirjavainen Aki, Partanen Veera, Aalto Merja, Uuttu Martti
16. 117 Juusiituu 10931 LYS 4 1,18 Finngulf 36 GKVS LPS Sorvali Jukka 22:49:16 24:53:44
Uoti Pekka, Sorvali Paula, Rajala Risto
17. 132 l'Amie FIN-3969 LYS 4 1,20 CONTRAST 36 SGV TePS Ekholm Leif 22:51:51 25:07:51
Ekholm Johan, Roos Torsten, Kinnunen Sami
18. 115 Amoriina FIN-11391 LYS 4 1,24 Hanse 375 TePS Tommola Hannu 22:51:43 25:29:39
Tommola Raija, Saari Miia, Saari Joni, Lalu Jenni, Saari Arttu
19. 143 Poco Loco 4338 LYS 4 1,21 Dehler 36 cws SGKV TaNS Särkinen Juha 25:14:07 27:35:44
Markkanen Juha, Järvenpää Jukka, Hanki Risto
DNF 131 Blueship FIN-8782 LYS 4 1,19 Finngulf 33 (mod) SGV JVS Silvonen Markku DNF
Ahonen Jukka, Kilpiä Jukka, Kilpiä Eetu, Kilpiä Jesse