17.10.2017 16:20:11

Viralliset tulokset luokittain, LYS-aika, luokka LYS 3 (reitti Päijännepurjehdus)

Väliaika: Ykskoivu
Tulokset 26 / 26
Sij Num Nimi Purjetunnus Luokka LYS Tyyppi SGV Seura Kippari Purj.aika LYS-aika
1. 100 Hattiwatti FIN-3464 LYS 3 1,14 Inferno 29 SGV JVS Hämäläinen Heikki 01:03:47 01:13:11
Ahola Kalle, Leppänen Matti, Lindström Riikka
2. 96 Shango FIN-8875 LYS 3 1,14 X-79 SG JVS Sakari Nurmi 01:07:48 01:17:12
Nurmi Heikki, Aalto Otto, Paul Henrik
3. 106 Skywalker FIN-1629 LYS 3 1,13 FinnFlyer31 Cr SGV HeiPS Skyttä Vesa 01:10:48 01:19:36
Ylitalo Sauli, Ojala Petri, Skyttä Juho
4. 95 Elina FIN-10938 LYS 3 1,14 Dufour 325 SGV JVS Kiiski Ari 01:10:54 01:20:18
Kiiski Pirkko, Hyytiä Jukka, Hokkanen Ville
5. 109 Medeia FIN-6599 LYS 3 1,12 Artina 29 SGV JVS Mäkelä Ilkka 01:12:07 01:20:19
Leskinen Harri, Siik Olli, Kuisma Heikki
6. 97 Carmencita FIN-4311 LYS 3 1,16 Maestro 35 SGV HVS Kalojärvi Juha 01:10:14 01:20:47
Sinivaara Mikko, Dufva Kari, Reinikainen Mika, Autio Jouni
7. 88 Albertiina FIN-2289 LYS 3 1,14 Banner 28 Raser SGK LPS Mäkelä Eetu 01:11:24 01:20:48
Virintie Visa, Virintie Pasi, Virintie Heikki
8. 91 Merisiili FIN-738 LYS 3 1,12 Albin Express SK APS Lusila Niilo 01:13:19 01:21:31
Huovinen Antti, Salo Markus, Nieminen Antti
9. 92 Endeavour FIN-3472 LYS 3 1,13 Maestro 31C SGV LPS Nilsson Jesper 01:13:38 01:22:26
Nilsson Heli, Nilsson Jenny, Harju Matias, Kiilholma Heikki, Kojo Riikka
10. 99 Onff L-4390 LYS 3 1,13 H-323 SGV APS Rantala Börje 01:14:29 01:23:17
Backman Aki, Laakkonen Marko
11. 87 Silver Moon II FIN-3992 LYS 3 1,13 H-323 SGK HVS Kavén Salla 01:14:48 01:23:36
Itkonen Kari, Hirvonen Ville, Lindström Annukka, Tommila Paula
12. 110 Charapita FIN-968 LYS 3 1,12 Albin Express SGF JVS Strömmer Juho 01:15:30 01:23:42
Wikgren Jan, Salonen Juho, Löfbacka Antti
13. 89 Vimma FIN-893 LYS 3 1,11 Albin Express SV APS Pynnönen Olli 01:16:25 01:24:00
Pynnönen Jukka, Pynnönen Markku
14. 90 Ellinora L-8003 LYS 3 1,13 Elan 33 SGV LPS Kukkonen Janne 01:16:00 01:24:48
Kukkonen Pertti, Valonen Hanna
15. 101 Papu FIN-8084 LYS 3 1,14 Sunwind 30 SGV HVS Kaijanen Sami 01:16:32 01:25:56
Kaijanen Emma, Kaijanen Liina, Kaijanen Mika, Lidsle Christer
16. 85 New Deal FIN-6576 LYS 3 1,16 Inferno 31 SGV LPS Heikkilä Pasi 01:15:33 01:26:06
Mellanen Seppo, Mellanen Markku, Hämäläinen Konsta
17. 104 Tiira FIN-3114 LYS 3 1,15 Siesta 32 SGV PP-SS Vavuli Timo 01:16:39 01:26:38
Päivärinne Panu, Kervinen Ykers, Salminen Pasi, Raskinen Kari
18. 86 Ensemble L-5901 LYS 3 1,15 Artina 33 SGV LPS Yrjölä Esa 01:17:16 01:27:15
Yrjölä Ville, Yrjölä Olli-Pekka, Yrjölä Mikko
19. 103 Memories FIN-4235 LYS 3 1,13 H 323 SGV JVS Uvanto timo 01:19:41 01:28:29
Liuha Raine, Uvanto Salla-Riina, Järvinen Olli, Uvanto Juri, Uvanto Jose
20. 102 Marie FIN-9949 LYS 3 1,14 Bavaria 32 SGV JVS Vekkeli Jari 01:20:55 01:30:19
Vekkeli Hemmo, Viertola Arvo, Salmenkivi Ari, Laakkonen Simo
21. 98 Nautilus FIN-9430 LYS 3 1,13 Millenium 311 -GV LPS Koiranen Risto 01:22:15 01:31:03
Alaja Pertti, Pöyry Jorma
22. 94 Saphira FIN-128 LYS 3 1,16 SAFIR SGK TePS Makkonen Hannu 01:20:47 01:31:20
Itkonen Jukka, Makkonen Minna
23. 93 Isola II FIN-084 LYS 3 1,14 Sunwind 30 SGV JVS Nieminen Niko-Mikko 01:22:22 01:31:46
Honkanen Tuomo, Tirronen Mika, Partanen Veli-Pekka, Ilmonen Mikko
24. 108 Iltatähti FIN-6157 LYS 3 1,13 Elan 31 GV APS Lehtimäki Jukka 01:26:29 01:35:17
Hasari Antti, Kylä-Sipilä Marko
25. 107 Baltic Maid FIN-808 LYS 3 1,13 C&C 33 (Baltic 33) SV PP-SS Pöyhönen Jari 01:26:51 01:35:39
Juvonen Petri, Makkula Sami, Nippala Antti, Gale Henri, Mäkelä Juuso
26. 105 Naos FIN-11292 LYS 3 1,15 Beneteau Oceanis 34 SV LPS Kivistö Miikka 01:26:56 01:36:55
Kivistö Teemu, Tsutsunen Roope, Makkula Elis, Kivekäs Olivia, Kivi Linda