21.8.2018 3:29:32

Epäviralliset tulokset luokittain, LYS-aika, luokka LYS 1 (reitti Päijännepurjehdus)

Väliaika: Ykskoivu
Tulokset 17 / 17
Sij Num Nimi Purjetunnus Luokka LYS Tyyppi SGV Seura Kippari Purj.aika LYS-aika
1. 20 Toutain FIN-1907 LYS 1 1,01 Sonata 7 SG TePS Kaitila Ilkka 16:53:38 17:00:57
Kaitila Pentti, Mäkipää Veikko
2. 27 Eulalia FIN-1468 LYS 1 0,98 Misil II SG- APS Haapanen Jaakko 17:37:25 17:22:19
Hänninen Lauri, Soininvaara Mikko
3. 28 Mima 2 L-4611 LYS 1 1,06 Ohlson 29 SGV JäPS Raami Jorma 16:59:55 17:41:47
Raami Tuomo, Koskinen Lauri
4. 36 Nina-Charlotta II FIN-1465 LYS 1 1,05 Finnflyer 27 SG- HeiPS Santala Juha 17:12:40 17:47:53
Räisänen Olli, Räisänen Jukka, Räisänen Hannu, Santala Kalle
5. 23 Carusel FIN-6490 LYS 1 1,03 First 235 SG JäPS Tyllilä Kari 17:28:21 17:49:53
Sanaslahti Tuomo, Sillanpää Jarkko, Sillanpää Arttu
6. 38 Paulina FIN-269 LYS 1 1,03 Hai SK LPS Nikander Pancho 17:50:46 18:12:18
Nikander Markus, Nikander Ulf
7. 21 Trinity 324 LYS 1 1,00 Najad 34s GF LPS Makkula Emil 18:58:51 18:58:51
Niemi Andreas, Koskinen Veeti, Eskola Pekka, Poikolainen Markus, ,
8. 29 Lilli FIN-9441 LYS 1 0,96 Mikro 550 S,K JVS Hintikka Mauri 19:52:16 19:21:27
Pohjola Kari, Timonen Matti
9. 32 Tuulipursi L-3423 LYS 1 1,04 Finn 26 SV LPS Juhola Kristiina 18:59:13 19:27:40
Kotamaa Taina, Hinkkanen Tarja,
10. 30 Fanny FIN-1138 LYS 1 1,03 Finn 26 SGV HVS Porkka Antti 19:17:53 19:39:25
Hakkarainen Antti, Ihamäki Jukka, Lahikainen Teemu
11. 25 Beaulieu FIN-4486 LYS 1 1,02 Avance 245 S G K JVS Renlund Markku 20:03:43 20:18:13
Söderblom Raimo, Siekkinen Keijo
12. 33 Anina FIN-11797 LYS 1 0,99 Microtross SGK LäVe Linkopuu Tom 20:27:14 20:19:46
Karppinen Kimmo, Linkopuu Elina
13. 31 Kaija FIN-4254 LYS 1 1,04 Finnflyer 27 SV PP-SS Kiviluoto Liisa 19:54:39 20:23:06
Lähde Annika, , Voutilainen Mikko, Mattila Tiina, Karjalainen Noora
14. 34 Serenel FIN-5703 LYS 1 1,04 Albin 78 Cirrus SGV JäPS Mäkinen Esa 20:27:37 20:56:04
Mäkinen Esa, Mäkinen Päivi, Mäkinen Antti-Mikko, Heikkilä Samuel
15. 22 Matilda II FIN-826 LYS 1 1,04 Shipman 28 GV RauV Suviola Teuvo 20:30:33 20:59:00
Suviola Irmeli, Suviola Juha, Suviola Anton
16. 26 Marita FIN-253 LYS 1 1,03 Hai SGK LPS Kuokkanen Eero 20:48:06 21:09:38
Lauttamus Riitta, Mäkelä Marketta
DNF 37 Telkkä L-1446 LYS 1 1,03 Finn 26 SGF PP-SS Jani Heino DNF
Gale Henri, Sutinen Timo, Heino Jani, Nivala Iisakki, Argillander Janne