22.8.2017 15:39:26

Viralliset tulokset luokittain, LYS-aika, luokka LYS 4 (reitti Päijännepurjehdus)

Väliaika: Ykskoivu
Tulokset 20 / 20
Sij Num Nimi Purjetunnus Luokka LYS Tyyppi SGV Seura Kippari Purj.aika LYS-aika
1. 127 Celavie FIN-8839 LYS 4 1,21 Wind 328 SGV HeiPS Kanninen Kauko 01:05:21 01:18:38
Varmanen Erkki, Kanninen Aulis, Kanninen Anne, Kukkonen Janina, Aho Lassi
2. 121 RoXina FIN-9699 LYS 4 1,24 X-332 SV LPS Kallio Teemu 01:05:02 01:19:50
Kallio Sami, Nevalainen Mikko, Tsutsunen Santtu, Simola Valtteri, Vilkman Joonas
3. 131 Blueship FIN-8782 LYS 4 1,19 Finngulf 33 (mod) SGV JVS Silvonen Markku 01:09:44 01:21:57
Ahonen Jukka, Kilpiä Jukka, Kilpiä Eetu, Kilpiä Jesse
4. 135 DynaStar FIN-9983 LYS 4 1,29 Dynamic-35 SGV JVS Lilja Ilkka 01:05:07 01:22:19
Elivuo Kari, Lilja Ilari, Puhalainen Mikko, Puhalainen Noa
5. 123 Accelerando FIN-5591 LYS 4 1,17 Still 900 SGV JVS Pöyhönen Markku 01:11:36 01:22:43
Sallinen Petri, Leino Eero, Pirinen Jeremias, Honkamäki Veijo
6. 133 Tikkunekku FIN-9820 LYS 4 1,22 Finngulf 335 Mod SGV APS Tast Panu 01:10:00 01:23:48
Tast Jonatan, Tast Silja, Tast Sofia, Paavilainen Matti, Bjurström Rike
7. 136 Descaro FIN-11707 LYS 4 1,27 ILC 30 SGV LPS Selin Jorma 01:08:08 01:24:24
Lindroos Pekka, Wirtanen Jan, Salonen Jouni, Bonsdorff Henry
8. 118 Filao FIN-11887 LYS 4 1,21 Beneteau First 35s7 SGV TaPS Rellman Ismo 01:11:26 01:24:43
Rellman Johanna, Rellman Roope, Rellman Teemu, Hynninen Juha, Vääriskoski Riku
9. 126 Malla FIN-9174 LYS 4 1,22 Finngulf 335 SGV JVS Nieminen Pentti 01:11:15 01:25:03
Nieminen Ari, Kosloff Lauri, Kosloff Markku
10. 124 Slipfree FIN-11819 LYS 4 1,23 Dufour 34 LR SGV JVS Välimäki Harri 01:11:02 01:25:20
Jamppa Aavisto, Jarkko Hinkkanen, Kalle Kasurinen, Janne Pälvimäki, Mixu Ruosteinen, Lexa Lähteenmäki
11. 119 Damaris FIN-7009 LYS 4 1,17 Dehler 34 SV HeiPS Laine Esko 01:15:46 01:26:53
Laine Petteri, Kettula Jari, Halme Markus
12. 120 Chip FIN-3674 LYS 4 1,17 Banner 23 racer LPS Eskola Pekka 01:15:53 01:27:00
Makkula Emil, Jokinen Tuomas, Poikolainen Juho, Poikolainen Markus, Koskinen Veeti
13. 116 Squaw II FIN-10356 LYS 4 1,19 First 31.7 SV JVS Äystö Juha 01:17:28 01:29:41
Kivenniemi Antti, Jokinen Ari, Rihto Kimmo
14. 122 Aava FIN 5905 LYS 4 1,23 Guyline 3800 SGV TaPS Valolahti Matti 01:16:21 01:30:39
Juha Vainio, Erkka Ikonen, Ville Salminen, Hanna Valolahti, Jukka Männikkö
15. 132 l'Amie FIN-3969 LYS 4 1,20 CONTRAST 36 SGV TePS Ekholm Leif 01:18:28 01:31:13
Ekholm Johan, Roos Torsten, Kinnunen Sami
16. 134 Blue Venture FIN-9853 LYS 4 1,25 X-99 SGKV JVS Harvia Timo 01:16:29 01:31:47
Pietikäinen Harri-Pekka, Niiranen Jarkko, Kangastupa Silja, Alonen Leena, Isosaari Maija, Laitinen Jari
17. 130 Eiri Kehykset FIN-9871 LYS 4 1,24 3/4 ton SGKV TePS Leppänen Anni 01:17:49 01:32:37
Miikkulainen Juha, Ruuse Raido, Aalto Ahti, Kirjavainen Aki, Partanen Veera, Aalto Merja, Uuttu Martti
18. 117 Juusiituu 10931 LYS 4 1,18 Finngulf 36 GKVS LPS Sorvali Jukka 01:23:10 01:34:50
Uoti Pekka, Sorvali Paula, Rajala Risto
19. 143 Poco Loco 4338 LYS 4 1,21 Dehler 36 cws SGKV TaNS Särkinen Juha 01:25:11 01:38:28
Markkanen Juha, Järvenpää Jukka, Hanki Risto
20. 115 Amoriina FIN-11391 LYS 4 1,24 Hanse 375 TePS Tommola Hannu 01:25:24 01:40:12
Tommola Raija, Saari Miia, Saari Joni, Lalu Jenni, Saari Arttu