17.10.2017 16:21:32

Viralliset tulokset, purjehdittu aika, reitti Päijännepurjehdus

Maali: Jyväskylä
Tulokset 123 / 123
Sij Num Nimi Purjetunnus Luokka LYS Tyyppi SGV Seura Kippari Purj.aika LYS-aika
1. 140 Auvo FIN-10926 Urheiluveneet 1,47 Over 33 S- HeiPS Lehtinen Jyri 15:19:32 19:40:26
Lehtinen Harri, Hillberg Petri, Alitalo Tomi, Halmesuo Jari, Ryymin Mikko, Honkavaara Pekka, Ruusunen Teemu, Tuominen Tuukka
2. 128 Tikru FIN-10737 Urheiluveneet 1,37 Flying Tiger Gk JVS Vartiainen Hannu 18:12:04 21:52:27
Haimi Paavo, Unelius Mikko, Ristkari Yrjö, Korkeila Jaakko, Luumi Heikki
3. 141 Flying By FIN-115 M Avoin luokka 1,42 Farrier F-31 -- JVS Vanhala Jari 18:15:37 22:16:58
Vanhala Aki, Toikkanen Mikko, Pudas Vesa, Vanhala Olli
4. 127 Celavie FIN-8839 LYS 4 1,21 Wind 328 SGV HeiPS Kanninen Kauko 18:28:20 20:49:57
Varmanen Erkki, Kanninen Aulis, Kanninen Anne, Kukkonen Janina, Aho Lassi
5. 121 RoXina FIN-9699 LYS 4 1,24 X-332 SV LPS Kallio Teemu 18:29:46 21:07:42
Kallio Sami, Nevalainen Mikko, Tsutsunen Santtu, Simola Valtteri, Vilkman Joonas
6. 138 Pii FIN-11 Avoin luokka 0,00 E Scow --- V-71 Raita Raimo 18:32:35 --
Myrskyranta Ari, Kulmala Mika, Nurmela Juha
7. 137 Loiskis FIN-2 Urheiluveneet 1,45 E-Scow S- TPS Lumme Ilkka 18:33:47 22:47:01
Nikulainen Jukka, Koivunen Tuomas, Harka Henri
8. 123 Accelerando FIN-5591 LYS 4 1,17 Still 900 SGV JVS Pöyhönen Markku 18:41:56 20:40:30
Sallinen Petri, Leino Eero, Pirinen Jeremias, Honkamäki Veijo
9. 100 Hattiwatti FIN-3464 LYS 3 1,14 Inferno 29 SGV JVS Hämäläinen Heikki 19:00:12 20:40:25
Ahola Kalle, Leppänen Matti, Lindström Riikka
10. 136 Descaro FIN-11707 LYS 4 1,27 ILC 30 SGV LPS Selin Jorma 19:11:19 22:04:48
Lindroos Pekka, Wirtanen Jan, Salonen Jouni, Bonsdorff Henry
11. 133 Tikkunekku FIN-9820 LYS 4 1,22 Finngulf 335 Mod SGV APS Tast Panu 19:12:04 21:39:13
Tast Jonatan, Tast Silja, Tast Sofia, Paavilainen Matti, Bjurström Rike
12. 135 DynaStar FIN-9983 LYS 4 1,29 Dynamic-35 SGV JVS Lilja Ilkka 19:14:58 22:18:25
Elivuo Kari, Lilja Ilari, Puhalainen Mikko, Puhalainen Noa
13. 129 Junnu FIN-11144 Urheiluveneet 1,20 J/80 SG HRV Rantanen Jani 19:34:15 21:50:15
Rantanen Tea, Rantanen Jenna, Rantanen Moona
14. 126 Malla FIN-9174 LYS 4 1,22 Finngulf 335 SGV JVS Nieminen Pentti 20:08:57 22:36:06
Nieminen Ari, Kosloff Lauri, Kosloff Markku
15. 96 Shango FIN-8875 LYS 3 1,14 X-79 SG JVS Sakari Nurmi 20:16:46 21:56:59
Nurmi Heikki, Aalto Otto, Paul Henrik
16. 106 Skywalker FIN-1629 LYS 3 1,13 FinnFlyer31 Cr SGV HeiPS Skyttä Vesa 20:19:56 21:53:49
Ylitalo Sauli, Ojala Petri, Skyttä Juho
17. 88 Albertiina FIN-2289 LYS 3 1,14 Banner 28 Raser SGK LPS Mäkelä Eetu 20:24:37 22:04:50
Virintie Visa, Virintie Pasi, Virintie Heikki
18. 91 Merisiili FIN-738 LYS 3 1,12 Albin Express SK APS Lusila Niilo 20:41:58 22:09:24
Huovinen Antti, Salo Markus, Nieminen Antti
19. 125 Kerttu FIN-844 Urheiluveneet 1,19 J80 Sk TePS Hinskala Juha 20:43:11 22:53:28
Hinskala Onni, Heickell Iivari, Heickell Nestori, Heickell Arthur, Heickell Ida
20. 119 Damaris FIN-7009 LYS 4 1,17 Dehler 34 SV HeiPS Laine Esko 20:54:32 22:53:06
Laine Petteri, Kettula Jari, Halme Markus
21. 77 Muru FIN-899 H-vene 1,08 H-vene S- LPS Boman Juhani 20:59:37 22:00:04
Utter Timo, Saarinen Timo, Salo Juhani
22. 118 Filao FIN-11887 LYS 4 1,21 Beneteau First 35s7 SGV TaPS Rellman Ismo 21:03:16 23:24:53
Rellman Johanna, Rellman Roope, Rellman Teemu, Hynninen Juha, Vääriskoski Riku
23. 65 Ankanpoika 3 FIN-885 H-vene 1,08 H-vene LPS Salonen Jaakko 21:03:20 22:03:47
Hillberg Ismo, Eklund Juha
24. 124 Slipfree FIN-11819 LYS 4 1,23 Dufour 34 LR SGV JVS Välimäki Harri 21:11:42 23:44:17
Jamppa Aavisto, Jarkko Hinkkanen, Kalle Kasurinen, Janne Pälvimäki, Mixu Ruosteinen, Lexa Lähteenmäki
25. 70 Stemma FIN-918 H-vene 1,08 H-vene S- JVS Koho Mikko 21:12:08 22:12:35
Kanninen Antti, Koho Heikki, Paatola Matti
26. 120 Chip FIN-3674 LYS 4 1,17 Banner 23 racer LPS Eskola Pekka 21:14:21 23:12:55
Makkula Emil, Jokinen Tuomas, Poikolainen Juho, Poikolainen Markus, Koskinen Veeti
27. 67 Julia / Autokoulu Juha FIN-907 H-vene 1,08 H S,K JVS Ahonen Juhani 21:23:33 22:24:00
Niekka Ilkka, Keskinen Paavo
28. 122 Aava FIN 5905 LYS 4 1,23 Guyline 3800 SGV TaPS Valolahti Matti 21:24:06 23:56:41
Juha Vainio, Erkka Ikonen, Ville Salminen, Hanna Valolahti, Jukka Männikkö
29. 80 Ofelia FIN-475 Retkiluokka 1,08 H-vene SK HeiPS Laitinen Janne 21:25:56 22:26:23
Neffling Mia, Laitinen Essi
30. 134 Blue Venture FIN-9853 LYS 4 1,25 X-99 SGKV JVS Harvia Timo 21:26:45 24:09:57
Pietikäinen Harri-Pekka, Niiranen Jarkko, Kangastupa Silja, Alonen Leena, Isosaari Maija, Laitinen Jari
31. 116 Squaw II FIN-10356 LYS 4 1,19 First 31.7 SV JVS Äystö Juha 21:31:19 23:41:36
Kivenniemi Antti, Jokinen Ari, Rihto Kimmo
32. 76 For Sail FIN-863 H-vene 1,08 H SK JVS Karhusaari Vesa 21:41:14 22:41:41
Taavitsainen Heikki, Koljander Roope, Suutari-Jääskö Eeli
33. 97 Carmencita FIN-4311 LYS 3 1,16 Maestro 35 SGV HVS Kalojärvi Juha 21:42:55 23:35:28
Sinivaara Mikko, Dufva Kari, Reinikainen Mika, Autio Jouni
34. 49 Karoliina FIN-1693 LYS 2 1,10 Hydro SGV HeiPS Ilola Heikki 21:44:37 22:58:48
Vesa Kukkonen, Matti Aaltonen, Jukka Hietanen, Essi Ilola, Miia Hietanen
35. 130 Eiri Kehykset FIN-9871 LYS 4 1,24 3/4 ton SGKV TePS Leppänen Anni 21:50:43 24:28:39
Miikkulainen Juha, Ruuse Raido, Aalto Ahti, Kirjavainen Aki, Partanen Veera, Aalto Merja, Uuttu Martti
36. 89 Vimma FIN-893 LYS 3 1,11 Albin Express SV APS Pynnönen Olli 22:00:18 23:21:10
Pynnönen Jukka, Pynnönen Markku
37. 92 Endeavour FIN-3472 LYS 3 1,13 Maestro 31C SGV LPS Nilsson Jesper 22:00:36 23:34:29
Nilsson Heli, Nilsson Jenny, Harju Matias, Kiilholma Heikki, Kojo Riikka
38. 109 Medeia FIN-6599 LYS 3 1,12 Artina 29 SGV JVS Mäkelä Ilkka 22:01:20 23:28:46
Leskinen Harri, Siik Olli, Kuisma Heikki
39. 87 Silver Moon II FIN-3992 LYS 3 1,13 H-323 SGK HVS Kavén Salla 22:10:12 23:44:05
Itkonen Kari, Hirvonen Ville, Lindström Annukka, Tommila Paula
40. 85 New Deal FIN-6576 LYS 3 1,16 Inferno 31 SGV LPS Heikkilä Pasi 22:15:18 24:07:51
Mellanen Seppo, Mellanen Markku, Hämäläinen Konsta
41. 104 Tiira FIN-3114 LYS 3 1,15 Siesta 32 SGV PP-SS Vavuli Timo 22:17:21 24:03:47
Päivärinne Panu, Kervinen Ykers, Salminen Pasi, Raskinen Kari
42. 71 Banzay FIN-887 H-vene 1,08 H-vene LPS Heikkilä Matias 22:22:16 23:22:43
Salo Panu, Heikkilä Janne, Virtanen Kimi
43. 99 Onff L-4390 LYS 3 1,13 H-323 SGV APS Rantala Börje 22:23:35 23:57:28
Backman Aki, Laakkonen Marko
44. 98 Nautilus FIN-9430 LYS 3 1,13 Millenium 311 -GV LPS Koiranen Risto 22:30:56 24:04:49
Alaja Pertti, Pöyry Jorma
45. 110 Charapita FIN-968 LYS 3 1,12 Albin Express SGF JVS Strömmer Juho 22:38:28 24:05:54
Wikgren Jan, Salonen Juho, Löfbacka Antti
46. 73 Elle FIN-728 H-vene 1,08 H S EMK Talvitie Henrikki 22:41:13 23:41:40
Talvitie Veikko, Rindell Jan
47. 139 Sigrid Augusta FIN-4001 Avoin luokka 1,24 Hurricane 900 SG- NJK Jönsson Jocce 22:41:29 25:19:25
Jönsson Jonas, Landell Kaj, Saastamoinen Sami
48. 95 Elina FIN-10938 LYS 3 1,14 Dufour 325 SGV JVS Kiiski Ari 22:42:33 24:22:46
Kiiski Pirkko, Hyytiä Jukka, Hokkanen Ville
49. 18 Albertina FIN-1 Retkiluokka 1,17 Avance 36 SV TePS Nikkanen Arto 22:43:24 24:41:58
50. 117 Juusiituu 10931 LYS 4 1,18 Finngulf 36 GKVS LPS Sorvali Jukka 22:49:16 24:53:44
Uoti Pekka, Sorvali Paula, Rajala Risto
51. 115 Amoriina FIN-11391 LYS 4 1,24 Hanse 375 TePS Tommola Hannu 22:51:43 25:29:39
Tommola Raija, Saari Miia, Saari Joni, Lalu Jenni, Saari Arttu
52. 132 l'Amie FIN-3969 LYS 4 1,20 CONTRAST 36 SGV TePS Ekholm Leif 22:51:51 25:07:51
Ekholm Johan, Roos Torsten, Kinnunen Sami
53. 75 Levikarikko FIN-847 H-vene 1,08 H-vene TTPS Rinne Sakari 22:55:16 23:55:43
Momia Jyrki, Mäki Veli-Pekka, Tommila Jukka
54. 78 Annika FIN-704 H-vene 1,08 H TaPS Turunen Ville 22:59:10 23:59:37
Turunen Eemeli, Vaden Tere, Harju Joonas
55. 72 Sarvipää FIN-208 H-vene 1,08 H-vene S TePS Järvinen Janne 22:59:12 23:59:39
Järvinen Katariina, Ala-Paavola Tuure
56. 101 Papu FIN-8084 LYS 3 1,14 Sunwind 30 SGV HVS Kaijanen Sami 23:00:20 24:40:33
Kaijanen Emma, Kaijanen Liina, Kaijanen Mika, Lidsle Christer
57. 90 Ellinora L-8003 LYS 3 1,13 Elan 33 SGV LPS Kukkonen Janne 23:03:03 24:36:56
Kukkonen Pertti, Valonen Hanna
58. 41 Meritte FIN-6063 LYS 2 1,09 Sunwind 311 SGV APS Mäkinen Hannu 23:03:36 24:10:59
Mäkinen Eerikki, Mäkinen Ukko-Ville
59. 74 Jias FIN-563 H-vene 1,08 H-vene S- HVS Kavén Jorma 23:06:40 24:07:07
Kavén Jouni, Halme Pyry, Lahdenne Antti
60. 79 Minna FIN-744 H-vene 1,08 H-vene S- JVS Pakkarinen Raino 23:07:54 24:08:21
Salerto Sami, Taipale Terho
61. 63 Katrina FIN-14530 Lightning 1,00 Lightning JVS Lehtinen Esko 23:08:08 23:08:08
Lehtinen Onni, Lihavainen Tuukka
62. 82 Shaman 540 H-vene 1,08 H-vene JVS Lauri Kolomainen 23:08:27 24:08:54
Tykkyläinen Sampo, Rikama Essi
63. 60 Burgundy IV FIN-15415 Lightning 1,00 Lightning TP Pesola Sakari 23:13:13 23:13:13
Tolvanen Arttu, Siira Veera
64. 94 Saphira FIN-128 LYS 3 1,16 SAFIR SGK TePS Makkonen Hannu 23:15:26 25:07:59
Itkonen Jukka, Makkonen Minna
65. 48 Vilana² FIN-10370 LYS 2 1,11 Bavaria 30 cr SV JVS Kautto Ari 23:20:39 24:41:31
Oinonen Timo, Juutilainen Kimmo, Liukkonen Jukka-Pekka, Kovanen Pauli
66. 102 Marie FIN-9949 LYS 3 1,14 Bavaria 32 SGV JVS Vekkeli Jari 23:25:19 25:05:32
Vekkeli Hemmo, Viertola Arvo, Salmenkivi Ari, Laakkonen Simo
67. 93 Isola II FIN-084 LYS 3 1,14 Sunwind 30 SGV JVS Nieminen Niko-Mikko 23:26:44 25:06:57
Honkanen Tuomo, Tirronen Mika, Partanen Veli-Pekka, Ilmonen Mikko
68. 107 Baltic Maid FIN-808 LYS 3 1,13 C&C 33 (Baltic 33) SV PP-SS Pöyhönen Jari 23:34:05 25:07:58
Juvonen Petri, Makkula Sami, Nippala Antti, Gale Henri, Mäkelä Juuso
69. 86 Ensemble L-5901 LYS 3 1,15 Artina 33 SGV LPS Yrjölä Esa 23:35:07 25:21:33
Yrjölä Ville, Yrjölä Olli-Pekka, Yrjölä Mikko
70. 103 Memories FIN-4235 LYS 3 1,13 H 323 SGV JVS Uvanto timo 23:37:52 25:11:45
Liuha Raine, Uvanto Salla-Riina, Järvinen Olli, Uvanto Juri, Uvanto Jose
71. 61 Nikea FIN-14364 Lightning 1,00 Lightning JVS Salminen Samppa J 23:38:07 23:38:07
Riepponen Marko, Riepponen Rene
72. 105 Naos FIN-11292 LYS 3 1,15 Beneteau Oceanis 34 SV LPS Kivistö Miikka 23:39:37 25:26:03
Kivistö Teemu, Tsutsunen Roope, Makkula Elis, Kivekäs Olivia, Kivi Linda
73. 55 Munja Sun Ship II FIN-2744 LYS 2 1,08 Finn Express 83 SG- JVS Kemiläinen Erkki 23:47:59 24:48:26
Vallius Henry, Kemiläinen Tatu, Nyrönen Jouni, Kinnunen Ilkka
74. 66 Vaakalintu FIN-182 H-vene 1,08 H S TePS Glans Ismo 23:55:55 24:56:22
Järvinen Kari, Järvinen Juha
75. 26 Toutain FIN-1907 LYS 1 1,01 Sonata 7 SG TePS Kaitila Ilkka 23:57:56 24:06:01
Kaitila Pentti, Mäkipää Veikko
76. 31 Nina-Charlotta II FIN-1465 LYS 1 1,05 Finnflyer 27 SG- HeiPS Santala Juha 24:01:50 24:40:41
Räisänen Olli, Räisänen Jukka, Räisänen Hannu
77. 62 Atsula FIN-12258 Lightning 1,00 Lightning SK- JVS Tulomäki Heikki 24:04:26 24:04:26
Juntunen Otto, Hautero Matti
78. 81 Kajo L-528 H-vene 1,08 H S JVS Hilme Jarkko 24:07:40 25:08:07
Karhinen Timo, Hilme Vilma, Hilme Olli
79. 68 Hannibal FIN-64 H-vene 1,08 H-vene S, purjenumero 182 TePS Nousiainen Osmo 24:13:48 25:14:15
Toukkari Jari, Heinonen Hannu
80. 56 Filia FIN-3290 Finn Express 83 1,08 Finn Express 83 SV APS Niemelä Pasi 24:16:46 25:17:13
Niemelä Erja, Saarikko Mia, Wahlman Elsa, Niemelä Aleksi
81. 46 Claudia FIN-960 LYS 2 1,09 Jon 30 SGV JVS Aartolahti Antti 24:20:54 25:28:17
Aartolahti Eeva, Keinonen Petri, Keinonen Jussi, Aartolahti-Tikkanen Susanna
82. 24 Carusel FIN-6490 LYS 1 1,04 First 235 SG JäPS Tyllilä Kari 24:25:36 24:56:59
Sanaslahti Tuomo, Sillanpää Jarkko
83. 69 Redtube FIN-765 H-vene 1,05 T52899 K, S JVS Honkamäki Olli 24:32:02 25:10:53
Aho Kari, Lehtinen Jani
84. 51 Regina FIN-579 LYS 2 1,08 Botnia 6 SGV JVS Nieminen Jouko 24:38:28 25:38:55
Nieminen Jukka, Jantunen Atte
85. 45 Blanca FIN-7551 LYS 2 1,09 Inferno 28 GV LPS Puustinen Jukka 24:44:51 25:52:14
Parikka Ilari, Vaalama Juho, Paljakka Juha
86. 58 Sea Cloud FIN-2585 Finn Express 83 1,08 Finn Express 83 SV LPS Anttila Juha 24:47:10 25:47:37
Knuttila Mikko, Uusitalo Pekka, Kaijanen Lasse
87. 28 Eulalia FIN-1468 LYS 1 0,98 Misil II SG- APS Haapanen Jaakko 24:49:29 24:32:50
Haapanen Mikko, Soininvaara Mikko
88. 57 Bertta FIN-2131 Finn Express 83 1,08 Finn Express 83 SGV JVS Niemi Reijo 24:53:58 25:54:25
Hintsa Jari, Niemi Esa
89. 44 Albatross FIN-1364 LYS 2 1,10 Targa 96 SGVK TePS Nuutinen Pekka 24:54:19 26:08:30
Nuutinen Aarne, Hyvönen Sami, Hyvönen Joni, Laukkanen Jari
90. 42 Henriitta FIN-8324 LYS 2 1,09 Sunwind 311 GKV PPPS Wilén Jari 24:57:33 26:04:56
Wilen Jari, Oksanen Eero, Korhonen Risto, Korhonen Marika, Rios Rioyo Javier, Oksanen Mona, Suokas Noora
91. 27 Mima 2 L-4611 LYS 1 1,06 Ohlson 29 SGV JäPS Raami Jorma 25:03:54 25:50:05
Raami Jani, Raami Tuomo
92. 143 Poco Loco 4338 LYS 4 1,21 Dehler 36 cws SGKV TaNS Särkinen Juha 25:14:07 27:35:44
Markkanen Juha, Järvenpää Jukka, Hanki Risto
93. 33 Carina FIN-5033 LYS 1 1,03 Finn 26 7/8 SGV JVS Ritokallio Ilkka 25:22:34 25:46:20
Arminen Juha, Ritokallio Robert
94. 38 Paulina FIN-269 Hai 1,03 Hai SK LPS Nikander Pancho 25:31:07 25:54:53
Ikävalko Sara, Halla-aho Inkeri
95. 108 Iltatähti FIN-6157 LYS 3 1,13 Elan 31 GV APS Lehtimäki Jukka 25:32:47 27:06:40
Hasari Antti, Kylä-Sipilä Marko
96. 64 Judit Polgár 13561 Lightning 1,00 Lightning N Huuskonen Matti 25:45:58 25:45:58
Huuskonen Maija, Kemppainen Erkko, Sallinen Eeva
97. 23 Daphnia FIN-98 LYS 1 0,99 Hallberg P-28 SGF APS Melanen Kari 25:55:26 25:47:11
MELANEN TUIJA, NIEMINEN JUKKA, HOLLMÉN JYRI
98. 17 Tango L-2093 Retkiluokka 0,00 Maxi84 SGV TePS Seppälä Kari 25:57:30 --
Walve Janne, Kostiainen Olli
99. 34 Wanda FIN-1489 LYS 1 1,03 Finn 26 SGV JVS Tuominen Timo 26:01:34 26:25:20
Pakoma Paavo, Lehtinen Ari, Pakoma Kiira, Sillanpää Mikko
100. 59 Merengue FIN-3170 Finn Express 83 1,08 Finn Express 83 SGV APS Koponen Jarmo 26:05:57 27:06:24
Laaksonen Jarkko, Markkanen Aatu
101. 30 Tuulipursi L-3423 LYS 1 1,03 Finn 26 SGV LPS Juhola Kristiina 26:31:20 26:55:06
Kotamaa Taina, Hinkkanen Tarja, Turtiainen Mirkka
102. 15 Anastasia L-3044 Retkiluokka 1,03 Guy 27 SGV JVS Heikkilä Ari 26:32:52 26:56:38
Heikkilä Samuel, Mäkinen Antti-Mikko, Heikkilä Pasi
103. 25 Kati Maria FIN-2182 LYS 1 1,03 avance 24 SGK JVS Liukkonen Jouni 26:38:35 27:02:21
Liukkonen Jouni, Jokela Ari, Hämäläinen Mika
104. 21 Beaulieu FIN-4486 LYS 1 1,02 Avance 245 S G K JVS Renlund Markku 26:43:30 26:59:30
Söderblom Raimo, Lindfors Pirjo, Seppänen Anneli
105. 50 Aquarius L-2135 LYS 2 1,09 Targa 101 SGV LPS Seesvaara Pentti 27:18:04 28:25:27
Hannola Eetu, Krohn Thomas, Seesvaara Vesa, Ahava Pasi, Kunnari Anne
106. 32 Kaija FIN-4254 LYS 1 1,04 Finnflyer 27 SV PP-SS Bondén Heidi 27:37:19 28:08:42
Kiviluoto Liisa, Lähde Annika, Dorsch Mari, Voutilainen Mikko, Voutilainen Laura
107. 22 Anina FIN-11797 LYS 1 0,99 Microtross SGK LäVe Linkopuu Tom 27:56:39 27:48:24
Karppinen Kimmo, Kirjasniemi Jussi
108. 20 Fanny FIN-1138 LYS 1 1,03 Finn 26 SGV HVS Porkka Antti 27:58:10 28:21:56
Hakkarainen Antti, Ihamäki Jukka, Lehtinen Toni
DNF 131 Blueship FIN-8782 LYS 4 1,19 Finngulf 33 (mod) SGV JVS Silvonen Markku DNF
Ahonen Jukka, Kilpiä Jukka, Kilpiä Eetu, Kilpiä Jesse
DNF 142 Manta FIN M 122 Avoin luokka 0,00 Trimaran Dragonfly 25 SSS Tuominen Mauri DNF
Salmio Risto, Tuominen Juhani
DNF 40 Alma FIN-10406 LYS 2 1,08 Bavaria 30cr SGF JäPS Kaukonen Pekka DNF
Kaukonen Pekka, Rautiainen Ville, Kaukonen Konsta, Kotilainen Teemu
DNF 47 Santa Fe FIN-4075 LYS 2 1,09 Targa 101 SGV TePS Laukkanen Juha DNF
Laukkanen Miia, Itkonen Ville, Ahonen Pertti, Peltonen Pertti
DNF 37 AnnSofie FIN-83 Hai 1,03 Hai SK TePS Jauhiainen Hannu DNF
Piela Ari, Kärnä Esa
DNS 11 Auriga FIN-9304 Retkiluokka 0,00 Jeanneau 36,2 GV JVS Lahti Juha DNS
Kiviniemi Ulla
DNF 29 Lilli FIN-9441 LYS 1 0,96 Mikro 550 S,K JVS Hintikka Mauri DNF
Pohjola Kari, Pohjola Sonja
DNF 10 Maria III L-4939 Retkiluokka 0,00 Jeanneau Espace 800 GKF JäPS Laaksonen Pekka DNF
Laaksonen Pekka, Bots Jan, Lähdesmäki Antti
DNS 36 Marita FIN-253 Hai 1,03 Hai Sgk SSP Kuokkanen Eero DNS
Lauttamus Riitta
DNF 39 Nike FIN-270 Hai 1,03 Hai SK LPS Talvitie Jarno DNF
Martikainen Mika, Virtanen Mikko
DNF 13 Pelagia FIN-6933 Retkiluokka 0,00 Lohi 34 SGF JVS Leinonen Seppo DNF
Marola Juha, Juntunen Lassi, Mikkonen Kauko
DNF 14 Seilikki L-2546 Retkiluokka 0,00 GT kryssare GKF Hyppönen Pekka DNF
Koskinen Teemu, Nikola Timo, Järvinen Hannu
DNF 16 Spica FIN-8684 Retkiluokka 1,01 Jeanneau Eolia 25 GF Keurusselän pursiseura Kippilä Tero DNF
Kippilä Tero, Perttula Jukka, Kinnunen Risto, Söderlund Sami
DNF 35 Telkkä L-1446 LYS 1 1,03 Finn 26 SGF PP-SS Heino Jani DNF
Nivala Iisakki, Nieminen Tuukka, Tamminen Lasse, Sutinen Timo
DNS 12 Tiikelin Tassu FIN-8410 Retkiluokka 1,09 Sunwind 311 SGV PPPS Lepistö Harri DNS
Pantsu Juha, Ruusuvirta Tero, Uuttu Risto